Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, darkonza napisał:

" Zaskakują dane o wykształceniu (podzieliło się nimi 70 proc. działaczy) - aż 14,1 tys. ukończyło tylko podstawówkę, a prawie tyle samo (14,6 tys.) zadeklarowało wykształcenie wyższe i średnie "

- czyli te 50% jest po studiach i po średniej razem

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Co-trzeci-czlonek-PO-ma-wyksztalcenie-podstawowe-2940300.html

Jest gorzej niż podejrzewałeś

I jeszcze raz pytam na czym polega moja manipulacja

Czemu teraz wrzuciłeś inny link? Może dlatego, że w poprzednim:

"Z danych zgromadzonych w partyjnej bazie wynika, że tylko podstawówkę ukończyła połowa z nich (14,1 tysiąca osób). Niemal tyle samo działaczy PO (14,6 tysiąca) pochwaliło się wyższym wykształceniem."

Fajne te dane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jack napisał:

Oczywiście zakładasz, że ci co nie podzielili się danymi to jakie mają wykształcenie? Też w połowie podstawowe? Do dupy te dane. 

Nie wszyscy chodza na wybory, nie wszyscy podali jakie maja wykształcenie, ale połowa z tych co podała ma wykształcenie podstawowe.

Jeśli chcemy sie zastanowoić jakie wykształcenie ma pozostała 1/3 to pozostaje nam tylko podejrzewać czy bardziej wstydzą wstydzą sie doktoratów i profesur  czy moze braku podstawówki

2 minuty temu, jack napisał:

Czemu teraz wrzuciłeś inny link? Może dlatego, że w poprzednim:

"Z danych zgromadzonych w partyjnej bazie wynika, że tylko podstawówkę ukończyła połowa z nich (14,1 tysiąca osób). Niemal tyle samo działaczy PO (14,6 tysiąca) pochwaliło się wyższym wykształceniem."

Fajne te dane. 

Bo szukałem odpowiedzi na Twoje sensowne pytanie czemu 50% ma wyższe a 50% podstawowe. Zamiast sie cieszyć ze zagadka rozwikłana to Tobie znów źle.

"Zaskakują dane o wykształceniu (podzieliło się nimi 70 proc. działaczy) - aż 14,1 tys. ukończyło tylko podstawówkę, a prawie tyle samo (14,6 tys.) zadeklarowało wykształcenie wyższe i średnie. "

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-wyborcza-platforma-obywatelska-w-liczbach/hzxcj

No i w końcu znalazłem wyborczą:

"Chociaż PO ma wizerunek partii inteligenckiej, to aż 14,1 tys. z tych, którzy przyznali się do wykształcenia, ukończyła tylko podstawówkę. Prawie tyle samo osób zadeklarowało wykształcenie wyższe i średnie (14,6 tys.). Zawodowe - ok. 1,3 tys. osób. "

https://wyborcza.pl/politykaekstra/1,132907,14623742,Partia_Tuska_w_liczbach.html

Przykre ze rzeczywistosc moze bolec tak ze zamiast ją zaakceptowac to łatwiej atakowac tego kto dane przytacza

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, Sebastian napisał:

 Co nie przeszkodziło Ci dawać "thanks" do idiotycznego postu Krzema odnośnie zakompleksionych koniojebców. 

Masz podwójne standardy. 

Może i mam, nie wykluczam choć musi mieć to jakieś podłoże. Wykształcenie wśród wyborców PISu zaniża chociażby fakt, że głosuje na nich wielu emerytów u których brak wykształcenia często jest spowodowany warunkami w jakich przyszło im żyć w wieku szkolnym. Poza tym to, że ktoś ze słabym wykształceniem głosuje na partię, która przynajmniej stara się do nich trafić nie odbieram jako głupotę. Za to odrzuca mnie od rożnego rodzaju gości, których od czasu do czasu spotykam na swojej drodze robiących zdjęcia chemitrailsów, wygłaszających głośne tyrady, że wszystkie kobiety to dziwki, że gejów do gazu a asfalt powinien znać swoje miejsce. No i śmierć wrogom ojczyzny, czyli wszystkim, którzy myślą inaczej. Ich profile na facebooku od jakiegoś czasu pełne są Bosaka. Może to przypadek. Ale czy to moja wina? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał:

 Za to odrzuca mnie od rożnego rodzaju gości, których od czasu do czasu spotykam na swojej drodze robiących zdjęcia chemitrailsów, wygłaszających głośne tyrady, że wszystkie kobiety to dziwki, że gejów do gazu a asfalt powinien znać swoje miejsce. No i śmierć wrogom ojczyzny, czyli wszystkim, którzy myślą inaczej. Ich profile na facebooku od jakiegoś czasu pełne są Bosaka. Może to przypadek. Ale czy to moja wina? 

jak zatem znosisz nowy przekaz dnia platformy?:) ja juz dzis w radiu i tv od dwoch politykow po w dwoch roznych rozmowach slyszalem ze maja duzo wspolnego z Konfederacja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

jak zatem znosisz nowy przekaz dnia platformy?:) ja juz dzis w radiu i tv od dwoch politykow po w dwoch roznych rozmowach slyszalem ze maja duzo wspolnego z Konfederacja:)

Dla wyjaśnienia oddałem głos na Trzaskowskiego bo był tym lepszym kandydatem lewicy 🙂 

Z tego co słyszałem wczoraj w TVN chodzi o rozwiązanie gospodarcze nie o proklamowanie  "Republic of Gilead" 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Dla wyjaśnienia oddałem głos na Trzaskowskiego bo był tym lepszym kandydatem lewicy 🙂 

Z tego co słyszałem wczoraj w TVN chodzi o rozwiązanie gospodarcze nie o proklamowanie  "Republic of Gilead" 😉 

ehe, o 10 tysiecy zlotych na wymiane okien w kazdym mieszkaniu:)

apelowanie przez sztab trzaskowskiego do wyborcow bosaka jest jedna z najbardziej zenujacych rzeczy w tej kampanii...

https://www.rp.pl/Platforma-Obywatelska/180809438-Trzaskowski-Zdelegalizowac-ONR-Oczywiscie-ze-tak-Natychmiast.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, darkonza napisał:

Jeśli to skojarzyć z tym:

" Niestety, tymi informacjami podzieliło się zaledwie 70 procent członków Platformy Obywatelskiej. Z danych zgromadzonych w partyjnej bazie wynika, że tylko podstawówkę ukończyła połowa z nich (14,1 tysiąca osób).

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/438204,ilu-czlonkow-po-to-ludzie-po-podstawowce.html

" Co drugi członek PiS (15794) ma wykształcenie średnie. Podoba liczba (14671) legitymuje się ukończeniem wyższej uczelni. 657 osób, czyli 2 procent, ma wykształcenie podstawowe.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/tak-wyglada-armia-pis/svbfps6

Robi sie zabawnie, bo ludzie po studiach głosują na ludzi po podstawówce, a ludzie po podstawówce głosują na ludzi po studiach

  napisalem ze pis idealnie sprofilowal swoja telewizje pod swoich wyborcow , w odpowiedzi dales jakies archiwalne dane dotyczace wyksztalcenia w po i pis  , co ma jedno z drugim wspolnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mistrzBeatka napisał:

 

  napisalem ze pis idealnie sprofilowal swoja telewizje pod swoich wyborcow , w odpowiedzi dales jakies archiwalne dane dotyczace wyksztalcenia w po i pis  , co ma jedno z drugim wspolnego?

Napisał Ci, że bawi go ten fakt. W czym masz problem, poza tym, że nie podobają Ci się fakty?

 

2 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

ciekawe kto sie mocniej zmobilizowal pis czy antypis?

Frekwencja w miastach itd pokazuje jasno, że antypis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mistrzBeatka napisał:

 

  napisalem ze pis idealnie sprofilowal swoja telewizje pod swoich wyborcow , w odpowiedzi dales jakies archiwalne dane dotyczace wyksztalcenia w po i pis  , co ma jedno z drugim wspolnego?

Wykształcenie,

Ty napisałes o wykształceniu wyborców, ja napisałem o wykształceniu tych na kogo wyborcy głosują. To daje pełny obraz sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

Frekwencja w wielkich miastach w 1 turze przepotężna. Wrocław, Gdańsk, Poznań, Kraków, czy Warszawa notują frekwencję powyżej 70%, nawet w granicach 75%. Niewiarygodna mobilizacja.

Warszawiacy widać zadowoleni ze swojego prezydenta skoro dostał prawie 48% głosów. Albo niezadowoleni i chcą się go pozbyć 😉 

 

W mojej komisji frekwencja 77%. Trzaskowski 4x więcej głosów niż Duda. I 2x więcej niż Hołownia. 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.