Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, barcalover napisał:

Tak, ale dla Dudy ułaskawianie to jednak nie jest codzienność, a już na pewno nie jeśli chodzi o osoby z listy pedofilów, nie? 

W twittcie nie wyszło tak źle, wg mnie gorzej wczoraj w Polsacie, bo więcej namieszał, niż wyjaśnił. 

Na pewno codziennością nie jest też ułaskawienie po odsiedzeniu kary więzienia, które dotyczy jedynie zakazu zbliżania, którego cofnięcia chcą osoby, które ma on chronić. Żeby chociaż jeden z tych podmiotów, które rekomendowały w tej sprawie, dały rekomendację negatywną, to byłoby się czego przyczepić. A tutaj sytuacja jest czyściutka.

A wywiadu w Polsacie niestety nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, fluber napisał:

dzięki choc nadal nie rozumiem tej kwestii z pozwoleniami. po co one sa skoro oczyszczonych sciekow jak pisales " nie mozna wlozyc do kieszeni"? 

Przede wszystkim musisz mieć pozwolenie by móc wprowadzać ścieki do wód lub do ziemi. Bez pozwolenia nie masz prawa i musisz włączyć się ze swoimi ściekami do systemu kanalizacji kogoś kto takie pozwolenia ma.

Zakłady nie muszą oddawać ścieków Spółkom komunalnym, mogą uzyskać pozwolenie, pociągnąć swoją rurę do rzeki. Przy tej okazji ważne jest określenie ilości tych ścieków. Bo skoro zakład zadeklaruje, że będzie zrzucał 1m3 na dobę to może się włączyć do jakiejś małej rzeczki. A jeśli to będzie 1000m3 na godzinę to organ na tej podstawie może mu odmówić zrzutu do tej rzeki bo uzna, że jest ona za mała. I zakład albo pociągnie rurą do większego odbiornika albo podepnie się do sieci komunalnej. Stąd jak rozumiem potrzeba wpisywania ilości  w pozwolenia. Ze spółkami wod-kan przepis o wpisywaniu ilości jest już trochę "bo przepisy tak mówią i musi być". Pewnie są przypadki, że miasto nie może się dalej rozwijać bo nie ma gdzie zrzucać produkowanych w nim ścieków ale na pewno nie dotyczy to miast usytuowanych nad rzeką a już na pewno Wisłą. I jak już masz system kanalizacyjny w mieście i oczyszczalnię i masz większy niż w pozwoleniu dopływ ścieków to przecież nie zakręcisz ludziom wody czy nie przyjmujesz od nich ścieków tylko jak ktoś się będzie tego czepiał to zwiększysz ilość w pozwoleniu. 

No i w pozwoleniu masz przede wszystkim zapisy o jakości ścieków, które możesz zrzucać. 

Z ciekawostek osobiście byłem kilkanaście lat temu świadkiem, że w decyzji środowiskowej wydanej dla budowy oczyszczalni był zapis o konieczności zmonitorowania wpływu nowowybudowanej oczyszczalni na jakość rzeki wód rzeki do której odbywał się zrzut. No i okazało się, że jakość ścieków zrzucana z oczyszczalni była lepsza niż jakość wód rzeki przed zrzutem. Czyli de facto oczyszczalnia polepszała jakość rzeki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

I jak już masz system kanalizacyjny w mieście i oczyszczalnię i masz większy niż w pozwoleniu dopływ ścieków to przecież nie zakręcisz ludziom wody czy nie przyjmujesz od nich ścieków tylko jak ktoś się będzie tego czepiał to zwiększysz ilość w pozwoleniu. 

No właśnie dlatego tak bezsensowne wydają mi się przepisy dotyczące ilości zrzucanych oczyszczanych ścieków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karl napisał:

ciekawe jaki wpływ, przy fakcie publikującym takie strony główne i ogólnie ta cała sytuacja, będzie mieć na poparcie dudy

Na razie u buków nic nawet nie drgnęło. 

Ja się bardziej zastanawiam, jak ta cała sprawa wpłynie na motywację PIS-u do przeprowadzenia repolonizacji mediów, jeżeli Andrzej Duda wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PiS myślą, że na całym świecie mediami steruje rząd tak, jak oni TVP:

1278943515540688897twitter.com/300polityka/status/1278943515540688897

8 minut temu, karl napisał:

Chyba jeszcze za wcześnie. Jeśli w ogóle, to spodziewam się ruchu na początku następnego tygodnia. 

twardy elektorat wiele wybacza, ale nie pomaganie pedofilowi. będzie przy weekendowych grilach gadane i nic dziwnego, że taka panika w obozie władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, karl napisał:

ciekawe jaki wpływ, przy fakcie publikującym takie strony główne i ogólnie ta cała sytuacja, będzie mieć na poparcie dudy

Jak bym miał przewidywać, to bym powiedział, że jakiś 1-2% spokojnie na tym Duda straci. Dla wahających się osób, które do wyborów podchodzą emocjonalnie, a nie w sposób wyrachowany (jak pewnie podchodzi spora część elektoratu Konfederacji), takie sprawy mają znaczenie.

26 minut temu, karl napisał:

 

Niektóre komentarze tez ciekawe. 

Cytat

Oczywiście jak wszyscy nie znam szczegółów sprawy. Ale moje spostrzeżenie jest takie, że wszyscy skupiają się na skutku w postaci skrócenia środka karnego.
Od tego jest przedterminowe zwolnienie, do środków karnych również się je stosuje.
Tymczasem uła
skawienie skutkuje uznaniem skazania za niebyłe. Przy tym zarzucie to skutek bardzo daleko idący, jako że przestępstwa pedofilii nie zacierają się (a więc nigdy nie są uznane za niebyłe), a sprawca trafia na specjalną listę.

O tych skutkach nigdzie nie przeczytałam ani nie usłyszałam.

 

59 minut temu, fluber napisał:

Na pewno codziennością nie jest też ułaskawienie po odsiedzeniu kary więzienia, które dotyczy jedynie zakazu zbliżania, którego cofnięcia chcą osoby, które ma on chronić. Żeby chociaż jeden z tych podmiotów, które rekomendowały w tej sprawie, dały rekomendację negatywną, to byłoby się czego przyczepić. A tutaj sytuacja jest czyściutka.

A wywiadu w Polsacie niestety nie widziałem.

Trochę mnie smuci to, jak piszesz bez mrugnięcia okiem, że pedofil nie został uniewinniony z wyroku za czyny pedofilskie, tylko "jedynie z zakazu zbliżania". Ale to nadal pedofil został z tego zakazu ułaskawiony.

I kto jak kto, ale człowiek wierzący, jakim jesteś, akurat tę kwestię chyba powinien rozumieć doskonale... Ty natomiast piszesz, jak by każdy z poprzednich Prezydentów miał na koncie comiesięczne ułaskawienia pedofili.

https://pl.aleteia.org/2017/09/21/franciszek-nigdy-nie-podpisze-ulaskawienia-osoby-winnej-pedofilii/

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, barcalover napisał:

 

Trochę mnie smuci to, jak piszesz bez mrugnięcia okiem, że pedofil nie został uniewinniony z wyroku za czyny pedofilskie, tylko "jedynie z zakazu zbliżania". Ale to nadal pedofil został z tego zakazu ułaskawiony.

I kto jak kto, ale człowiek wierzący, jakim jesteś, akurat tę kwestię chyba powinien rozumieć doskonale... Ty natomiast piszesz, jak by każdy z poprzednich Prezydentów miał na koncie comiesięczne ułaskawienia pedofili.

https://pl.aleteia.org/2017/09/21/franciszek-nigdy-nie-podpisze-ulaskawienia-osoby-winnej-pedofilii/

Ty tak teraz na serio?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, barcalover napisał:

Jak bym miał przewidywać, to bym powiedział, że jakiś 1-2% spokojnie na tym Duda straci. Dla wahających się osób, które do wyborów podchodzą emocjonalnie, a nie w sposób wyrachowany (jak pewnie podchodzi spora część elektoratu Konfederacji), takie sprawy mają znaczenie.

 

Trochę mnie smuci to, jak piszesz bez mrugnięcia okiem, że pedofil nie został uniewinniony z wyroku za czyny pedofilskie, tylko "jedynie z zakazu zbliżania". Ale to nadal pedofil został z tego zakazu ułaskawiony.

I kto jak kto, ale człowiek wierzący, jakim jesteś, akurat tę kwestię chyba powinien rozumieć doskonale... Ty natomiast piszesz, jak by każdy z poprzednich Prezydentów miał na koncie comiesięczne ułaskawienia pedofili.

https://pl.aleteia.org/2017/09/21/franciszek-nigdy-nie-podpisze-ulaskawienia-osoby-winnej-pedofilii/

Jeszcze bardziej smutne jest to, że sztabowcy RT, dziennikarzole, obrończynie kobiet (tfuuu) w stylu moniki płatek czy Wy forumowicze określający się mianem uśmiechniętych, tolerancyjnych itp itd dla celów bieżącej polityki (nawet tej na najwyższym szczeblu!) dewastujecie życie dziewczyny, która i tak już swoje w życiu przeszła i wycieracie sobie nią ordynarnie gębę, byle by tylko za wszelką cenę dokopać Dudzie....

No ale jak lewicowy Tecu, jak przyszło co do czego, jest "normalny facet a nie jakiś tam facecik" to cóż....

Edytowane przez Pan A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, barcalover napisał:
 

Oczywiście jak wszyscy nie znam szczegółów sprawy. Ale moje spostrzeżenie jest takie, że wszyscy skupiają się na skutku w postaci skrócenia środka karnego.
Od tego jest przedterminowe zwolnienie, do środków karnych również się je stosuje.
Tymczasem uła
skawienie skutkuje uznaniem skazania za niebyłe. Przy tym zarzucie to skutek bardzo daleko idący, jako że przestępstwa pedofilii nie zacierają się (a więc nigdy nie są uznane za niebyłe), a sprawca trafia na specjalną listę.

O tych skutkach nigdzie nie przeczytałam ani nie usłyszałam.

A masz gdzieś jakąś podstawę prawną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pan A. napisał:

Wy forumowicze określający się mianem uśmiechniętych, tolerancyjnych itp itd dla celów bieżącej polityki (nawet tej na najwyższym szczeblu!) dewastujecie życie dziewczyny

typowa demagogia. w jaki niby sposób posty na forum wpływają dewastująco na tą dziewczynę? zarzut równie śmieszny, jak to, że Fluber jest pisowskim agitatorem poprzez wykonywanie tytanicznej pracy na niszowym forum.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lorak napisał:

typowa demagogia. w jaki niby sposób posty na forum wpływają dewastująco na tą dziewczynę? zarzut równie śmieszny, jak to, że Fluber jest pisowskim agitatorem poprzez wykonywanie tytanicznej pracy na niszowym forum.

wytnij "czy wy forumowicze" z tamtego zdania i masz zdanie brutalnie prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debilnych postulatów ciąg dalszy

Wniosek o to aby wszelkie zajęcia na terenie szkoły odbywały się nie tylko za zgodą dyrekcji ale też rodziców to pusty wniosek, bo de facto i tak rada rodziców musi na coś takiego wyrazić zgodę 🤣

A skąd to wiem?

Bo prowadząc cykl szkoleń z pierwszej pomocy dla podstawówek zawsze miałem w ręku opinię dyrektora i przewodniczącego rady rodziców

Oczywiście w tym konkretnym przypadku zawsze była to opinia wydawana od ręki i bez żadnego głosowania, wystarczył telefon do rodziców, 5 minut później była odpowiedź, ale nie przypominam sobie szkoły czy przedszkola gdzie dyrektor taka decyzję podejmował bez uwzględnienia opinii rady

 

No ale ciemny lud to kupi 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, karl napisał:

ciekawe jaki wpływ, przy fakcie publikującym takie strony główne i ogólnie ta cała sytuacja, będzie mieć na poparcie dudy

Moim zdaniem nie wpłynie. Chyba, że będzie ostry grill i będą jakieś głupie wypowiedzi.

Sprawy związane z pedofilią to pewien paradoks. Z jednej strony nas oburzają i budzą wstręt i "interesują"  z drugiej tak naprawdę nikogo nie obchodzą.

Po premierze drugiego filmu Sekielskiego trafiłem na jakiś panel gdzie Sekielski powiedział coś takiego, że kuria ma wgląd do postępowań prowadzonych przez prokuraturę w sprawach wiadomych gdzie podejrzanymi jest ksiądz.

Po pierwszym filmie był rumor powstała ustawa o komisji, która raport ma wydać bodajże do końca września, a PAD niedawno powołał pierwszego członka.

Biskup 3,44 promila odpalił list i jakoś żadnego sprawiedliwego w Episkopacie nie było, żeby go potępić, musiał zadziałać Watykan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

wytnij "czy wy forumowicze" z tamtego zdania i masz zdanie brutalnie prawdziwe

bez odniesienia (podwójnego zresztą) do forumowiczów to zdanie jednak traci na wymowie, bo wyraźnie Pan A. chciał dokopać niektórym osobom tutaj. poza tym po takich wstawkach jak "tfuu" oraz szydercze przekręcanie "dziennikarze" widać, że kieruje nim nienawiść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta.

Daj strzałkę w górę, jeśli uważasz, że rodzina wolałaby sprawę zachować w tajemnicy, nie chciała być tematem publicznej debaty i ofiara nie chciała być wykorzystana w zagrywkach politycznych w ramach wyborów politycznych

Daj strzałkę w dół, jeśli uważasz, że ofiara, która za młodu była wykorzystywana przez pedofila, chciała, by ten fakt był podnoszony jako jeden z najważniejszych tematów w kraju w ramach walki o prezydenturę. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lorak napisał:

bez odniesienia (podwójnego zresztą) do forumowiczów to zdanie jednak traci na wymowie, bo wyraźnie Pan A. chciał dokopać niektórym osobom tutaj. poza tym po takich wstawkach jak "tfuu" oraz szydercze przekręcanie "dziennikarze" widać, że kieruje nim nienawiść. 

jak dobrze poszperasz na twitterze to znajdziesz imie, nazwisko i miejscowosc w ktorej ta dziewczyna mieszka. sztab wyborczy trzaskowskiego we wspolpracy z faktem wyrzadzil tym ofiarom przemocy wiecej krzywdy niz duda moglby tym ulaskawieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.