Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, jack napisał:

Komentator w TVPinfo powiedział, że Trzaskowski wypadł gorzej niż Kidawa.

Gorzej niż Kidawa nie dało się wypaść. Ja się generalnie spodziewałem, że Trzaskowski pozamiata tam Dudę, a wypadł dziwnie słabo.

W pamięć zapadł mi tekst, że "nie wiemy kiedy się skończy epidemia, bo rząd nam tego nie mówi" Kompletnie nie wiem, o co mu chodziło.

Natomiast cała debata to kolejne paliwo dla Trzaskowskiego, bo pierwsze trzy pytania w debacie były absolutnie kompromitujące dla TVP. Pytanie o Euro pojawia się chyba w każdej debacie odkąd weszliśmy do UE i tak naprawdę jedyne pytanie, które miało jakiś sens i dotyczyło aktualnej sytuacji w państwie, to pytanie o szczepionki.

Sondaż 2 tury wg grupy wiekowej:

 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, fluber napisał:

tak naprawdę jedyne pytanie, które miało jakiś sens i dotyczyło aktualnej sytuacji w państwie, to pytanie o szczepionki.

O te szczepionki, które nie wiadomo czy, ani kiedy będą? Przecież to jakiś bullshit. Pytanie o wyjście z recesji spowodowanej paniką rządu byłoby na miejscu.

 

Z innej beczki:

Rany boskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cardi napisał:

O te szczepionki, które nie wiadomo czy, ani kiedy będą? Przecież to jakiś bullshit. Pytanie o wyjście z recesji spowodowanej paniką rządu byłoby na miejscu.

 

Z innej beczki:

Rany boskie...

Hhi

jbc to Rafcio Pankowski (szefo tego Nigdy Więcej) też chodził do Bednarskiej (jak Jaś Kapela i cała masa innych kosmitów) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jack napisał:

Komentator w TVPinfo powiedział, że Trzaskowski wypadł gorzej niż Kidawa.

Ja rozumiem, że komuś może się podobać prezesowski, nauczający ton Jakubiaka. Albo Waldemar Witkowski taki inteligentny wujek, co przy kawie i serniczku na spokojnie, powoli opowiada o swoich poglądach. Jednak żeby ocenić ich lepiej niż doświadczonych polityków, którzy nie zanotowali żadnego potknięcia w czasie tej debaty trzeba kierować się jedynie sympatią do tych ludzi. 

Komentator TVPinfo ma prawo do tego, żeby powiedzieć nawet, że debatę wygrał pan Żółtek.Koniec, kropka - dopuszczasz jeszcze takie prawo. Wejdź sobie na tt Lisa czy Wrońskiego albo innych z GW czy Newsweeka - on i podobnie jak koelner bez dwóch zdań wskazali Trzaskowskiego jako zwycięzce, a a Dudę jako największego przegranego. Ja debatę słuchałem jednym uchem i umknął mi fakt wielkiej wpadki Hołowni. Duda jako prezydent (chyba pierwszy, który zgodził się debatować przed I turą) miał za zadanie przetrwać, bo naturalnie, że miał przeciw sobie całą resztę. Przetrwał - bez błysku, ale przetrwał. Z debaty z 1995 roku każdy pamięta nerwy Wałęsy, o to w tych debatach chodzi. Hołownia zaliczył wstydliwą wpadkę, Bosak przez chwilę zgubił wątek, Kosiniak dziwnie sfrustrowany, Trzask jakiś taki agresywny, ale tak samo prezentuje się na wiecach. Według mnie najtrafniej debatę skomentowali: prof. Dudek oraz Łukasz Warzecha.

Jednemu nie mogę się wciąż nadziwić. Dla wielu ta debata to było starcie MY kontra TVPis. Tak wielu tu na forum dziwi się w innym temacie jak to w USA uruchumiono wielką "kampanię socjotechniczną" i z Floyda zrobiono świętego. W Polsce podobnie, narzucono po debacie jeden temat "kompromitujące pytania" TVP i odbywa się teraz lincz internetowy. I ci co zawsze będą ten temat drążyć przez następny tydzień - tak jak kiedyś nie mogli przeżałować sałatki Pawłowicz. Pytania o homomałżeństwa były jak najbardziej na miejscu, bo wielkie starcie cywilizacyjne czeka nas w następnych latach - to jest nieuniknione. Jeden tutaj może sobie śmieszkować, ale takich śmiszków to ja na zachodzie poznałem. Zaczyna się zawsze niewinnie, a skończy się na przymusowych tęczowych opaskach kapitańskich na polskich boiskach piłkarskich. 

Jeżeli ktoś jeszcze chce napisać, że propaganda obecnej TVP ma duży zasięg to niech wymieni mi kampanię świętego oburzenia zainicjowane przez ludzi Kurskiego. Najlepszy przykład z ostatnich dni. Jakiś facet podpala się przed sejmem. News na pierwszej stronie, potem okazuje się jednak, że nie jest to kolejny Szczęsny w proteście przeciwko dyktaturze - w TVN-ach wielka cisza. 

Podawane przez flubera wyniki sondażu Ipsos, z których wynika, że 42% wyborców Konfederacji jest zdecydowanych w drugiej turze poprzeć Trzaskowskiego zupełnie mnie nie dziwią. Choć 32% deklarujących wcześnie oddanie głosu na Kidawę to już szokuje. Tylko czemu się dziwić, skoro znaczna część elektoratu Konfederacji to pozostałości po Palikotach, UPR-ach, Kukizach. Podobno fajnie, zgodnie z przekazem memów. KOD-wcy ślepo wpatrzeni w przekaz TVN, część wyborców PiS ślepo wpatrzona w TVP, ale wiedza o o wydarzeniach z kraju których źródłem są memy? Nie wiem czy Bosak oraz Winnicki oraz jakaś tam grupa narodowców nie zostanie w przyszłości wykoszona przez Berkowiczów i innych "wolnościowców" którym bliżej do salonowców niż do niepodległościowców. Bosak wczoraj nie był sobą. Przygotowany, wyuczony przekazu nie swojego środowiska - takie mam odczucia. Taki koncesjonowany narodowiec z błogosławieństwem redakcji z Czerskiej.

Skoro już uchodzę za pisowskie komando tutaj, to mogę śmiało odpowiedzieć, że gdybym w drugiej turze miał do wyboru Bosak-Trzaskowski, Bosak-Kosiniak, Bosak-Hołownia wybrałbym zawsze Bosaka. Gdybym zamiast Bosaka miał Berkowicza albo Wilka zostałbym w domu. Ciekaw jestem czy @Cardi i @Sebastian gdyby mielido wyboru Duda-Trzaskowski, Duda-Hołownia, Duda-Kosiniak, Duda-Biedroń na kogo oddaliby głos w drugiej turze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DeltaCenter napisał:

Pytania o homomałżeństwa były jak najbardziej na miejscu, bo wielkie starcie cywilizacyjne czeka nas w następnych latach - to jest nieuniknione.

Największy problem z tym pytaniem polega na tym, że padło w poprzedniej debacie. 

7 minut temu, DeltaCenter napisał:

W Polsce podobnie, narzucono po debacie jeden temat "kompromitujące pytania" TVP i odbywa się teraz lincz internetowy.

No sorry ale w momencie "czy dzieci powinny przygotowywać się do Pierwszej Komunii Świętej na lekcjach religii w szkole? Jako pierwszy odpowiada Rafał Trzaskowski" sam zdziwiłem się, że Trzaskowski zachował powagę. Naprawdę nikt mi nie musiał narzucać narracji, że to pytanie było do bólu tendencyjne i mające na celu zaatakowanie tego kandydata, który dziecka do Pierwszej Komunii nie posłał i niedawno było o tym głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania o homomałż padają wszędzie i zawsze. Wygodne dla wszystkich, choć dla lewicy mniej.

O dziecku Trzaskowskiego nie wiedziałem. Nie oglądam Faktów ani Wiadomości z wypiekami na twarzy. Myślę, że dla fanatycznej części anty-TVPiS każdy zestaw pytań byłby okazją do krytyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fluber napisał:

Największy problem z tym pytaniem polega na tym, że padło w poprzedniej debacie. 

No sorry ale w momencie "czy dzieci powinny przygotowywać się do Pierwszej Komunii Świętej na lekcjach religii w szkole? Jako pierwszy odpowiada Rafał Trzaskowski" sam zdziwiłem się, że Trzaskowski zachował powagę. Naprawdę nikt mi nie musiał narzucać narracji, że to pytanie było do bólu tendencyjne i mające na celu zaatakowanie tego kandydata, który dziecka do Pierwszej Komunii nie posłał i niedawno było o tym głośno.

Zawsze TVN mógł zorganizować debatę i zadawać pluralistyczne pytania.. zamiast tych tendencyjnych TVP. Czy wszyscy by się stawili ? Nie wiem za to wiem że debaty nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten nowy spot Trzaskowskiego

27 minut temu, fluber napisał:

Dość tej pogardy!

Dość podziałów!

Dość kampanii nienawiści!

Co nie?

 

Mega przekoloryzowane, dla ludzi pokroju Q wieczór z popcornem zaklepany. Takie wyobrażenia o innych ludziach rodem z rasistowskiej Belgii, smutne, że tak część ludzi widzi swoich sąsiadów. Aktorstwo na poziomie "Trudne sprawy", ale budżet chyba był mały.

8 minut temu, quevas napisał:

 

biologia zrobi swoje i za 10 lat już żadnemu politykowi nie przyjdzie do głowy występować z hasłami jakimi dzisiaj szermują PIS, PSL czy Konfederacja, ponieważ będzie to nieopłacalne. W gros krajów zachodnich są one już dzisiaj skrajnie anachroniczne i komiczne, poza Polską PIS bronią się chyba tylko  najbardziej zapyziałe zakamarki Enerdówka i europejski kawałek Rosji.

A u was w Berlinie to bezdomne dzieci oddawali pedofilom i trwało to aż do 2003 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DeltaCenter napisał:

Ciekaw jestem czy @Cardi i @Sebastian gdyby mielido wyboru Duda-Trzaskowski, Duda-Hołownia, Duda-Kosiniak, Duda-Biedroń na kogo oddaliby głos w drugiej turze?

Albo na obu jak 5 lat temu, albo przeciwko Dudzie, już to wyjaśniałem tutaj, a w przeciwieństwie do Wilka mogę głośno kalkulować, bo nie jestem politykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Artlan napisał:

Jeszcze parę takich wpadek i Duda wygra w pierwszej turze.

Popatrz na to:

Możliwe, ze nie wypracowała sobie żadnej sensownej emerytury. Możliwe, że zwyczajnie nie zasłużyła. 

Ale kurde, niezależnie od tego, czy to sprawiedliwe, czy nie to jak można zabrać kasę takiej kobiecinie, która ma 92 lata i dziękuje Dudzie, że w końcu ma co jeść. Przecież to się płakać chce, jak się takie rzeczy widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudex i Czaskoski ubrudzili zbroję i z planu na 4 debaty wyszło tyle, że wczoraj byliśmy przed, a dzisiaj jesteśmy po debatach. 

Kandydaci na pierwszy urząd w państwie gdy będzie konieczność ważniejszego spotkania międzynarodowego przepadną w ostrej mgle lub wezmą L4 :D No cyrk :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DeltaCenter napisał:

Podawane przez flubera wyniki sondażu Ipsos, z których wynika, że 42% wyborców Konfederacji jest zdecydowanych w drugiej turze poprzeć Trzaskowskiego zupełnie mnie nie dziwią. Choć 32% deklarujących wcześnie oddanie głosu na Kidawę to już szokuje. Tylko czemu się dziwić, skoro znaczna część elektoratu Konfederacji to pozostałości po Palikotach, UPR-ach, Kukizach. Podobno fajnie, zgodnie z przekazem memów. KOD-wcy ślepo wpatrzeni w przekaz TVN, część wyborców PiS ślepo wpatrzona w TVP, ale wiedza o o wydarzeniach z kraju których źródłem są memy? Nie wiem czy Bosak oraz Winnicki oraz jakaś tam grupa narodowców nie zostanie w przyszłości wykoszona przez Berkowiczów i innych "wolnościowców" którym bliżej do salonowców niż do niepodległościowców. Bosak wczoraj nie był sobą. Przygotowany, wyuczony przekazu nie swojego środowiska - takie mam odczucia. Taki koncesjonowany narodowiec z błogosławieństwem redakcji z Czerskiej.

Znaczna część elektoratu Konfy nie tyle popiera Trzaskowskiego co jest anty-Duda.

Ogólnie to widzę tak, że Narodowcy hamują gimboliberalizm Korwinistów a Korwiniści hamują neo-faszystowskie zapędy Narodowców i dzięki temu obie te formacje mogą w ogóle być w Sejmie. Jeżeli któraś z formacji zmarginalizuje drugą to będzie to koniec dla obydwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artlan napisał:

Znaczna część elektoratu Konfy nie tyle popiera Trzaskowskiego co jest anty-Duda.

Ogólnie to widzę tak, że Narodowcy hamują gimboliberalizm Korwinistów a Korwiniści hamują neo-faszystowskie...

Po tym pogrubionym przeze mnie fragmencie przestałem czytać. Kosz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.