Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, MA23 napisał:

To tak z ciekawości się spytam. Niezależnie czy rząd PiS czy PO - co mógł zrobić żeby zapobiec zalaniu Warszawy przy nawalnym deszczu? Bo jeśli to czyjaś wina tzn że problem został zbagatelizowany.

to jest kwestia droznosci i sprawnosci systemu odprowadzania deszczowki. uwazam ze po 15 latach rzadzenia takie rzeczy moga isc juz na konto platformy bo 15 lat to wystarczajaco duzo czasu zeby naprawic to co w latach 50-tych polozono a obecnie jest niewystarczajace

16 minut temu, Tecu napisał:

Skoro większość osób w Warszawie jest zadowolona z gospodarza to albo musisz nam zaufać albo TVP info. 

Twój wybór. 

skoro wiekszosc osob w Polsce jest zadowolona z gospodarza to albo musisz nam zaufac albo TVN i plakat Trzaskowskiego w poniedzialkowej Gazecie Wyborczej.

Twoj wybor.

serio, nie widzisz jaka to zenujaca gadka?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

to jest kwestia droznosci i sprawnosci systemu odprowadzania deszczowki. uwazam ze po 15 latach rzadzenia takie rzeczy moga isc juz na konto platformy bo 15 lat to wystarczajaco duzo czasu zeby naprawic to co w latach 50-tych polozono a obecnie jest niewystarczajace

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-07-02/podtopienie-wislostrady-ratusz-twierdzi-ze-to-wina-mon/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

 

skoro wiekszosc osob w Polsce jest zadowolona z gospodarza to albo musisz nam zaufac albo TVN i plakat Trzaskowskiego w poniedzialkowej Gazecie Wyborczej.

Twoj wybor.

serio, nie widzisz jaka to zenujaca gadka?:)

Różnica jest zasadnicza. Ja mieszkam w Warszawie od urodzenia a Ty nie. Skoro chcesz się dowiedzieć czegoś o gospodarzu, bo tu nie mieszkasz to albo rozmawiasz z mieszkańcami, albo dowiadujesz się z mediów. W Polsce mieszkamy obydwaj, więc możemy mieć swój własny pogląd na sprawę, nie musimy się pytać kogoś innego. 

Ty widzisz podtopienia, awarie Czajki, bo tak podali w wiadomościach. O innych rzeczach, jak tu się żyje niewiele wiesz. Więc albo zostają Ci media a jaka sytuacja z mediami jest, chyba doskonale wiemy, albo informacja od jak największej liczby żyjących tu ludzi. Największym sondażem są wybory. 

Z kolei w Polsce żyjemy obydwaj, więc łatwiej nam mieć pogląd na sytuację i nie musimy się wcale pytać innych czy polegać na TVPInfo czy Tvn24. 

5 minut temu, fluber napisał:

no i wyjasnilo sie, wina pisu:) jestes wiekszym fanboyem platformy niz myslalem:)

odpowiedz tak albo nie na proste pytanie. czy warszawa byla podtopiona POWYZEJ tego placu budowy?:)

Nie, nie twierdzę, że to wina PiSu, twierdzę tylko, że sprawa jest bardziej złożona i wiadomosci z TVP Info nie wystarczą by być fachowcem w temacie podtopień i oceniania władz Warszawy a już z pewnością nie urzędującego od 1,5 roku prezydenta. 

Robisz się coraz bardziej agresywny w narracji, może to dobry znak, że wcale łatwo prezydentowi Dudzie nie będzie? Zobaczymy, obstawiam jednak jakieś 51,5 do 48,5 dla urzędującego prezydenta, więc śpij spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tecu napisał:

Różnica jest zasadnicza. Ja mieszkam w Warszawie od urodzenia a Ty nie. Skoro chcesz się dowiedzieć czegoś o gospodarzu, bo tu nie mieszkasz to albo rozmawiasz z mieszkańcami, albo dowiadujesz się z mediów. W Polsce mieszkamy obydwaj, więc możemy mieć swój własny pogląd na sprawę, nie musimy się pytać kogoś innego. 

Ty widzisz podtopienia, awarie Czajki, bo tak podali w wiadomościach. O innych rzeczach, jak tu się żyje niewiele wiesz. Więc albo zostają Ci media a jaka sytuacja z mediami jest, chyba doskonale wiemy, albo informacja od jak największej liczby żyjących tu ludzi. Największym sondażem są wybory. 

Z kolei w Polsce żyjemy obydwaj, więc łatwiej nam mieć pogląd na sytuację i nie musimy się wcale pytać innych czy polegać na TVPInfo czy Tvn24. 

rozwaz wytatuowanie sobie na czole "jestem z warszawy" bo moze jeszcze nie wszyscy wiedza:)

moim powiatem rzadzi platforma, moim miastem rzadzi platforma. to jest nie do uwierzenia jacy to sa partacze. mialem 8 lat rzadow platformy i 5 lat rzadow pisu i roznice ktora widac golym okiem. nie musze mieszkac od urodzenia w warszawie zeby widziec ktora partia jest lepsza. mam porownanie na szczeblu ogolnopolskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MA23 napisał:

To tak z ciekawości się spytam. Niezależnie czy rząd PiS czy PO - co mógł zrobić żeby zapobiec zalaniu Warszawy przy nawalnym deszczu? Bo jeśli to czyjaś wina tzn że problem został zbagatelizowany.

Właściwie przebudować całą (poza nową czyli pewnie max 20 lat) infrastrukturę podziemną kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej Warszawy. Zamykać ulica po ulicy, zrywać aswalt, kopać i wymieniać rurociągi na większe. Oczywiście w czasie robót zachowywać ciągłość pracy całego systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tecu napisał:

 

Nie, nie twierdzę, że to wina PiSu, twierdzę tylko, że sprawa jest bardziej złożona i wiadomosci z TVP Info nie wystarczą by być fachowcem w temacie podtopień i oceniania władz Warszawy a już z pewnością nie urzędującego od 1,5 roku prezydenta. 

Robisz się coraz bardziej agresywny w narracji, może to dobry znak, że wcale łatwo prezydentowi Dudzie nie będzie? Zobaczymy, obstawiam jednak jakieś 51,5 do 48,5 dla urzędującego prezydenta, więc śpij spokojnie. 

przeciez ja tu od poczatku pisalem ze trzaskowskiego nie da sie obciazyc wina za to ze zalalo warszawe.

za czajke zreszta tez nie, pomijajac te cyrki z ogloszeniem i przyjeciem pomocy od rzadu.

sprawa jest zlozona ale jest tez o tyle prosta ze za zapchana kanalizacje odpowiadaja odpowiednie sluzby a nie mon wiec to info jest po prostu zenujace. ( plus nie odpowiedziales na moje zamkniete pytanie)

oczywiscie ze dudzie nie bedzie i nie jest latwo. takiego zmasowanego chamskiego ataku nie bylo od 89 roku w tym kraju na nikogo innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fluber napisał:

to jest kwestia droznosci i sprawnosci systemu odprowadzania deszczowki. uwazam ze po 15 latach rzadzenia takie rzeczy moga isc juz na konto platformy bo 15 lat to wystarczajaco duzo czasu zeby naprawic to co w latach 50-tych polozono a obecnie jest niewystarczajace

skoro wiekszosc osob w Polsce jest zadowolona z gospodarza to albo musisz nam zaufac albo TVN i plakat Trzaskowskiego w poniedzialkowej Gazecie Wyborczej.

Twoj wybor.

serio, nie widzisz jaka to zenujaca gadka?:)

Ale pierdzielisz. Przecież to oznacza przebudowę setek kilometrów rurociągów. I to na rzecz ulewy, która się u nas zdarza raz na 25 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian napisał:

Ale pierdzielisz. Przecież to oznacza przebudowę setek kilometrów rurociągów. I to na rzecz ulewy, która się u nas zdarza raz na 25 lat.

tak, w zeszlym miesiacu mielismy w warszawie dwie ulewy ktore zdarzaja sie raz na 25 lat. calkiem logiczne.

5 minut temu, Tecu napisał:

Jakieś przykłady? 

no przeciez pisze ze to sa ataki bez precedensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Tak Fluber  mieliśmy. Na Ukrainie tydzień wcześniej miałeś rzeki na ulicach miast. 

cos co sie zdarza raz na 25 lat nie zdarza sie 2 razy w ciagu tygodnia. raz na 25 lat to sie zdarza powodz jak w 97 a nie 40 minut ulewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RappaR napisał:

Co masz na myśli?

Pomijając już cała ta tutejsza dyskusje, to ewidentnie widać, ze ktoś mu podrzucił to śliskie ułaskawienie, a materiały Kurskiego ostatnio wskazują, ze dla niego są rzeczy ważniejsze niż zwycięstwo Dudy. Po czym wjeżdża na białym koniu wyborcza, która nie dość, ze wyprzedza TVP w robieniu gownianych materiałów o kilka długości, to dodatkowo będzie grzane, ze biorą udział w kampanii wyborczej, a nie dopełnili papierkowych obowiązków. Już pomijam szczegół, ze są wciąż niezdecydowani, na których wyborcza działa jak płachta na byka i jakby im naprawdę zależało na zwycięstwie, to by się zamknęli w bunkrze i grzali teksty w wysokich obcasach, a nie wypuszczali materiały z fotkami Dudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tecu napisał:

Jaki wniosek z tych 15 lat nieprzerwanych rządów? A to, że nam się te rządy podobają, więc dziękuję, ale nie musisz się martwić za nas. 

@fluber

skoro od 5 lat sugerujesz że mamy szanować wybór "większości", gdzie z mniej więcej połowy uprawnionych do głosowania mniej niż połowa głosowała na PiS to Ty szanuj wybór Warszawy, gdzie dużo ponad połowa głosowała na Trzaskowskiego przy frekwencji ponad 66%

Proste?

4 godziny temu, fluber napisał:

nie wspominam o tym bo sie o was martwie. wspominam o tym dlatego ze martwie sie o siebie.

Od kiedy mieszkasz w Warszawie?

Bo mi chyba umknęło

Duda niestety dla Polski będzie wciąż długopisem więc możesz być spokojny o soja przyszłość, nikt Ci Polski A nie zrujnuje 

 

Jako ktoś kto z podtopieniami w Warszawie z was wszystkich ma największa styczność mogę powiedzieć tak

To co wydarzyło się w zeszłym miesiącu w Warszawie i innych miastach/powiatach o których wiem bo mam tam kumpli nie miało miejsca przez ostatnie 6 lat kiedy czynnie służę 

A to że dwie takie ulewy miały miejsce w ciągu tygodnia to nie jest żaden argument, bo jeśli raz porządnie zalało Warszawę to czy wg Ciebie ktokolwiek w pięć dni miał szansę unowocześnić, polepszyć sytuacje wodno kanalizacyjna? Jak ledwo udało się oczyścić kanały burzowe, udrożnić zapiaszczone i zatkane śmieciami odpływy a uderzyło jeszcze raz, tym razem mocniej?

Małe Legionowo nie dało rady się przygotować na drugą ulewę, a ty oczekujesz że kilkumilionowa stolica miała szansę to zrobić? Jak tu wg różnych statystyk może mieszkać nawet 2x tyle osób co jest zameldowanych?

I tu jest kolejny problem- wpływy z podatków 

Niech Ci pan Jaki wytłumaczy na czym polega wyprowadzanie kasy z Warszawy w postaci podatków i ile rocznie dzięki takim jak on Warszawa traci 

 

Natomiast jako rodowity płocczanin o rządach PiS i po mogę powiedzieć tyle

5 lat rządził pan Milewski z PiSu i Płock tonął w przeciętności i kulał z unowocześnieniem 

Przyszedł Nowakowski, prywatnie polonista z jednego z dwóch najlepszych liceów w Płocku, były nauczyciel mojej żony. Płock rozkwita, rozbudowuje się, pięknieje i wyborcy, generalnie Płock jest pro PiS, wybrali tego człowieka na drugą kadencję bez potrzeby przeprowadzenia drugiej tury

A Milewski jedyne co ma to dwa Złote Sedesy to taka piękna nagroda, komu się chce niech o niej poczyta 

To między innymi wybory prezydentów z Płocka i Warszawy skłoniły PiS do "zmian dla społeczeństwa" żeby tacy ludzie jak Nowakowski,  pomimo sukcesów nie mogli rządzić za długo 

 

I w Warszawie jest podobnie 

Ludzie chcą tu prezydenta z PO, a wynik Jakiego jasno pokazuje gdzie mają PiS 

To jest największa zadra w fiucie Kaczyńskiego co mieszkańców Warszawy interesuje równie mocno jak mnie benefis Martynika 

 

@fluber pogódź się z faktem że Warszawa nie jest biedna i nas tu nie da się tak łatwo kupić bonem na wakacje czy innym żenującym socjalem, bo miasto o ludzi biednych dba, a wiem to stąd, że jako jednostka samorządowa wożę mnóstwo paczek, jedzenia i innych rzeczy najbiedniejszym ludziom swojego miasta 

 

A Kaczyńscy biednym jakiś czas temu powiedzieli słynne 

Sam wiesz co 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, josephnba napisał:

 

Ludzie chcą tu prezydenta z PO

a dostali takiego z KO

 

nawet mi ich nie żal

42 minuty temu, josephnba napisał:

To jest największa zadra w fiucie Kaczyńskiego co mieszkańców Warszawy interesuje równie mocno jak mnie benefis Martynika 

Mając tylu hejterów na parę zadr może sobie pozwolić. I tak jest na plusie ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.