Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, fluber napisał:

Dla mnie odpowiedź Dudy była jednoznaczna już na żywo. Ale jak się jest negatywnie nastawionym, to do wszystkiego się człowiek przypierdoli:/

Dla mnie też jest jednoznaczna. Podejrzewam, że jednak nie to miał na myśli i wystarczyło napisać, że może i faktycznie zabrzmiało dziwnie a jego stanowisko jest takie i takie. I to byłaby klasa a nie, że manipulacje. A tak w tym tweecie wciąż się nie określił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lorak napisał:

dlatego Duda bał się debaty, nie poradziłby sobie tak dobrze z niewygodnymi pytaniami: https://streamable.com/w3kpur

Sporo tych niewygodnych pytań było z perspektywy II tury: marsz niepodległości, konwencja stambulska, roszczenia żydowskie, pieniądze dla babki z SB, wiek emerytalny., stosunek do Nordstream 2 + coś jeszcze (zapomniałem jednego pytania z TVP), do tego kilka obiektywnych, trudnych pytań w takiej formule (edukacja, inne pytania o wiek emerytalny). Ale Trzaskowski wypadł neutralnie, odpowiadał ogólnikowo - lub nie odpowiadał (np. konwencja stambulska). 

Ale generalnie ta formuła była bardzo dobra, wyszło bardzo pluralistycznie, w TVP takich rzeczy nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Pedofilia nie jest też kwalifikacją prawną, bo to rodzaj zaburzenia preferencji seksualnych. Nikt nikogo nie może ukarać za to, że jest pedofilem.

skąd ci się to wzięło? przecież oczywiste, że chodzi nie o samo bycie pedofilem, lecz o czyny pedofilskie, a te w prawie dotyczą dzieci poniżej 15 roku.

"Czyny seksualne, które popełniane są wobec małoletnich osób, obejmują zachowania określane, jako zaburzenia seksualne80 mające charakter chorobowy oraz pozbawione tego charakteru dewiacje. Obejmują również inne formy aktywności seksualnej w stosunku do dziecka określane mianem molestowania lub wykorzystywania seksualnego, gdzie nie jest istotne zdiagnozowanie pedofilii, bowiem liczy się sam fakt dopuszczenia się zdarzeń na tle seksualnym wobec dziecka. Mowa tutaj o mężczyznach, którzy co prawda nie preferują aktów płciowych z dzieckiem, jednakże nawiązują je traktując, jako namiastkę, czy raczej surogat odpowiadającej im aktywności seksualnej81 . Obie grupy zachowań mogą wypełnić znamiona czynu zabronionego z art. 200 k.k., a także pozostawać w zbiegu z innymi przepisami82 .

(...)

Prawne ujęcie pedofilii odbiega od psychologicznego, seksualnego czy medycznego, bowiem dotyczy każdego, kto dopuszcza się czynu scharakteryzowanego w art. 200 k.k. Brak zaburzeń psychicznych lub dewiacji na tle seksualnym nie wyklucza popełnienia zarzucanego czynu o charakterze pedofilskim

"

https://repozytorium.amu.edu.pl/bitstream/10593/13664/1/3.pdf

10 minut temu, BMF napisał:

Ale generalnie ta formuła była bardzo dobra, wyszło bardzo pluralistycznie, w TVP takich rzeczy nie ma.

e873e4k6ya951.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluber napisał:

Dla mnie odpowiedź Dudy była jednoznaczna już na żywo. Ale jak się jest negatywnie nastawionym, to do wszystkiego się człowiek przypierdoli:/

Ta lista pedofilii to jest "rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym" i znajdują się na nim nie tylko pedofile.

Pedofilia nie jest też kwalifikacją prawną, bo to rodzaj zaburzenia preferencji seksualnych. Nikt nikogo nie może ukarać za to, że jest pedofilem.

A wg mnie jak ktoś jest jednoznaczne nastawiony pozytywnie też słyszy co chce

 

A prawda jest taka że mógł sobie te manipulacje darować 

Wiadomo że mówiąc na żywo czasami człowiek, niekoniecznie świadomie, użyje sformułowania, skrótu myśliwego i może wyjść nieporozumienie. Wystarczy wtedy jasno sprawę sprostować na spokojnie i każdy ma to co chce.

Zapytałem między innymi ciebie o to cio powiedział Duda, odpowiedziałeś rzeczowo, nie zarzucając mi próby manipulowania (bo już zapewne domyśliłeś się że nie widziałem) i czy ja temat kontynuowałem?

Nie, twoja krótka odpowiedz mi wystarczyła i tak mógł a nawet powinien powiedzieć dudex

 

 

Co do pedofili

Nie znam prawa, nie chce mi się też grzebać w paragrafach, są od tego ludzie 

Co mnie uderzyło to fakt że nie ma takiej kwalifikacji prawnej i to wg mnie powinno się zmienić

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał:

skąd ci się to wzięło? przecież oczywiste, że chodzi nie o samo bycie pedofilem, lecz o czyny pedofilskie, a te w prawie dotyczą dzieci poniżej 15 roku.

"Czyny seksualne, które popełniane są wobec małoletnich osób, obejmują zachowania określane, jako zaburzenia seksualne80 mające charakter chorobowy oraz pozbawione tego charakteru dewiacje. Obejmują również inne formy aktywności seksualnej w stosunku do dziecka określane mianem molestowania lub wykorzystywania seksualnego, gdzie nie jest istotne zdiagnozowanie pedofilii, bowiem liczy się sam fakt dopuszczenia się zdarzeń na tle seksualnym wobec dziecka. Mowa tutaj o mężczyznach, którzy co prawda nie preferują aktów płciowych z dzieckiem, jednakże nawiązują je traktując, jako namiastkę, czy raczej surogat odpowiadającej im aktywności seksualnej81 . Obie grupy zachowań mogą wypełnić znamiona czynu zabronionego z art. 200 k.k., a także pozostawać w zbiegu z innymi przepisami82 .

(...)

Prawne ujęcie pedofilii odbiega od psychologicznego, seksualnego czy medycznego, bowiem dotyczy każdego, kto dopuszcza się czynu scharakteryzowanego w art. 200 k.k. Brak zaburzeń psychicznych lub dewiacji na tle seksualnym nie wyklucza popełnienia zarzucanego czynu o charakterze pedofilskim

"

https://repozytorium.amu.edu.pl/bitstream/10593/13664/1/3.pdf

e873e4k6ya951.jpg

Z dyskusji z Artlanem, który twierdził, że Polański nie jest pedofilem, a ten facet, co go ułaskawił Duda jest.

I wydaje mi się, że żadna redakcja nie mogła zadawać pytań Dudzie? Wszystkie pytania były "z ludu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Z dyskusji z Artlanem, który twierdził, że Polański nie jest pedofilem, a ten facet, co go ułaskawił Duda jest.

rozmawiasz ze mną i nagle przeskakujesz na coś od Artlana? WTF ; ]

4 minuty temu, fluber napisał:

I wydaje mi się, że żadna redakcja nie mogła zadawać pytań Dudzie? Wszystkie pytania były "z ludu"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał:

Z ludu?

Mam nadzieję że ten cudzysłów znaczył tyle iż też nie wierzysz w lud :)

na pewno jedna z pan kandydowala do rady powiatu koneckiego z list lokalnego komitetu ktoremu poparcia udzielil pis.

jest tez ten facet niby jakos zwiazany z solidarna polska ale on akurat zadal trudne pytanie dudzie o to czy zechce byc niezaleznym prezydentem.

nie wykluczam tu manipulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, josephnba napisał:

Ok tylko co takie ewidentne ustawki jak:

ta z tweeta

czy dziecko rzucające się w ramiona Dudzie

Staruszka dziękując Dudzie za leosze życie

mają wspólnego z DEBATĄ?

Rozumiesz podstawową różnicę?

Czy mam Ci wytłumaczyć czym różnią się wiece wyborcze, konferencje od debaty?

Bo jak już pisałem kilaka razy- twoje posty są trochę mało związane z tematem

Tak samo jak posty Koelnera porownujace ustawki Dudy do Stalina. Te posty ktore lajkowales.

No ale czaje ->

Jak ktos smieszkuje ze slabego PRu Anzeja to jest git.

Jak ktos smieszkuje ze slabego PRu Rafaua (Rafau naprawia drzwi staruszce, Rafau wymienia kolo biedakom na s8, Rafau ratuje wyborce Dudy, Rafau ratuje dziennikarke) to jest nie na temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julesławie

Masz dużo racji w z swoich spostrzeżeniach

Nie doczytaleś jedynie albo nie wczytaleś się w moją wypowiedź

Użytkownik @Koelner toczy tu nieprzerwanie długie dysputy, argumentuje 

 

Użytkownik @Mrtio wrzuca jakieś głupotki ale nie kwapi się dyskontować na argumenty

 

Rozumiem dlaczego tak ci imponuje

Macie podobny styl

Ale nawet ty przy nasz że do koelnera to mu jak Lancowi do Leonarda 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nikt ustawek dudy nie porównuje do Stalina a materiały jakie TVP serwuje swoim oświeconym wyborcom 

To jest tak żenujące że niestety ciężko to przełknąć 

A że dodatkowo sztab Rafała robi takie same gnioty, masz odpowiedź dlaczego między innymi nie zagłosuję na żadnego z nich

1 minutę temu, julekstep napisał:

Jesli chodzi o zolwia ninja to moge pomyslec.

Ej uważaj sobie

Ja zawsze w zabawie byłem Leonardem!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, julekstep napisał:

Tak samo jak posty Koelnera porownujace ustawki Dudy do Stalina. Te posty ktore lajkowales.

porównałem tylko propagandę  , za Stalina możesz wkleić też plakaty Hitkera czy Mao z dziećmi bez różnicy 

11 minut temu, julekstep napisał:

Jesli chodzi o zolwia ninja to moge pomyslec.

Sensei był najlepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Z dyskusji z Artlanem, który twierdził, że Polański nie jest pedofilem

Ciekawie odniósł się do tej sprawy Tarantino w Once Upon a Time ... in Hollywood w scenie Cliffa i Pussycat w samochodzie.

Ilu facetów oglądających film pomyślało "co za idiota"? Obstawiam, że było ich znacznie więcej niż tych co uznałaby to za pedofilię. Ot, taka pułapka na część z tych co dorzucają drewna pod stos Polańskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

na pewno jedna z pan kandydowala do rady powiatu koneckiego z list lokalnego komitetu ktoremu poparcia udzielil pis.

jest tez ten facet niby jakos zwiazany z solidarna polska ale on akurat zadal trudne pytanie dudzie o to czy zechce byc niezaleznym prezydentem.

nie wykluczam tu manipulacji

póki co wydoxowano 4 osoby: 

 

Godzinę temu, julekstep napisał:

Obie strony robia bardzo podobna* - wbrew pozorom - propagande.

 

* jesli chodzi o poziom zenady

jedna strona pozwala dziennikarzom każdej opcji na zadawanie pytań, druga tylko "mieszkańcom", którzy tak naprawdę są podstawionymi działaczami/sympatykami PiS. rzeczywiście, podobna propaganda. w tej większej skali też już przecież kiedyś o tym rozmawialiśmy i nawet na stronach TVP są dane, które wyraźnie pokazują, iż teraz poziom żenady jest na niespotykaną dotąd skalę.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.