Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Artlan napisał:

PRL promowała zarówno pracę zarobkową kobiet jak i rodziny wielodzietne.

PRL promowała rodziny wielodzietne? Gdy kobieta przychodziła do lekarza i dowiedziała się, że jest w ciąży to pierwsze pytanie lekarza brzmiało. "Przerywamy czy donosi Pani?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fluber napisał:

ludzie. co z Wami? nie macie zielonego pojecia kim jest ta kobieta, jakie miala zycie i co ja w nim spotkalo a mimo tego potraficie obwinic ja za jej biede w imie wlasnych pogladow politycznych.

to obrzydliwe.

Jak na chleb nie miała, mogła jeść ciastka. Witamy w XXI wieku, gdzie większość bardziej lituje się nad chorym pieskiem czy kotkiem.

38 minut temu, Cardi napisał:

.

Rządzi partia X, w następnej kadencji pewnie też X będą rządzić, więc zagłosuję na kandydata partii Y, żeby X nie miała pełni władzy.

Gdzie tu obok deklaracji głosu na kandydata partii Y jest "dość pozytywne wypowiadanie się" o tymże kandydacie? Możesz pogrubić ten fragment w kolejnym cytacie.

Pogrubiłbym o tym do nudna przypominanym argumencie. Gdy Prezydentem zostałby Trzaskowski dojdzie do ciągłego napisania mięśni i wręcz walki. Przewaga medialna, duża pomoc Konfederacji a raczej naiwność ich liderów doprowadzą raczej do kryzysu politycznego. Pewnie dojdzie do przesilenia, przedterminowe wybory. PiS pewnie nieznacznie wygra, choć nie wiadomo. WIększości mieć nie będzie. Powstanie jakiś sojusz PO-SLD-PSL i pewnie rząd. A Konfa zostanie może z jakimś małym kołem poselskim. Wtedy zacznie się spełniać mokry sen pana Q, a pan Bosak z Winnickim obudzą się z ręką w nocniku. Będzie pięknie, postępowo, zachodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DeltaCenter napisał:

PRL promowała rodziny wielodzietne? Gdy kobieta przychodziła do lekarza i dowiedziała się, że jest w ciąży to pierwsze pytanie lekarza brzmiało. "Przerywamy czy donosi Pani?"

Dostępność aborcji nie wyklucza promowania wielodzietności. 

Oczywiście bardziej chodziło o rodziny z trójką czy czwórką dzieci, a nie z siódemką ósemką, bo nawet za komuny wiedziano, że te ostatnie to przesada.

Zasiłki na dzieci, przywileje w okresie ciąży, przywileje związane z urlopami macierzyńskimi, darmowa edukacja (łącznie ze studiami), budowa ,,tysiąclatek", budowa przedszkoli i żłobków, budowa placów zabaw, darmowa opieka medyczna, darmowe kolonie, paczki świąteczne z zakładów pracy, przydziały na mieszkania dla małżeństw często uzależnione od ilości potomstwa itp, itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DeltaCenter napisał:

Powstanie jakiś sojusz PO-SLD-PSL i pewnie rząd. A Konfa zostanie może z jakimś małym kołem poselskim. Wtedy zacznie się spełniać mokry sen pana Q, a pan Bosak z Winnickim obudzą się z ręką w nocniku.

A gdzie Konfa? Co z tą Konfederacją Obywatelską? Szybko zmieniasz zdanie. 

13 minut temu, DeltaCenter napisał:

Gdy Prezydentem zostałby Trzaskowski dojdzie do ciągłego napisania mięśni i wręcz walki. Przewaga medialna, duża pomoc Konfederacji a raczej naiwność ich liderów doprowadzą raczej do kryzysu politycznego. Pewnie dojdzie do przesilenia, przedterminowe wybory. PiS pewnie nieznacznie wygra, choć nie wiadomo. WIększości mieć nie będzie.

Prezydentem zostanie Trzaskowski, PiS zostanie zmuszone do zawiązania koalicji w celu uzyskania 276 mandatów, co uzyskają albo udając dalej prawicę i dogadując się z PSLem i Konfą (276), lub nie udając i nakurwiając socjalizm bez ogródek łącząc siły z Lewicą (284, albo 283, bo wtedy Gowin pewnie zostanie niezrzeszonym :D)  Ten drugi scenariusz nie różni się za bardzo od tego co mamy teraz, może tylko byłoby bardziej świecko, ale równie socjalnie co teraz. Natomiast szansa na pierwszy wariant obecnie wynosi 0%, gdy prezydentem zostanie Trzaskowski będzie większa niż 0% :).

 

Co do przedterminowych wyborów to Konfederacja kręci się w okolicach 8-10% i 30~ mandatów jak widziałem ostatnio w jakiejś symulacji, co daje jej duże zdolności koalicyjne i pokrzyżowanie planów na koalicję PO-Lewica-PSL. Przy założeniu że Lewica i PSL zachowają w sumie swoje 79 mandatów, Konfa dociągnie do 30 w puli dla PO+PIS zostanie 350 miejsc. PO by związać koalicję musiałoby zrobić +18 mandatów w porównaniu ze stanem obecnym, co po sondażowych wynikach w okolicach jednego procenta mniej niż w wyborach 2019 nie jest zbyt prawdopodobne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Artlan napisał:

ale równie dobrze możemy założyć, że jest nałogową alkoholiczką, która cały majątek przepiła. 

Jeśli jest była nałogowa alkoholiczka i dożyła tego wieku, to tym bardziej jej trzeba dać. Jest duża szansa, ze przedłuży gatunek ludzki po końcu świata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Cardi napisał:

A gdzie Konfa? 

Prezydentem zostanie Trzaskowski, PiS zostanie zmuszone do zawiązania koalicji w celu uzyskania 276 mandatów, co uzyskają albo udając dalej prawicę i dogadując się z PSLem i Konfą (276), 

Gdzie Konfa? Rozpadnie się od wewnątrz, część jej mocno niestabilnego elektoratu przejmie nowy twór Hołownii. 

PSL które zamiast stać się poważną siłą oddało hołd lenny Budce? Konfa? A z kim tam można się dogadać? Braunem? Berkowiczem czy panem Sabiną? Przedterm wybory i Konfa traci 40-60% wyborców na rzecz nowego tworu Hołownii. Poza 447 i tysiącem przywilejów na cwaniaczkow typu Tanajno jaki jest program? 

52 minuty temu, Artlan napisał:

 

Zasiłki na dzieci, przywileje w okresie ciąży, przywileje związane z urlopami macierzyńskimi, darmowa edukacja (łącznie ze studiami), budowa ,,tysiąclatek", budowa przedszkoli i żłobków, budowa placów zabaw, darmowa opieka medyczna, darmowe kolonie, paczki świąteczne z zakładów pracy, przydziały na mieszkania dla małżeństw często uzależnione od ilości potomstwa itp, itd. 

Zasiłki na dzieci? Reszta zgoda, poza tymi placami zabaw (to był trzepak, drabinki i dwie huśtawki, ale wtedy nie wiele do szczęścia na polu trzeba było)

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Zasiłki na dzieci? Reszta zgoda. 

Były zasiłki rodzinne dla pracowników przyznawane zarówno na dzieci, jak i na niepracujące żony. Do tego zasiłki opiekuńcze dla kobiet przerywających pracę zawodową w celu wychowania małych dzieci. Za Gierka wprowadzono również becikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cardi napisał:

PiS zostanie zmuszone do zawiązania koalicji w celu uzyskania 276 mandatów, co uzyskają albo udając dalej prawicę i dogadując się z PSLem i Konfą (276), lub nie udając i nakurwiając socjalizm bez ogródek łącząc siły z Lewicą (284, albo 283, bo wtedy Gowin pewnie zostanie niezrzeszonym :D

Nieważne czy PiS skręciło y w stronę Lewicy czy Prawicy, to sądzę, że w obliczu zbliżającego (a raczej już rozpoczętego) się kryzysu to nikt nie zdecyduje się wejść do rządu z PiS-em. Doświadczenie z 05-07 oraz podejście PiS-u z ostatniego czasu w zasadzie pozbawiło ich jakichkolwiek zdolności koalicyjnych. A poparcie rządu, które zapewne będzie mocno spadać też pociągnie koalicjanta. Więc jak wygra Trzaskowski to czeka nas kryzys parlamentarny, który może oznaczać przedterminowe wybory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://finanse.wp.pl/wysoki-rachunek-za-prace-z-domu-nie-mam-dzieci-a-500-dostalem-6522741379668097a

Pytam się jak? Facet narzeka, że na pracy zdalnej w domu, będąc singlem skoczyly mu rachunki za prąd i musi dopłacić. 

U mnie w domu, dwójka dzieci +2. Córka nauka zdalna non stop na laptopie, ja ponad miesiąc pracy zdalnej na kompie z pracy  dwa monitory. 

Wczoraj dostałem rachunek z innogy - nadpłata 130 złotych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, DeltaCenter napisał:

https://finanse.wp.pl/wysoki-rachunek-za-prace-z-domu-nie-mam-dzieci-a-500-dostalem-6522741379668097a

Pytam się jak? Facet narzeka, że na pracy zdalnej w domu, będąc singlem skoczyly mu rachunki za prąd i musi dopłacić. 

nie no serio to ktos pracujac w domu jest w plecy??? @Cardi @Artlan @polskignomnie wiem kto jeszcze z domu tu pracuje teraz

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jebie, jaka rozkmina, jak stare baby pod kościołem a artykuł rodem z superExpressu. Może piekł te bułki dla całej klatki za pieniądze bo sąsiadom smakowały więc postanowił zrobić na tym interes, skąd kurde mamy wiedzieć.  Ale nie pomyślał że piekarnik dużo prądu żre. 

P.S. czemu to jest w ogóle w temacie o polityce? załóżcie sobie temat ' Coronavirus - nudzę się w robocie i popierdoliłbym o głupotach' 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, fluber napisał:

nie no serio to ktos pracujac w domu jest w plecy??? @Cardi @Artlan @polskignomnie wiem kto jeszcze z domu tu pracuje teraz

czyste pi****lenie gościa , plus siedzenia w domu jest że jesz w domu a nie na mieście , taka tylko widziałem różnice 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

to i transport

transport , głupie wydawanie kasy na pierdoly typu kanapka , cola . mniej się przebierasz to oszczędzasz na praniu . oszczędności to maja firmy ponieważ mogą zrobić optymalizacje , w Gdańsku m open space to od 11-13 euro /ma netto za m2 , zgodnie bhp musi mieć 4 m 2 plus powierzchnia wspólna , eksploatacja .... artykuł do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rw30 napisał:

 

P.S. czemu to jest w ogóle w temacie o polityce? załóżcie sobie temat ' Coronavirus - nudzę się w robocie i popierdoliłbym o głupotach' 

Precz z komuną, PiS jest zły, precz z Unią, trzeba zapobiec eksterminacji gejów, Konstytucja!!!!!! 

Zadowolony??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

nie no serio to ktos pracujac w domu jest w plecy??? @Cardi @Artlan @polskignomnie wiem kto jeszcze z domu tu pracuje teraz

Pół na pół :) rachunki skoczyły ale niewiele. Inna sprawa co gość robił w domu że mu tak skoczyły no i pow mieszkania. Odchodzą dojazdy do pracy więc jak sobie przeliczyłem to i tak jestem na +. Tak informacyjnie na szybko. Więc jak dla mnie to takie pi****lenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.