Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, fluber napisał:

w sensie na komorowskiego w 2 turze 2015?

Ja nie pamiętam a on już raczej woli pamiętać, że na Dudę 😜

Ostatnio mi tłumaczył, że przed PISem była bieda a teraz piękne autostrady. Jedyne z czym muszę się zgodzić to, że nikt nic mu nigdy nie dał a PIS 13tke dał. 

Zawsze było to PSL i PO z przewagą PSLu

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jack napisał:

Ja nie pamiętam a on już raczej woli pamiętać, że na Dudę 😜

Ostatnio mi tłumaczył, że przed PISem była bieda a teraz piękne autostrady. Jedyne z czym muszę się zgodzić to, że nikt nic mu nigdy nie dał a PIS 13tke dał. 

Zawsze było to PSL i PO z przewagą PSLu

napędzili gospodarkę przez konsumpcje ale https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ankieta-NBP-inflacja-przekroczy-3-proc-w-2020-roku-7924240.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

jakie ale? 

napedzili gospodarke i zrealizowali cel inflacyjny. wzorowa robota

https://www.money.pl/gospodarka/fatalne-prognozy-ke-inflacja-w-polsce-siegnie-45-procent-6530244777281665a.html?amp=1 obecnie nie można już zakładać lokat banku , sektor prywatny ładuje pieniądze gdziekolwiek i akurat w nieruchomości , ogólnie oszczędności nam topnieją , coraz mniej osób będzie mogło kupić sobie mieszkanie ale ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał:

https://www.money.pl/gospodarka/fatalne-prognozy-ke-inflacja-w-polsce-siegnie-45-procent-6530244777281665a.html?amp=1 obecnie nie można już zakładać lokat banku , sektor prywatny ładuje pieniądze gdziekolwiek i akurat w nieruchomości , ogólnie oszczędności nam topnieją , coraz mniej osób będzie mogło kupić sobie mieszkanie ale ok :)

bo lokaty np. w niemczech to sa w tej chwili inaczej oprocentowane?:) przeciez to nie jest problem lokalny teraz:)

i mam nadzieje ze przeczytales caly tekst a nie sam naglowek bo wrzucasz drugi link z prognoza trzymania sie rdr w celu inflacyjnym:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Cardi napisał:

 Różnice między Dudexem i Rafauem czy PiSem i PO są tak marginalne, 

Zgoda. Dla wyborców Konfederacji są marginalne. 

Niezła beka z pisowskiego MSZ, które w wyborach zagłosowało na Trzaskowskiego. Wyniki w placówckach dypl. są ciekawe. 

Ten gość od garnków plujący na śląskie rejestracje to zabawny gość. 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, fluber napisał:

bo lokaty np. w niemczech to sa w tej chwili inaczej oprocentowane?:) przeciez to nie jest problem lokalny teraz:)

i mam nadzieje ze przeczytales caly tekst a nie sam naglowek bo wrzucasz drugi link z prognoza trzymania sie rdr w celu inflacyjnym:)

 

A cel inflacyjny to nie był 2,5 ?

 

37 minut temu, DeltaCenter napisał:

Ten gość od garnków plujący na śląskie rejestracje to zabawny gość. 

też mógłbyś się postarać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cardi napisał:

Napierdalacie się tutaj, podobnie jak napierdala się tłiter, jak gdyby wygrał Stalin, a mógł wygrać k**** nie wiem, Jezus i Gandhi w jednym. Tymczasem jeden i drugi jest tragedią dla tego kraju i ludzie tylko dlatego ruszyli do urn, że liczyli, że na Rafała gorzej być nie może. 

Prawda jest taka, że jeżeli Jarek się nie przeziębi w dniu gdy Platforma się rozpadnie, to nieprędko się cokolwiek zmieni w tym kraju. Różnice między Dudexem i Rafauem czy PiSem i PO są tak marginalne, że oczekiwanie na rewolucję gdyby Dudex przegrał to szczyt naiwności. Ale ludzie wkurwieni nie mieli wyjścia, zagłosowaliby nawet na vasqueza gdyby był z Dudexem w drugiej turze.

Ale głupawy symetryzm.

Platforma nie bała się podjąć reformy systemu emerytalnego, nie wprowadziła zakazu handlu w niedzielę, nie uprawiała tak dużego rozdawnictwa, nie robiła kilku materiałów szkalujących opozycję w każdym wydaniu ,,Wiadomości", nie olewała ostentacyjnie wyroków sądów i nie dążyła do ich skrajnego upolitycznienia, no i była znacznie bardziej liberalna niż PiS (depenalizacja posiadania niewielkiej ilości zioła na własny użytek, złagodzenie sankcji dla rowerzystów po alkoholu, liberalizacja ustawy o dostępie do broni, likwidacja zasadniczej służby wojskowej itp). No i z dwojga złego to chyba już lepiej trzymać się blisko Niemiec niż USA. 

Jak dla mnie to nie są marginalne różnice, tylko wręcz kluczowe. 

PiS ma natomiast spory plus jeżeli chodzi o postawienie się w kwestii przyjmowania uchodźców, ale to w zasadzie tyle. 

 

BTW: nie zgadniecie jaki Rappar ma nick na wykopie. xDDDD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DeltaCenter napisał:

Mój ojciec z powodu rodzinnych powiązań jego ojca, stryjów i kuzynów z antykomunistycznym podziemiem po wojnie został wyrzucony z 3 klasy technikum. W latach 80-tych dorobił się stanowiska kierownika magazynu. Dokształcił się już w III RP. 

Czyli podobnie jak np. Renata Beger, która właśnie w III RP zdała maturę. Co zatem sądzić o ludziach, którzy na tym podstawowym wykształceniu poprzestali? 

2 godziny temu, jack napisał:

Pis powinien inwestować w służbę zdrowia, zwłaszcza w opiekę starszych bo wydłuzenie średniej życia zwiększa ich elektorat odziedziczony po LPR. 

Co ciekawe LPR poparło w tych wyborach Trzaskowskiego. Nie, to nie jest żart. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rw30 napisał:

No, to dla mnie te lata to była podzielona Polska, a nie teraz, choć oczywiście media i przekaz w nich jest zupełnie inny dzisiaj, bardziej nastawiony na 'z nami albo przeciw nam' i stąd całe to, jakże chwytliwe hasło, podzielonej Polski. Czy może ja czegoś nie rozumiem i chodzi o coś jeszcze? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Artlan napisał:

BTW: nie zgadniecie jaki Rappar ma nick na wykopie. xDDDD 

Maciej kameralnie ?

2 godziny temu, fluber napisał:

2.5 plus/minus 1 czyli 1.5-3.5

Ok czyli zakładamy , że się to nie wykolei tylko przy poprzednich ankietach też zakładali niższa https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wyniki-wyborow-to-efekt-nowych-wyborcow-wiemy-kim-sa/tmcvghf,79cfc278 miasteczka do 10 tys plus emeryci . brawo PiS za skuteczność , zgadzam się ze Schetyna , że Trzask przegrał w końskich 

Godzinę temu, fluber napisał:

 

@lorak

Wewnętrznej wojny w PIS-ie ciąg dalszy. Ewidentnie chcą ukrócić łagodniejsze skrzydło PIS z Dudą i Morawieckim na czele:

w spółkach jest walka między Ziobro s Morawieckim ale stawiam na ustawkę :) PO też tak robiła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Koelner napisał:

 

Ok czyli zakładamy , że się to nie wykolei tylko przy poprzednich ankietach też zakładali niższa https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wyniki-wyborow-to-efekt-nowych-wyborcow-wiemy-kim-sa/tmcvghf,79cfc278 miasteczka do 10 tys plus emeryci . brawo PiS za skuteczność , zgadzam się ze Schetyna , że Trzask przegrał w końskich 

w spółkach jest walka między Ziobro s Morawieckim ale stawiam na ustawkę :) PO też tak robiła 

Z danych jakie mam do tej pory mogę stwierdzić, że w realizacji świadomej polityki gospodarczej, na którą składa się między innymi regularne notowanie inflacji w zakresie celu inflacyjnego to PIS bije PO na głowę. Oni kompletnie nad tym nie panowali.

Dzień po wygranych wyborach ustawka? Bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Dzień po wygranych wyborach ustawka? Bez sensu.

z pewnością było to planowane . Córka Dudy o miłości a z pod sceny Ziobro o repolonizacji mediów oraz walce . dla publiki podajemy jedna rękę a drugą walimy , taktyka na złego i dobrego policjanta jest taka stara jak budowanie wroga i zarządzanie przez kryzys :) no proszę Cię , próbujesz nam wmówić , że PiS to cudotwórcy gospodarczy a nie doceniasz ich w zarządzaniu kapitałem ludzkim oraz zabawą w inżynierię społeczną :) wkręcasz ? :)

A i nie pamiętasz jak Kaczyński chwalił Gierka a dzień po wyborach Brudziński u Olejnik wypowiedział wojnę z bronią w ręku typu Smolensk ? :) niedoceniasz ich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

 

@lorak

Wewnętrznej wojny w PIS-ie ciąg dalszy. Ewidentnie chcą ukrócić łagodniejsze skrzydło PIS z Dudą i Morawieckim na czele:

 

Fluber - fajne nagranie, ale caly czas mowisz w liczbie mnogiej a jestes sam na filmiku 😕

boje sie ze wincyj takich symetrystow nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.