Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Opieram się na danych powiązania wykształcenia i adresata głosów. Różnica jest miażdżąca i możesz się silic na różne sposoby ale ciężko z tym dyskutować. Prezydent został wybrany przez głosy przede wszystkim słabiej wykształconych. Co ważne dla mnie wpisuje się w ten schemat ponieważ rodzice zadbali o moje wykształcenie a na Pana Dudę nie głosowałem. 

9 minut temu, fluber napisał:

gwiazdki byly wczesniej niz piosenka. piosenka tylko zwiekszyla ich popularnosc.

nie zrozumialem koncowki zdania. w jednym utworze na teledysku pojawia sie napis jebac pis a drugi utwor ma zmieniony tekst w ktorym pojawia sie "andrzej duda". i teraz stawiasz tu jakis znak rownosci, ale nie lapie miedzy czym a czym.

Ja akurat poznałem te gwiazdki dopiero przez Taco choć wcześniej obiło mi się o uszy to hasło zbyt wulgarne jak na mój gust. Nie o taki dialog mi chodzi 

10 minut temu, fluber napisał:

kilka milionow ludzi z wyzszym wyksztalceniem zaglosowalo na dude. sprowadzanie tego do rzadow glosow niewyksztalconych jest nieporozumieniem.

zapewne nie wszystkim byla niezbedna ale presja czasu byla dosc powazna.

Morawiecki czy Gowin mogą się podobać tym wykształconym akurat. 

A i chciałbym dodać ważna rzecz. Gratuluje zwycięstwa i podoba mi się ze wasze zwycięskie wpisy są stonowane bez takiego „sadzenia się”. To pokazuje ze mamy wartościowe forum bo obyło się bez większych dram. Można się spierać politycznie ale pamietajmy ze łączy nas miłość do kosza. 

Gratuluje i dziękuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał:

Opieram się na danych powiązania wykształcenia i adresata głosów. Różnica jest miażdżąca i możesz się silic na różne sposoby ale ciężko z tym dyskutować. Prezydent został wybrany przez głosy przede wszystkim słabiej wykształconych. Co ważne dla mnie wpisuje się w ten schemat ponieważ rodzice zadbali o moje wykształcenie a na Pana Dudę nie głosowałem. 

wlasnie widze ze to dla Ciebie bardzo wazne i o tym wlasnie wspominam.

ten obraz jest mocno zaburzony. na dude glosuje mnostwo seniorow, na trzaskowskiego glosuja mlodzi ludzie. odsetek wyborcow z wyzszym wyksztalceniem w obu grupach jest zupelnie rozny. i to nie dlatego ze pokolenie ktore jest teraz emerytami mialo jakies powazne niedostatki intelektu w stosunku do pokolenia obecnego.

mamy takie czasy ze 99% doroslych jest w stanie zdobyc wyzsze wyksztalcenie jesli tylko chce i robienie z papierka wyznacznika czegokolwiek obecnie nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fluber napisał:

kilka milionow ludzi z wyzszym wyksztalceniem zaglosowalo na dude.

tak, około 2,5 miliona, ale na Trzaskowskiego prawie 5. z drugiej strony PAD dostał 3,7 od ludzi z wykształceniem co najwyżej zawodowym, podczas gdy Trzaskowski 1,2.

albo z innej strony:
77,3% osób z wykształceniem podstawowym głosowało na Dudę.
65,9% z wyższym na Trzaskowskiego.

Ignazz ma rację, PiS idealnie trafiło ze swoim przekazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lorak napisał:

tak, około 2,5 miliona, ale na Trzaskowskiego prawie 5. z drugiej strony PAD dostał 3,7 od ludzi z wykształceniem co najwyżej zawodowym, podczas gdy Trzaskowski 1,2.

albo z innej strony:
77,3% osób z wykształceniem podstawowym głosowało na Dudę.
65,9% z wyższym na Trzaskowskiego.

Ignazz ma rację, PiS idealnie trafiło ze swoim przekazem.

i jeszcze raz (może w końcu trafi)

to jest skorelowane z wiekiem:

60cio latek z podstawowym = 30to latek, magister markietingu i zarządzania

Generalnie na PiS głosują ludzie doświadczeni i mądrzy życiowo a na KO podrostki i gołowąsy co c***a wiedzą o życiu ❤️ 

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lorak napisał:

tak, około 2,5 miliona, ale na Trzaskowskiego prawie 5. z drugiej strony PAD dostał 3,7 od ludzi z wykształceniem co najwyżej zawodowym, podczas gdy Trzaskowski 1,2.

albo z innej strony:
77,3% osób z wykształceniem podstawowym głosowało na Dudę.
65,9% z wyższym na Trzaskowskiego.

Ignazz ma rację, PiS idealnie trafiło ze swoim przekazem.

pis wygralo bo przekonalo wiecej wyborcow z wyzszym wyksztalceniem niz po z wyksztalceniem co najwyzej zawodowym.

jak wspominal @darkonza ludzie glosuja zgodnie ze swoim interesem. dlatego gorzej wyksztalceni glosuja na pis. i glosowali od dawna dlugo zanim tvp sie zmienila w to czym jest teraz.

pis wygrywa bo rozszerzyl swoja pule a nie dlatego ze zaglosowali na nich ludzie ktorzy glosuja na nich niezmiennie od 15 lat.

nie patrz jaki jest rozklad teraz. popatrz jak sie zmienil w stosunku do lat w ktorych pis seryjnie przegrywal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lorak napisał:

tak, około 2,5 miliona, ale na Trzaskowskiego prawie 5. z drugiej strony PAD dostał 3,7 od ludzi z wykształceniem co najwyżej zawodowym, podczas gdy Trzaskowski 1,2.

albo z innej strony:
77,3% osób z wykształceniem podstawowym głosowało na Dudę.
65,9% z wyższym na Trzaskowskiego.

Ignazz ma rację, PiS idealnie trafiło ze swoim przekazem.

W latach 60-tych było 200 tys studentów, w latach 10 było prawie 2 mln. IQ populacji wzrosło 10 razy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lorak napisał:

.Ignazz ma rację, PiS idealnie trafiło ze swoim przekazem.

dokładnie , jak @fluber wspominał PiS poprawił sytuacje osób z wsi i małych miast w dodatku Duda i Morawiecki to większa siła , dużo jeździli a potencjalnie jedna przybita piątka na wiecu to jeden głos . a jak oglądałem w piątek TVP to jasny przekaz , Powstańcy , patrioci Amerykanie za PiS a Niemcy , pedały , Urban za PO , co byś wybrał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:
 

Te podatki w górę to 2 złote akcyzy na alkoholu, kilka procent vatu na lodzie czy jakie to podatki tak bardzo Ciebie kłują, że odczuwasz, że poszły w górę?

Byłeś za granicą gdzieś 10 lat temu? Może sprawdzisz, czy za granicą ceny stoją i tylko w Polsce są podwyżki?

Serio, nie rzucaj jak Vasquez czy Koelner haseł, a skup się na szczegółach i konkretach.

Inflacja nie jest wysoka, znacznie mniejsza od wzrostu siły nabywczej, pensja w dolarach czy w euro gwałtownie rośnie.

Dla porównania średnia netto w 2007 jak PO dochodziło do władzy to było coś koło 750 dolarów, w 2015 jak traciło, coś koło 750 dolarów, obecnie jest koło 1000.

Nigdy Polaków nie było stać bardziej na wyjazd za granicę na wczasy jak teraz.

 

Jasne ze rośnie i przecież nikt się z tym nie kłoci - pytanie jest o zespół czynników które ten wzrost powodują i czy wszystkie je można przypisać PiS czy jednak niektóre sięgają dalej / wcześniej / gdzie indziej. Jestem kilka razy w roku w Szwajcarii Niemczech i Czechach. Oprócz Szwajcarii nigdzie nie jest specjalnie drożej co przy niemieckich pensjach. Stanowi jednak kuriozum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

i jeszcze raz (może w końcu trafi)

to jest skolerowane z wiekiem:

można zrobić adjustment względem tego i wraz wychodzi na niekorzyść Dudy.

10 minut temu, julekstep napisał:

Generalnie na PiS głosują ludzie doświadczeni i mądrzy życiowo a na KO podrostki i gołowąsy co c***a wiedzą o życiu

yhy, to dlatego wśród dyrektorów oraz właścicieli Trzaskowski dostał 66,5% głosów, a Duda 65,3% wśród bezrobotnych.

12 minut temu, fluber napisał:

pis wygrywa bo rozszerzyl swoja pule a nie dlatego ze zaglosowali na nich ludzie ktorzy glosuja na nich niezmiennie od 15 lat.

nie patrz jaki jest rozklad teraz. popatrz jak sie zmienil w stosunku do lat w ktorych pis seryjnie przegrywal. 

masz takie porównanie pod ręką? bo ciekawe jak to faktycznie wygląda w liczbach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, blackmagic napisał:

Jasne ze rośnie i przecież nikt się z tym nie kłoci - pytanie jest o zespół czynników które ten wzrost powodują i czy wszystkie je można przypisać PiS czy jednak niektóre sięgają dalej / wcześniej / gdzie indziej. Jestem kilka razy w roku w Szwajcarii Niemczech i Czechach. Oprócz Szwajcarii nigdzie nie jest specjalnie drożej co przy niemieckich pensjach. Stanowi jednak kuriozum 

Byłem w Czechach w lutym, jednak sporo drożej jest, jakieś 15-20%.

Niemcy to jeden z najbogatszych krajów świata jeśli chodzi o stosunek pensji-cen, a i tak wedle statystyk życie jest prawie dwa razy droższe.

Włochy, Francja, Anglia to już w porówaniu do Polski przepaść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, quevas napisał:

jakkolwiek wskazują statystyki : wg mnie, nadobecne w elektoracie PIS mentalne polactwo nie ma wiele wspólnego z posiadane wykształceniem albo jego brakiem

to bardziej kwestia marnego wychowania, lenistwa kulturalnego, rodzinnej i środowiskowej niskiej normy, post-radzieckiego nieodwracalnego uszkodzenia tożsamości

jak to mówią : dobrego knajpa nie zepsuje, a złego kościół nie nawróci, papier nie zrekonstruuje deficytow tak fundamentalnych - polskie społeczeństwo na wschodzie po prostu ma zwichniętą osobowość i podstawowe braki w tzw. obyciu

Zgadzam się, ogólne tendencje są takie same. Jak na przykład ktoś jest leniwy i ma dwie lewe ręce, to nawet mieszkając na zachodzie Polski będzie golcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RappaR napisał:

W latach 60-tych było 200 tys studentów, w latach 10 było prawie 2 mln. IQ populacji wzrosło 10 razy?

Dostać się na medycynę było dużo trudniej niż teraz. Dziś uczelnie proszą łaskawie studenta aby zachciało mu się przyjść zapisać. Kiedyś to było... 25 na 1 miejsce i gorzej. Pisałem ze świat parszywieje. Choć znam asów co co rok zdają maturę bo chcą iść na medycynę a musza mieć ponad 85% z chemii czy biologii a ciężko im to przeskoczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

Dostać się na medycynę było dużo trudniej niż teraz. Dziś uczelnie proszą łaskawie studenta aby zachciało mu się przyjść zapisać. Kiedyś to było... 25 na 1 miejsce i gorzej. Pisałem ze świat parszywieje. Choć znam asów co co rok zdają maturę bo chcą iść na medycynę a musza mieć ponad 85% z chemii czy biologii a ciężko im to przeskoczyć. 

Wiem, odkąd ja się dostawałem na studia, liczba osób na jedno miejsce spadła 3 razy, faktycznie obecnie jest się na medycynę dużo łatwiej dostać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.