Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Cardi napisał:

 

  • PiS jest u władzy jeszcze 3 lata, zakładam że PO raczej samodzielnej większości, a nawet niesamodzielnej bez PiSu i Konfy nie złoży, więc rządzić przez kadencję prezydenta 2020-25 nie będą
  • Uważam, że program PiSu jest szkodliwy dla Polski

klepał program PiSu, który wg mnie jest szkodliwy

To chyba logiczne, że wolę nierealizowanie szkodliwego programu od jego realizowania?

Szkodliwy dla Polski jak piszesz, a jednak te wszystkie "socjalizmy" PiS-u pozwolą Polsce przejść przez ten kryzys bez gwałtownych topnięć i walkach z policją na ulicy. Pomysły Pana Doktora czy pana od brydża to wciąż mrzonki w sam raz na licealne debaty polityczne między 3C a 3E.

Z tą nienawistną kropką to mnie rozbawiłeś. Zdjęcie Michnika miało pokazać, że takiego Bosaka Wyborcza jest w stanie zaakceptować. Taka koncesjonowana skrajna prawica na granicy 7-8% dosyć ciepło wypowiadająca się o Trzaskowskim to takie marzenie pana Adama.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DeltaCenter napisał:

Szkodliwy dla Polski jak piszesz, a jednak te wszystkie "socjalizmy" PiS-u pozwolą Polsce przejść przez ten kryzys bez gwałtownych topnięć i walkach z policją na ulicy. Pomysły Pana Doktora czy pana od brydża to wciąż mrzonki w sam raz na licealne debaty polityczne między 3C a 3E.

A to się okaże gdy dobrniemy do długu w wysokości 60% PKB.

2 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Zdjęcie Michnika miało pokazać, że takiego Bosaka Wyborcza jest w stanie zaakceptować. Taka koncesjonowana skrajna prawica na granicy 7-8% dosyć ciepło wypowiadająca się o Trzaskowskim to takie marzenie pana Adama.

Nie wiem gdzie tu skrajność prawicy, ani gdzie "dosyć ciepłe wypowiadanie się o Czaskoskim" poza Wilkiem oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Cardi napisał:

No to się domyślam, ale jakiś podatek celowy?

Nie, nic z tych rzeczy. Żadnych podatków celowych, żadnych indywidualnych kont itp. Najprostszy system jaki się tylko da. Jednocześnie ograniczamy inne wydatki budżetowe (ale oczywiście nie w takim stopniu jak postulują korwiniści :)). 

6 minut temu, fluber napisał:

nie wierze w to co czytam. zastanow sie nad swoim czlowieczenstwem.

No ale na co ona liczyła? Wiedziała przecież jaki mamy system emerytalny. Mam się litować nad kimś, kto znalazł się w złej sytuacji z powodu własnych zaniedbań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Cardi napisał:

Nie wiem gdzie tu skrajność prawicy, ani gdzie "dosyć ciepłe wypowiadanie się o Czaskoskim" poza Wilkiem oczywiście. 

Jak Pan Doktor w piątce programowej ogłasza "Nie chcemy Zydów" to nie dziw się, że Konfe nazwą skrajną prawicą.

Dosyć ciepło o Czaskowskim wypowiada się 42% wyborców Konfederacji. To trochę więcej niż Wilk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Artlan napisał:

No ale na co ona liczyła? Wiedziała przecież jaki mamy system emerytalny. Mam się litować nad kimś, kto znalazł się w złej sytuacji z powodu własnych zaniedbań?

myslisz ze wiedziala?

zreszta co to ma do rzeczy kiedy mowimy o zaspokojeniu najbardziej podstawowej potrzeby - jedzenia?

powinienes sie litowac nad bezbronnym glodnym czlowiekiem a nie go oceniac. to czyni nas ludzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DeltaCenter napisał:

Jak Pan Doktor w piątce programowej ogłasza "Nie chcemy Zydów" to nie dziw się, że Konfe nazwą skrajną prawicą.

Dosyć ciepło o Czaskowskim wypowiada się 42% wyborców Konfederacji. To trochę więcej niż Wilk.

Nikt by się nie interesował Żydami gdyby oni nie interesowali się Polską. Nikt nie interesuje się Urugwajczykami, obywatelami Bhutanu, Honduranami itd...

Skąd te dane o 42% dosyć ciepło wypowiadających się?

7 minut temu, fluber napisał:

powinienes sie litowac nad bezbronnym glodnym czlowiekiem a nie go oceniac. to czyni nas ludzmi.

Bardzo chętnie się lituję gdy ktoś pod marketem prosi o jedzenie, nie o pieniądze, ale o jedzenie. Zapytam co chce zjeść, kupię ile mogę. Caritas też finansują ludzie dobrej woli, więc ktoś się lituje nad potrzebującymi.

Nie są potrzebne rozwiązania systemowe, tylko odpowiedzialność za swoje czyny, tak samo za niezrujnowanie sobie życia w wieku 20 lat czymś głupim, jak za zapewnienie sobie spokojnej starości.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cardi napisał:

 

Nie są potrzebne rozwiązania systemowe, tylko odpowiedzialność za swoje czyny, tak samo za niezrujnowanie sobie życia w wieku 20 lat czymś głupim, jak za zapewnienie sobie spokojnej starości.

przeciez jak ta babka miala mniej wiecej 20 lat to sie konczyla 2 wojna swiatowa. 

fajne jest patrzenie na wszystko z dzisiejszej perspektywy. urodzilbys sie 10 lat wczesniej i juz mialbys 2 razy gorszy start w doroslosc niz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

przeciez jak ta babka miala mniej wiecej 20 lat to sie konczyla 2 wojna swiatowa. 

MOGŁABY SIĘ NAUCZYĆ JAVY ALBO COŚ

Poza tym pls z tą wojną EXCUSES EXCUSES -> ograniczenia są tylko w głowie!!! heloł!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

przeciez jak ta babka miala mniej wiecej 20 lat to sie konczyla 2 wojna swiatowa. 

fajne jest patrzenie na wszystko z dzisiejszej perspektywy. urodzilbys sie 10 lat wczesniej i juz mialbys 2 razy gorszy start w doroslosc niz teraz.

Zgadza się, dlatego tak jak powiedział Artlan, nie wychowała dzieci i wnuków, którzy zapewniliby jej środki do przeżycia starości. O wypracowaniu emerytury nie mówię, to nie były najłatwiejsze czasy, matka mojej babci rocznik 1920 urodziła 10cioro dzieci, siódemka dożyła 50tki~ gdy prababcia umierała. Pradziadkowie nie byli magnatami rolnymi, nie pracowali w aparacie PRLu, mieszkali we wsi 200-osobowej, pradziadek był alkoholikiem. Można było mieć trudniejsze warunki do wychowania dzieci? Pradziadek się rzucił na sznur, prababcia dożyła sędziwego wieku. Bez głodu na starość.

1 minutę temu, DeltaCenter napisał:

z sondażu Ipsos, pisł o tym fluber. Tych 42% nie wypowiada się pozytywnie o Trzaskowskim. Gorzej! Oni chcą na niego w drugiej turze zagłosować.

Czy ja się w tym temacie gdziekolwiek pozytywnie wypowiedziałem o Trzaskowskim? A gdybym musiał oddać ważny głos pewnie zagłosowałbym na niego, więc te 42% mnie też łapie.

Rządzi partia X, w następnej kadencji pewnie też X będą rządzić, więc zagłosuję na kandydata partii Y, żeby X nie miała pełni władzy.

Gdzie tu obok deklaracji głosu na kandydata partii Y jest "dość pozytywne wypowiadanie się" o tymże kandydacie? Możesz pogrubić ten fragment w kolejnym cytacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

przeciez jak ta babka miala mniej wiecej 20 lat to sie konczyla 2 wojna swiatowa. 

fajne jest patrzenie na wszystko z dzisiejszej perspektywy. urodzilbys sie 10 lat wczesniej i juz mialbys 2 razy gorszy start w doroslosc niz teraz.

PRL promowała zarówno pracę zarobkową kobiet jak i rodziny wielodzietne. Wybranie jednej z tych dwóch dróg (albo systemu mieszanego, bo były przecież pracujące matki trójki czy czwórki dzieci) powinno zagwarantować godną starość.

Brak godnej starości może świadczyć o takich cechach jak lenistwo, niefrasobliwość, rozrzutność czy bycie jędzą dla dzieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

kurde, czasami zaluje ze swiat nie jest dla mnie tak prosty jak dla Was:/

Dostałeś ode mnie prawdziwą historię z jednych z najmniej przychylnych wychowaniu dzieci okoliczności w jednym z najc***owszych czasów w historii Polski, mimo to można było sobie wtedy zapewnić brak głodu na starość. Z jakiegoś powodu ta pani tego nie zrobiła. Kto jest temu winny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Dostałeś ode mnie prawdziwą historię z jednych z najmniej przychylnych wychowaniu dzieci okoliczności w jednym z najc***owszych czasów w historii Polski, mimo to można było sobie wtedy zapewnić brak głodu na starość. Z jakiegoś powodu ta pani tego nie zrobiła. Kto jest temu winny?

ludzie. co z Wami? nie macie zielonego pojecia kim jest ta kobieta, jakie miala zycie i co ja w nim spotkalo a mimo tego potraficie obwinic ja za jej biede w imie wlasnych pogladow politycznych.

to obrzydliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

ludzie. co z Wami? nie macie zielonego pojecia kim jest ta kobieta, jakie miala zycie i co ja w nim spotkalo a mimo tego potraficie obwinic ja za jej biede w imie wlasnych pogladow politycznych.

to obrzydliwe.

Sztab prezydenta eksponuje historię biedy tej kobiety by pokazać jak bardzo ubiegający się o reelekcję prezydent poprawił tej kobiecie byt.

To obrzydliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

ludzie. co z Wami? nie macie zielonego pojecia kim jest ta kobieta, jakie miala zycie i co ja w nim spotkalo a mimo tego potraficie obwinic ja za jej biede w imie wlasnych pogladow politycznych.

to obrzydliwe.

Ty też nie masz pojęcia kim ona jest, a mimo to się nad nią litujesz i użyłeś jej przykładu do promowania własnych poglądów politycznych. :) 

Możemy oczywiście założyć, że ta staruszka jest ofiarą jakiegoś szczególnego wypadku losowego, ale równie dobrze możemy założyć, że jest nałogową alkoholiczką, która cały majątek przepiła. Możemy również porozmawiać ogólnie o tym jak trzeba żyć aby zapewnić sobie godną starość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.