Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, fluber napisał:

osemka to nieporozumienie. od wroclawia do granicy doslownie nie ma dnia bez wypadku. a dwa pasy sa baaaaardzo rzadko.

Na szczęście rzadko tam się zapuszczam w stronę Kłodzka, ale potwierdzam, jest dramat, do tego liczba ciągników z naczepami jest tak duża że w zasadzie nie opłaca się wyprzedzać, bo za 100m czystej drogi masz kolejną. Podobno jest w planach wydłużenie S8, co mieszkańcy przy starej ósemce przyjmą z pocałowaniem ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cardi napisał:

Potwierdzam, dodatkowo większość "dróg krajowych" jest jednopasmowa, taki rarytas jak u nas na starej "ósemce" przez 25km od Wrocławia na Warszawę to chyba rzadkość, że były dwa pasy. 

Czekaj, czekaj... co jest teraz nie tak z trasą Warszawa - Wrocław?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Na szczęście rzadko tam się zapuszczam w stronę Kłodzka, ale potwierdzam, jest dramat, do tego liczba ciągników z naczepami jest tak duża że w zasadzie nie opłaca się wyprzedzać, bo za 100m czystej drogi masz kolejną. Podobno jest w planach wydłużenie S8, co mieszkańcy przy starej ósemce przyjmą z pocałowaniem ręki.

potwierdzam, budowa ekspresowki jest juz praktycznie przesadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Cardi napisał:

 

Kolejne "świeże" bo wprowadzone 1 lipca kuriozum. AOW - Autostradowa Obwodnica Wrocławia, miejsce gdzie S8 zmienia się w A8, chyba nie ma drugiej tak szerokiej autostrady w tej części Polski. 3 pasy, pas awaryjny, równo, mało zakrętów i co? I od tygodnia ograniczenie do 120 zamiast 140. Oficjalny powód - chęć zmniejszenia liczby wypadków, ale po co jeździć cywilnymi Insigniami na A4, skoro można u siebie mandatów nałapać?

tam bylo ostatnio kilka naprawde poteznych wypadkow z ofiarami smiertelnymi. pewnie stad decyzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

tam bylo ostatnio kilka naprawde poteznych wypadkow z ofiarami smiertelnymi. pewnie stad decyzja

Jeżdżę prawie codziennie. Trudno o bardziej dostosowaną do takiej prędkości drogę. Decyzja niezrozumiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Koelner napisał:

meh , kultura i tak poszła zdecydowanie do góry jak przez te 8 lat rządów PO gdy zapomnieli o Polakach pobudowały się autostrady i drogi w miastach . zdecydowanie gorzej jeździ się po powiatowych „szosach” gdzie jeszcze młodzi się popisują plus modne od może dwóch lat wyprzedzanie się tirów na autostradzie  

Proszę cie k****, jeżdżę po Niemczech i Holandii od pięciu lat, nigdy na zwykłej krajowej nigdy mi nikt nie wyjechał na czołówkę, wyprzedzając na trzeciego. Co wjeżdżam do polski mając do pokonania 90km do mojego miasta od autostrady zdarza mi się uciekać od czołówki prawie za każdym k**** razem. Mowie tu o stwarzaniu zagrożenia wypadku który spowoduje smierć, a co dopiero mówić o cwaniactwie i chamstwie przy mniejszych wykroczeniach. To jest w Polsce plaga. Popieram wiec podwyżki ale faktycznie to dla mnie przede wszystkim tym wyprzedzaniem na trzeciego najpierw powinni się zająć porządnie zająć, tacy ludzie powinni mieć zabierane prawo jazdy na rok conajmniej z automatu za pierwszym razem. 

 

Se stopcham obejrzyj, co dwa dni jest nowy odcinek, w każdym jest conajmniej kilka wyprzedzań na trzeciego, a ile osób nie ma kamerki, żeby nagrać takie akcje.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ignazz napisał:

Kiedyś miałem sporo czasu jadac samochodem wiec zabawiłem się w jazdę idealnie według znaków prędkości. To była najbardziej niebezpieczna jazda ever. 

Dlaczego? Jakieś konkrety? Bo trudno mi sobie to wyobrazić.

Edycja---

Fajnie, że sponsorujemy:

a) Pana, który w ten sposób wykonuje zawód dziennikarza

b) Całą masę ludzi, którzy pracują regularnie nad kontem, uznającym za słuszne chwalenie się takimi akcjami

 

https://twitter.com/TOPTVPINFO/status/1281208153489707011

 

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Se stopcham obejrzyj, co dwa dni jest nowy odcinek, w każdym jest conajmniej kilka wyprzedzań na trzeciego, a ile osób nie ma kamerki, żeby nagrać takie akcje.

I tu powinna pójść akcja, dobry potral do wrzucania takich filmów, jakieś zniżki 3gr na Orlenie za wrzucanie tam filmów/posiadanie rejestratora, a nie podnoszenie taryfikatora dla czających się w krzakach niebieskich, którzy ustawiają się nie tam, gdzie niebezpiecznie, tylko tam gdzie można łatwo i przyjemnie nabić miesięczny target mandatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość prawidłowa sprawiła ze wszysvy mnie wyprzedzali w tym słabi kierowcy i ilość tych manewrów ze ktoś ledwo się wyrobił gdy miał słaby samochód była spora. Dodatkowo po końcu 50 jak tylko przyspieszslem do 90 to cześć tych asów co jadą zawsze 70 musiała wycofać się z manewry gdy robiła to na styku miasteczek. Plus jadac 70 przy takich znakach wyprzedzały mnie tiry. Ilość tych manewrów dla mnie niebezpiecznych serio sprawiła xe wróciłem do normy czyli conajmiej 12-15 procent szybciej niż znak co Policja odpuszcza. Ogólnie jeżdżę bardxo szybko ale manewry wtedy robię pewna ręka ( prawie 3.000.000 km zrobiłem) i serio wole być autorem aktywnym niż biernym. 

Serio to było bardxo niebezpieczne a gdy wrocilem do dynamicznej jazdy kłopoty zniknęły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

Ogólnie jeżdżę bardxo szybko ale manewry wtedy robię pewna ręka ( prawie 3.000.000 km zrobiłem) i serio wole być autorem aktywnym niż biernym. 

Strzelam że te wszystkie pojeby w żółtych i niebieskich audi (mój eye-test mówi że właśnie te kolory i ta marka są najc***owsze na drodze), które mnie wyprzedzają na styk podobnie sobie argumentują :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ignazz napisał:

Prędkość prawidłowa sprawiła ze wszysvy mnie wyprzedzali w tym słabi kierowcy i ilość tych manewrów ze ktoś ledwo się wyrobił gdy miał słaby samochód była spora. Dodatkowo po końcu 50 jak tylko przyspieszslem do 90 to cześć tych asów co jadą zawsze 70 musiała wycofać się z manewry gdy robiła to na styku miasteczek. Plus jadac 70 przy takich znakach wyprzedzały mnie tiry. Ilość tych manewrów dla mnie niebezpiecznych serio sprawiła xe wróciłem do normy czyli conajmiej 12-15 procent szybciej niż znak co Policja odpuszcza. Ogólnie jeżdżę bardxo szybko ale manewry wtedy robię pewna ręka ( prawie 3.000.000 km zrobiłem) i serio wole być autorem aktywnym niż biernym. 

Serio to było bardxo niebezpieczne a gdy wrocilem do dynamicznej jazdy kłopoty zniknęły. 

To tylko potwierdza brak kultury jazdy polskich kierowców oraz fakt, że przepisy nie są respektowane, bo gdyby każdy jechał tak, jak ty, to byłoby o wiele bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Proszę cie k****, jeżdżę po Niemczech i Holandii od pięciu lat, nigdy na zwykłej krajowej nigdy mi nikt nie wyjechał na czołówkę, wyprzedzając na trzeciego. Co wjeżdżam do polski mając do pokonania 90km do mojego miasta od autostrady zdarza mi się uciekać od czołówki prawie za każdym k**** razem. Mowie tu o stwarzaniu zagrożenia wypadku który spowoduje smierć, a co dopiero mówić o cwaniactwie i chamstwie przy mniejszych wykroczeniach. To jest w Polsce plaga. Popieram wiec podwyżki ale faktycznie to dla mnie przede wszystkim tym wyprzedzaniem na trzeciego najpierw powinni się zająć porządnie zająć, tacy ludzie powinni mieć zabierane prawo jazdy na rok conajmniej z automatu za pierwszym razem. 

 

Se stopcham obejrzyj, co dwa dni jest nowy odcinek, w każdym jest conajmniej kilka wyprzedzań na trzeciego, a ile osób nie ma kamerki, żeby nagrać takie akcje.

 

25 minut temu, ignazz napisał:

Najgorsi są w skodach oktawiach rapidach i superb. 
to już dosyć dobre i szybkie samochody a kierowcy maja chyba kompleksy do klasy premium. Mnie bardziej drażnią BMW niż Audi ale tu jestem nieobiektywny. 

oklejone ogólnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.