Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kucio napisał:

i to rozwiązanie również nie zadowoli opozycji

żadne rozwiązanie nie zadowoli opozycji przecież

nawet jeśli PiS wprowadzi to czego chcą to za chwile będą krzyczeć, że są nadużycia, podsłuchy etc. tego nie da się w żaden sposób opanować, szkoda tylko, że na tych wojenkach stracimy my i nasze rodziny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kucio napisał:

Dlatego PiS dąży do zrealizowania wyborów, które się odbędą tylko na papierze. Wówczas wygrywają najbardziej, ale są dwie opcje, albo czekają z rozwinięciem tej idei, aby jeszcze bardziej ośmieszyć opozycje i jej nieznajomość działania, albo czekają na moment w którym i naród i opozycja sama poprosi o stan wyjątkowy.

Czyli tak naprawdę liczy się tylko interes PiSu i to co jest dla nich lepsze. Ja nie jestem chyba zbyt silny psychicznie na rozwijanie dalej tego tematu 😕 Z każdym dniem czuje się bardziej bezsilny obserwując to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Czyli tak naprawdę liczy się tylko interes PiSu i to co jest dla nich lepsze. Ja nie jestem chyba zbyt silny psychicznie na rozwijanie dalej tego tematu 😕 Z każdym dniem czuje się bardziej bezsilny obserwując to wszystko.

Ja myślę, że wytłumaczenie jest o wiele prostsze. PIS nie ma teraz czasu na zawracanie sobie głowy i tworzenie prawa umożliwiającego odwołanie wyborów za 2 miesiące, jak teraz muszą gasić wielki pożar związany z koronawirusem i zwyczajnie koncentrują się na tym, co pilniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Ja myślę, że wytłumaczenie jest o wiele prostsze. PIS nie ma teraz czasu na zawracanie sobie głowy i tworzenie prawa umożliwiającego odwołanie wyborów za 2 miesiące, jak teraz muszą gasić wielki pożar związany z koronawirusem i zwyczajnie koncentrują się na tym, co pilniejsze.

to żadne wytłumaczenie, bo jeśli nie powstrzymają eskalacji zarażeń, to obudzą się z głową w dupie i wtedy prawo, precedensy i inne wzniosłe rzeczy stracą na znaczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kucio napisał:

Nie do końca. Jeśli uświadomią naród, że wybory to będzie tylko papier, to nikt nie pójdzie do urn. 

 

Mówiac najprościej. PiS ogłasza, że startuje tylko Duda i nikt więcej, co oznacza, że wybory będą nieważne, czyli nikt nie idzie glosowac.

Plus to co napisał @fluber

tylko elektorat KO się na pewno wtedy zmibilizuje i PiS pewnie ma tego świadomość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kucio napisał:

Wtedy mogą wprowadzić stan epidemii i anulować wybory w ciągu sekundy.

jakoś ciężko mi w to uwierzyć, to znaczy ja po prostu tego nie kupuje, dlaczego musimy czekać, w imię czego?

1 minutę temu, kucio napisał:

Już nie aktualne- stan epidemii w Polsce.

ha!

brawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, n_i_m_h napisał:

Tak jak na razie wygląda ta mityczna pomoc przedsiębiorcom... 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2774042189317680&id=100001357790217&sfnsn=mo

Edyta: I cała ta przydługa opowieść dotyczy odroczenia na 3 m-ce. Tak jakby po ich upływie ktoś miał hajs na zapłacenie 3 składek na raz... 

Edyta2: A tak to wygląda w Irlandii... 

IMG_20200320_181621.thumb.jpg.8b36004fedc9d97b77e9688fdbc70da7.jpg

Zasiłek tylko na 6 tygodni dla tych co utracą pracę z powodu koronowirusa. Jak na tym zyskuje przedsiębiorca to ja naprawdę nie wiem.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kucio napisał:

 

@edit

Chyba, że mi wodę z mózgu zrobili, bo to w końcu wprowadzili stan wyjątkowy, czy nie? Stan epidemii- co zmienia, jeśli to nie wyjątkowy.  @fluber jakbyś mógł ewentualnie pomoc w dojściu do ładu, bo to już męczące, bo mieszają pojęciami, tak, że sam nie wiem co i jak.

Wg mojej wiedzy stan epidemii to stan z ustawy o chorobach zakaznych i nie ma nic wspolnego ze stanem wyjatkowym z konstytucji. 

Ale nie bardzo sie na tym znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Wg mojej wiedzy stan epidemii to stan z ustawy o chorobach zakaznych i nie ma nic wspolnego ze stanem wyjatkowym z konstytucji. 

Stan epidemii różni od stanu zagrożenia epidemicznego przede wszystkim tym, że będzie można wprowadzić tzw. strefy zero. Oznacza to, że miasta będą mogły zostać zamknięte, a wjazd i wyjazd z nich będzie ograniczony. Mieszkańcy terytorium, które zostanie oznaczone jako strefa zero, będą zobligowani do pozostania w jego granicach. Stan epidemii może oznaczać też to, że do szpitali zakaźnych będzie można kierować lekarzy również o innych specjalnościach, a władze będą mogły przejmować chociażby środki transportu w celu przewożenia chorych - tłumaczy w rozmowie z Gazeta.pl mec. Marcin Szołajski z kancelarii Szołajski Legal Group . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki sam jak wcześniejszy, mogą je zamknąć jak będą chcieli, ale nie jest to narzucone jako konieczność

 

 

Cytat

 

Zarówno w przypadku stanu epidemii, jak i stanu zagrożenia epidemicznego rząd może wprowadzić:

  • czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się;
  • czasowe ograniczenie lub zakaz obrotu i używania określonych przedmiotów lub produktów spożywczych;
  • czasowe ograniczenie funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy;
  • zakaz organizowania widowisk i innych zgromadzeń ludności,
  • obowiązek wykonania określonych zabiegów sanitarnych, jeżeli wykonanie ich wiąże się z funkcjonowaniem określonych obiektów produkcyjnych, usługowych, handlowych lub innych obiektów,
  • nakaz udostępnienia nieruchomości, lokali, terenów i dostarczenia środków transportu do działań przeciwepidemicznych przewidzianych planami przeciwepidemicznymi,
  • obowiązek przeprowadzenia szczepień ochronnych.

 

  •  
Edytowane przez Me Myself and I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Me Myself and I napisał:

taki sam jak wcześniejszy, mogą je zamknąć jak będą chcieli, ale nie jest to narzucone jako konieczność

 

 

  •  

dzięki 

generalnie te ich oświadczenia o spełnianiu standardów to dobry żart, już w drodze do pracy firmowym autobusem poziom ryzyka jest bardzo duży, nie mówiąc o tym, że nie da się uniknąć kontaktów z ludźmy przy tak dużej liczbie pracowników

3 minuty temu, fluber napisał:

Odpowiedz na ten moment brzmi nie:)

wystarczyło to napisać, Ty akurat wiesz, że znam sytuacje w tego typu kołchozikach ;]

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.