Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, DeltaCenter napisał:

Piszesz o Pruskich chłopach non stop, tylko, że ich po 1945 na ZZ nie było albo byli w małych ilościach. Same ziemie nie czynią z ciebie w pełni uświadomionego obywatela. Duża liczba PGR-ów na ZZ nie jest przypadkowa. 

nie przekonam Cię , że przy lepszej infrastrukturze ludzie się rozwijają i patrzą inaczej na inne rzeczy , inaczej rozmawia się przy żarówce a inaczej przy palenisku na środku kuchni , inaczej jest codziennie srać za oborą a inaczej w klimatyzowanej toalecie , ale może się nie znam . 

 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artlan napisał:

Ja za to chciałbym zobaczyć kwik elektoratu PiS gdyby zabrano 500plus. To byłoby coś pięknego. ❤️

Ja za to mam ubaw jaki jest kwik oderwanych od koryta. To coś pięknego ❤️

Poza tym jest wielu z PO i też biorą ale się brzydzą. Biorą po cichu po wielkiemu cichu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Serio, o co kaman?

2 rzeczy, obie dotyczą twitta prezydenta i obie mają tłumaczyć decyzję. Pierwsza to fakt, że pedofil mieszka ze swoją ofiarą łamiąc zakaz, który nałożył na niego sąd. Łamie z premedytacją prawo co zdaniem prezydenta jest faktem przemawiającym za uniewinnieniem. Absurd. Druga to informacja, że zarzuty nie dotyczyły gwałtu czyli próba pomniejszenia powagi przestępstwa, którym było zmuszanie dziecka do innych czynności seksualnych. I ja wiem, że twitty są krótkie i po łepkach ale może właśnie dlatego Prezydent powinien ich unikać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Koelner napisał:

nie przekonam Cię , że przy lepszej infrastrukturze ludzie się rozwijają i patrzą inaczej na inne rzeczy , inaczej rozmawia się przy żarówce a inaczej przy palenisku na środku kuchni , inaczej jest codziennie srać za oborą a inaczej w klimatyzowanej toalecie , ale może się nie znam . 

 

I w tych wielkich PGR-ach w zachodniopomorskim wychowano poetów, artystów.... czy wystarczy to, że na tych ziemiach pokochali bardziej władzę ludową, czemu dają dowody w wyborach do dziś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DeltaCenter napisał:

I w tych wielkich PGR-ach w zachodniopomorskim wychowano poetów, artystów.... czy wystarczy to, że na tych ziemiach pokochali bardziej władzę ludową, czemu dają dowody w wyborach do dziś?

rozumiem , że jak w Konopielce pytasz „A zacofana to dobrze czy kiepsko?” Polecam , obejrzyj cały film . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Serio, o co kaman? 

Osoba A ma zakaz zbliżania się do osoby B. Osoba B prosi o to, żeby znieść osobie A zakaz zbliżania. Sąd wydaje w tej sprawie pozytywną opinię, ale ostateczna decyzja należy do Prezydenta. Prezydent zgadza się z prośbą osoby B i cofa zakaz zbliżania się osoby A do osoby B.

To jest aż tak proste. Ja nie mam problemu przyznać, że TVP robi ludziom wodę z mózgu. Nie wiem, czemu Ty masz problem z przyznaniem, że pisanie o Dudzie obrońca gwałcicieli, czy obrońca pedofili to perfidne kłamstwo

Ja to nawet bym się mógł z tobą zgodzić, jest jednak jedno malutkie ALE. W bardzo podobnej sprawie (duży upływ czasu, wybaczenie sprawcy przez ofiarę, nienaganna postawa sprawcy po zdarzeniu) PiS chciał wydać własnego obywatela Amerykanom. Co więcej TVPis nazywało ludzi broniących Polańskiego ,,obrońcami pedofila", chociaż Polański w żadnym wypadku nie spełniał medycznej definicji pedofila. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artlan napisał:

W bardzo podobnej sprawie (duży upływ czasu, wybaczenie sprawcy przez ofiarę, nienaganna postawa sprawcy po zdarzeniu)

Jeden szczegół -> w tej 'bardzo podobnej sprawie' sprawca nie odbył kary.

Prawo i Sprawiedliwość mordeczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artlan napisał:

Ja to nawet bym się mógł z tobą zgodzić, jest jednak jedno malutkie ALE. W bardzo podobnej sprawie (duży upływ czasu, wybaczenie sprawcy przez ofiarę, nienaganna postawa sprawcy po zdarzeniu) PiS chciał wydać własnego obywatela Amerykanom. Co więcej TVPis nazywało ludzi broniących Polańskiego ,,obrońcami pedofila", chociaż Polański w żadnym wypadku nie spełniał medycznej definicji pedofila. 

sa tez drobniusienkie roznice. w jednym przypadku winny uciekl za granice zeby uniknac kary, w drugim byl proces, skazanie i odbycie pelnej kary w wiezieniu. kto by sie przejmowal:)

11 minut temu, Artlan napisał:

Co więcej TVPis nazywało ludzi broniących Polańskiego ,,obrońcami pedofila", chociaż Polański w żadnym wypadku nie spełniał medycznej definicji pedofila. 

a ten mezczyzna ktoremu duda cofnal zakaz zblizania to spełnia?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Osoba A ma zakaz zbliżania się do osoby B. Osoba B prosi o to, żeby znieść osobie A zakaz zbliżania. Sąd wydaje w tej sprawie pozytywną opinię, ale ostateczna decyzja należy do Prezydenta. Prezydent zgadza się z prośbą osoby B i cofa zakaz zbliżania się osoby A do osoby B.

nie widzisz problemu w tym, że Duda jako uzasadnienie podaje, że ofiara mieszka praktycznie w jednym domu z oprawcą - mimo zakazu zbliżania się?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fluber napisał:

sa tez drobniusienkie roznice. w jednym przypadku winny uciekl za granice zeby uniknac kary, w drugim byl proces, skazanie i odbycie pelnej kary w wiezieniu. kto by sie przejmowal:)

Oczywiście, że są różnice np. Polański nikogo nie zgwałcił i do tego czyn nie dotyczył osoby z jego najbliższej rodziny. 

Co do kary to akurat Polański ją częściowo odbył + miał dożywotnią banicję na wjazd do USA (a wiadomo co to oznacza dla reżysera z Hollywood). Ogólnie to w latach 70-tych w Kalifornii w tego typu sprawach nie zapadały jakieś bardzo drastyczne wyroki, jednak Romek obawiał się, że może stać się kozłem ofiarnym i dlatego uciekł.  

Dodajmy do tego, że w Polsce to przestępstwo dawno uległoby przedawnieniu a Polański ma ponad 80 lat. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artlan napisał:

Oczywiście, że są różnice np. Polański nikogo nie zgwałcił

To dlaczego jest ścigany za gwałt?:) 

Nie mówiąc o tym, ze rzeczywiście jest różnica, bo ułaskawiony przez Dudę został skazany za "inne czynności seksualne", a nie za gwałt.

8 minut temu, Artlan napisał:

+ miał dożywotnią banicję na wjazd do USA (a wiadomo co to oznacza dla reżysera z Hollywood).

Co proszę?:) To o co kaman z tą ekstradycją, skoro nie chcą, żeby przyjeżdżał?:)

9 minut temu, Artlan napisał:

 

Dodajmy do tego, że w Polsce to przestępstwo dawno uległoby przedawnieniu

Dodajmy, że w USA, gdzie reżyser popełnił swój czyn, Polańskiemu groziło 50 lat więzienia:)

11 minut temu, Artlan napisał:

a Polański ma ponad 80 lat. 

A wspominasz o tym, bo w zamian za odebranie praw wyborczych emerytom, chcesz im zagwarantować bezkarność?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fluber napisał:

To dlaczego jest ścigany za gwałt?:) 

Bo Amerykanie każdy seks z osobą poniżej 18 lat kwalifikują z automatu jako gwałt (bez znaczenia czy była zgoda czy nie). Nawet seks Hanka Moody'ego z Mią łapał się pod tą definicję. 

Według europejskiej definicji żadnego gwałtu nie było, bo nie było elementu przymusu. 

Cytat

Nie mówiąc o tym, ze rzeczywiście jest różnica, bo ułaskawiony przez Dudę został skazany za "inne czynności seksualne", a nie za gwałt.

Jakieś wiarygodne źródło? Pytam bez żadnej złośliwości. Sprawdziłem w trzech miejscach i wszędzie jest mowa o zgwałceniu, ale nie wykluczam, że dziennikarze coś pokręcili. 

Cytat

Dodajmy, że w USA, gdzie reżyser popełnił swój czyn, Polańskiemu groziło 50 lat więzienia:)

W praktyce maks rok i nadzór kuratora. To znaczy zwykły John Smith by tyle dostał, ale Polański mógł stać się kozłem ofiarnym. 

Cytat

Co proszę?:) To o co kaman z tą ekstradycją, skoro nie chcą, żeby przyjeżdżał?:)

Nie zgrywaj julka, wiesz dobrze o co mi chodziło. 

Cytat

A wspominasz o tym, bo w zamian za odebranie praw wyborczych emerytom, chcesz im zagwarantować bezkarność?:)

Co ma jedno z drugim wspólnego? 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Artlan napisał:

Bo Amerykanie każdy seks z osobą poniżej 18 lat kwalifikują z automatu jako gwałt (bez znaczenia czy była zgoda czy nie). Nawet seks Hanka Moody'ego z Mią łapał się pod tą definicję. 

Za to Polacy każdy seks z osobą poniżej 15 lat kwalifikują z automatu jako gwałt ( bez znaczenia, czy była zgoda, czy nie). Roman Polański wydymał 13-latkę. Połącz kropki:)

15 minut temu, Artlan napisał:

 

Według europejskiej definicji żadnego gwałtu nie było, bo nie było elementu przymusu. 

Nawet w Europie istnieje coś takiego jak wiek zgody:) 

17 minut temu, Artlan napisał:

 

Jakieś wiarygodne źródło? Pytam bez żadnej złośliwości. Sprawdziłem w trzech miejscach i wszędzie jest mowa o zgwałceniu, ale nie wykluczam, że dziennikarze coś pokręcili. 

Andrzej Duda. Zakładam, że zna sprawę:)

18 minut temu, Artlan napisał:

 

Nie zgrywaj julka, wiesz dobrze o co mi chodziło. 

To Ty zgrywasz julka, pisząc, że Amerykanie nie chcieli, żeby Polański przyleciał do Stanów i skazali go na banicję, kiedy to sam Polański spierdolił stamtąd w podskokach:)

18 minut temu, Artlan napisał:

 

Co ma jedno z drugim wspólnego? 

Zakładam, że wspomniałeś o tym, że Polański ma 80 lat w kontekście gwałtu z jakiegoś powodu. 

Bo to, że Twoim zdaniem Polański nie powinien głosować, to już wiem:)

1 godzinę temu, julekstep napisał:

spoko

weźmiemy 10 koła na okna 😘

Mamy to jak w banku. W końcu Rafał to taki prawdomówny gość:) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.