Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, fluber napisał:

Mimo wszystko warto się skupić na tym, ze już za samo podejrzenie przestępstwa związanego z marihuaną można było kogoś trzymać bez wyroku przez 40 miesięcy. 

W Polsce to nic nadzwyczajnego, że ludzie siedzą miesiące a nawet długie lata bez wyroku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, jack napisał:

W Polsce to nic nadzwyczajnego, że ludzie siedzą miesiące a nawet długie lata bez wyroku. 

Dlatego uważam, że sądownictwo powinno zostać poddane bardzo głębokiej reformie ( to co robi PIS tak naprawdę nic pod tym względem nie zmieniło). Moje doświadczenia z sądami są generalnie złe. Absurd goni absurd. W tym roku mój tata dostał z sądu wezwanie na świadka w jakiejś sprawie. Oczywiście zostawione w sklepie na dole, bo nikogo nie było w domu. 

No i mój tata nie żyje od 10 lat. Przecież takie rzeczy powinny być absolutnie niedopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Dlatego uważam, że sądownictwo powinno zostać poddane bardzo głębokiej reformie ( to co robi PIS tak naprawdę nic pod tym względem nie zmieniło). Moje doświadczenia z sądami są generalnie złe. Absurd goni absurd. W tym roku mój tata dostał z sądu wezwanie na świadka w jakiejś sprawie. Oczywiście zostawione w sklepie na dole, bo nikogo nie było w domu. 

No i mój tata nie żyje od 10 lat. Przecież takie rzeczy powinny być absolutnie niedopuszczalne.

zacznijmy od kas fiskalnych dla prawników i lekarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

Dlatego uważam, że sądownictwo powinno zostać poddane bardzo głębokiej reformie ( to co robi PIS tak naprawdę nic pod tym względem nie zmieniło). Moje doświadczenia z sądami są generalnie złe. Absurd goni absurd. W tym roku mój tata dostał z sądu wezwanie na świadka w jakiejś sprawie. Oczywiście zostawione w sklepie na dole, bo nikogo nie było w domu. 

No i mój tata nie żyje od 10 lat. Przecież takie rzeczy powinny być absolutnie niedopuszczalne.

Mam podobne doświadczenia. Sprawa, która mogłaby się odbyć na jednym posiedzeniu, ciągnie się latami z powodow organizacyjnych, administracja sądowa nie potrafi wysłać wezwania na odpowiedni adres, wysyła zawiadomienie zamiast wezwania, nie potrafi przełożyć rozprawy, gdy ktoś przyślę zwolnienie. Lata lecą a wyroku nie ma. 

W sprawach gospodarczych to w ogóle kpina bo sąd nie ogarnia tematu, biegli są cieńcy jak dupa węża a wyrok to loteria. 

35 minut temu, Mrtio napisał:

,,Sąd przez rok nie zrobi nic, 😀

 

 

Zrzut-ekranu-2019-07-12-o-17.27.08.png

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko podpisuje wszystko, ale i rozmawia z byle kim bez weryfikacji. Przecież to się mogło skończyć bardzo bardzo źle. Swoją drogą, wczoraj już Pis wycofał się z obietnic dla emerytów i zaczął szczujnie na Morawieckiego. Trzeba życzyć Kaczyńskiemu stu lat, bo jak tylko Zero dorwie się do władzy, to dopiero będą fajerwerki.

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rozmowa-dudy-z-rosyjskimi-youtuberami-palac-potwierdza-auten,nId,4612438?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-5604847&utm_campaign=wykop-poleca


 

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Reikai napisał:

Nie tylko podpisuje wszystko, ale i rozmawia z byle kim bez weryfikacji. Przecież to się mogło skończyć bardzo bardzo źle. Swoją drogą, wczoraj już Pis wycofał się z obietnic dla emerytów i zaczął szczujnie na Morawieckiego. Trzeba życzyć Kaczyńskiemu stu lat, bo jak tylko Zero dorwie się do władzy, to dopiero będą fajerwerki.

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rozmowa-dudy-z-rosyjskimi-youtuberami-palac-potwierdza-auten,nId,4612438?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-5604847&utm_campaign=wykop-poleca


 

Ciekawe czy i kto poleci za ten numer. Znając życie rozejdzie się po kościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Cardi napisał:

Zagadka, dlaczego Białoruś nie merda radośnie ogonami, że ciągnie cały gaz od Rosji, mimo że jest najtaniej?

Planujemy budowac rurę, mamy gazoport, wiec w czym problem ze bedzie kolejne mozliwe źródło dostaw. Wiecej konkurencji, wiecej gazu w Europie lepiej dla importerów (dla nas) gorzej dla eksporterów. Od kiedy konkurencja i wybor przestaly byc dobre

p.s. Białoruś sie trzyma min. dzieki dotacjom jakich udziela Rosja za pomoca tanich surowców, ale obie strony juz tego coraz mniej chcą, białorusinom sie to oplaca ale ze łukaszenka biedny nie jest to dla niego wazniejsze ze jest zbyt zalezny, a Rosja ze czasy dotowania powinny minac bo sie polapali ze mozna robic sojusze i na tym zarabiac a nie sojusze ktore trzeba dotowac

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał:

Nie tylko podpisuje wszystko, ale i rozmawia z byle kim bez weryfikacji. Przecież to się mogło skończyć bardzo bardzo źle.

Na szczęście nie dał się wpieprzyć na jakąś minę. 

Mnie przeraża najbardziej poziom językowo-techniczny tej rozmowy. Takim dukaniem to ciężko coś załatwić albo przekonać kogoś do swoich racji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jack napisał:

Na szczęście nie dał się wpieprzyć na jakąś minę. 

Mnie przeraża najbardziej poziom językowo-techniczny tej rozmowy. Takim dukaniem to ciężko coś załatwić albo przekonać kogoś do swoich racji. 

Yup,  ja nie wiem jak to jest możliwe, że politycy nie znają angielskiego. A prezydent to już w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób powinno wylecieć na zbity pysk. Ambasada przy ONZ ponoć sprawdzila. Mega techniczny angielski to już dla doradców problem. Ciekaw jestem jak te wszystkie cwaniaczki hihoczace teraz, po angielskim w liceum poradziłyby sobie w rozmowie na żywo. Pamiętam jak pierwszy raz zagranica stwierdziłem że program nauczania angielskiego uczy jedynie rozwiązywania testów, a te wszystkie past perfect continous to strata czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Reikai napisał:

Yup,  ja nie wiem jak to jest możliwe, że politycy nie znają angielskiego. A prezydent to już w ogóle.

Ja nie rozumiem dlaczego prezydent, który nie zna angielskiego nie korzysta z tłumacza. Przecież on zamiast skupić się na rozmowie to szuka w głowie słówek by utrzymać się na powierzchni. Tak to można na wakacje jechać a nie pracować. 

1 minutę temu, DeltaCenter napisał:

Ciekaw jestem jak te wszystkie cwaniaczki hihoczace teraz, po angielskim w liceum poradziłyby sobie w rozmowie na żywo.

Prezydent nie musi znać języków obcych. Ale jak już nie zna to niech nie ściemnia, że zna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4059881.jpg.fb-min.jpg

16 minut temu, Sebastian napisał:

Ogolnie zawsze powinien korzystać z tłumacza, nawet jak zna język. Zawsze to kilka dodatkowych sekund do namysłu to raz. A dwa jest szansa iż   druga strona coś chlapnie myśląc ze prezydent nie zrozumie. Podwójny zysk. 

chyba , że jak Donald niemiecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.