Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

https://dorzeczy.pl/kraj/144114/mentzen-konfederacja-pokazala-socjalistom-z-pis-i-lewicy-lustro.html

 

To jest podobno ta poważna twarz Konfederacji. Puścił nieśmieszny żart na poziomie 5-latka w sejmie, został po prostu zignorowany i teraz pisze na swój temat pieśni pochwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, josephnba napisał:

No jakoś nie widzę tu Trzaskowskiego 

W tym samym miejscu solidarni 2010 wyzywali komora od zdrajców btw

Ludzie niemalże zabijali się o krzyż postawiony przez harcerzy i przez harcerzy przeniesiony w przeznaczone do tego miejsce 

Ludzie blokowali całą ulicę przez 10 lat każdego 10go

 

Fajnie że chciales ludziom z Warszawy przypomnieć tamte wydarzenia

Dziękuję w imieniu warszawiaków 

Na ulicach stolicy oglądamy każdego roku X manifestacji, marszów i innych eventów różnych opcji politycznych

Nawet bydło z ppk, które nie powinno mieć miejsca robi pochody

To za rządów PiSu w Warszawie były zakazy 

PO przez cały okres smolenski nie zakazywało blokować głównej ulicy spacerowej w mieście nawet kiedy uczestnicy fizycznie atakowali osoby o odmiennych poglądach (sam byłem świadkiem)

Jak myślisz, dlaczego ludzie z inych środowisk niż te pisowe lepiej czują się pod rządami w których PiSu nie ma?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, josephnba napisał:

 

Na ulicach stolicy oglądamy każdego roku X manifestacji, marszów i innych eventów różnych opcji politycznych

Nawet bydło z ppk, które nie powinno mieć miejsca robi pochody

To za rządów PiSu w Warszawie były zakazy 

przecież zarówno hgw jak i trzaskowski wydawali zakazy manifestacji.

tylko ze ich nielegalne dyktatorskie zapedy za kazdym razem ukrocil sad ktory odwolywal ich nielegalne zakazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, RappaR napisał:

https://dorzeczy.pl/kraj/144114/mentzen-konfederacja-pokazala-socjalistom-z-pis-i-lewicy-lustro.html

 

To jest podobno ta poważna twarz Konfederacji. Puścił nieśmieszny żart na poziomie 5-latka w sejmie, został po prostu zignorowany i teraz pisze na swój temat pieśni pochwalne.

Nieprawda. Widzisz, konfederaci w sejmie w zasadzie cały czas piętnują nadmierne rozdawnictwo i wskazują, że żeby rząd mógł dać to najpierw musi komuś zabrać i to więcej bo są koszty administracyjne. Niestety po obecnie rządzących to spływa. Nie patrzą na dalekosiężne skutki swoich działań. Na to co będzie gdy skończy się okres prosperity (co jest normalne) to przywileje zostaną i trzeba będzie na nie znaleźć pieniądze. A przecież  będzie coraz trudniej bo sprawa systemu emerytalnego pozostaje nierozwiązana. Już dziś rząd używa sztuczek księgowych aby ukryć wydatki socjalne poza oficjalnymi wydatkami budżetowymi. Zadaj sobie pytanie Rappar po co to robią ?  

PiS obiecuje coraz więcej "plusów" nie zważając na nic. Poprawka Konfederacji służyła właśnie temu aby ludzie wprost zobaczyli jak to wygląda. Ta nowoczesna ekonomia jaką uprawia Morawiecki będzie w długiej perspektywie szkodliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, fluber napisał:

przecież zarówno hgw jak i trzaskowski wydawali zakazy manifestacji.

tylko ze ich nielegalne dyktatorskie zapedy za kazdym razem ukrocil sad ktory odwolywal ich nielegalne zakazy.

Które?

Marsz niepodległości faktycznie był błędem 

Choć fanem tego zgromadzenia je jestem

Nie z zieloną falangą powiewającą na całej długości marszu

45 minut temu, Mrtio napisał:

 

Przepraszam ale kompletnie nie kumam tego tweeta.

Ot dwóch ludków sobie obelgi wymienia 

Nie wiem tylko odnośnie czego więc. Oezko jest się ustosunkować 

Jedyne co mi na myśl przychodzi to porównanie z tym co chyba też ty wrzuciłeś z tym facetem wyzywającym wieszajacego plakat dudy od pedałów

Ten sam poziom wstydu i prostactwa 

Podobny do ludzi bijących człowieka za chodzenie z banerem antydudy

Czy biciu prezenterki Polsatu na jasnej górze

Choć nie

Bicie kobiety to jednak niżej 

I to przez starszych ludzi, którzy oczekują prawdopodobnie każdego dnia szacunku i ustępowania miejsca w komunikacji

 

Ewentualnie walą ustawowe teksty o tym że już nie głoduje dzięki dudexowi

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian napisał:

Nieprawda. Widzisz, konfederaci w sejmie w zasadzie cały czas piętnują nadmierne rozdawnictwo i wskazują, że żeby rząd mógł dać to najpierw musi komuś zabrać i to więcej bo są koszty administracyjne.

Pisał to już wiele razy Darkonza.

Pobudzając gospodarkę, sprawiamy, że produkujemy więcej, więc nie musimy nikomu zabrać. Gospodarka nie jest grą o sumie zerowej.

 

Ale co zobaczyli? Że idiota podaje helikopter? Masz całą II połowę XX wieku, kraju Ameryki Łacińskiej były znacznie bardziej wolnorynkowe przez ten okres od krajów Europy czy to wschodniej czy to zachodniej i od obu tych regionów się rozwinęły znacznie słabiej.

 

Masz firmę - czy zarządzasz pracownikami czy zostawiasz ich samym sobie w myśl, że oni sami najlepiej wiedzą o której mają pracować, ile mają i jak robić? Mniej więcej na tym polega wiara w wolny, deregulowany rynek, kwestia skali.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopcze

Takimi przykładami możemy się przerzucać i rok czasu

A ja już szkole podstawowa skończem dobrych parę lat temu więc rezygnuję

Można rzec że wygrałeś 

Zadowolony?

 

Wolę z innymi dorosłymi poważnie pogadać 

Chcesz dołączyć, zapraszam z czymś więcej niż randomami wyzywajachmi jedni drugich 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, josephnba napisał:

Które?

Marsz niepodległości faktycznie był błędem 

Choć fanem tego zgromadzenia je jestem

marsz niepodleglosci, marsz suwerennosci.

takze nie mow ze po to wieksza wolnosc. po prostu probuja blokowac marsze ktorych nie lubisz i dlatego masz do nich wiecej sympatii. ale to mentalnosc kalego a nie wiecej wolnosci

23 minuty temu, josephnba napisał:

 

Przepraszam ale kompletnie nie kumam tego tweeta.

Ot dwóch ludków sobie obelgi wymienia 

Nie wiem tylko odnośnie czego więc. Oezko jest się ustosunkować 

odnosnie tego:

 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest marsz suwerenności?

Kiedy to było?

Sprawdziłem 

Zwyczajnie mi umknęło, nie znałem tego wydarzenia

Co do marszu niepodległości się wypowiedziałem

Coś w czym bierze udział młodzież niepolska i ONR jest niebezpieczne

Hasła stop polin to hasło bardzo kontrowersyjne jednoznacznie nawiązujące do ataków na jedną określoną narodowość 

A szowinizm narodowy niestety jest niebezpieczny bo ma niewiele wspólnego z patriotyzmem 

Ale faktycznie PiS i po to zło 

Za to bym im flache postawił 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, josephnba napisał:

Co to jest marsz suwerenności?

Kiedy to było?

Sprawdziłem 

Hasła stop polon to hasło bardzo kontrowersyjne jednoznacznie nawiązujące do ataków na jedną określoną narodowość 

A szowinizm narodowy niestety jest niebezpieczny bo ma niewiele wspólnego z patriotyzmem 

ale z czym Ty teraz polemizujesz? z wyrokiem sadu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niczym

Stwierdzam że nie znałem tej sprawy u tylko tyle 

Te spoty wyborcze to przecież to samo co kiedyś krążyło po sieci z menelami i wiezniami zakładów którzy mówili że nie zagłosują na po 

Z czym polemizować?

Z odnoszeniem się do najnizszych ludzkich zachowań?

Proszę cię to jest nudne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

Z niczym

Stwierdzam że nie znałem tej sprawy u tylko tyle 

prewencyjne jednoosobowo wydawane zakazy manifestowania pogladow to nie jest demokracja.

mozesz sie tez odniesc do mojej odpowiedzi ktora rozszerzylem odnosnie tego o czym pisal wildstein bo edytowalem i pewnie nie widziales ze nie chodzilo o to wieszanie banera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

prewencyjne jednoosobowo wydawane zakazy manifestowania pogladow to nie jest demokracja.

mozesz sie tez odniesc do mojej odpowiedzi ktora rozszerzylem odnosnie tego o czym pisal wildstein bo edytowalem i pewnie nie widziales ze nie chodzilo o to wieszanie banera

Napisałem 

 

Te spoty wyborcze to przecież to samo co kiedyś krążyło po sieci z menelami i wiezniami zakładów którzy mówili że nie zagłosują na PiS pogrubielm to co poprawiłem bo napisałem po

Z czym polemizować?

Z odnoszeniem się do najnizszych ludzkich zachowań?

Proszę cię to jest nudne 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebastian napisał:

żeby rząd mógł dać to najpierw musi komuś zabrać i to więcej bo są koszty administracyjne.

No zupełnie inaczej jest.

Zebyś mógł zarobić swoje pieniadze, to rząd najpierw musi pożyczyć od banków i puścić przez budżet w obieg. Im więcej rząd puści w obieg, tym więcej Ty możesz zarobić.

Skoro w obrocie mamy około 1500mld złotówek, a dług państwa to 1000mld to oznacza że 2/3 istniejących na rynku pieniedzy istnnieje dzięki zadłużaniu sie przez rząd. Rząd więc nie zabiera nikomu a tworzy pieniadze sprzedajac bankom obligacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

No zupełnie inaczej jest.

Zebyś mógł zarobić swoje pieniadze, to rząd najpierw musi pożyczyć od banków i puścić przez budżet w obieg. Im więcej rząd puści w obieg, tym więcej Ty możesz zarobić.

Skoro w obrocie mamy około 1500mld złotówek, a dług państwa to 1000mld to oznacza że 2/3 istniejących na rynku pieniedzy istnnieje dzięki zadłużaniu sie przez rząd. Rząd więc nie zabiera nikomu a tworzy pieniadze sprzedajac bankom obligacje

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Narodowy Bank Polski z rozmachem wkroczył na rynek obligacji. W środę jednego dnia kupił obligacje skarbowe za ponad 30 mld zł. "

https://www.parkiet.com/Parkiet-PLUS/304189991-NBP-moze-wydac-do-250-mld-zl.html

Czyli pieniędzy na rozdawnictwo nikt nikomu nie musiał zabierać, rząd "wydrukował" obligacje, NBP "wydrukował" złotówki zamienili sie tym co stworzyli i juz jest nowe 30mld które zostanie rozdane, a my będziemy mogli te nowe pieniedze które pojawiły sie na rynku próbowac zarobić

 

Najlepsze z tej obecnej zarazy jest to ze (w końcu ku...a!) pożyczamy sami od siebie zamiast od czesto obcych banków. NBP jest państwowy i jego ewentualne zyski trafiaja do budzetu, wiec mimo ze stworzono 30mld zeta i nasz dług wzrósł o 30mld zeta to jednak NBP tez jest "nasz" wiec zadłużyliśmy sie sami u siebie, cos jak przełożenie kasy z prawej kieszeni do lewej.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał:

Z niczym

Stwierdzam że nie znałem tej sprawy u tylko tyle 

Te spoty wyborcze to przecież to samo co kiedyś krążyło po sieci z menelami i wiezniami zakładów którzy mówili że nie zagłosują na po 

Z czym polemizować?

Z odnoszeniem się do najnizszych ludzkich zachowań?

Proszę cię to jest nudne 

moze z kontrastem do pi****lenia trzaskowskiego o budowaniu porozumienia i braku zgody na dzielenie ludzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

Pisał to już wiele razy Darkonza.

Pobudzając gospodarkę, sprawiamy, że produkujemy więcej, więc nie musimy nikomu zabrać. Gospodarka nie jest grą o sumie zerowej.

 

31 minut temu, darkonza napisał:

No zupełnie inaczej jest.

Zebyś mógł zarobić swoje pieniadze, to rząd najpierw musi pożyczyć od banków i puścić przez budżet w obieg. Im więcej rząd puści w obieg, tym więcej Ty możesz zarobić.

Skoro w obrocie mamy około 1500mld złotówek, a dług państwa to 1000mld to oznacza że 2/3 istniejących na rynku pieniedzy istnnieje dzięki zadłużaniu sie przez rząd. Rząd więc nie zabiera nikomu a tworzy pieniadze sprzedajac bankom obligacje

 

Rząd nie tworzy żadnych pieniędzy poza tymi które wydrukuje. Pożycza pieniądze oddając z podatków, które bierze od nas. I nie... nie możesz zestawiać w ten sposób pieniędzy w obrocie z zadłużeniem bo są takie rzeczy jak środki trwałe.

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fluber napisał:

moze z kontrastem do pi****lenia trzaskowskiego o budowaniu porozumienia i braku zgody na dzielenie ludzi???

PiS mówi coś innego 

Udajesz głupiego?

Duda mówi dokładnie to samo a robi co mu każe Kaczyński 

Obudziłeś się wczoraj?

Trzaskowski w tych wyborach ma taką samą przewagę wizerunkową jaka mial Duda nad Komorem

Jeden jest świeży, szczupły aktywny

Drugi przygaszony, nalany i widocznie zmęczony 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.