Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Mrtio napisał:

Pogarda Bońka już nie zna granic aż tęsknię za Grzesiem Lato 😀😀

haha widzisz tez wrzuciłem tego twita...a teraz nie wiem czy to nie była  szydera rudego z PO...KO  czy jak tam teraz się zwą za nie skumanie pewnych rzeczy kilka lat temu i dlatego przegrywa z pisem

Edytowane przez rahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

A która w Twoim rankingu jest Szwecja? Bo o 3 miejscu Szwecji pisałem

Mój błąd wybacz. W rankingu który sprawdzałem jest 8.

A no i 1 miejsce w kategorii"kraje przyjazne rodzinie"

5 godzin temu, RappaR napisał:

 

 

Edytowane przez MA23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rahu napisał:

haha widzisz tez wrzuciłem tego twita...a teraz nie wiem czy to nie była  szydera rudego z PO...KO  czy jak tam teraz się zwą za nie skumanie pewnych rzeczy kilka lat temu i dlatego przegrywa z pisem

Właśnie też nie wiem. 

Ogółem twitt w obie strony. I to nawet nie do końca pewne czy z zamiaru autora czy przypadkiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RappaR napisał:

Właśnie też nie wiem. 

Ogółem twitt w obie strony. I to nawet nie do końca pewne czy z zamiaru autora czy przypadkiem 

aczkolwiek jego stały adwersarz zawsze w punkt

liczę na jego nowa książkę  na temat Zibiego....MW to jest taki gość ze jak by go nie było to trzeba by go wymyślić, jego testy patrzące  na ręce  PZPN zawsze są otrzeźwiające wobec tego co uprawia reszta środowiska   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rahu napisał:

aczkolwiek jego stały adwersarz zawsze w punkt

liczę na jego nowa książkę  na temat Zibiego....MW to jest taki gość ze jak by go nie było to trzeba by go wymyślić, jego testy patrzące  na ręce  PZPN zawsze są otrzeźwiające wobec tego co uprawia reszta środowiska   

Jakby Boniek powiedział tylko Duda, MW pewnie by poszedł w drugą stronę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Jakby Boniek powiedział tylko Duda, MW pewnie by poszedł w drugą stronę :D

Si...mogło by tak być bo tez mi się wydaje być zorientowany w jedynym słusznym kierunku...aczkolwiek szanuje np taka nitkę

 

gdzie MW broni apolityczności  i jakości TVP sport gdyż tak jest i progres względem lat poprzednich jest kolosalny, ja np lubię sporty walki i jest tego naprawdę dużo i bardzo dobrze opakowanego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rahu napisał:

haha widzisz tez wrzuciłem tego twita...a teraz nie wiem czy to nie była  szydera rudego z PO...KO  czy jak tam teraz się zwą za nie skumanie pewnych rzeczy kilka lat temu i dlatego przegrywa z pisem

Hehe może i tak to inteligentny człowiek 😀 ale net już poszedł dalej i zaraz wyciągnął że w Hiszpanii 80 kupował za euro😁😁😁

 

Edytowane przez Mrtio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2020 o 17:06, josephnba napisał:

Może tyle mieć, jak się z nim widziałem w biurze bezpieczeństwa to byl ciut niższy ode mnie

Ale ja miałem na sobie buty taktyczne więc o dość wysokiej podeszwie 

O ty jasne słoneczko narodów
Niezachodzące słońce naszych czasów
 

A po tym spotkaniu wciąż masz na sobie te buty taktyczne? :)

8 godzin temu, josephnba napisał:

No ale że PiS sukcesywnie tam obcina wydatki na walkę z podtopieniami to też wina tych 160 l wody?

Bardzo zabawny był ten przekaz dnia z ubiegłego tygodnia. Chyba ktoś tu nawet cytował ten tweet (chyba @jack). Z tymi wydatkami i postulatami o regulację rzek - to trochę takie warszafkowe spojrzenie. Salon chichotał jak przed wyborami podkarpacie zalewało, że to znak od Boga. Kilka dni później Bóg pokarał Warszawę? ;) Ten pan podający statystyki, których do końca nie zrozumiał dowiedział się chociaż na czym polega zjawisko błyskawicznej powodzi.

8 godzin temu, lorak napisał:

160 to odnotowano w jednej stacji na podkarpaciu i jest to zdecydowanie najwyższy wynik. tylko że tutaj leje od ponad tygodnia i nie jest to reprezentatywna wartość dla całego województwa.

 

7 godzin temu, fluber napisał:

Lepiej się poważnie zastanów, jak będzie wyglądać Warszawa, jak te 160 litrów, które spadło na Podkarpaciu, spadnie w Warszawie. Ale głosujcie tak dalej. Lubicie pływać w ściekach, Wasza sprawa;)

Na podkarpaciu w poprzednim tygodniu i wcześniej też cały czas lało. Praktycznie każdego dnia była ulewa. 22 czerwca w Rzeszowie i okolicach spadło 67 litrów wody, w niektórych miejscach nawet 80. Poza klasycznym już jeziorkiem jaki powstał w centrum oraz na nowych osiedlach domków jednorodzinnych na obrzeżach nie było takiego widoku jak w Warszawie. Akurat przez następne kilka dni byłem w Rzeszowie i okolicach. W czwartek, piątek ponownie sporo popadało. Rzeszów sobie poradził - koledze w nowym budownictwie piwnicę zalało trochę. Jak Warszawa nie wytrzymała 32 litrów, to co dopiero 65 albo te 160 litrów, ale pani HGW kilka lat temu powiedziała Warszawiakom - "musicie się przyzwyczaić". Mieszkańcy Warszawy to jednak twardzi :) ludzie, nawet jakby im szambo w mieszkaniach wylało do końca wierni pozostaną swoim przekonaniom. Ja jako mieszkaniec nowoczesnej stolicy w centrum Europy wymagałbym więcej, ale nie mój problem, niedługo wyprowadzam się z pięknej choć nudnej Białołęki.

7 godzin temu, jack napisał:

Głupotą polityków jest ruszanie tematu melioracji, gospodarki wodnej ogólnie czy deszczówki w miastach do walki politycznej skoro na wszystkich tych frontach zaniedbania w Polsce sięgają dziesiątek lat i wszystkie istniejące od lat partie odpowiadają za ten stan rzeczy. Wzięli by się lepiej do roboty. 

To prawda. Zaniedbania są duże. W pytaniach w debacie takie akurat nie padną. Nie ważne czy to tvp czy tvn. W Rzeszowie dopiero rok temu zaczęto odmulanie zalewu na Wisłoku, którego pojemność w momencie powstania w 1974 roku wynosiła 1.8 mln m3, obecnie wynosi 0,67 mln m3. Jakie to miało skutki podczas dużych powodzi w 1980, 1987, 2010 i innych latach można zobaczyć na zdjęciach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, quevas napisał:

coś w tym może być

na ten przykład , osobiście, do tej pory nie wiedziałem, że istnieje w przyrodzie taki poziom medialnego dna jaki aktualnie osiąga TVP

dno i tak wysoko , miałem szansę obserwować towarzystwo masowo przyjeżdżające na plaże trójmiejskie w zeszły weekend z dumnymi rejestracjami SGL , BS , RP widzianymi przeze mnie także kilka lat temu także w Chorwacji , muł i wodorosty to dużo przyjemniejszy widok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta żeby się nie zblaznic czasami warto nic nie pisać 

To odnośnie odpowiedzi na moje wpisy

Nie do końca potrafię zrozumieć przekaz i sens pisania takich rzeczy ale rozumiem że okolice dolne pleców zmuszają cię do tego rodzaju uzewnetrznień

 

I żeby uprzedzić

Nie, nie głosowałem na Rafała 

 

1 minutę temu, Koelner napisał:

dno i tak wysoko , miałem szansę obserwować towarzystwo masowo przyjeżdżające na plaże trójmiejskie w zeszły weekend z dumnymi rejestracjami SGL , BS , RP widzianymi przeze mnie także kilka lat temu także w Chorwacji , muł i wodorosty to dużo przyjemniejszy widok. 

Sąsiedzi właśnie wrócili z Darłowa 

Podobno to strefa wolna od covida

Ogólne rozluźnienie społeczeństwa jest przerażające 

Druga fala nie będzie wynikiem pogody a ludzkiej głupoty 

Rozumiem chillout ale gdyby nie policja regularnie trzepiaca sklepy nikt by chyba tam maseczki nie nosił. Podobno wchodzą nagle do środka, zamykają lokal i każdemu po 500minus

 

Jadę w okolice Mielna, oby tam było spokojnie i cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DeltaCenter napisał:

Na podkarpaciu w poprzednim tygodniu i wcześniej też cały czas lało. Praktycznie każdego dnia była ulewa. 22 czerwca w Rzeszowie i okolicach spadło 67 litrów wody, w niektórych miejscach nawet 80. Poza klasycznym już jeziorkiem jaki powstał w centrum oraz na nowych osiedlach domków jednorodzinnych na obrzeżach nie było takiego widoku jak w Warszawie. Akurat przez następne kilka dni byłem w Rzeszowie i okolicach. W czwartek, piątek ponownie sporo popadało. Rzeszów sobie poradził -

mieszkańcy rzeszowa mają odmienne zdanie. południowe dzielnice były pozalewane.

https://nowiny24.pl/rzeszow-zalane-posesje-piwnice-i-drogi-a-to-nie-koniec-opadow/ar/c15-15040850

2 godziny temu, darkonza napisał:

Jedna laska zrobiła badania i wysżło jej ze nie istnieje na świecie innowacyjna firma która powstała bez wcześniejszego dotowania jakichś badań czy branży kasą z podatków

https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/wiecej-panstwa-prosze/

Im wiecje tej kasy na badania i dotacje tym wieksza szansa ze coś nowego powstanie.

nadinterpretowujesz. czytałeś w ogóle tą książkę, jak te badania wyglądają? czy to może wyliczonych tylko naście przykładów jak apple?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lorak napisał:

mieszkańcy rzeszowa mają odmienne zdanie. południowe dzielnice były pozalewane.

https://nowiny24.pl/rzeszow-zalane-posesje-piwnice-i-drogi-a-to-nie-koniec-opadow/ar/c15-15040850

O tym właśnie pisałem. Ulica Sikorskiego i dalej na południe, plus Słocina. Nie było takiego Armagedonu jak wczoraj w stolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lorak napisał:

mieszkańcy rzeszowa mają odmienne zdanie. południowe dzielnice były pozalewane.

https://nowiny24.pl/rzeszow-zalane-posesje-piwnice-i-drogi-a-to-nie-koniec-opadow/ar/c15-15040850

nadinterpretowujesz. czytałeś w ogóle tą książkę, jak te badania wyglądają? czy to może wyliczonych tylko naście przykładów jak apple?

 

 

Możliwe, że przyda się paru innym osobom, podniósłby się poziom dyskusji w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RappaR napisał:

Z ciekawości @julekstep @kucio @fluber @polskignom

W miejscu pracy otwarcie mówicie o swoich preferencjach politycznych czy wolicie zachować to dla siebie?

Ja nie dyskutuje o polityce w robocie. Mam spory zespół, w której są wszystkie strony barykady i z defaultu muszę sam ucinać dyskusje ludzi, którzy lubią popolitykowac. Generalnie w pracy nie posuwam i nie gadam o polityce. Ot takie dziwne reguły gry mam w swoim kodeksie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

"Pod nóż poszła między innymi pula środków na małą i dużą retencję. Zamiast wspomnianych 8,2 mld zł rozłożonych na dwa lata ostatecznie w styczniu PiS przegłosował opcja 5 mld zł w rozbiciu na trzy lata. To oznaczało zmniejszenie budżetu na inwestycje w zatrzymywanie wody o 60 proc. z 4,1 do 1,6 mld zł w ujęciu rocznym. Skutki tych podyktowanych wyborczym kalendarzem oszczędności odczujemy już w tym roku ale będą się nawarstwiać w kolejnych latach. "

https://www.newsweek.pl/biznes/walka-z-szusza-co-zrobil-pis-z-pieniedzmi-na-walke-z-susza-jak-rzad-walczy-z-susza/mpq78y7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RappaR napisał:

Jakie kraje miały większe rozdawnictwo i podatki w 1930 od Szwecji?

Jakbym powiedział wszystkie to bym się mniej pomylił niż Ty w takich pytaniach. Jak Szwecja między 1860 a 1950 miała najwyższy wzrost gospodarczy na świecie to podatki były tam niższe niż średnia europejska, a nawet średnia amerykańska. Dopiero w 1950r. poziom obciążeń podatkowych wzrósł do 20% PKB jak lewacy doszli do władzy i zaczęli je masowo podnosić, w latach 70-tych obciążenia podatkowe się podwoiły, aż w 80s przyszedł oczywisty kryzys działania socjalu, Szwecja drastycznie poleciała w PKB per capita, przyszedł krach i recesja. To co ich ratowało to reformy wolnorynkowe tj. finansów, obniżanie podatków, zliberalizowanie rynków, które kilkukrotnie wprowadzano jako koło ratunkowe po tym jak socjal rozpiżdżał Państwo. A później historia to się tylko powtarzała, po krótkim działaniu centro-prawicy socjal wrócił do władzy i znowu zaczął podnosić podatki do astronomicznych kwot. Aż w końcu jak wiemy, wpadli na mega głupi pomysł naprawiania swojej chorej polityki na migracjach, ściągając kilkadziesiąt tysięcy imigrantów "do pracy"... tylko że jak było proste do przewidzenia naszym kolegom ze wschodu i afryki pracować się nie chce. :D A zatem Szwecja to wzorowy przykład przejścia wolnorynkowego najszybciej rozwijającego się Państwa świata na dobrą drogę do upadku gospodarczo kulturowego, stracenia statusu Państwa bezpiecznego (którym już przestają być), bogatego (to też się dzieje) i upadku kulturowego i społecznego, potencjalnie do jakiś konfliktów wewnętrznych jak muzułmanie zwiększą swój udział w populacji (co się też bardzo szybko dzieje). Może jak jeszcze zmuszą przyjezdnych kolegów do pracy, albo zwyczajnie ich wypieprzą to jeszcze się wyliżą jakoś po raz kolejny przed najgorszym scenariuszem, ale na to się nie zapowiada, bo przecież to niepoprawne politycznie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.