Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, kucio napisał:

 

Swoją drogą to Pan Prezydent Andrzej Duda właśnie zaorał wszystkich Polaków mówiących o przełożeniu wyborów. Stwierdził, że jeśli nie mają powodów, aby zostać w domu i chodzą do sklepów to mogą również pójść na wybory. Bang. 

Nie no, bez przesady. Do sklepu po chleb musisz iść żeby z głodu nie umrzeć, a bez wyborów da się przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Tecu napisał:

...

 

32 minuty temu, RappaR napisał:

.... 

 

30 minut temu, fluber napisał:

...

 

24 minuty temu, julekstep napisał:

...

julek spóźniłeś się o 4 minuty ! synchronizacja Wam nie wyszła :) jesteście słodziaki , naprawdę :)

7 minut temu, fluber napisał:

Mikrofirmy powinny być chyba zadowolone. Gorzej z większymi przedsiębiorstwami.

wcale nie twierdzę ,że źle postępują . sam ich chwalę za ruchy w tych czasach, ale "więcej sprzętu niż talentu" , sama propaganda w tej "tarczy". włączyłem na chwilę tvp info , ja pi****le ,mogliby chociaż na ten czas odpuścić .

PO co najwyżej do podniosłaby VAT :) tak zrobili przy poprzednim kryzysie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kucio napisał:

Konkretny cytat z wp.pl

 Jeżeli są warunki, by iść normalnie do sklepu, to są też warunki do tego pójść i zagłosować - tłumaczył prezydent. 

Z tym zdaniem to ja się zgodzę:)

Tylko, że na pewno w tej chwili nie ma warunków, by normalnie iść do sklepu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

 

 

 

julek spóźniłeś się o 4 minuty ! synchronizacja Wam nie wyszła :) jesteście słodziaki , naprawdę :)

 

 

Nie rozumiem. Dlaczego jakby napisał 4 minuty szybciej to by była synchronizacja???

Teraz, kucio napisał:

Szumowski właśnie zapowiedział na antenie TVN24, że po weekendzie widzą, że muszą wrowadzić „klasztorne zasady”, bo to straszne co się działo.

A co się działo???

6 minut temu, Koelner napisał:

 

 

wcale nie twierdzę ,że źle postępują . sam ich chwalę za ruchy w tych czasach, ale "więcej sprzętu niż talentu" , sama propaganda w tej "tarczy". włączyłem na chwilę tvp info , ja pi****le ,mogliby chociaż na ten czas odpuścić .

PO co najwyżej do podniosłaby VAT :) tak zrobili przy poprzednim kryzysie.

 

No to, że te 200 miliardów to pic na wodę, fotomontaż to ja sobie zdaję sprawę, ale jednak jakaś konkretna pomoc tam się przecież pojawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

I znowu wbiłeś tylko po to by prowokować i psuć temat. Smutne życie musisz mieć. 

nikogo nie prowokuję przecież Was pochwaliłem , dziękuję za troskę nie szukam znajomych oraz dziewczyny w internecie , nie mieszkam sam i mam towarzystwo.

 

1 minutę temu, fluber napisał:

Nie rozumiem. Dlaczego jakby napisał 4 minuty szybciej to by była synchronizacja???

ups , widzę ,że się przestawia czas . miałem widoczny odstęp między wpisem Twoim a Rappara 2 minut a między Twoim a julka 6 minut

3 minuty temu, kucio napisał:

Szumowski właśnie zapowiedział na antenie TVN24, że po weekendzie widzą, że muszą wrowadzić „klasztorne zasady”, bo to straszne co się działo.

jestem na kwarantannie ponad tydzień , zero badań , mój znajomy który jechał z osobą z koronavirusem też zero badań . obawiam się ,że nastąpi wysyp , osób które wykorzystały niskie ceny na wycieczki około 12-14 marca było sporo , ma ktoś dane ile ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blackmagic napisał:

Czyli tymi które mają największe znaczenie dla gospodarki 

Szczerze nie wiem jak to wygląda ze środkami i czy mogliśmy w tym samym stopniu pomóc jednym i drugim, ale czy przy dylemacie: pomagasz dużym firmom, czy mikrofirmom, podjęli błędną decyzję, pakując kasę w mikrofirmy? Szczerze, nie wiem. W mikrofirmach pracuje ponad 25% wszystkich Polaków. Bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kucio napisał:

Generalnie jak ja miałbym odpowiedzieć Ci @Tecu, czemu PiS wrzucił to do worka z tarczą antykryzysową, o moją odpowiedzią byłoby, że to taka sama niska zagrywka w rewanżu za niską zagrywkę z pieniędzmi nie na onkologię, a na TVP.

Swoją drogą to Pan Prezydent Andrzej Duda właśnie zaorał wszystkich Polaków mówiących o przełożeniu wyborów. Stwierdził, że jeśli nie mają powodów, aby zostać w domu i chodzą do sklepów to mogą również pójść na wybory. Bang. 

Ja uważam, że powód aby zostać w domu jest bo panuje pandemia. Rząd i prezydent chyba uważają podobnie bo stan epidemii oglosili. Jednocześnie ten sam rząd mówi, że choć wyjścia z domu masz ograniczyć to na wybory możesz pójść. I to po tym co widzieliśmy, że się działo we Francji po wyborach.

Prezydent takim argumentem to zaorał jedynie sam siebie pokazując jakie ma podejście do zdrowia obywateli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Szczerze nie wiem jak to wygląda ze środkami i czy mogliśmy w tym samym stopniu pomóc jednym i drugim, ale czy przy dylemacie: pomagasz dużym firmom, czy mikrofirmom, podjęli błędną decyzję, pakując kasę w mikrofirmy? Szczerze, nie wiem. W mikrofirmach pracuje ponad 25% wszystkich Polaków. Bardzo dużo.

Jasn fluber tylko akurat te mikrofirmy świadczą usługi albo są podwykonawcami dla duzych firm. Bez duzych firm nie maja komu byc podwykonawca wiec nie maja pracy. Rynek uslug radzi sobie tylko gdy ludzie maja pieniądze - jak duze firmy zaczna padać / robic redukcje to uslugi i tak padna jakiej pomocy od panstwa by nie dostali

6 minut temu, kucio napisał:

Co ja mam powiedzieć? Jesteś w kwarantannie i teoretycznie sanepid ma dzwonić i pytać jak się czujesz, kiedy będziesz mieć pierwsze objawy, biorą cię, testują i leczą. Mój znajomy miał w taki sposób prowadzoną kwarantannę.

Zastanawia mnie po co latać 12-13 marca na tanie wycieczki po świecie kiedy już było widać co się dzieje. No, ale każdy ma inne poczucie odpowiedzialności.

Nie do końca, bo wybory nie są w marcu, a w połowie maja.

I co z tego. Szumowski dzis powiedzial prawde, ze szczyt zachorowsan dopiero przed nami i za jakies 2 tygodnie bedzie wiadomo jak sie bedzie pandemia rozwijac u nas. Rozumiem ze uwazasz ze za miesiac juz jej nie bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kucio napisał:

Co ja mam powiedzieć? Jesteś w kwarantannie i teoretycznie sanepid ma dzwonić i pytać jak się czujesz, kiedy będziesz mieć pierwsze objawy, biorą cię, testują i leczą. Mój znajomy miał w taki sposób prowadzoną kwarantannę.

Zastanawia mnie po co latać 12-13 marca na tanie wycieczki po świecie kiedy już było widać co się dzieje. No, ale każdy ma inne poczucie odpowiedzialności.

Nie do końca, bo wybory nie są w marcu, a w połowie maja. Za 14 dni Szumowski ma ogłosić decyzje co dalej, jak zobaczą, czy udało im się zahamować zachorowania. Wówczas będzie decyzja o wyborach.

W pierwszej kolejności powinni odwołać np. matury, które są tydzień wcześniej niż wybory prezydenckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tarcza to kpina. Ciekawie działa tylko zwolnienie ze składek na ZUS. Dofinansowanie do pensji pracownika działa tak, że biorąc dofinansowanie dajesz gwarancję zatrudnienia na 6 miesięcy. Niewiele firm się na to zdecyduje. Prawdziwym problemem są jednak zatory płatnicze. Sam mam podobne obroty jak w lutym, ale tylko 40 % klientów zapłaciło za usługi. Nie rozliczam się metodą kasową więc 20 i 25 będę musiał zapłacić Vat i dochodowkę od całości i tutaj jest problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kucio napisał:

Pełno ludzi na ulicach, parkach, sklepach, bo pogoda. „Nie może być tak, że się chodzi po świeże bułki codziennie, jak zakupy można zrobić raz na 3dni, szczególnie, że wirus może być na powierzchni do 7dni.„

No to muszą wprowadzić stan nadzwyczajny, bo jak nie, to ludziom będzie to latać koło .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, julekstep napisał:

Rozumiem że odnosi się to też do PiSu i przeprowadzenia wyborów w trakcie pandemii.

Jak przeprowadzą to dopiero wtedy będziemy krzyczeć!....oh wait.

Jestem ciekawy, czy ktoś z nich postawił już na pewniaczka po dobrym kursie:) A były tu przecież opinie, że prędzej Kaczyńskiemu spadnie na głowę cegła w drewnianym kościele niż PIS przełoży wybory, więc to chyba easy win:)

 

4 minuty temu, Eliasz napisał:

No to muszą wprowadzić stan nadzwyczajny, bo jak nie, to ludziom będzie to latać koło .. :)

Chyba wyjatkowy bo stan kleski zywiolowej chyba niewiele w tym akurat pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kucio napisał:

Pan Szumowski właśnie zapowiedział na antenie TVN24, że po weekendzie widzą, że muszą wrowadzić „klasztorne zasady”, bo to straszne co się działo.

To nie kwestia zasad, a kogoś kto będzie stał na straży ich przestrzegania. Widział ktoś na swoim przypadku czy znajomych żeby kogokolwiek zatrzymała policja z zapytaniem, co robi i dokąd idzie? Bo u mnie nic. Mniej policji niż zawsze. Jakby policja zaczęła robić swoje, to wtedy by można było myśleć o "klasztornych zasadach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kucio napisał:

Nie, ja nie uważam, że pandemia się skończy, ale też nie jestem za wprowadzeniem pełnego ograniczenia wolności obywatelskiej teraz, kiedy nie ma do tego podstaw, bo może być to niebezpieczne.
 

Zgadzam skę z tym

Co rozumiesz przed pelnym ograniczeniem wolności obywatelskiej - możliwość wzięcia udziału w wyborach? 

Co maja matury do wyborów?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zdzich napisał:

To nie kwestia zasad, a kogoś kto będzie stał na straży ich przestrzegania. Widział ktoś na swoim przypadku czy znajomych żeby kogokolwiek zatrzymała policja z zapytaniem, co robi i dokąd idzie? Bo u mnie nic. Mniej policji niż zawsze. Jakby policja zaczęła robić swoje, to wtedy by można było myśleć o "klasztornych zasadach".

Z tego co mowil mi znajomy policjant ( mam nadzieje ze tym razem nikt mnie nie zaatakuje za podawanie niesprawdzonych plotek) w ogole nie reaguja jesli idzie 1 lub 2 osoby bo szkoda im czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.