Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, julekstep napisał:

faszyzm przecież ma swoje źródła w futuryzmie i odrzucaniu tradycji 

Mussolini odwoływał się do tradycji Starożytnego Rzymu ( herb ) a Hitler do Germanii i z tego powodu też do rasizmu . w sumie nie wiem jak Franco ale on za to opierał na kościele katolickim i coś tam odwoływał się do krucjat i hiszpańskiej tradycji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artlan napisał:

Panie mod, wypierdol pan w końcu tego prymitywa z tego wątku. Ile jeszcze potrzebujecie tego typu postów?

Przez jakiś czas nic nie pisał i był jako taki spokój w tym wątku (chociaż mamy finisz kampanii wyborczej).

@fluber, nadal uważasz, że to inni userzy są problemem? Teraz akurat taki Joseph pisze więcej i jakoś gównoburzy nie widać. 

Zresztą już tłumaczyłem temu lamusowi, że incele z wykopu to ludzie o poglądach skrajnie konserwatywnych a on nadal powtarza jakieś brednie, że to niby moje środowisko. 

bądź kolega i podrzuć mu jakaś koleżankę to może w końcu ciśnienie mu zejdzie 🤣

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

Mussolini odwoływał się do tradycji Starożytnego Rzymu ( herb ) a Hitler do Germanii i z tego powodu też do rasizmu . w sumie nie wiem jak Franco ale on za to opierał na kościele katolickim i coś tam odwoływał się do krucjat i hiszpańskiej tradycji 

a dzisiejszy symbol postępu (lol) LGBT często używa symboli wenus i marsa (w różnych wariacjach)

i co z tego? :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

a dzisiejszy symbol postępu (lol) LGBT często używa symboli wenus i marsa (w różnych wariacjach)

i co z tego? :) 

 

ale odwołują się do tradycji ? U Mussoliniego proponowany był model rodziny a chyba to jest przywiązanie do tradycji ? Zakazał aborcji antykoncepcji i miał błogosławieństwo papieża . wiem , że przy budowie był cały szlam jak u Hitlera ale z ta odrzucona tradycja to pojechałeś a jeśli nie to podaj przykłady :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, julekstep napisał:

jakby to nie było Twoje środowisko to byś się tak nie pienił hihi

Wyjaśniłem w jednym z poprzednim postów, że incels wzięli się z alt-rightu a nie z centrolewicy. 

Incel krytykujący 500plus to zazwyczaj albo wyborca Konfederacji albo ktoś niepopierający żadnej partii. Zresztą na wykopie incele raczej rzadko wypowiadają się na tematy stricte polityczne. Patostreamy to już w ogóle jakaś rozrywka dla nastolatków nieorientujących się za bardzo w polityce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Koelner napisał:

małżeństw tradycyjnych ? napisałeś bzdurę to się obroń a nie znowu trollujesz :)

Jaka bzdure? ludzie ktorzy tworzyli ruch futurystyczny we Wloszech w duzej czesci przeszli na faszyzm po kilku latach -> faszyzm ktory tez odrzucal stan 'zastany'.

I tak -> docelowym postulatem lgbt jest tradycyjne malzenstwo z ceremonialem itp (a nawet mozliwoscia wychowania dzieci jak patrzec na dalsze postulaty).

Juz nie wspominajac o tym ze pewne niszowe odlamy tej ideologii/kultury jasno nawiazuja do starozytnej Grecji (pederastia).

9 minut temu, Artlan napisał:

Wyjaśniłem w jednym z poprzednim postów, że incels wzięli się z alt-rightu a nie z centrolewicy. 

nie no wiadomla -> wg google'a to wszystko co dzis zle/obciachowe/itp to alt-right :) (najweselsze w ostatnim czasie bylo zwalanie lootingu podczas protestow na alt-right)

fajny odpowiednik wszedobylskiego 'lewactwa'

zreszta teoria teoria a w praktyce dalej pieklisz sie co najmniej tak jakby to Ciebie dotyczylo moj Ty incelku hihi

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

Jaka bzdure? ludzie ktorzy tworzyli ruch futurystyczny we Wloszech w duzej czesci przeszli na faszyzm po kilku latach -> faszyzm ktory tez odrzucal stan 'zastany'.

I tak -> docelowym postulatem lgbt jest tradycyjne malzenstwo z ceremonialem itp (a nawet mozliwoscia wychowania dzieci jak patrzec na dalsze postulaty).

Juz nie wspominajac o tym ze pewne niszowe odlamy tej ideologii/kultury jasno nawiazuja do starozytnej Grecji (pederastia).

Tak , składali się ale co ma związek ich futurystyczne poglądy z faszyzmem, który był błogosławiony przez papieża  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, julekstep napisał:

nie no wiadomla -> wg google'a to wszystko co dzis zle/obciachowe/itp to alt-right :) (najweselsze w ostatnim czasie bylo zwalanie lootingu podczas protestow na alt-right)

fajny odpowiednik wszedobylskiego 'lewactwa'

No oczywiście, że alt-right i lewactwo to są odpowiedniki. Oba te zjawiska powstały w USA, wzięły najgorsze cechy z ideologii prawicowej/lewicowej i rozprzestrzeniają się po świecie niczym wirus. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Koelner napisał:

Tak , składali się ale co ma związek ich futurystyczne poglądy z faszyzmem, który był błogosławiony przez papieża  ? 

a potem potepiony

Rydzyk tez nazwal Kaczynska czarownica (czy cos w ten desen) a potem mowil ze PiS jest git

prawda czasow w jakich zyjemy :)

2 minuty temu, Artlan napisał:

No oczywiście, że alt-right i lewactwo to są odpowiedniki. Oba te zjawiska powstały w USA, wzięły najgorsze cechy z ideologii prawicowej/lewicowej i rozprzestrzeniają się po świecie niczym wirus. :) 

zgoda

a jedyna rzecza gorsza od lewactwa/alt-rightu sa osoby naduzywajace slow 'lewactwo' i 'alt-right' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DeltaCenter napisał:

Nawet w 2014 roku 18% wyborców Palikota poparło Nową Prawicę JKM.

Co wybory następuje przepływ z nowego tworu do jeszcze nowszego pewnej grupi "sprzeciwu" pod wpływem impulsu z tv. Jeśli powstanie jakaś partia Hołownii to zobaczysz to samo. ;)

To w poprzednich wyborach takiego przepływu chyba nie było, bo trudno mi sobie wyobrazić, żeby za Konfą szedł jakikolwiek impuls z TV poza impulsem ciszy :D

W 2014 18% od Palikota poparło Korwina, wciąż nie masz poparcia tezy, że ktoś przebył drogę od Palikota w 2011 przez Kukiza w 2015 do Konfy w 2019, także zakończmy temat, bo raczej nie zanosi się, że znajdziesz.

2 godziny temu, Artlan napisał:

Co w tym takiego nieprawdopodobnego?

Palikot obiecywał przyjazne państwo, ograniczenie biurokracji, ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej, podatek liniowy, legalizację marihuany, poluzowanie zakazów typu picie piwa w miejscu publicznym oraz ograniczenie wpływów kościoła. Ponadto ostro jechał po dwóch największych w Polsce partiach, kreując się na antysystemowca. Takie coś imponowało młodym ludziom.

Konfederacja obiecuje i robi w zasadzie to samo (poza antyklerykalizmem). W wielu aspektach różnice są znaczne, ale czy ty myślisz, że wszyscy ludzie tak szczegółowo analizują programy partii albo przywiązują ogromną wagę do takich zagadnień jak LGBT, aborcja czy in-vitro? 

Myślę, że nie trzeba szczegółowo analizować programów Konfy i Palikota, bo różnice widać na pierwszy rzut oka. Ale to prawda, większość ludzi nie doszukuje się odpowiedzi  szczególnie w kwestii politycznej. Gdyby była analiza wskazująca przejście od Palikota przez Kukiza do Konfy tych samych ludzi, to byłoby to ciekawe gdyby dało się do takich ludzi dotrzeć i poznać ich motywy takiego przeskoku, ale póki co Delta nie znalazł chociaż się dwoi i troi, więc wybieram wierzyć w tezę, że takie przepływy były marginalne, bo jednak różnice między Palikotem a Konfederacją są zbyt duże by takie coś było zjawiskiem dominującym na mapie przepływów elektoratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DeltaCenter napisał:

Ile osób w Polsce żyje z MOPS? 

Jeśli jesteś z Białołęki to gdybym ci napisał ilu osobom woziliśmy jedzienie i maseczki mógłbyś szybko szukać alternatywy w kwestii zamieszkania 

3 godziny temu, fluber napisał:

Chyba, że pisząc o patoli masz na myśli takich ludzi, to wtedy ok:

 

No i czego to dowodzi? Co ma z tym trzaskowski wspólnego?

Kilka dni temu facet który poszedł z transparentem na więc dudy wylądował na sor

Wina dudy?

2 godziny temu, Koelner napisał:

bądź kolega i podrzuć mu jakaś koleżankę to może w końcu ciśnienie mu zejdzie 🤣

Znajdź głuchą i przede wszystkim naprawdę zdesperowaną

No i analfabetkę bo inaczej nie ma bata nie porucha

1 godzinę temu, Mrtio napisał:

Małym druczkiem ..jeśli wygra DUDA😀

Połowa strażaków OSP zamierza to bojkotować no my się nie sprzedajemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, julekstep napisał:

nie no wiadomla -> wg google'a to wszystko co dzis zle/obciachowe/itp to alt-right :) (najweselsze w ostatnim czasie bylo zwalanie lootingu podczas protestow na alt-right)

Z tym że ja nie gadam o subkulturze, ja gadam o patologicznych nieudacznikach, co to są tak w życiu odrażający, że kobiety trzymają się od nich na dystans, bo są takimi prymitywnymi zjebami, że cipkę widzieli tylko na www. Poglądy polityczne są mniej istotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, julekstep napisał:

a jedyna rzecza gorsza od lewactwa/alt-rightu sa osoby naduzywajace slow 'lewactwo' i 'alt-right' :)

Takie uwagi kieruj do ludzi, którzy faktycznie tych słów nadużywają. :) 

 

@fluber ja pisałem ogólnie, bo wiadomo, że jakaś ostrzejsza wymiana zdań się czasem zdarzy. 

Wcześniej można było być w tej sprawie symetrystą, ale obecnie? Teraz widać wyraźnie kto był i jest największym rakiem w tym temacie. 

Ten śmieć dodał mnie na ignora a mimo to cały czas w sposób bardzo agresywny komentuje moje wpisy. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.