Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, DeltaCenter napisał:

Ciekaw jestem jak te wszystkie cwaniaczki hihoczace teraz, po angielskim w liceum poradziłyby sobie w rozmowie na żywo.

co? jakie to ma znaczenie? 

 

2 godziny temu, DeltaCenter napisał:

Pamiętam jak pierwszy raz zagranica stwierdziłem że program nauczania angielskiego uczy jedynie rozwiązywania testów, a te wszystkie past perfect continous to strata czasu. 

57240021.jpg

 

żeby nie było - nawet tego nie słuchałem jeszcze, może wieczorem a może wcale, ani nie jest dla mnie problemem że prezydent nie mówi jakoś szczególnie dobrze po angielsku. Pewnie, wolałbym żeby umiał, ale to nie jest żaden  kluczowy skill. Ale tłumaczenia, typu te Delty, to LOL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, karl napisał:

Nasze służby jeszcze istnieją czy nadal świętują utrzymanie posad? 

ci goscie to zawodowcy;) zrobili juz tak macrona, erdogana, borisa johnsona i junckera. nasze sluzby nie odbiegaja poziomem od europejskich a jak sie zbiera gratulacje za wygrana to pewnie sluzby sprawdzaja gorzej niz zwykle bo nie maja czasu. mamy nauczke na przyszlosc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DeltaCenter napisał:

Kilka osób powinno wylecieć na zbity pysk. Ambasada przy ONZ ponoć sprawdzila. Mega techniczny angielski to już dla doradców problem. Ciekaw jestem jak te wszystkie cwaniaczki hihoczace teraz, po angielskim w liceum poradziłyby sobie w rozmowie na żywo. Pamiętam jak pierwszy raz zagranica stwierdziłem że program nauczania angielskiego uczy jedynie rozwiązywania testów, a te wszystkie past perfect continous to strata czasu. 

Na szczęście nie każdy jest "kali iść, Kali jeść"

Nie przejmuj się, nie tylko ty wróciłeś z powodu bariery językowej 

 

20 minut temu, karl napisał:

Nasze służby jeszcze istnieją czy nadal świętują utrzymanie posad? 
 

A co do samego wywiadu, to śmiech przez łzy. Angielski bardzo słaby, poziom podstawowy, dziwne, ze po 5 latach ekspozycji na inne języki, jest tak słabo. 

Śmiać można było się jedynie z Tuska jak zaczął pracę w Brukseli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

ci goscie to zawodowcy;) zrobili juz tak macrona, erdogana, borisa johnsona i junckera. nasze sluzby nie odbiegaja poziomem od europejskich a jak sie zbiera gratulacje za wygrana to pewnie sluzby sprawdzaja gorzej niz zwykle bo nie maja czasu. mamy nauczke na przyszlosc:)

A wiesz z iloma im się nie udało połączyć? 
 

Tzn nie ma tutaj co tłumaczyć/bronić tej sytuacji. Straszna wtopa. Jakie to ma znaczenie, że u innych się tez udało? Żadne, tak jak Maciej Kawecki pisze - we Francji doszło do rewolucji w służbach po dodzwonieniu się do Macrona. Czy to samo będzie u nas?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jeżeli ktoś ma aspiracje aby być zawodowym politykiem to pierwszym krokiem powinna być refleksja nad znajomością języków obcych. Piszemy tu o topowych stanowiskach więc jakakolwiek dyskusja że nie musi być tej umiejętności jest nieporozumieniem.

 

O ile lata 90-te i brak wtedy zaplecza językowego była zrozumiała bo kadry były ubogie ( poza znajomością rosyjskiego) to wraz z wejściem do NATO i UE to tylko śmiech na sali. Znajomość języków jest równie ważna jak posiadanie wiedzy merytorycznej i swiatopoglądowej.

Prezydent samodzielnie nie kształtuje kierunków polityki zagranicznej i w  mniejszym stopniu w naszym systemie parlamentarnym  jest twórcą ale jest W SZCZEGÓLNOŚCI FUNKCJĄ REPREZENTACYJNĄ więc powinien mieć takie przymioty aby godnie reprezentować Polskę  a w mniejszym stopniu  cechy aby tworzyć prawo, politykę itp...

wychodzi na to że te języki obce i ogłada towarzyska to istotny  element CV Prezydenta.

można jeszcze tolerować przeciętniaka ale nie taki niski poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla dobra Polski lepiej by było gdybyśmy mieli luznego gościa który biegle napierdala kilkunastoma językami, świetnie wyglądającego, kulturalnego niż takiego dukacza nawet profesora nauk politycznych

tak tak erwuś.. mamy demokrację parlamentarną więc funkcja Prezydenta jest marginalna w naszym systemie tworzenia Prawa i jest pacynką... lepiej mieć fajną niż niefajną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał:

dla dobra Polski lepiej by było gdybyśmy mieli luznego gościa który biegle napierdala kilkunastoma językami, świetnie wyglądającego, kulturalnego niż takiego dukacza nawet profesora nauk politycznych

PAPIEŻ NA PREZYDENTA!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, karl napisał:

To dlaczego nazywasz ich zawodowcami, jeśli nawet nie wiesz jaką mają skuteczność :) 

 

bo tylko im sie udaje i robia to regularnie:)

25 minut temu, ignazz napisał:

dla dobra Polski lepiej by było gdybyśmy mieli luznego gościa który biegle napierdala kilkunastoma językami, świetnie wyglądającego, kulturalnego niż takiego dukacza nawet profesora nauk politycznych

prezydentem powinien byc tlumacz?:)

jak w tym roku google wypuscilo pierwszego tlumacza w czasie rzeczywistym to za 10 lat znajonosc jezykow obcych bedzie zbedna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DeltaCenter napisał:

Masz u mnie flaszkę wódki. Zabawny z ciebie chłop. 

teraz wiesz jaki jesteś smutas jak dla Ciebie wszyscy są zabawni , wyjedź z południa na północ będziesz radośniejszy 

10 minut temu, fluber napisał:

 

prezydentem powinien byc tlumacz?:)

 

Lepiej niż dlugopis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Koelner napisał:

teraz wiesz jaki jesteś smutas jak dla Ciebie wszyscy są zabawni , wyjedź z południa na północ będziesz radośniejszy 

Kierunek na północ? Mieszkania zimne, zaciemnione. Teraz mam piękny widok na wschód. Rano słoneczko pięknie grzeje. Na północy za dużo potomków Ukraińców, mentalność poPGR-wska, wysokie poparcie dla postkomunistów. Tereny nijakie tożsamościowo, smutni ludzie. Morze zimne. Zatoka Gdańska ble - brudna, smród smażonego oleju w nadmorskich "kurortach" i pełno cwaniaczków wciskających garnki emerytom. 

Ale Jarosława Olszewskiego i Dariusza Stenkę lubiłem oglądać. :)

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Kierunek na północ? Mieszkania zimne, zaciemnione. Teraz mam piękny widok na wschód. Rano słoneczko pięknie grzeje. Na północy za dużo potomków Ukraińców, mentalność poPGR-wska, wysokie poparcie dla postkomunistów. Tereny nijakie tożsamościowo, smutni ludzie. Morze zimne. Zatoka Gdańska ble - brudna, smród smażonego oleju w nadmorskich "kurortach" i pełno cwaniaczków wciskających garnki emerytom. 

Ale Jarosława Olszewskiego i Dariusza Stenkę lubiłem oglądać. :)

te wnioski na garnki najwiecej wpływały do mojego banku z Górnośląskiego Towarzystwa - więc znowu wtopa :) 

Teraz, RappaR napisał:

Szkoda, że gnidy żerujące na krzywdzie ludzkiej nie chcą emigrować. 

Można by wtedy rzecz, że śmieci same się wyniosły. 

Świetnie opisałeś politykę PiS , w końcu  się zgadzamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Koelner napisał:

te wnioski na garnki najwiecej wpływały do mojego banku z Górnośląskiego Towarzystwa - więc znowu wtopa :) 

Nie znam się na tym, ale rappar często ci to wypomina. Bawi mnie to. 

14 minut temu, lorak napisał:

potwierdzam.

Z kamerą wśród zwierząt??? :) Facebookowa petycję o przyłączenie Podkarpacia i Lubelszczyznę już podpisaliście? Inne postacie umieściłbym na tym obrazku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fluber napisał:

kiedyś było lepiej (dla ludzi) pod względem polityki narkotykowej. za PiS jest gorzej.

a ceny BTW, to nie zależą od działań tak nieistotnego rządu, jak nasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.