Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, KRTW napisał:

Zapraszam na wycieczkę do Związku Sowieckiego: https://streamable.com/i7w11b

Ehh.. gdyby  to była prawda.. Gdyby Andrzej Duda naprawdę skupił się na obronie tradycyjnych wartości a przy okazji zablokował "zadłużenie przyszłych pokoleń PLUS" w niektórych przypadkach, to mógłbym na niego ponownie zagłosować. 

Ale ponieważ wiem, że wartości są tylko "przy okazji" to jednak Panu Dudzie podziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sebastian napisał:

Ehh.. gdyby  to była prawda.. Gdyby Andrzej Duda naprawdę skupił się na obronie tradycyjnych wartości

Przecież jest przeciwko związkom homo, aborcji downów oraz in vitro. Jakie jeszcze ,,tradycyjne wartości" istnieją w 2020 roku? 

Cytat

a przy okazji zablokował "zadłużenie przyszłych pokoleń PLUS" w niektórych przypadkach, to mógłbym na niego ponownie zagłosować. 

Z tego co pamiętam to byłeś większym zwolennikiem 500plus niż fluber. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Artlan napisał:

Przecież jest przeciwko związkom homo, aborcji downów oraz in vitro. Jakie jeszcze ,,tradycyjne wartości" istnieją w 2020 roku? 

Z tego co pamiętam to byłeś większym zwolennikiem 500plus niż fluber. :) 

 

Widzisz Artlan to jest kolejny dowód na to, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. 

Gdyby naprawdę skupił się na obronie tradycyjnych wartości znaczy nie mniej i nie więcej tyle, że jest to główna oś jego działań przez całą kadencję a nie tylko z okazji wyborów.

Natomiast "zadłużanie przyszłych pokoleń plus" już wielokrotnie tutaj opisywałem jako zbytnie rozdawnictwo PiSu. Wiele razy pisałem, że o ile rozumiem ich działania z pierwszej kadencji o tyle dalsze obietnice są dla mnie niezrozumiałe. Program 500+ jest programem sprawiedliwym oddającym w wciąż zbyt małym stopniu sprawiedliwość finansową tym, którzy mają dzieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Widzisz Artlan to jest kolejny dowód na to, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. 

Obawiam się, że to raczej kolejny dowód na to, że nie potrafisz precyzyjnie formułować swoich myśli. :) 

Cytat

Gdyby naprawdę skupił się na obronie tradycyjnych wartości znaczy nie mniej i nie więcej tyle, że jest to główna oś jego działań przez całą kadencję a nie tylko z okazji wyborów.

Ale czego konkretnie byś oczekiwał? Twoim zdaniem PAD za mało eksponuje swoją niechęć do gejów albo za rzadko pokazuje się z hierarchami kościelnymi? Bo te wszystkie patriotyczne trolololo to raczej ogarnia a z aborcją nic nie zrobi bez poparcia własnej partii. 

Cytat

 Program 500+ jest programem sprawiedliwym oddającym w wciąż zbyt małym stopniu sprawiedliwość finansową tym, którzy mają dzieci.

 No pewnie, wszyscy bezdzietni oraz mający jedno dziecko powinni oddawać połowę swojego majątku rodzinom wielodzietnym. Dopiero wtedy byłoby sprawiedliwie. :) 

Jak ty w ogóle łączysz takie poglądy z popieraniem Konfy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jack napisał:

To, że niewiele słyszałeś to nie znaczy, że to bzdury. Poczytaj sobie o Programach Operacyjnych Infrastruktura i Środowisko. To są dziesiątki miliardów euro. Ta kasa zapewniła skok technologiczny polskich wod-kan o lata świetlne. Technologie sprowadzane oczywiacie z krajów starej Unii. Coś za coś. Ale teraz mamy taką sytuację, że Niemcy przyjeżdżają do nas oglądać nasze obiekty bo to u nas są najnowsze rozwiązania i jak chcą je obejrzeć to muszą się do nas pofatygować. 

A wiesz dlaczego teraz tak dużo mówi się w Polsce o deszczówce? Bo do tej pory były pilniejsze rzeczy. 

Zasugerowałes że w Polsce nie było oczyszczalnie przed 2004 i to jest wierutna bzdura i świadczy o nieznajomości tematu. To że niewiele czytałeś o tym kiedy byly w Polsce budowane oczyszczalnie i sieci kanalizacyjne nie znaczy że ich nie było.

To że zostały zmodernizowane i rozbudowane tu w pełni się zgadzam. To że nastąpił skok jakościowy to zgoda.

Do której oczyszczalni przyjeżdżają Niemcy i ogladaja? Do Czajki może oglądać najnowocześniejszą spalarnię osadów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mrtio napisał:

Zasugerowałes że w Polsce nie było oczyszczalnie przed 2004 i to jest wierutna bzdura i świadczy o nieznajomości tematu. To że niewiele czytałeś o tym kiedy byly w Polsce budowane oczyszczalnie i sieci kanalizacyjne nie znaczy że ich nie było.

To że zostały zmodernizowane i rozbudowane tu w pełni się zgadzam. To że nastąpił skok jakościowy to zgoda.

Do której oczyszczalni przyjeżdżają Niemcy i ogladaja? Do Czajki może oglądać najnowocześniejszą spalarnię osadów?

Napisałem, że "A jeśli pytasz od kiedy się inwestuje w infrastrukturę wód-kan w Polsce to od momentu uruchomienia funduszy unijnych. Przedtem połowa Warszawy srała bezpośrednio do Wisły. Zresztą jak wiele miast i miasteczek bez oczyszczalni. "

Co jest prawdą i nie oznacza, że przedtem nie było oczyszczalni. Połowa Warszawy to nie cała a wiele to nie wszystkie.

Na Czajce od 10 lat funkcjonuje spalarnia. I tak, warto ją oglądać bo to supernowoczesny i do tego ogromny obiekt.  W Niemczech aktualnie w fazie projektu jest kilkanaście podobnych, tego typu obiektów, gdyż okazało się, że model niemiecki stawiający na współspalanie osadów w cementowniach i elektrociepłowniach jest błędny.  Jeśli pijesz do awarii, to jasne była awaria, spowodowana wadą jednego z urządzeń. Normalna rzecz w obiektach przemysłowych. Najgorzej jak polityka wjeżdża nie tam gdzie powinna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, darkonza napisał:

duży wypływ pieniędzy z krajów takich jak Polska (dokładnie 4,7 proc. PKB) nie oznacza automatycznie, że wstąpienie do Unii Europejskiej było złym interesem dla krajów regionu. W końcu wypływ pieniędzy wynika z poczynionych inwestycji, które zwiększyły produktywność i płace w Europie Wschodniej. Jednak płace w Polsce i innych krajach regionu nie wzrosły tak bardzo jak mogłyby, w części ze względu na mocną pozycję przetargową zachodnich inwestorów

Nie mam tej książki, ale zastanawia mnie metodyka badawcza. Zakładam, że przywołane 4,7 % PKB zostało obliczone jako CIT, który został wypłacony do podmiotów, które nie posiadają polskiej rezydencji podatkowej (tylko któregoś z innych krajów UE). PIT najpewniej zostal pominięty. Problem jest tylko taki, że obecnie nie ma narzędzi które pozwoliłyby wskazać jaki jest odpływ CITu. To sa spekulacje. Dopiero gdy ktoś przeanizuje dane z CRBR będzie mógł nakreślić ten obraz a i tak będą w tym  niewiadome, bo dane o rezydencji nie są jawne. Skąd wiemy, ze jak polska spolka wyplaci dywidendę niemieckiej to ona w Niemczech zostaje? Symulacje nie uwzględniają np. przepływów powrotnych, czyli sytuacji gdy spółka podpina strukturę offshorową ale kasa finalnie płynie do polskiego podatnika. 

Nie rozumiem też tezy, zestawienia środków z Unii z kasą jaką inwestorzy uzyskali na inwestycjach. 

Rozwiązaniem nie jest sztuczne podnoszenie pensji, tylko zablokowanie odpływu CITu czyli zmiana tego mitycznego art 22 ustawy o CIT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ignazz napisał:

Puste haki. Dwa kanały TV.

Prosze nie pisac o telewizji, o telefonach czy o tym ze nie było smartfonów. To jest technologia nie system.

Co do pustych haków to mit, trzeba było sie nastać w kolejkach, to prawda, widac za mało sklepów było a komuna nie lubiła nieproduktywnych miejsc pracy wiec tych sklepów nie mnożyłą

Jednak mięso sie jadło w zasadzie jak teraz:

comment_6ZUWW1g5nuLwI4JOKocOS5UKjWdq9Uzy

To za PRL Polacy nauczyli sie jeść mięso, a nie za IIIRP.

7 cudów w PRL
> 1. Każdy miał pracę.
> 2. Mimo, że każdy miał pracę, nikt nigdy nie pracował.
> 3. Nawet mimo tego, że nikt nie pracował, plan był zawsze wykonany w ponad 100%.
> 4. Nawet mimo tego, że plan był wykonywany w ponad 100%, nie można było niczego kupić.
> 5. Nawet mimo tego, że nie można było niczego kupić, wszyscy mieli wszystko.
> 6. Nawet mimo tego, że wszyscy mieli wszystko, wszyscy kradli.
> 7. Nawet mimo tego, że wszyscy kradli, nigdy niczego nie brakowało.
 
Niby żarty, ale tak to pamietam, w pracy ludzie sie obijali (co znałem z opowieści) nikt głodny nie był, a każdy miał wszystko - rozumiane jako podstawowe masowe produkty które sie pojawiały - sam miałem w latach 80-tyuch magnetofon taśmowy gdy sie pojawiły (grundig), później zaraz commodore 64, a trochę majętniejszy kolega Amigę 500.
 
Nie było za to snickersów, kolorowych ciuchów.
Nie było też czegoś takiego:
Każdy system ma swoje patologie i ok, nie przeczę PRL miał większe.
 
19 godzin temu, jack napisał:

Przede wszystkim w latach 90tych wiele rodzin straciło bezpieczeństwo. W schyłkowych latach PRLu w obliczu kryzysu ludzie żyli skromnie ale stabilnie. W latach 90tych ludzie tracili pracę z dnia na dzień, widoków na poprawę nie było widać i ludzie faktycznie bali, że nie będą mieli za co żyć. 

Nie tylko bali się, faktycznie nie mieli za co żyć. Pół roku zasiłku o sile nabywczej dzisiejszego tysiaca złotych, a później jak nie znajdzie pracy lub nie zostanie biznesmenem niech umiera z głodu.

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ignazz napisał:

puste haki

To obala wykres GUS. Można mówic o kolejkach, ale nie pustych hakach

19 minut temu, ignazz napisał:

 dwa jedynie słuszne kanały TV

Przyznaję ze nie mam pojęcia ile było kanałów TV wtedy na zachodzie, wiem jednak ze zupełnie mi nie brakowało większej ilości kanałów, bo nie wiedziałem ze moze byc inaczej, bardziej brakowało mi dłuższych bajek (niecałe 10 minut dobranocki) niż dodatkowych kanałów.

Dziś tych kanałów mam 100 czy tam wiecej a sam ich wcale nie oglądam, WCALE, wtedy majac dwa zawsze oglądałem "Sondę" nie zawsze ją rozumiejąc, ciekawe czy dziś bym oglądał.

Argumentami przeciwko PRL jest więc brak kanałów TV, czy brak snickersów, ewentualnie brak zagranicznych podróży, a z drugiej strony mamy zagrożenie fizycznej egzystencji ludzi tracących pracę. To dość nieporównywalne, taka dyskusja ma sens tylko dlatego ze nie ma wśród piszących kogoś kogo tak lata 90-te dotknęły (tacy ludzie rzadko sie bawia w necie) ale gdyby był to by sie wkur....

6 minut temu, Koelner napisał:

Kto umarł w Polsce ostatnio z głodu ?

Nie wiem, na pewno wielu popełniło samobójstwo o głod sie ocierając

"Wskaźniki samobójstw są odwrotnie proporcjonalne do wielkości miejscowości: najwyższe na wsi, nieco niższe w małych miasteczkach, jeszcze niższe w średnich miastach, a najniższe w wielkich aglomeracjach. Najczęściej odbierają sobie życie dwie grupy zawodowe: bezrobotni i rolnicy. W PRL-u było bardzo niewiele samobójstw na wsi, to się w ogóle nie liczyło. Natomiast już pod koniec lat 80. rolnicy zaczęli wysuwać się na czoło grup zawodowych dokonujących samozniszczenia.

To się zaczęło od naszej zmiany ustrojowej."

https://zielonewiadomosci.pl/tematy/social/samobojstwa-na-wsi-ciemna-strona-polskiej-modernizacji/

Głosu tych co popełnili wtedy samobójstwow w tej dyskusji nie usłyszymy

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.