Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, fluber napisał:

Popatrz na to:

Możliwe, ze nie wypracowała sobie żadnej sensownej emerytury. Możliwe, że zwyczajnie nie zasłużyła. 

Ale kurde, niezależnie od tego, czy to sprawiedliwe, czy nie to jak można zabrać kasę takiej kobiecinie, która ma 92 lata i dziękuje Dudzie, że w końcu ma co jeść. Przecież to się płakać chce, jak się takie rzeczy widzi

Gorzej jak się okaże że ta babcia w '46 pracowała przez chwilę w jakimś resorcie na mało istotnym stanowisku, po czym przez kolejne lata kariery robiła same dobre rzeczy i jej dobra zmiana zabierze połowę za współudział 

 

Jak kilkuset policjantom którzy uczyli się/zaczynali służbę w milicji ale zdecydowaną większość kariery pracowali w policji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Ale kurde, niezależnie od tego, czy to sprawiedliwe, czy nie to jak można zabrać kasę takiej kobiecinie, która ma 92 lata i dziękuje Dudzie, że w końcu ma co jeść.

A jak można mi zabierać na 500+, 13tkę, 14tkę czy ile tam tych emerytur już jest, teraz bon turystyczny? To już jest sprawiedliwe, że moim kosztem PiS wygrywa wybory? Nawet k**** na obniżony VAT do 26 lat się nie załapałem, bo za szybko mnie starzy zmajstrowali. Też ci się chce płakać, jak się takie rzeczy czyta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cardi napisał:

A jak można mi zabierać na 500+, 13tkę, 14tkę czy ile tam tych emerytur już jest, teraz bon turystyczny? To już jest sprawiedliwe, że moim kosztem PiS wygrywa wybory? Nawet k**** na obniżony VAT do 26 lat się nie załapałem, bo za szybko mnie starzy zmajstrowali. Też ci się chce płakać, jak się takie rzeczy czyta?

masz 92 lata i nie masz na jedzenie ze sie tak oburzasz? 

nie, nie chce. ja tez nie dostaje 500 plus, 13 emerytury, 14 tez nie ( nikt jej nie dostaje bo jej nie ma) ani bonu turystycznego, ani zerowego pitu.

i jakos zyje calkiem dobrze.

i nawet nie krzycze josephowi ze za moje pieniadze kupuje antoniemu zabawki

da sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

masz 92 lata i nie masz na jedzenie ze sie tak oburzasz? 

nie, nie chce. ja tez nie dostaje 500 plus, 13 emerytury, 14 tez nie ( nikt jej nie dostaje bo jej nie ma) ani bonu turystycznego, ani zerowego pitu.

i jakos zyje calkiem dobrze.

i nawet nie krzycze josephowi ze za moje pieniadze kupuje antoniemu zabawki

da sie

Czyli gdy ktoś zabiera hajs tej pani, to łezka w oku, ale reszcie już można. Dlaczego tak dyskryminujesz ludzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, josephnba napisał:

Gorzej jak się okaże że ta babcia w '46 pracowała przez chwilę w jakimś resorcie na mało istotnym stanowisku, po czym przez kolejne lata kariery robiła same dobre rzeczy i jej dobra zmiana zabierze połowę za współudział 

 

Jak kilkuset policjantom którzy uczyli się/zaczynali służbę w milicji ale zdecydowaną większość kariery pracowali w policji 

jakby ta babcia tam pracowala to by zyla jak krolowa.

sorry, znam dwie osoby ktorym obnizono emerytury na mocy tej ustawy i jak sie dowiedzialem ile oni mieli wczesniej emerytury to myslalem ze sie przewroce.

jestem przeciwny zabieraniu przyznanych emerytur i mowilem to otwarcie w tym watku ale po obnizeniu emerytur ci ludzie i tak maja lepsza sytuacje niz ta starowinka wiec na poziomie emocji to jest nieporownywalne

1 minutę temu, Cardi napisał:

Czyli gdy ktoś zabiera hajs tej pani, to łezka w oku, ale reszcie już można. Dlaczego tak dyskryminujesz ludzi? 

jak 92-latki nie stac na jedzenie to jest to smutne.

jak pyskaty milenials na starcie zycia oburza sie ze ma 4k zamiast 5k to jakos sie nie wzruszam:/ 

jesli to dyskryminacja to przepraszam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

nie bede dyskutowal z wymyslonymi faktami:)

ma prawo mnie wzruszyc biedna 92-latka. jesli masz z tym problem to trudno. bo to Twoj problem a nie moj.

Nie mam z tym problemu, że się wzruszyłeś. Ale gdy mówisz, że jak się pani zabiera kasę to łezka, ale ludziom 60 lat młodszym można, to skąd wiesz że ci dziś dojeni przez państwo ludzie nie będą mieli co jeść jak ta pani gdy będą w jej wieku? 

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

37 minut temu, Cardi napisał:

No i tyle. Trzaskowski gdy rządzi PiS jest nieszkodliwy, Duda gdy rządzi PiS jest szkodliwy, bo przyklepuje wszystko co dostanie na tacy.

A co ma robić prezydent z ustawami swojego obozu, z którym w 99% zgadza się poglądami? Pretensje mogliby mieć ci wyborcy, którzy pięć lat temu na Dudę głosowali. Ty na niego nie głosowałeś, pewnie krzyczysz w netach, że to nie twój prezydent więc o co masz pretensję? Czy to Kwaśniewski, czy Lecz Kaczyński czy Komorowski tam samo przyklepywali ustawy swojej macierzystej partii. 

Nosz kurde - przecież Duda nie będzie realizował programu Berkowicza czy Żółtka. Bądź poważny.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DeltaCenter napisał:

A co ma robić prezydent z ustawami swojego obozu, z którym w 99% zgadza się poglądami? Pretensje mogliby mieć ci wyborcy, którzy pięć lat temu na Dudę głosowali. Ty na niego nie głosowałeś, pewnie krzyczysz w netach, że to nie twój prezydent więc o co masz pretensję? Czy to Kwaśniewski, czy Lecz Kaczyński czy Komorowski tam samo przyklepywali ustawy swojej macierzystej partii. 

Nosz kurde - przecież Duda nie będzie realizował programu Berkowicza czy Żółtka. Bądź poważny.

Bądź poważny pisze mi typ, co odpowiada w dyskusji zdjęciem Michnika, a zaraz potem postem jednowyrazowym z kropką nienawiści na końcu :D Nie, nie krzyczę, że Dudex to nie jest mój prezydent.

Ale ok, burza i leje, nie ma co robić to wyjaśniam:

  • PiS jest u władzy jeszcze 3 lata, zakładam że PO raczej samodzielnej większości, a nawet niesamodzielnej bez PiSu i Konfy nie złoży, więc rządzić przez kadencję prezydenta 2020-25 nie będą
  • Uważam, że program PiSu jest szkodliwy dla Polski

I teraz uważaj, przy w/w założeniach mam dwie możliwości:

  • Prezydent Trzaskowski będzie wetował "jak leci", bo wywodzi się z obozu, którego programem jest "antyPiS" innego programu nie ma, zatem szkodliwy program PiS nie będzie realizowany, jednocześnie jego inicjatywy ustawodawcze nie przejdą przez Sejm, więc jego "program" z którym idzie do wyborów na prezydenta nie ma wielkiego znaczenia
  • Prezydent Duda zrobi powtórkę z ostatnich 5 lat i jak leci będzie klepał program PiSu, który wg mnie jest szkodliwy

To chyba logiczne, że wolę nierealizowanie szkodliwego programu od jego realizowania?

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

ma prawo mnie wzruszyc biedna 92-latka. jesli masz z tym problem to trudno. bo to Twoj problem a nie moj.

Nie wypracowała emerytury ani nie wychowała dzieci i wnuków, którzy by jej teraz pomogli W ogóle mi jej nie szkoda.

Inna sprawa, że w mojej wizji systemu emerytalnego takich ludzi w ogóle by nie było, bo każdy dostawałby dokładnie taką samą emeryturę (pozwalającą przeżyć bez głodowania) po osiągnięciu odpowiedniego wieku. Nie byłoby przywilejów, pomostówek, bawienia się w wyliczanki stażu pracy i oczekiwanej długości życia, no i oczywiście nie byłoby składek do ZUS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artlan napisał:

Nie wypracowała emerytury ani nie wychowała dzieci i wnuków, którzy by jej teraz pomogli W ogóle mi jej nie szkoda.

Inna sprawa, że w mojej wizji systemu emerytalnego takich ludzi w ogóle by nie było, bo każdy dostawałby dokładnie taką samą emeryturę (pozwalającą przeżyć bez głodowania) po osiągnięciu odpowiedniego wieku. Nie byłoby przywilejów, pomostówek, bawienia się w wyliczanki stażu pracy i oczekiwanej długości życia, no i oczywiście nie byłoby składek do ZUS. 

Z czego byłyby finansowane te emerytury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cardi napisał:

Bądź poważny pisze mi typ, co odpowiada w dyskusji zdjęciem Michnika, a zaraz potem postem jednowyrazowym z kropką nienawiści na końcu :D Nie, nie krzyczę, że Dudex to nie jest mój prezydent.

Ale ok, burza i leje, nie ma co robić to wyjaśniam:

  • PiS jest u władzy jeszcze 3 lata, zakładam że PO raczej samodzielnej większości, a nawet niesamodzielnej bez PiSu i Konfy nie złoży, więc rządzić przez kadencję prezydenta 2020-25 nie będą
  • Uważam, że program PiSu jest szkodliwy dla Polski

I teraz uważaj, przy w/w założeniach mam dwie możliwości:

  • Prezydent Trzaskowski będzie wetował "jak leci", bo wywodzi się z obozu, którego programem jest "antyPiS" innego programu nie ma, zatem szkodliwy program PiS nie będzie realizowany, jednocześnie jego inicjatywy ustawodawcze nie przejdą przez Sejm, więc jego "program" z którym idzie do wyborów na prezydenta nie ma wielkiego znaczenia
  • Prezydent Duda zrobi powtórkę z ostatnich 5 lat i jak leci będzie klepał program PiSu, który wg mnie jest szkodliwy

To chyba logiczne, że wolę nierealizowanie szkodliwego programu od jego realizowania?

Gratulacje.

IMG_20200618_214207.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mrtio napisał:

Gratulacje.

Jak wywnioskowałeś z tego mojego wywodu, że popieram Trzaskowskiego to ja nie wiem. Przeczytaj jeszcze raz, jak nie zmienisz zdania to jeszcze raz, aż do skutku.

EDIT: Idąc Twoim tokiem rozumowania to Hołownia w następnych wyborach startuje z list Lewicy?

SRfktkuTURBXy8zYmQ0YWQ1OC05NDBhLTQ4NzItO

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał:

Wczoraj zaraz po debacie na pasku TVP info była informacja, że "Trzaskowski złamał zasady bezpieczeństwa podczas debaty". Ktoś wie o co chodzi? 

Uczestnicy debaty w Telewizji Polskiej mieli wychodzić w odpowiedniej kolejności, którą wcześniej wylosowali. Taki mechanizm był podyktowany kwestiami bezpieczeństwa, związanymi z pandemią koronawirusa. Tę regułę złamał kandydat PO, który miał wyjść 8, a wyszedł wcześniej. Trzaskowski nie porozmawiał też z dziennikarzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.