Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.06.2020 o 12:35, fluber napisał:

Ja nawet nie za bardzo wiem, na czym miała polegać szczerze:)

Twoja postawa wynika najprawdopodobniej z tego, że kompletnie nie pamiętasz, jaka była sytuacja na rynku pracy poza wielkimi miastami, podczas kampanii Komorowskiego.

Średnie bezrobocie wśród młodych w Polsce wynosiło na początku 2015 roku 22%. W moim powiecie ponad 30%. "Zmień pracę" w takim kontekście było bezczelne, skoro np. u mnie w powiecie co trzecia młoda osoba, w ogóle nie mogła znaleźć pracy, o jej zmienianiu nie wspominając.

Szydło została premierem pod koniec listopada 2015 roku , więc nawet jakbyś chciał utrzymać narracje , że gospodarkę państwa prawie 40 mln można przemodelować z dnia na dzień to bezrobocie z regularnością spadało od 2014 roku . Tak samo jak Duda kłamał , że od 1990 roku wzrosły rekordowe pensje o 20%. Nie lubię średniej wole mediane ale prezydent to prezydent ;)

 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

ja kiedyś w protokole meczowym na jakimś turnieju uczelnianym miałem w składzie Jana Kasztana

Ale myślisz, że ta prowokacja była planowana od lat i te fikcyjne dane wrzucono tam parę lat temu, żeby teraz zaszachować Trzaskowskiego w kampanii?:)

Przecież ten koleś naprawdę tak się nazywa. Kwestia dotyczy tego, skąd jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Ale myślisz, że ta prowokacja była planowana od lat i te fikcyjne dane wrzucono tam parę lat temu, żeby teraz zaszachować Trzaskowskiego w kampanii?:)

Przecież ten koleś naprawdę tak się nazywa. Kwestia dotyczy tego, skąd jest:)

ja mam od lat na fejsie, że jestem z Jerozolimy - so what?

zresztą zgoogluj sobie to Gladstone, VA -> to jakaś memowa przydrożna wiocha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

Szydło została premierem pod koniec listopada 2015 roku , więc nawet jakbyś chciał utrzymać narracje , że gospodarkę państwa prawie 40 mln można przemodelować z dnia na dzień to bezrobocie z regularnością spadało od 2014 roku . Tak samo jak Duda kłamał , że od 1990 roku wzrosły rekordowe pensje o 20%. Nie lubię średniej wole mediane ale prezydent to prezydent ;)

47117011-A409-40B7-95D6-EC357F6F3211.jpeg

 

Bo w 2015 roku władzę przejął PIS, więc to logiczne, że odkąd PIS przejął władzę to bezrobocie spada:) Nie wiem, czego ma to dowodzić:)

Szkoda, że nie dodałeś tego fragmentu o tym, że w latach 90-95 też średnia pensja wzrosła.

Porównaj sobie inflację z lat 07-11 i 05-19 i nie powtarzaj głupot:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Bo w 2015 roku władzę przejął PIS, więc to logiczne, że odkąd PIS przejął władzę to bezrobocie spada:) Nie wiem, czego ma to dowodzić:)

bezrobocie spadało z regularnością od 2014 roku, tyle jeśli chodzi o zasługi w likwidacji bezrobocia

 

2 minuty temu, fluber napisał:

Szkoda, że nie dodałeś tego fragmentu o tym, że w latach 90-95 też średnia pensja wzrosła.

Po co ? Wtedy też PiS rządził ?

 

3 minuty temu, fluber napisał:

Porównaj sobie inflację z lat 07-11 i 05-19 i nie powtarzaj głupot:)

Ale czego ma to dowodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

bezrobocie spadało z regularnością od 2014 roku, tyle jeśli chodzi o zasługi w likwidacji bezrobocia

No właśnie. Pierwszy rok spadku w tym cyklu to pierwszy rok rządów PIS i Dudy:)

PO rządziła przez 8 lat, a spadać zaczęło, jak odeszli od władzy, dzięki za przypomnienie:)

2 minuty temu, Koelner napisał:

 

 

Po co ? Wtedy też PiS rządził ?

Nie, ale fragment dotyczy przez które lata średnia pensja Polaków najbardziej wzrosła:)

3 minuty temu, Koelner napisał:

 

Ale czego ma to dowodzić ?

Że 26% z pierwszej kadencji PO to znacznie mniej niż 26% z pierwszej kadencji PIS:) To chyba oczywiste?:)

8 minut temu, julekstep napisał:

ja mam od lat na fejsie, że jestem z Jerozolimy - so what?

zresztą zgoogluj sobie to Gladstone, VA -> to jakaś memowa przydrożna wiocha

No ale zakładam, że nie startowałeś w żadnych oficjalnych zawodach na papierach, według których jesteś z Jerozolimy?:)

Zresztą nieważne. Zakładanie z góry, że to jest jakaś prowokacja TVP Info, tylko pokazuje, że Andrzej Hadacz nikogo niczego nie nauczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2020 o 13:10, fluber napisał:

No właśnie. Pierwszy rok spadku w tym cyklu to pierwszy rok rządów PIS i Dudy:)

W 2014 roku odnotowano największy spadek od 2008 roku

 

W dniu 22.06.2020 o 13:10, fluber napisał:

PO rządziła przez 8 lat, a spadać zaczęło, jak odeszli od władzy, dzięki za przypomnienie:)

W roku 2014 i 2015 rządził PiS ? Coś Ci się myli narracja i nie potrafisz odczytywać prostych wykresów ;)

 

W dniu 22.06.2020 o 13:10, fluber napisał:

 

Że 26% z pierwszej kadencji PO to znacznie mniej niż 26% z pierwszej kadencji PIS:) To chyba oczywiste?:)

Chyba jednak masz problem z czytaniem wykresów :)

 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

No ale zakładam, że nie startowałeś w żadnych oficjalnych zawodach na papierach, według których jesteś z Jerozolimy?:)

Zresztą nieważne. Zakładanie z góry, że to jest jakaś prowokacja TVP Info, tylko pokazuje, że Andrzej Hadacz nikogo niczego nie nauczył

No bo wiadomo, że bieg 'Żołnierzy Wyklętych" to praktycznie jak kwalifikacje olimpijskie i nikt się nie odważy tam bzdur nawypisywać xD

 

no ale to pytanie -> skąd jest wzięte to powiązanie z tvp -> to lepszy punkt zaczepienia (bo faktycznie podejrzewać trzeba tych co korzystają -> a tutaj Rafi bardzo skorzystał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, blackmagic napisał:

No ale przyznaj ze marna prowokacja 

Za to jak wygląda dobra prowokacja:)

1. Zorganizuj wiec przeciwko Dudzie obok miejsca wiecu Dudy

2. Puść muzykę Preissnera 

3. Poinformuj Preissnera, że Duda puszcza nielegalnie jego muzykę

4. Preissner informuje, że składa pozew przeciwko Dudzie

5. Wrzuć kilka oburzających twittów z hashtagiem Andrzejniekradnij 

6. Bądź oburzony

 7. Wrzuć na pierwszą stronę onetu i Wyborczej artykuły o tym, że Duda bezprawnie korzysta z muzyki Preissnera na wiecach

8. Kiedy pojawi się nagranie pokazujące, że to wszystko prowokacja, udawaj, że nic się nie stało i nie przeprosisz

 

 To jest prowokacja:)

5 minut temu, Koelner napisał:

 

Chyba jednak masz problem z czytaniem wykresów :)

5F816E27-900B-4B32-8FEC-E2690FCEF94D.jpeg

Czy Ty twierdzisz właśnie, że w latach 07-11 była niższa inflacja niż w latach 15-19?:)

Popatrzmy:

2007 2,5% 2015 - -0,9%

2008 4,2% 2016 -0,6%

2009 3,5% 2017 - 2%

2010 2,6% 2018 - 1,6%

2011 4,3% 2019 - 2,3%

Gratuluję samozaorania:)

6 minut temu, julekstep napisał:

No bo wiadomo, że bieg 'Żołnierzy Wyklętych" to praktycznie jak kwalifikacje olimpijskie i nikt się nie odważy tam bzdur nawypisywać xD

 

no ale to pytanie -> skąd jest wzięte to powiązanie z tvp -> to lepszy punkt zaczepienia (bo faktycznie podejrzewać trzeba tych co korzystają -> a tutaj Rafi bardzo skorzystał)

No jak to skąd? Luke ma na twitterze zdjęcie z Jackiem Żalkiem. To chyba OCZYWISTE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

Czy Ty twierdzisz właśnie, że w latach 07-11 była niższa inflacja niż w latach 15-19?:)

Popatrzmy:

2007 2,5% 2015 - -0,9%

2008 4,2% 2016 -0,6%

2009 3,5% 2017 - 2%

2010 2,6% 2018 - 1,6%

2011 4,3% 2019 - 2,3%

Gratuluję samozaorania:)

 

Gdzie ja tak napisałem ? Różnice błędu statystycznego :) narazie tylko nie chcesz potwierdzić, że PO w ostatnich dwóch latach rządów odnotowywała taki sam spadek bezrobocia jak PiS w 16-19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Koelner napisał:

Gdzie ja tak napisałem ? Różnice błędu statystycznego :) narazie tylko nie chcesz potwierdzić, że PO w ostatnich dwóch latach rządów odnotowywała taki sam spadek bezrobocia jak PiS w 16-19

doczytaj co to jest blad statystyczny:)

ostatnie dwa lata to spadek z 13.9 do 10.2

16-19 to spadek z 10.2 do 5.5

mozemy sie bawic w punkty procentowe ale w pierwszym z tych dwoch okresow bezrobocie spadlo o 26.6% a w drugim o 46%. przepasc. a wziales najlepszy mozliwy wycinek z rzadow platforny jaki sie dalo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napiszę: ,,dzisiaj w NBA rzuca się więcej trójek niż kiedykolwiek'', to raczej nikt mi nie odpowie, że ,,wcale nie dzisiaj, bo NBA nie gra od 3 miesięcy, przestań kłamać''. Analogicznie tutaj, trzeba bardzo dużo złej woli, żeby tak to interpretować. Co najwyżej czepiać się można byłoby zwrotu ,,straciło pracę'' wobec wszystkich osób bezrobotnych, ale szczerze nie wiem, jak wygląda praktyka w pozwach w trybie wyborczym, takich nieprecyzyjnych wypowiedzi są setki i prostowanie każdej faktycznie mijałoby się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

Jak napiszę: ,,dzisiaj w NBA rzuca się więcej trójek niż kiedykolwiek'', to raczej nikt mi nie odpowie, że ,,wcale nie dzisiaj, bo NBA nie gra od 3 miesięcy, przestań kłamać''. Analogicznie tutaj, trzeba bardzo dużo złej woli, żeby tak to interpretować. Co najwyżej czepiać się można byłoby zwrotu ,,straciło pracę'' wobec wszystkich osób bezrobotnych, ale szczerze nie wiem, jak wygląda praktyka w pozwach w trybie wyborczym, takich nieprecyzyjnych wypowiedzi są setki i prostowanie każdej faktycznie mijałoby się z celem.

nikomu nie chodzi przeciez o zwrot "dzisiaj" tylko o zwrot "stracilo prace" gdy mamy 5.8% bezrobocia, czyli okolice najnizszego wyniku w historii (5%) wiec w najbardziej optymistycznym scenariuszu mozna te 0.8% podciagnac do stracenia pracy ale nie milion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, quevas napisał:

więcej krzyków Brudzińskiego, Czarnka i Szydło, więcej histerii Bielana, więcej oskarżeń Morawieckiego, więcej kubłów pomyj TVP, więcej furii [niedo]rzeczników partii oraz wściekłej albo fałszywie zatroskanej facjaty Dudy, a Trzaskowski wygra biegnąc tyłem :

EbHS7zRXQAEV1U4.jpg

 

Zapowiada się na 97% frekwencji, nieźle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, jeżeli pozwy w trybie wyborczym funkcjonują na tej zasadzie, że każda nieprecyzyjna wypowiedź musi być prostowana (,,dzisiaj milion osób straciło pracę, co dla nich robi dziś Andrzej Duda?'' -> ,,w chwili obecnej milion osób pozostaje bez pracy, z czego dominująca większość w pewnym momencie straciła pracę, co dla nich robi dziś Andrzej Duda?''), to Trzaskowski powinien to zrobić, a wyrok jest błędny, ale szczerze nie sądzę, żeby tak było. Ba, wiem, że tak nie jest.

Nieprawdę/kłamstwo Trzaskowskiemu zarzucić można byłoby tylko wtedy, gdyby ,,dziś'' traktować literalnie, ale raczej nikt nie uwierzył, że któregoś tam dnia czerwca faktycznie milion osób straciło pracę.

Już wypowiedź ,,nie głosowałem przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego, nie byłem nawet posłem'' dużo bardziej nadawałaby się na pozew w tym trybie. Bo to jest ,,nieprawda'', która ''mogłaby u wyborcy stworzyć wrażenie obrazu rzeczywistości niezgodnego ze stanem faktycznym''. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.