Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, The Game 85 napisał:

Na prawie się nie znam, ale skoro twierdzisz, że on przez 4,5 roku się stosował, to przecież bez problemu mógł dostać zniesienie skoro miało być 6 lat. Przecież połowa kary minęła i spokojnie  mógł zakaz zostać uchylony.

 Tylko zapewne ta rodzina też się nie zna na prawie i dlatego wnioskowała o uchylenie zakazu już po tym, jak doszło do wspólnego zamieszkania i kurator zwrócił uwagę, że w świetle zakazu tak nie można.

 

44 minuty temu, The Game 85 napisał:

A co do robienia afery, to wiemy, że ten facet skrzywdził dziecko( a jak takich ludzi się nazywa?) i partnerkę ale nie wiemy (przynajmniej ja nie wiem) czy to było tak jak napisałeś, czy jednak to było coś więcej niż macanie i czy tylko jednorazowo czy częściej. I kolejny raz napiszę że nie wykonał wyroku bo złamał zakaz. To jest wg Ciebie normalne że facet z zakazem zbliżania się wprowadza się do tego samego domu? (To przecież napisał sam Duda)  Przecież to jest jawne ignorowanie prawomocnej decyzji sądu.

Zresztą po przeczytaniu tego komunikatu to już nic nie rozumiem. Tam napisane jest tylko że to skrócenie zakazu, które spokojnie mógł zrobić sąd i nie byłoby zamieszania żadnego. A Duda pisał o wspólnym mieszkaniu.

Gdyby się wszystko obyło lege artis to nie byłoby w ogóle postępowania o ułaskawienie, bo byłyby przesłanki do uznania przez sam sąd zakazu za wykonany, a tak to sąd tylko mógł pozytywnie zaopiniować prośbę o łaskę, co uczynił. Właśnie po to jest prawo łaski, żeby uzupełniać rozwiązania przewidziane w standardowych procedurach. Powtarzam - zakaz zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzonymi nie funkcjonuje bez powodu, tylko pełni określoną, klarowną funkcję, która w tej sprawie odpadła, bo samego pokrzywdzone chcą kontaktu ze skazanym.

33 minuty temu, fluber napisał:

Jak dobrze rozumiem można z tego wywnioskować, że ta ofiara pedofilii musiała mieć przynajmniej 13,5 roku w momencie popełnienia przestępstwa, skoro wynika z tego, że po 4,5 roku od popełnienia przestępstwa była już pełnoletnia? Czy rozumuję tutaj błędnie?

Nie do końca, bo zakaz obowiązuje od uprawomocnienia się wyroku, a nie od czasu popełnienia czynu., a do tego nie biegnie w czasie odbywania pozbawienia wolności, które zdaje się tutaj miało miejsce.

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując:

1. nagonka na Dudę za ułaskawienie skazanego za gwałt jest bezpodstawna bo ułaskawienie nie dotyczy samego gwałtu, za który sprawca odsiedział wyrok, a zakazu zbliżania, który same ofiary uważają za zbędny a to właśnie je ma ten zakaz ochraniać.

2. Duda zamiast wyjaśnić jak wyżej i na tym zakończyć zupełnie niepotrzebnie kłamie, że "nie było gwałtu" (jakby to wiele zmieniało w postrzeganiu skazanego pedofila) oraz, podaje łamanie prawa (zakazu zbliżania) jako argument za ułaskawieniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w patologicznych rodzinach bardo czesto ofiary z roznych powodow bronia kata ,  pedofil byl dodatkowo alkoholikiem ktory bil matke ofiary . Matka wybaczyla znecanie fizyczne i psychiczne nad soba dodatkowo pedofilia  wobec jej corki przestale jej przeszkadzac .co to jest qrwa za matka ja sie pytam ? Czy ktokolwiek z was wybaczylby molestowanie swojego dziecka przez partnera???? 

Ofiara byla molestowana w mlodym wieku ,  psychika dziecka broni sie  poprzez usuwanie takich wydarzen z pamieci. Ofiara nie pamietajc tych traumatycznych wydarzen najprawdopodobniej po namowie kochanej mamusi chce zniesiena sankcji prawnych wobec swojego kata.  Idealna patologiczna rodzina . panstwo powinno w miare mozliwosci takich ludzi trzymac jak najdalej od siebie , to nie sa ludzie 'zdrowi psychicznie' ich decyzje sa nieracjonalne .    parabolizujac jesli napisze do dudy ze chcialbym zginac , to prezydent wyda na to zgode???? 

nasz prezydent dba o kazda rodzine , moze ta rodzina tez sie wpisuje w wizjie pisowskiej rodziny: pedofli alkoholik , matka -ofiara i ofiara- pedofila. 

parafrazujac prezydenta - gwaltu nie bylo wiec spox.

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mistrzBeatka napisał:

w patologicznych rodzinach bardo czesto ofiary z roznych powodow bronia kata ,  pedofil byl dodatkowo alkocholikiem ktory bil matke ofiary .

No raczej nie był pedofilem, skoro dziewczynka musiała mieć co najmniej 13,5 roku w momencie popełnienia przestępstwa, prawda @Artlan ?:)

4 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

co to jest qrwa za matka ja sie pytam ? Czy ktokolwiek z was wybaczylby molestowanie swojego dziecka przez partnera???? 

To już nie należy do naszej oceny. To nie byłoby normalne, gdyby nie można było znieść zakazu zbliżania się na życzenie osoby, którą ten zakaz miał chronić. To przecież ograniczanie wolności.

5 minut temu, mistrzBeatka napisał:

, to nie sa ludzie 'zdrowi psychicznie' ich decyzje sa nieracjonalne

To zdanie jest mniej więcej tak samo prawdziwe, w świetle aktualnie posiadanych informacji, jak to, że Ty nie jesteś zdrowy psychicznie.

6 minut temu, mistrzBeatka napisał:

 

nasz prezydent dba o kazda rodzine , moze ta rodzina tez sie wpisuje w wizjie pisowskiej rodziny: pedofli alkocholik , matka -ofiara i ofiara- pedofila. 

Napisałbym Ci co o tym myślę, ale już wpół do pierwszej, więc muszę się czegoś napić, żeby być w nastroju do prania żony wieczorem.

A tak serio, to już się Kily tutaj idealnie na ten temat wypowiedział:

Godzinę temu, Kily napisał:

sympatie polityczne odbierają resztki zdrowego rozsądku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mistrzBeatka napisał:

w patologicznych rodzinach bardo czesto ofiary z roznych powodow bronia kata ,  pedofil byl dodatkowo alkoholikiem ktory bil matke ofiary . Matka wybaczyla znecanie fizyczne i psychiczne nad soba dodatkowo pedofilia  wobec jej corki przestale jej przeszkadzac .co to jest qrwa za matka ja sie pytam ? Czy ktokolwiek z was wybaczylby molestowanie swojego dziecka przez partnera???? 

Ofiara byla molestowana w mlodym wieku ,  psychika dziecka broni sie  poprzez usuwanie takich wydarzen z pamieci. Ofiara nie pamietajc tych traumatycznych wydarzen najprawdopodobniej po namowie kochanej mamusi chce zniesiena sankcji prawnych wobec swojego kata.  Idealna patologiczna rodzina . panstwo powinno w miare mozliwosci takich ludzi trzymac jak najdalej od siebie , to nie sa ludzie 'zdrowi psychicznie' ich decyzje sa nieracjonalne .    parabolizujac jesli napisze do dudy ze chcialbym zginac , to prezydent wyda na to zgode???? 

nasz prezydent dba o kazda rodzine , moze ta rodzina tez sie wpisuje w wizjie pisowskiej rodziny: pedofli alkoholik , matka -ofiara i ofiara- pedofila. 

parafrazujac prezydenta - gwaltu nie bylo wiec spox.

Jesteś lekarze/prawnikiem/psychologiem/psychoterapeutą/specjalistą resocjalizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluber napisał:

 

To już nie należy do naszej oceny. To nie byłoby normalne, gdyby nie można było znieść zakazu zbliżania się na życzenie osoby, którą ten zakaz miał chronić. To przecież ograniczanie wolności.

 

bzdetow o wolnosci nawet nie chce mi sie komentowac w takiej tragicznej sytuacji w jakiej jest ta rodzina

Cytat

To zdanie jest mniej więcej tak samo prawdziwe, w świetle aktualnie posiadanych informacji, jak to, że Ty nie jesteś zdrowy psychicznie.

LOL , dlatego dalem w cudzyslowie 'chorzy psychicznie" .  inny case : syndrom sztokcholmski tez pewnie nie jest ci znany , o kibietach bitych i ponizanych przez mezow alkoholikow  tez pewnie nie slyszales , te kobiety bardzo czesto tego nie zglaszaja tylko zyja z taka trauma.to sa wszystko zachowanie nieracjonalne gdzie ofiara dziala na swoja krzywde

10 minut temu, RappaR napisał:

Jesteś lekarze/prawnikiem/psychologiem/psychoterapeutą/specjalistą resocjalizacji?

jestem rapparem z forum e-nba i wszystko wiem , wystarczy? lubie tez przykonfidencic.

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

jestem rapparem z forum e-nba i wszystko wiem , wystarczy? 

Nie jesteś, nie pochlebiaj sobie. 

2 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

lubie tez przykonfidencic.

W jakich sprawach to zrobiłeś z ciekawości?

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że co do samej sprawy to i tak wiecie wszyscy za mało, żeby ferować wyroki. Chyba niewykluczone, że ofiara i jej matką mogły równie dobrze zostać zastraszone przez ojca, nie? Nie wiem, ale ciężko mi sobie wyobrazić sytuację, w której taka rodzina przechodzi po kilku latach do porządku dziennego po takich zdarzeniach. Jeszcze alkoholizm jako poniekąd usprawiedliwienie tego typu czynów? 

Natomiast nie zmienia to faktu, że nagonka na Dudę akurat z tego powodu i w taki sposób nie powinna mieć miejsca. Ale taki chyba świat, bo obserwując oba obozy w ostatnich tygodniach można dostrzec po prostu prześciganie się jednym z drugimi w tym festiwalu żenady.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Jesteś lekarze/prawnikiem/psychologiem/psychoterapeutą/specjalistą resocjalizacji?

Nie trzeba być żadnym z tych specjalistów by ogarnąć, że wiązanie się z osobą, która skrzywdziła twoje dziecko nie jest "najlepszym pomysłem"

 

No dobra, to na ile Państwo powinno bronić nas przed nami samymi? Może Państwo powinno dbać o to byśmy nie mogli mieszkać z pedofilem, który nas wykorzystał albo bronić przed powierzeniem oszczędności życia parabankowi czy też przed zaciąganiem kredytów w chwilówkach? Przecież Państwo każe nam zapinać pasy w samochodzie, zabrania posiadania choć grama marihunany, spożywania alkoholu przed ukończeniem 18 roku życia i uprawiania  seksu przed 15tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał:

Nie trzeba być żadnym z tych specjalistów by ogarnąć, że wiązanie się z osobą, która skrzywdziła twoje dziecko nie jest "najlepszym pomysłem"

 

Żeby orzekać o czyimś zdrowiu psychicznym, trzeba.

Znaczy wedle prawa, oczywiście, że Janusze spod budki z piwem mogą ferować swoje wyroki, tylko gówno one znaczą po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

No raczej nie był pedofilem, skoro dziewczynka musiała mieć co najmniej 13,5 roku w momencie popełnienia przestępstwa, prawda @Artlan ?:)

 

 

A mi się wcale nie wydaje, że miała te 13.5 roku.  Nie wiadomo kiedy to się zaczęło, ile sprawa trwała, nie wiadomo czy zakaz zbliżania nie był zasądzony na czas po wyroku więzienia. 

A i dla formalności to chyba nie były matka i córka tylko córka tego faceta i jego partnerka, one ze sobą chyba nie były spokrewnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, The Game 85 napisał:

A i dla formalności to chyba nie były matka i córka tylko córka tego faceta i jego partnerka, one ze sobą chyba nie były spokrewnione.

Serio? Jeśli tak, to wg mnie to zwiększa prawdopowobieństwo ew. zastraszenia córki. Ale to nadal dywagacje, które nic do samej sprawy Dudy chyba nie wnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mistrzBeatka napisał:

no raczej nie jestem , wstydzisz sie przyznac w pracy do swoich pogladow politycznych LOL

A po co robić sobie problemy?

W środowisku lekarskim zresztą to dość powszechne. Widzę to po opiniach na anonimowym forum lekarskim i po opiniach w pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jack napisał:

Nie trzeba być żadnym z tych specjalistów by ogarnąć, że wiązanie się z osobą, która skrzywdziła twoje dziecko nie jest "najlepszym pomysłem"

 

No dobra, to na ile Państwo powinno bronić nas przed nami samymi? Może Państwo powinno dbać o to byśmy nie mogli mieszkać z pedofilem, który nas wykorzystał albo bronić przed powierzeniem oszczędności życia parabankowi czy też przed zaciąganiem kredytów w chwilówkach? Przecież Państwo każe nam zapinać pasy w samochodzie, zabrania posiadania choć grama marihunany, spożywania alkoholu przed ukończeniem 18 roku życia i uprawiania  seksu przed 15tym. 

Pewnie dlatego zanim Duda ułaskawił tę osobę otrzymał opinię z 4 niezależnych źródeł: kuratora, sądu, sądu odwoławczego i prokuratury, które rekomendowały uchylenie zakazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, barcalover napisał:

Wydaje mi się, że co do samej sprawy to i tak wiecie wszyscy za mało, żeby ferować wyroki. Chyba niewykluczone, że ofiara i jej matką mogły równie dobrze zostać zastraszone przez ojca, nie? Nie wiem, ale ciężko mi sobie wyobrazić sytuację, w której taka rodzina przechodzi po kilku latach do porządku dziennego po takich zdarzeniach. Jeszcze alkoholizm jako poniekąd usprawiedliwienie tego typu czynów? 

Alkoholizm to choroba. Według zakładu karnego, gdzie odbywał karę, osadzony podjął terapię i się wyleczył. I to raczej ten fakt działa tu na korzyść osadzonego ( a nie sam fakt, że dokonywał przestępstw pijany)

No i kim jesteśmy, żeby osądzać innych ludzi, za to, co potrafią wybaczyć innej osobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Alkoholizm to choroba. Według zakładu karnego, gdzie odbywał karę, osadzony podjął terapię i się wyleczył. I to raczej ten fakt działa tu na korzyść osadzonego ( a nie sam fakt, że dokonywał przestępstw pijany)

No i kim jesteśmy, żeby osądzać innych ludzi, za to, co potrafią wybaczyć innej osobie?

Zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mistrzBeatka napisał:

no raczej nie jestem , wstydzisz sie przyznac w pracy do swoich pogladow politycznych LOL

nie pochlebiaj mu , wstyd jest barwą cnoty.

19 minut temu, fluber napisał:

Pewnie dlatego zanim Duda ułaskawił tę osobę otrzymał opinię z 4 niezależnych źródeł: kuratora, sądu, sądu odwoławczego i prokuratury, które rekomendowały uchylenie zakazu.

tak z ciekawości , ile średnio ułaskawia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.