Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, quevas napisał:

w tej materii do poglądów obecnej Konfederacji bardzo mi blisko od dawien dawna

A jednak wrzucasz cytat, który z mównicy sejmowej padł chyba tylko w tej kadencji. Zgadnij z ust posłów której partii?

2 minuty temu, quevas napisał:

popieram, tylko albo aż, Trzaskowskiego jako kandydata na prezydenta

I pewnie tylko dlatego, żeby Duda nie dostał 2. kadencji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, fluber napisał:

Natomiast nie była to chyba współpraca na zasadzie wolnego strzelca, skoro dostała wypowiedzenie?:)

 

Nie wiem jakie są umowy z copywriterami.

„Pani Magdaleno w związku z mijaniem się z polityką naszej firmy i tym, że podjęła Pani prace w portalu Życie Stolicy podpisując się nazwiskiem pod artykułami oczerniającymi nasza spółkę musieliśmy podjąć kroki żegnające się z Panią. Od kilku miesięcy również nie możemy zapewnić Pani odpowiedniej ilości pracy i tematów do redagowania. Proszę o zgłoszenie się do recepcji, gdzie czekają na Panią odpowiednie dokumenty z wypowiedzeniem umowy o pracę.”.

Czyli: de facto bezrobotna copywriterka Wyborczej zatrudnia się na prawicowym portalu --> Wyborcza wypowiada jej umowę i oskarża niesłusznie (załóżmy) o coś, czego nie zrobiła --> kobieta robi z siebie ofiarę.

Ten portal to w ogóle konkretny brukowiec, np. po filmie Latkowskiego: ,,Internauci masakrują Kubę Wojewódzkiego. To koniec gwiazdy TVN?'' lub ,,Trzaskowski broni pedocelebrytów?!''. 

Pewnie wyszło nieelegancko, może dostanie nawet jakieś odszkodowanie, ale trochę przypał z tym pisaniem o wolności słowa i dyskryminacji. Kobieta chyba na poważnie nie liczyła, że będzie sobie pisać artykuły w dwóch przeciwstawnych sobie rynsztokach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał:
Kobieta chyba na poważnie nie liczyła, że będzie sobie pisać artykuły w dwóch przeciwstawnych sobie rynsztokach. 

o k**** jaki zajebisty pomysł na życie

sam coś piszesz w gównie X, żeby potem to skrytykować w gównie Y

i tak na przemian, bez końca -> piękne ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mrtio napisał:

Po piąte spiętrzenie na sieci kanalizacji sanitarnej występuje wtedy gdy ludzie otwierają te włazy od studni bo zalało ulicę. Wiem to z autopsji

Na sieci sanitarnej masz tylko włazy, nie ma kratek, które są na sieci deszczowej. Dlatego nawet jeśli masz sieci rozdzielone a ludzie w czasie ulewy otwierają studzienki sanitarne to deszczówka trafia tam gdzie nie powinna. Dlatego musisz zabezpieczyć oczyszczalnię.

Problem z kanalizacją deszczową wynika z całych dziesięcioleci zaniedbań sięgających jeszce PRLu. Miasta wzięły się za inwestycje w deszczówkę pod naciskiem opinii publicznej. Tyle, że to będzie trwało bo wiąże się z pruciem dróg w centrach miast a z powodu optymalizacji kosztów deszczówkę przebudowuje się w czasie prac nad innymi sieciami. No i a koniec koszty bo o ile na wodociągi, sanitarne, kable, gazociągi źródło finansowania pochodzi z rachunków tak na deszczówkę kasy zawsze brakuje. Stąd pomysł opłaty za deszcz, która oczywiście będzie tematem politycznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jack napisał:

Na sieci sanitarnej masz tylko włazy, nie ma kratek, które są na sieci deszczowej. Dlatego nawet jeśli masz sieci rozdzielone a ludzie w czasie ulewy otwierają studzienki sanitarne to deszczówka trafia tam gdzie nie powinna. Dlatego musisz zabezpieczyć oczyszczalnię.

 

Czy  ja napisałem że podnoszą kratki? 

Podnoszą włazy po to by nie zalało posesji i tyle.  Oczyszczalnie są zabezpieczone. Napisałem Czajka robi zrzuty nawet przy małych deszczach więc ? Zabezpiecza się każdorazowo ? Sorry ale to jest nie do przyjęcia i nie do obrony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jack napisał:

 

Problem z kanalizacją deszczową wynika z całych dziesięcioleci zaniedbań sięgających jeszce PRLu. 

jestem laikiem w temacie ale z boku to wyglada tak ze po 12 latach rzadow platformy warszawa stoi przed dylematem czy wylac gowno do oczyszczalni po to by ja znowu zepsuc, czy na obszar Natura 2000. to po prostu slabo wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mrtio napisał:

Czy  ja napisałem że podnoszą kratki? 

Podnoszą włazy po to by nie zalało posesji i tyle.  Oczyszczalnie są zabezpieczone. Napisałem Czajka robi zrzuty nawet przy małych deszczach więc ? Zabezpiecza się każdorazowo ? Sorry ale to jest nie do przyjęcia i nie do obrony.

 

Przecież nie napisałem, że napisałeś, że podnoszą kratki. 

Podnoszą włazy do kanalizacji sanitarnej przez co zalewają oczyszczalnię. 

Wątpię by każdy deszcz generował zrzuty z przelewu. Ulewny zalewający ulice a którym mówią w TV całkiem możliwe że tak. 

Teraz, fluber napisał:

jestem laikiem w temacie ale z boku to wyglada tak ze po 12 latach rzadow platformy warszawa stoi przed dylematem czy wylac gowno do oczyszczalni po to by ja znowu zepsuc, czy na obszar Natura 2000. to po prostu slabo wyglada

Pewnie ciężko w 12 lat przebudować kilka tysięcy kilometrów sieci w drogach budowanych przez ostatnie 100. Nie bronię, po prostu rozumiem, że to raczej niewykonalne. I Warszawa nie jest tu odosobniona a jedzie na tym samym wózku co większość miast. Tych "pisowskich" też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jack napisał:

 

Pewnie ciężko w 12 lat przebudować kilka tysięcy kilometrów sieci w drogach budowanych przez ostatnie 100. Nie bronię, po prostu rozumiem, że to raczej niewykonalne. I Warszawa nie jest tu odosobniona a jedzie na tym samym wózku co większość miast. Tych "pisowskich" też. 

Nie ma czegoś takiego jak pisowskie miasta:) Największe miasto w Polsce, w którym od 12 lat rządzi PIS to?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jack napisał:

 

Pewnie ciężko w 12 lat przebudować kilka tysięcy kilometrów sieci w drogach budowanych przez ostatnie 100. Nie bronię, po prostu rozumiem, że to raczej niewykonalne. I Warszawa nie jest tu odosobniona a jedzie na tym samym wózku co większość miast. Tych "pisowskich" też. 

Nie rozumiem skąd 12 lat? Wcześniej się nie budowało? Odrealniony pomysł  Czajki brak strategii pieniądze ukradzione? Coś jeszcze jeśli piszesz o ostatnich 12 latach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mrtio napisał:

Nie rozumiem skąd 12 lat? Wcześniej się nie budowało? Odrealniony pomysł  Czajki brak strategii pieniądze ukradzione? Coś jeszcze jeśli piszesz o ostatnich 12 latach?

Spytaj flubera czemu akurat 12, ja mu tylko grzecznie odpowiadam. 

A jeśli pytasz od kiedy się inwestuje w infrastrukturę wód-kan w Polsce to od momentu uruchomienia funduszy unijnych. Przedtem połowa Warszawy srała bezpośrednio do Wisły. Zresztą jak wiele miast i miasteczek bez oczyszczalni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jack napisał:

Spytaj flubera czemu akurat 12, ja mu tylko grzecznie odpowiadam. 

A jeśli pytasz od kiedy się inwestuje w infrastrukturę wód-kan w Polsce to od momentu uruchomienia funduszy unijnych

. Przedtem połowa Warszawy srała bezpośrednio do Wisły. Zresztą jak wiele miast i miasteczek bez oczyszczalni. 

Czyli oczyszczalnie ścieków zaczęto budować po wstąpieniu do Unii?!! Większej bzdury nie słyszałem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cardi napisał:

O c***, przywołując ten cytat zabrzmiałeś co najmniej jak chcący obniżyć i uprościć podatki Korwinista.

Tymczasem popierasz PO, partię która krytykuje rozdawnictwo PiS nie dlatego, że uważa, że rozdawnictwo jest złe, tylko dlatego że wkurwia ich to, że sami na to nie wpadli. No i teraz chcą dojść do koryta, żeby samemu tak zbijać kapitał wyborczy.

 

Filozofia XD-izmu dr. Mentzena level over 9000.

Lepiej tak nie cwaniakuj, bo w twojej ulubionej partii są ludzie, którzy twierdzą, że zakaz handlu w niedzielę to ,,cywilizowana forma kapitalizmu", 500plus to ,,zwrot podatku" a liczbę miejsc pracy trzeba ograniczyć do czasu aż urodzi się więcej polskich dzieci. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mrtio napisał:

Czyli oczyszczalnie ścieków zaczęto budować po wstąpieniu do Unii?!! Większej bzdury nie słyszałem  

To, że niewiele słyszałeś to nie znaczy, że to bzdury. Poczytaj sobie o Programach Operacyjnych Infrastruktura i Środowisko. To są dziesiątki miliardów euro. Ta kasa zapewniła skok technologiczny polskich wod-kan o lata świetlne. Technologie sprowadzane oczywiacie z krajów starej Unii. Coś za coś. Ale teraz mamy taką sytuację, że Niemcy przyjeżdżają do nas oglądać nasze obiekty bo to u nas są najnowsze rozwiązania i jak chcą je obejrzeć to muszą się do nas pofatygować. 

A wiesz dlaczego teraz tak dużo mówi się w Polsce o deszczówce? Bo do tej pory były pilniejsze rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.