Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem

Od ilu Kaczyński krzyczał o fałszowaniu?

Dlaczego Poczta Polska roznosi te ulotki? - Poczta Polska jest spółką, która doręcza ulotki wyborcze na podstawie umów z klientami. To usługa odpłatna, komercyjna, a zgodnie z jej regulaminem za treść ulotek odpowiada zleceniodawca. Przychody z tytułu świadczenia tej usługi są tajemnicą handlową - 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

jak myslicie, jezeli wygra duda, to o ile musi wygrac zeby nie zrobil sie wrzask o sfalszowanie wyborow ( pewnie jakies braki pieczatek, koperty ktore nie dotarly itp rzeczy)?

Przypomnij mi jaki polityk po przegranej mówił o tym, że wybory zostały sfałszowane? 

Strach pomyśleć co ten pan zrobi jak niewielka przewaga wygra jednak Trzaskowski... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, josephnba napisał:

Poczta Polska jest generalnie do zaorania

Nie wysyłam nic tym gównem ani nie zamawiam niczego pocztą bo lubi się zgubić a już na pewno solidnie opóźnić 

 

A ja wysyłam, nigdy nic nie zginęło, zdarzały sie jednodniowe opóźnienia. Było zachłysniecie DHL, ale zgubił paczkę  płacił odszkodowanie, a Inpostu kijem nie tykam, bo paczki nie tyle co giną co krąża lub leża po magazynach, albo kioskach nie wiadomo gdzie.

Moim zdaniem Poczta jest zdecydowanie najpewniejsza, Inpost najmniej pewny, DPD czy DHL najszybsi (przyjmą tez każda paczkę) ale takiej pewnosci jak Poczta nie gwarantują.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, darkonza napisał:

A ja wysyłam, nigdy nic nie zginęło, zdarzały sie jednodniowe opóźnienia. Było zachłysniecie DHL, ale zgubił paczkę  płacił odszkodowanie, a Inpostu kijem nie tykam, bo paczki nie tyle co giną co krąża lub leża po magazynach, albo kioskach nie wiadomo gdzie.

Moim zdaniem Poczta jest zdecydowanie najpewniejsza, Inpost najmniej pewny, DPD czy DHL najszybsi (przyjmą tez każda paczkę) ale takiej pewnosci jak Poczta nie gwarantują.

Zamawiam do Paczkomatów tonami. Nigdy nic nie zginęło. Nigdy nic nie było zniszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie rozjeżdżają się nasze oceny kurierów. Dużo wysyłasz i dużo zamawiasz?

6 minut temu, darkonza napisał:

A ja wysyłam, nigdy nic nie zginęło, zdarzały sie jednodniowe opóźnienia. Było zachłysniecie DHL, ale zgubił paczkę  płacił odszkodowanie, a Inpostu kijem nie tykam, bo paczki nie tyle co giną co krąża lub leża po magazynach, albo kioskach nie wiadomo gdzie.

Moim zdaniem Poczta jest zdecydowanie najpewniejsza, Inpost najmniej pewny, DPD czy DHL najszybsi (przyjmą tez każda paczkę) ale takiej pewnosci jak Poczta nie gwarantują.

Totalnie przeciwne zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie ja, ale ja zlecam, a później sie wkur...m ze coś gdzieś sie zawieruszyło, dzownię i szukam, To co zginęło wazyło kilkadziesiąt kilo. Były też problemy (DHL albo DPD nie pamietam) ze kurierzy nie odbierali paczki, pani pod telefonem przepraszała ze kurier nie odebrał ale miał awarię i tak przez kilka dni, a kurierowi sie nie podobało opakowanie i zamiast powiedzieć tym co mieli mi paczkę wysłać "zapakujcie inaczej" albo dac znać swoim szefom że nie odebrał bo źle zapakowane to nie odbierał i co dzien miałem obiecywane ze juz jutro odbierze.

Mówię na podstawie próbki kilkuset paczek o wadze od 0,5kg do 200kg.

Z pocztą Polska nie było nigdy zadnego problemu, ale ceny są wyzsze wiec jak zamawiam jakąs przesyłkę to Pani któa sie tym zajmuje ma obowiazek wybierać tańsze oferty, wiec do dzis jedno co wynegocjowałem to nigdy wiecej Inpostu, ale z DPD i DHL bujam sie dalej i co kilka miesiecy mam zabawę, bo juz w pośpiechu to ja musze wisiec na telefonie i dzwonic w 10 róznych miejsc by dochodzic prawdy gdzie jest paczka.

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Van napisał:

Przypomnij mi jaki polityk po przegranej mówił o tym, że wybory zostały sfałszowane? 

Strach pomyśleć co ten pan zrobi jak niewielka przewaga wygra jednak Trzaskowski... 

 

 

54 minuty temu, josephnba napisał:

Nie wiem

Od ilu Kaczyński krzyczał o fałszowaniu?

O zafałszowaniu. A od ilu? Od 20% nieważnych głosów, awarii systemu informatycznego, oficjalnych protokołach opblikowanych 2 miesiące po głosowaniu i wyniku PSL-u, który rozminął się z exit poll o 50%.

Posłużę się więc analogią:

To tak jakby w niedzielnych wyborach wg exit poll był wynik 50% na Dudę i 50% na Trzaskowskiego, w nocy zepsuł się system zliczający głosy, a we wtorek pkw podała, że 20% głosów jest nieważnych, a Duda wygrał zdobywając 75% głosów.

Fakty są takie, że PSL dostał wynik o połowę wyższy niż wynikałoby to z woli wyborców, co było bardzo na rękę ich koalicjantowi. 

W dniu 6.07.2020 o 08:52, lorak napisał:

 

najnowszy sondaż Trzaskowski 47,2%, Duda 45,9%
https://wiadomosci.wp.pl/najnowszy-sondaz-prezydencki-dla-wp-kto-wygra-w-ii-turze-6528788762486401a

przez pierwszą truą wyniki podawane przez IBRIS były bardzo zbliżone do rzeczywistych, choć Duda był najbardziej niedoszacowany (więc tutaj też pewnie jest o te ~2 punkty), bo ludzie wstydzą się przyznać, że na niego głosują.
 

Najnowszy sondaż Ibris

Duda 50,5%

Trzaskowski 49,5%

Jedno jest pewne. W niedzielę na pewno nie będzie wiadomo, kto wygrał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wam jeszcze powiem ze raz gość przywoził paczkę która miała ważyć ze 100kg, na palecie, przyjechał, koleś zajęty powiedział zeby zostawił w kacie, nikt nie sprawdzał bo to miał być jakiś tani klej do pytek czy coś takiego, a za 2 godziny kurier wraca i mówi ze sie pomylił,  i zamiast czegoś wartego 100 zeta zostawił ważący 500kg i warty kilkanascie tysiecy zeta silnik. To chyba DPD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, josephnba napisał:

Pamiętam ten pslowy wynik, to chyba było wtedy jak oni byli na pierwszej kartce i sporo rozgarniętych inaczej skreśliło im człowieka 

Sam znam dwie osoby które się do takiej pomyłki przyznały 

Tak, o te wybory chodzi.

Biorąc pod uwagę różnicę między exit pollem, a końcowym wynikiem PSL i wzrost liczby nieważnych głosów w porównaniu ze standardowymi wyborami, jakieś 20% głosujących nie oddała głosu na tego, na kogo chciała. 

Moim zdaniem domaganie się powtórzenia takich wyborów i mówienie o zafałszowaniu nie jest przejawem szaleństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:
W dniu 6.07.2020 o 08:52, lorak napisał:

 

najnowszy sondaż Trzaskowski 47,2%, Duda 45,9%
https://wiadomosci.wp.pl/najnowszy-sondaz-prezydencki-dla-wp-kto-wygra-w-ii-turze-6528788762486401a

przez pierwszą truą wyniki podawane przez IBRIS były bardzo zbliżone do rzeczywistych, choć Duda był najbardziej niedoszacowany (więc tutaj też pewnie jest o te ~2 punkty), bo ludzie wstydzą się przyznać, że na niego głosują.
 

Najnowszy sondaż Ibris

Duda 50,5%

Trzaskowski 49,5%

to jest ten sam, bo przecież z 4 lipca, ale tu procenty inne bo...?

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.