Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, fluber napisał:

Myślę, że w czasach pandemii ten wskaźnik jest całkiem wartościowy. Na przykład Hiszpania ma w tej chwili 27,2% bezrobocia.

....no i ? 

 

rzucasz suchą liczbę bez kontekstu, bez porównania do czegokolwiek, i wg. Ciebie to wartościowe? :)   ok, spoko , przekonałeś mnie :P 

poza tym sam pisałem że: 

9 minut temu, rw30 napisał:

zn rozumiem, że jakieś tam 20% to jest problem

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rw30 napisał:

....no i ? 

 

rzucasz suchą liczbę bez kontekstu, bez porównania do czegokolwiek, i wg. Ciebie to wartościowe? :)   ok, spoko , przekonałeś mnie :P 

 

Zrozumiałem Twoją wypowiedź w taki sposób, że w dzisiejszych czasach, przy tak małym bezrobociu, praktycznie nie ma już znaczenia, ile to konkretnie jest, bo właściwie każdy kto chce pracować, pracuje ( jeżeli błędnie, to sorry).

Przykład Hiszpanii miał pokazać, że w przypadku złego rządzenia i niesprzyjających okoliczności, ogromny wzrost bezrobocia wcale nie musi być nierealny i np. w czasach kryzysu/epidemii jest wartościowym wskaźnikiem skuteczności rządzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fluber napisał:

Zrozumiałem Twoją wypowiedź w taki sposób, że w dzisiejszych czasach, przy tak małym bezrobociu, praktycznie nie ma już znaczenia, ile to konkretnie jest, bo właściwie każdy kto chce pracować, pracuje ( jeżeli błędnie, to sorry).

no tak, błędnie, w dodatku od początku pisałem że rozumiem że jakieś bardzo wysokie  bezrobocie jest problemem. Ale czy jest 5 czy 10% to wg mnie nie jest wielka różnica, w dodatku prostymi ruchami można nim sterować. 

 

np Francja ma 8, Bułgaria i Rumunia majo 4 (dane sprzed pandemii: https://www.statista.com/statistics/268830/unemployment-rate-in-eu-countries/  ) , i co z tego?

 

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rw30 napisał:

no tak, błędnie, w dodatku od początku pisałem że rozumiem że jakieś bardzo wysokie  bezrobocie jest problemem. Ale czy jest 5 czy 10% to wg mnie nie jest wielka różnica, w dodatku prostymi ruchami można nim sterować. 

 

to ma znaczenie bo te 5 czy 10% sredniej przeklada sie na 20-30% na prowincji.

to oznacza ze rumunia i bulgaria nadrabia dystans do francji. procentowo wiecej osob jest zaangazowanych w rozwoj gospodarczy niz we francji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

to oznacza ze rumunia i bulgaria nadrabia dystans do francji. procentowo wiecej osob jest zaangazowanych w rozwoj gospodarczy niz we francji

ale absolutnie nieprawda. To możesz wiedzieć z innych wskaźników, ale nie z samej wielkości bezrobocia. Praca pracy nierówna i tyle. 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BMF napisał:

Jak wyżej, jeżeli pozwy w trybie wyborczym funkcjonują na tej zasadzie, że każda nieprecyzyjna wypowiedź musi być prostowana (,,dzisiaj milion osób straciło pracę, co dla nich robi dziś Andrzej Duda?'' -> ,,w chwili obecnej milion osób pozostaje bez pracy, z czego dominująca większość w pewnym momencie straciła pracę, co dla nich robi dziś Andrzej Duda?''), to Trzaskowski powinien to zrobić, a wyrok jest błędny, ale szczerze nie sądzę, żeby tak było. Ba, wiem, że tak nie jest.

Nieprawdę/kłamstwo Trzaskowskiemu zarzucić można byłoby tylko wtedy, gdyby ,,dziś'' traktować literalnie, ale raczej nikt nie uwierzył, że któregoś tam dnia czerwca faktycznie milion osób straciło pracę.

Już wypowiedź ,,nie głosowałem przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego, nie byłem nawet posłem'' dużo bardziej nadawałaby się na pozew w tym trybie. Bo to jest ,,nieprawda'', która ''mogłaby u wyborcy stworzyć wrażenie obrazu rzeczywistości niezgodnego ze stanem faktycznym''. 

Cytat

 

Bronisław Komorowski wygrał proces w trybie wyborczym przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu. Prezes PiS musi sprostować informację o kandydacie PO w TVP i TVN. Sędzia zakazała także prezesowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o tym, że Komorowski popiera prywatyzację szpitali.

Sędzia Agnieszka Matlak nakazała Jarosławowi Kaczyńskiemu sprostowanie nieprawdziwej informacji o tym, że Bronisław Komorowski popiera prywatyzację służby zdrowia. Kaczyński ma też zakaz rozpowszechniania nieprawdziwej informacji, że Komorowski chce prywatyzacji służby zdrowia.

Wnioski dowodowe składane przez Kaczyńskiego zostały oddalone "ze względu na ich nieprzydatność do sprawy, bowiem wskazywały na zdarzenia sprzed zmiany programu PO

 

Mam jednak wrażenie stronniczości, jeśli chodzi o decyzje sądów w trybie wyborczym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Mam jednak wrażenie stronniczości, jeśli chodzi o decyzje sądów w trybie wyborczym. 

A ja mam wrażenie, że to kolejne głupoty rzucone nam przez polityków byśmy się szarpali bez sensu. Ani te oskarżenia ani jazda z tajemnicą czego dotyczą ani wyrok nie ma najmniejszego wpływu na wyborców, którzy już dawno mają wściekle zaciśnięte zęby. Tak samo nazywanie Trzaskowskiego leniem skoro wszyscy oglądający TVN doskonale wiedzą, że Duda tylko patrzy by na narty uciec. Wymyślają już takie bzdety, że człowiek się cieszy, że następne wybory dopiero za parę lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artlan napisał:

W zasadzie to nawet program PO z 2007 roku nie zawierał postulatu prywatyzacji sensu stricto: A co dopiero mówić o 2010 roku. 

No cóż. I tak różnica między prywatyzacją, a tworzeniem spółek handlowych pod nadzorem samorządów wydaje się być drobniejsza niż różnica między dzisiaj a kiedyś, czy stracił pracę a nie ma pracy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, fluber napisał:

Jak wygra Trzaskowski, to za jakiś czas zapewne przypomnę Ci to zdanie:)

Myślę, że na tym etapie jakieś ruchy to już tylko próby zarządzania chaosem. Duda ma jakieś pojedyncze procenty do wyciągnięcia od Kamysz i Bosaka a Trzaskowski musi tylko uważać żeby nie spieprzyć kursu jąkaś mega głupotą by wyborcy koalicji nie wybrali pozostania w domu zamiast zagłosowania na niego. Wojna PIS - anty PIS jest tak polaryzująca, że nie wierzę by jakieś ruchy pomiędzy nimi były.

Bardziej zadecyduje frekwencja, pogoda i urlopy lub ich brak. 

Takie akcje to już tylko robienie z siebie idioty bo jeśli ktoś miałby to łyknąć to już dawno się nałykał. 

 

FB_IMG_1592857144913.jpg

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluber napisał:

No cóż. I tak różnica między prywatyzacją, a tworzeniem spółek handlowych pod nadzorem samorządów wydaje się być drobniejsza niż różnica między dzisiaj a kiedyś, czy stracił pracę a nie ma pracy:)

Prywatyzacja kojarzy się ludziom z systemem z USA czy postulatami Korwina i używanie tego pojęcia do polityki zdrowotnej Platformy nie powinno mieć miejsca nawet w formie skrótu myślowego. A już szczytem manipulacji był spot PiS z dyspozytorem odmawiającym wysłania karetki do pacjenta, który nie podał numeru karty kredytowej. 

 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.