Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, fluber napisał:

Walka o bycie następcą Kaczyńskiego trwa w najlepsze, jak widać:)

Jak popatrzysz na programy wyborcze obu kandydatów, to zdecydowanie więcej rozdawnictwa było u Trzaskowskiego, tak w ogóle.

A niedawno pisałeś coś o dorosłym świecie. Dobrze wiesz, że Trzaskowski nowych programów socjalnych by nie poparł. 

Generalnie wynik wyborów nie dziwi. Natomiast deklaracje Dudy o podaniu ręki jest obrzydliwa i zrobiona tylko pod media. Do czego się niejako sam przyznał podczas konferencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

A niedawno pisałeś coś o dorosłym świecie. Dobrze wiesz, że Trzaskowski nowych programów socjalnych by nie poparł. 

Generalnie wynik wyborów nie dziwi. Natomiast deklaracje Dudy o podaniu ręki jest obrzydliwa i zrobiona tylko pod media. Do czego się niejako sam przyznał podczas konferencji. 

oczywiscie zdaje sobie sprawe ze najwiekszym problenem trzaskowskiego jedt to ze bez przerwy klamie.

kolejne wybory za 3 lata, kolejny raz prezydentem zostac nie moze. pod media taka deklaracja bylaby w zeszlym tygodniu. teraz to przyzwoity gest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lorak napisał:

pluje ludziom w twarz, a mówi, że deszcz bada. przejechałem teraz polskę B od podkarpacia po podlasie i za każdym razem w rozmowie o polityce zwolennicy PiS używali ostatecznego argumentu "bo LGBT, geje będą mieć dzieci". kwestia tak naprawdę dotycząca niewielkiej części społeczeństwa urosła do miana czegoś ważnego. tak świetną robotę zrobił Kurski, wiedział w jaką nutę uderzyć.

to wciaz lepsze niz ostwteczny argument antypisu -> '***** ***'

1 godzinę temu, josephnba napisał:

Skok na socjal to rozsądek?

Jako ktoś, kto nie jest socjalistą uważam że rozsądnie byłoby skończyć z rozdawnictwem

I dlateto glosowales na kandydata, ktory poza utrzymaniem socjalnych obietnic rywala dorzucal jeszcze panstwowe doplaty do remontow mieszkan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, fluber napisał:

sugerujesz ze ekipa od christiana paula to wybitni fachowcy od jakichs przemyslanych, skomplikowanych planow?...

od kogo?

pytam cię dlaczego Kurski (PiS) tak dużo uwagi poświecił tej kwestii. 

9 minut temu, julekstep napisał:

to wciaz lepsze niz ostwteczny argument antypisu -> '***** ***'

wejdź na r/polska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Cardi napisał:

 

Macie chyba do pogadania :D 

czytałem posta matka przed napisaniem swojego :)

Tak jak napisałem wcześniej dla mnie niezależnie od sympatii politycznych ponowny wybór Dudy się nam po prostu nie opłacił. Co miał dać to dał, Trzaskowski by tego nie zabrał, a dla wyciągania od nas kasy przez rzad nie będzie żadnej blokady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Van napisał:

czytałem posta matka przed napisaniem swojego :)

Tak jak napisałem wcześniej dla mnie niezależnie od sympatii politycznych ponowny wybór Dudy się nam po prostu nie opłacił. Co miał dać to dał, Trzaskowski by tego nie zabrał, a dla wyciągania od nas kasy przez rzad nie będzie żadnej blokady. 

Właśnie dlatego Duda jest taki zajebisty - status quo w polityce, jest ogółem w Polsce zajebiście i nie chciałbym bardziej żyć w żadnym innym kraju. 

Boję się pogorszenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Van napisał:

czytałem posta matka przed napisaniem swojego :)

Tak jak napisałem wcześniej dla mnie niezależnie od sympatii politycznych ponowny wybór Dudy się nam po prostu nie opłacił. Co miał dać to dał, Trzaskowski by tego nie zabrał, a dla wyciągania od nas kasy przez rzad nie będzie żadnej blokady. 

Narracja w stylu Duda podpisze każde rozdawnictwo, a Rafau nie podpisze niczego jest dość naiwna. Bezmyślne wetowanie RT odbiłoby się na poparciu PO, a bliżej są wybory parlamentarne 2023 niż prezydenckie 2025. Bezmyślne podpisywanie również miałoby ten sam skutek, także Rafał musiałby lawirować, a nie wiem czy jest gotowy na taki scenariusz. Jestem przekonany że Rafał podpisywałby to, co lepiej wpłynęłoby na notowania PO, a samo PO większość budżetu wydawałaby na badania opinii i zgodnie z wynikami szłyby weta lub podpisy. No bo nie mają Kaczyńskiego, który nadawałby ton co podpisujemy, a co wetujemy. Można o Jarku mówić wiele, ale nie to, że nie umie w politykę. W PO takiego gracza nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Van napisał:

ponowny wybór Dudy się nam po prostu nie opłacił.

tego akurat bym nie był taki pewien. to jednak daje jakiś tam spokój i gospodarka już pozytywnie zareagowała. jest też szansa na to, że nie mając nic do stracenia (ostatnia kadencja) wyrwie się trochę spod buta prezesa.

-----

wyborcy Dudy
31% emeryci i renciści
36% podstawówka lub zawodówka
34% 60 i więcej lat
50% ze wsi

PRL ciągle decyduje o przyszłości tego kraju.

3 minuty temu, fluber napisał:

kurski gral na twarde jadro pis. mysle ze po cichu chcial zemsty i porazki dudy

takiej odpowiedzi się nie spodziewałem ; ] ale ok, jest to jakaś alternatywa dla mojej hipotezy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, fluber napisał:

oczywiscie zdaje sobie sprawe ze najwiekszym problenem trzaskowskiego jedt to ze bez przerwy klamie.

kolejne wybory za 3 lata, kolejny raz prezydentem zostac nie moze. pod media taka deklaracja bylaby w zeszlym tygodniu. teraz to przyzwoity gest.

Nie kłamie tylko prowadzi kampanię wyborczą tak samo jak Dudex. Poziom kłamstwa i obłudy z obu stron jest porównywalny - czego usilnie nie chcesz zauważyć. 

No i sorry ale to nie jest tak, że dwa dni temu okładałeś kogoś kijem a dziś zapraszasz go jak gdyby nigdy nic na kolację. I proszę abyś nie wciskał kitu o tym, że to nie Duda a TVPiS okładał kijem bo to jest jedno i to samo. Gdyby Dudzie się to nie podobało to by protestował, jemu było to na rękę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cardi napisał:

Narracja w stylu Duda podpisze każde rozdawnictwo, a Rafau nie podpisze niczego jest dość naiwna. 

Ja się nie boję już podpisywania przez Dudę rozdawnictwa ponieważ to myślę, że się skończyło. Obawiam się, że to i skutki covid z czegoś trzeba będzie pokryć i właśnie teraz PiS zacznie to robić szukając kasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Nie kłamie tylko prowadzi kampanię wyborczą tak samo jak Dudex. Poziom kłamstwa i obłudy z obu stron jest porównywalny - czego usilnie nie chcesz zauważyć. 

No i sorry ale to nie jest tak, że dwa dni temu okładałeś kogoś kijem a dziś zapraszasz go jak gdyby nigdy nic na kolację. I proszę abyś nie wciskał kitu o tym, że to nie Duda a TVPiS okładał kijem bo to jest jedno i to samo. Gdyby Dudzie się to nie podobało to by protestował, jemu było to na rękę. 

 

pokaz mi kwestie w ktorych duda zmienil poglady i mowil co innego a ja podam dla porownania trzaskowskiego. co Ty na to?

kiedy duda atakuje zle. kiedy probuje sie pogodzic tez zle. jest grupa wyborcow tak negatywnie nastawiona do dudy ze krytykuje nawet wzajemnie sprzeczne postawy. nalezysz do tej grupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

pokaz mi kwestie w ktorych duda zmienil poglady i mowil co innego a ja podam dla porownania trzaskowskiego. co Ty na to?

kiedy duda atakuje zle. kiedy probuje sie pogodzic tez zle. jest grupa wyborcow tak negatywnie nastawiona do dudy ze krytykuje nawet wzajemnie sprzeczne postawy. nalezysz do tej grupy

 

Znowu źle. 

Należę do tej grupy wyborców w których negatywna kampania budzi obrzydzenie, nie lubię też hipokryzji. Jeśli Duda chciał pojednania i spokoju to mógł interweniować w czasie kampanii. Dziś - już po niej - chce pojednania bo to mu się bardziej opłaca. Wie bowiem, że polaryzacja społeczeństwa jest niebezpieczna i szkodliwa dla Państwa. Ale nie przeszkadzało mu to polaryzować społeczeństwo w czasie kampanii. 

To się nazywa hipokryzją. 

Duda jako bądź co bądź prezydent nigdy nie powinien się zgodzić na taką kampanię i to mam mu za złe. Głosowałem na niego bo uważam, że Trzaskowski nie nadaje się kompletnie na prezydenta, ale Duda cały mój szacunek stracił. 

Teraz, fluber napisał:

jak sie czegos nie wprowadza to nie znaczy ze sie zmienilo zdanie

Nie no kurde wcale nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.