Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, julekstep napisał:

Ciekawe czy znów gwizdali przyjezdni (tak jak te dwie profesorki z filmiku który tutaj ktoś wrzucał) :) 

teraz nie byłem, ale tuż przed pierwszą turą najpierw przyjechał Trzaskowski, a na drugi dzień Morawiecki. na obydwu wiecach było widać partyjnych działaczy, ale w przypadku PiS dodatkowo rzucało się w oczy, że nazjeżdżało się mnóstwo strażaków. na okolicznych parkingach było kilkadziesiąt wozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lorak napisał:

teraz nie byłem, ale tuż przed pierwszą turą najpierw przyjechał Trzaskowski, a na drugi dzień Morawiecki. na obydwu wiecach było widać partyjnych działaczy, ale w przypadku PiS dodatkowo rzucało się w oczy, że nazjeżdżało się mnóstwo strażaków. na okolicznych parkingach było kilkadziesiąt wozów.

tzn. aktyw tylko tym razem z krzyżami w zębach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cardi napisał:

Czyli w Polsce nie mieliśmy trójpodziału władzy już przed 2015? No popatrz :) 

No jak to? Jedynym gwarantem tego, że podatki będą służyły Polakom i nie będą podnoszone, jest prezydent Andrzej Duda - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Opolu Lubelskim. :) 

No to trochę smutne jak ludzie wierzą politykom w takie kłamstwa, które są dodatkowo pozbawione logiki jak je przeanalizować. Dopóki będzie rządził PIS to jest oczywiste, że prezydent nie będący z ich partii nie będzie miał interesu w podpisywaniu ustaw podnoszących podatki. 

Nie widzę naprawdę benefitow dla nas z kontynuacji stanu jaki mamy w tej chwili. Co mieli dać to dali, nawet jakby Trzaskowski chciał to zabrać to nie ma możliwości więc jakie są korzyści z kolejnych 5 lat Dudy? ja ich naprawdę nie widzę. Nie będzie Trzaskowski też blokował ustaw mających ludziom pomagać bo wizerunkowo jemu czy platformie jeśli marzą o powrocie do władzy się to nie opłaci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lorak napisał:

teraz nie byłem, ale tuż przed pierwszą turą najpierw przyjechał Trzaskowski, a na drugi dzień Morawiecki. na obydwu wiecach było widać partyjnych działaczy, ale w przypadku PiS dodatkowo rzucało się w oczy, że nazjeżdżało się mnóstwo strażaków. na okolicznych parkingach było kilkadziesiąt wozów.

bo wreczali promesy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Pepis21 napisał:

Przedterminowe wybory i wybranie PO na miejsce PiS-u (tak jakby chciała ta główna opozycja) to jak gaszenie pożaru benzyną.

Nie wiem czy jest sposób na dość rzetelne symulowanie D'Hondta, ale jeżeli ostatni sondaż daje 39:37 Pis:PO, to samodzielnej większości nie będzie, szczególnie jeżeli twór Hołowni wczłapałby jako 6ty do podziału mandatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, quevas napisał:

pozwolę sobie na polemikę :

władza traktowała Jarocin jako wentyl bezpieczeństwa, chodziło o to, by młodzież wyszumiała się na jakimś wyznaczonym terytorium, więc ingerencja była śladowa, poza tym punk rock rozwijał się głównie w tzw. trzecim obiegu, na który nawet komuna była za krótka

tak -> ale mieli szumieć w ściśle określonych ramach

https://muzeumjarocin.pl/index.php?strona=znalezisko

tak -> sporo zespołów to olewało, ale strzelam że ci jawnie atakujący władzę po prostu nie zostaliby dopuszczeni :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny filmik ale chyba możesz wyczuć istotna różnice gdy podmieniono ważne religijne słowo dla Chrześcijanina na imię i nazwisko polityka? 
serio użyjesz słowa „bardziej”

Bardziej to musisz się postarać. Mi bardzo trudno zrozumieć co tam się odjebalo. Jakaś zbiorowa histeria. Gdyby to było na rynku we Wrocławiu to by chodzenie po wodzie nastąpiło. 

A chyba wiesz jaki filmik jest popularniejszy jeżeli chodzi o łączenie polityki i języków obcych. 

Dla mnie funkcja reprezentacyjna zagraniczna wymusza pewne minimum przyzwoitości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał:

Dziwny filmik ale chyba możesz wyczuć istotna różnice gdy podmieniono ważne religijne słowo dla Chrześcijanina na imię i nazwisko polityka? 
serio użyjesz słowa „bardziej”

Bardziej to musisz się postarać. Mi bardzo trudno zrozumieć co tam się odjebalo. Jakaś zbiorowa histeria. Gdyby to było na rynku we Wrocławiu to by chodzenie po wodzie nastąpiło. 

W sensie świętokradztwo bo zmieniono tekst w popowej piosence, którą możemy usłyszeć np w Shreku?

Lol.

(i żeby nie było -> tak to z Dudą to też jest cringe, ogólnie ludzie chodzący na polityczne spędy za free wykraczają poza moje zdolności rozumowania -> jednak w kategorii żenady to ustawka, żeby kandydat mógł powiedzieć parę zdań po francusku bije piosenkę wyborców)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

W sensie świętokradztwo bo zmieniono tekst w popowej piosence, którą możemy usłyszeć np w Shreku?

Lol.

Dawno nie było twojego lol mema Z Jokiem czy aha. Wiem ze to tez i Shrek co nie zmienia kwestii ze tylko fajansiarze przerabiają hity na kity. A wybór tego słowa nieprzypadkowy 
Dla Ciebie ok i wpada w ucho dla mnie obciach. Abyś znał skale to większy niż jakbym usłyszał na straganie w grudniu „Fluber malusieńki leży wśród stajenki” lub „ Przybieżeli do Betlejem trzej Julkowie”. I tu o symbolikę religijna chodzi mniej choć pogłębia to moja niechęć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.