Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

 

2 minuty temu, josephnba napisał:

Na pewno dzięki kawie!

W kampanii to trzeba jednak zapierd**** Komorowski wtedy przespał. Trzaskowski wydaje się gościem co Polskę widzi jako Warszawę i kilka wiosek dookoła.

19 minut temu, Cardi napisał:

 

Dosyć oczywista grafika. Duda tego nie wygra.

 

Kilkanaście dni temu nie dawałeś wiary w sondaże przepływu elektoratu Palikot-Kukiz-Konfederacja. 100% Duda???? Pięć lat temu 5% uciekło mu do Komorowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DeltaCenter napisał:

 

W kampanii to trzeba jednak zapierd**** Komorowski wtedy przespał. Trzaskowski wydaje się gościem co Polskę widzi jako Warszawę i kilka wiosek dookoła.

Kilkanaście dni temu nie dawałeś wiary w sondaże przepływu elektoratu Palikot-Kukiz-Konfederacja. 100% Duda???? Pięć lat temu 5% uciekło mu do Komorowskiego.

Nie że nie dawałem wiary, tylko nie znalazłeś przepływu, że Zenek z kolegami głosujący w 2011 na Palikota w 2015 głosował na Kukiza w 2019 głosował na Konfę :) 

IPSOS zrobił badania, IPSOS się pod tym podpisał, ja skomentowałem. W czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cardi napisał:

Piłka to jednak nie polityka. Kilka lat temu obstawiłem +4 bramki w meczu Barcelony z kimś tam w pierwszej fazie LM. 90 minuta i 4:0 dla Barcy, do pełni szczęścia brakuje jednej bramki. Messi w polu karnym, faul. Karny. Jest!!!!!! Bramkarz broni. Kupon do kosza. Kasa przegrana. W wyborach loterii takiej jednak nie ma ;)

Teraz, Cardi napisał:

Nie że nie dawałem wiary, tylko nie znalazłeś przepływu, że Zenek z kolegami głosujący w 2011 na Palikota w 2015 głosował na Kukiza w 2019 głosował na Konfę :) 

IPSOS zrobił badania, IPSOS się pod tym podpisał, ja skomentowałem. W czym problem?

No przecież te 41% chcących głosować na Trzaskowskiego to sieroty po palikociarni - memowi wolnościowcy na utrzymaniu rodziców dla których wprowadzony przepis o czymś tam w ruchu drogowym to największa zbrodnia (mo tato, pożycz auta na dziś ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Piłka to jednak nie polityka. Kilka lat temu obstawiłem +4 bramki w meczu Barcelony z kimś tam w pierwszej fazie LM. 90 minuta i 4:0 dla Barcy, do pełni szczęścia brakuje jednej bramki. Messi w polu karnym, faul. Karny. Jest!!!!!! Bramkarz broni. Kupon do kosza. Kasa przegrana. W wyborach loterii takiej jednak nie ma ;)

Been there, done that. Ale, ale:

https://www.dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/wybory-prezydenckie-2015-ostatni-sondaz-przedwyborczy,n,1000017933.html

Cytat

Z ostatniego sondażu przeprowadzonego przed pierwszą turą wyborów prezydenckich wynika, że różnica pomiędzy Bronisławem Komorowskim a Andrzejem Dudą zmniejszyła się do 12 punktów procentowych.

Obecnie urzędujący prezydent wg sondażu Millward Brown może liczyć na 39 proc. głosów, a kandydat PiS na 27 proc. Po raz kolejny umocniła się pozycja Pawła Kukiza, na którego chce zagłosować już 13 proc. wyborców.

8 maja 2015

Tymczasem 2 dni później:

Andrzej Sebastian Duda 5 179 092 34,76%
Bronisław Maria Komorowski 5 031 060 33,77%
Paweł Piotr Kukiz 3 099 079 20,80%

 

To tylko sondaże :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cardi napisał:

Been there, done that. Ale, ale:

https://www.dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/wybory-prezydenckie-2015-ostatni-sondaz-przedwyborczy,n,1000017933.html

8 maja 2015

Tymczasem 2 dni później:

Andrzej Sebastian Duda 5 179 092 34,76%
Bronisław Maria Komorowski 5 031 060 33,77%
Paweł Piotr Kukiz 3 099 079 20,80%

 

To tylko sondaże :) 

Spoko. Ale w ostatni dzień przed ciszą wyborczą do sieci wyciekł wewnętrzny sondaż SLD, w którym Komorowski-Duda był remis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DeltaCenter napisał:

Spoko. Ale w ostatni dzień przed ciszą wyborczą do sieci wyciekł wewnętrzny sondaż SLD, w którym Komorowski-Duda był remis ;)

No więc sam widzisz ile te przewidywania sondażowni i bukmacherów są czasem warte :) Ja wciąż podtrzymuję swoją opinię, że wygrany będzie miał max. 51,5%. Tam będzie na żyletki i pierwsze wypowiedzi po exit pollu albo będą ostrożne, albo mogą być wylęgarnią memów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

No więc sam widzisz ile te przewidywania sondażowni i bukmacherów są czasem warte :) Ja wciąż podtrzymuję swoją opinię, że wygrany będzie miał max. 51,5%. Tam będzie na żyletki i pierwsze wypowiedzi po exit pollu albo będą ostrożne, albo mogą być wylęgarnią memów.

Ja też mam swoje przewidywania. ZObaczymy po niedzieli . pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cardi napisał:

No więc sam widzisz ile te przewidywania sondażowni i bukmacherów są czasem warte :) Ja wciąż podtrzymuję swoją opinię, że wygrany będzie miał max. 51,5%. Tam będzie na żyletki i pierwsze wypowiedzi po exit pollu albo będą ostrożne, albo mogą być wylęgarnią memów.

najprawdopodobniej bedzie bardzo rowno.

bukmacherzy jak zle przewidza to moga byc spooooro w plecy finansowo. sondazownie w Polsce pozostaja bez konsekwencji

3 minuty temu, Sebastian napisał:

Ja tam strzelam Duda 53 Trzaskowski 47

tyle bedzie pewnie po wynikach z 75% komisji w poniedzialek rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

bukmacherzy jak zle przewidza to moga byc spooooro w plecy finansowo. sondazownie w Polsce pozostaja bez konsekwencji

Bukmacherzy zarabiają na marży, a nie na przegranych typach :) 

Przy kursach 1.50 Duda 2.65 Trzaskowski z lvbet.pl żeby wygrać 100zł na obu typach musisz w sumie postawić 104.22zł, to 4.22 to zysk bukmachera właśnie :) 

 

Edit: A co do kursów :) 

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,17863090,Wybory_prezydenckie_2015__Mozecie_typowac_ich_wyniki.html

Cytat

Faworytem bukmacherów jest obecny prezydent. W zakładach Fortuna na zwycięstwo Bronisława Komorowskiego kurs wynosi 1.12, a w STS jest jeszcze niższy - 1.1. Na Andrzeja Dudę kurs waha się między 5 a 5.5 za każdą postawioną złotówkę.

5 maja 2015, 5 dni przed wyborami :) 

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Piłka to jednak nie polityka. Kilka lat temu obstawiłem +4 bramki w meczu Barcelony z kimś tam w pierwszej fazie LM. 90 minuta i 4:0 dla Barcy, do pełni szczęścia brakuje jednej bramki. Messi w polu karnym, faul. Karny. Jest!!!!!! Bramkarz broni. Kupon do kosza. Kasa przegrana.

O panie ... Sorry za offtop ale aż przypomniało mi się jak jakieś 15  lat temu postawiłem dwa kupony na których wszystko weszło I czekałem tylko na wynik cavs-wizards ( czasy lebrona i arenasa ). Zadowolony bo na jednym kuponie miałem postawione na wygraną cavs a na drugim wygrana wiz.  Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się że cavs wygrali...po dogrywce... Kupon do kosza x 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jack napisał:
10 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Mnie wciąż bawi pewna sytuacja, która Ziemkiewicz przypomina - jak jakaś jego znajoma żyła w strachu, że jak PiS wygra wybory to jej odbiorą dziecko. Dziecko z in vitro.

A lesbijkom będą zabierać? Znajoma pyta. 

Niewygodne pytanie? Jeżeli para lesbijek nie może adoptować dziecka bo dziecko wyrośnie na niewiadomokogo z powodu nieodpowiednich wzorców. A biologiczne dziecko lesbijki wychowywane przez parę jednopłciową będzie mieć inne wzorce? To jak? Zabrać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fluber napisał:

Przeciw obow. szczepieniom na koronawirusa. Za 500+ i niższym wiekiem emerytalnym. Przeciw adopcji przez pary jednopłciowe. Poszedłby na Marsz Niepodległości. Przeciw podnoszeniu podatków. Wprowadziłby nowe świadczenia socjalne. Za 13 emeryturą.

 

Dla mnie to, co widać na filmiku powyżej + fakt, że ta osoba jest uważana za chrześcijanina oraz sprawiedliwego człowieka, jest po prostu dyskwalifikująca.

Osoby promujące swoją polskość, wiarę, wartości moralne itd. zachowują się, jak typowy polaczek-oszust i robią to tak perfidnie i świadomie, że po prostu brak słów.

Straszenie tym, co mogą zrobić homoseksualiści z dziećmi, jednocześnie kłamiąc na każdym kroku w żywe oczy... kłamliwość i obłuda oczywiście działa na dzieci bardzo rozwijająco i obecność takich rodziców w domu, to nieopisane szczęście. Brak mi słów czasami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Koelner napisał:

najpierw Kaczyński o monopolu władzy teraz Duda o TVP , w tych dwóch przypadkach całkowicie się z nimi zgadzam szkoda tylko , że w słowach a nie czynach hipokryci jebani :)

I tu właśnie jest dla mnie największy błąd w kampanii Trzaskowskiego, codziennie powinni byli pokazywać takie filmiki z Kaczyńskim, czy te z wypowiedziany Dudy sprzed 5 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, barcalover napisał:

 

Dla mnie to, co widać na filmiku powyżej + fakt, że ta osoba jest uważana za chrześcijanina oraz sprawiedliwego człowieka, jest po prostu dyskwalifikująca.

Osoby promujące swoją polskość, wiarę, wartości moralne itd. zachowują się, jak typowy polaczek-oszust i robią to tak perfidnie i świadomie, że po prostu brak słów.

Straszenie tym, co mogą zrobić homoseksualiści z dziećmi, jednocześnie kłamiąc na każdym kroku w żywe oczy... kłamliwość i obłuda oczywiście działa na dzieci bardzo rozwijająco i obecność takich rodziców w domu, to nieopisane szczęście. Brak mi słów czasami :) 

W sumie nie wiedziałem czy dać lika czy smuteczek, bo to w sumie smutne jest 😕

Ostatni dzień, myślicie, że będą jakieś petardy odpalane czy obaj kandydaci wierzą w swoje zwycięstwo i nie chcą ryzykować? 

Obstawiam mimo wszystko 51,5 do 48,5 dla Dudy, może exit pools będą bliżej, może po częściowych wynikach (jeżeli większe miasta będą później) będzie większa różnica. 

Ciekawe jak z pakietami wyborczymi zagranicą czy dotarły czy jednak w Europie się zapodziały. 

Dzis ostatni dzień by pobrać zaświadczenie o możliwości głosowania w dowolnym miejscu, ja mam i będę głosował na Suwalszczyźnie. 

Tak czy siak nie będzie to koniec świata. Prezydent to prezydent, nie mój czy Twój, ale Nasz. 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.