Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce i na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Cardi napisał:

Leszkiem sterował Jarek, kto będzie sterował Rafałem?

borys:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie bardziej ciekawi kto Bosakiem będzie sterował? Robert?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, fluber napisał:

borys:)

No to nie wróżę najlepiej takiemu duetowi.

2 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Mnie bardziej ciekawi kto Bosakiem będzie sterował? Robert?

Влади́мир Влади́мирович

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
25 minut temu, fluber napisał:

bezczelne to jest haslo trzaskowskiego:) plagiat z kaczynskiego tylko usuneli slowo uczciwa:)

wg mnie, róznica jest zasadnicza na poziomie gatunkowym

to co w ustach Kaczyńskiego brzmiało jak komedia i owocowało groteską, w przypadku Trzaskowskiego ma szansę zaistnieć jako skoczny musical

Milicja zamaskowana po czubek głowy terroryzuje wolontariuszy :

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26011246,policja-nachodzi-zbierajacych-podpisy-pod-kandydatura-trzaskowskiego.html#s=BoxWybolink

Tu nie ma żartów : w najnowszej odsłonie tarczy antykryzysowej PIS przeforsował możliwość aresztowania obywatela na 3 m-ce bez szansy na kontakt z adwokatem, mówił o tym poseł Wilk z Konfederacji, zdaje się wzięty prawnik

To dla tych, którzy, cytując wybitnego publicystę, zaczęli się w tej PISowskej d... rozgaszczać

Edytowane przez quevas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, quevas napisał:

wg mnie, róznica jest zasadnicza na poziomie gatunkowym

w przypadku Trzaskowskiego ma szansę zaistnieć jako skoczny musical

rzeczywiscie skojarzenie trzaskowskiego z zaciem efronem, platformy obywatelskiej z high school musical i fragmentu hasla " wspolna Polska" z "we're all in this together" jest niezwykle trafne:)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Cardi napisał:

No to nie wróżę najlepiej takiemu duetowi.

Влади́мир Влади́мирович

Ten to steruje tym: Дональд Туск

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, fluber napisał:

rzeczywiscie skojarzenie trzaskowskiego z zaciem efronem, platformy obywatelskiej z high school musical i fragmentu hasla " wspolna Polska" z "we're all in this together" jest niezwykle trafne:)

biorąc pod uwagę rodzinne konotacje, to raczej z Ryanem Goslingiem w "La La Land" i "Lovely Night"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, quevas napisał:

biorąc pod uwagę rodzinne konotacje, to raczej z Ryanem Goslingiem w "La La Land" i "Lovely Night"

crazy, stupid love:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pust wsiega budiet sonce, pust wsiega budet nieba, czyli - bezlitosna prawda o smoleńskim wirusie prosto z ruskiego bazaru :

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1950716,1,katastrofa-posmolenska-kto-rozbil-polske.read

ciemny lud wierzy w bajdy, podczas gdy Amerykanie doją kasę, a Rosjanie uzyskują pożądane efekty w rozbijaniu struktur Unii Europejskiej

społeczeństwo robi za jelenia, a PIS pobiera prowizję z obu stron, zgodnie z przysłowiem o pokornym cielęciu ssącym dwie matki

ale cóż : póki jest kaszanka, małpka i zaspokojony głód nienawiści elektorat PIS śpi snem wypchanego trocinami orła

Edytowane przez quevas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak sobie jestem na orliku teraz i jedno mnie naszło. Prawie wszędzie zmieniono/zniesiono restrykcje (pomijam, że powinni to robić stopniowo a nie od razu na hurra) a na orlikach jak było (14+2 trenerów) tak jest. Nie żeby mi to przeszkadzało, bo na mojego orlika nie ma to żadnego wpływu (w sensie tu zawsze się nie wiele osób kręciło), ale i tak zastanawiające zważywszy, że ostatnie odmrożenia dot. również sportu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Pepis21 napisał:

Tak sobie jestem na orliku teraz i jedno mnie naszło. Prawie wszędzie zmieniono/zniesiono restrykcje (pomijam, że powinni to robić stopniowo a nie od razu na hurra) a na orlikach jak było (14+2 trenerów) tak jest. Nie żeby mi to przeszkadzało, bo na mojego orlika nie ma to żadnego wpływu (w sensie tu zawsze się nie wiele osób kręciło), ale i tak zastanawiające zważywszy, że ostatnie odmrożenia dot. również sportu.

Bo koronawirus nie atakuje tylko na spendach wyborczych. W kościołach, na trybunach i w lokalach gastro jest morderczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak tylko w tych wszystkich wymienionych przez Ciebie lokalach nie ma już ograniczenień, na wiecach jeśli dobrze pamiętam powinno być do 150 luda (wszak to zgromadzenia) a na trybunach będzie tylko 25% pojemności. Z jakiegoś jednak powodu orliki pominięto całkowicie nie podnosząc limitów choćby do 20 osób (z czego zapewne piłkarze by się ucieszyli, choć u mnie muszę pochwalić znajomych, że nie kombinują z "trenerami" i listę zapisów zamykają przy 14 os.).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TVPiS chciała Trzaskowskiego ośmieszyć, a tylko dodała mu splendoru, bo z panteizmu uczyniła zarzut XD https://streamable.com/jtp05e

• Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwłaszcza, że 96% widzów TVP nie wie co to panteizm, a wśród tych co z lubością każdego dnia bawią się w ostrych recenzentów ten odsetek wynosi jakieś 95%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
25 minut temu, lorak napisał:

TVPiS chciała Trzaskowskiego ośmieszyć, a tylko dodała mu splendoru, bo z panteizmu uczyniła zarzut XD https://streamable.com/jtp05e

Co jest dziwnego w zarzucaniu herezji kandydatowi na prezydenta w kraju z grubsza katolickim (gdzie tenże kandydat dla celów politycznych deklaruje się jako katolik)?

Edytowane przez julekstep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

herezję? zobacz na wypowiedź tego "eksperta", który zarzuca absurdalność panteizmowi, a jednocześnie nie ma problemów z wiarą we wskrzeszanie zmarłych. to jest herezja wobec rozumu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, DeltaCenter napisał:

To jeszcze gorzej. Jeżeli zrobiły to (według twojego nazewnictwa) pisiory to bardzo źle świadczy o rządach Tuska. Dał się podejść......

Kaczyński również dał się nagrać. Jak to świadczy o rządach PiS, że byle random mógł nagrać samego Naczelnika Państwa?

Cytat

Czy coś wyciekło z Kancelarii Premiera Tuska w tamtym czasie? Aż strach o tym pomyśleć. Nie wiem. Ktoś pewnie wie.

Najwyraźniej nie wyciekło, skoro przez sześć lat nic o tym nie słyszeliśmy.

Cytat

Te nagrania nie stały się najważniejszą z wielu afer, ponieważ Tusk miał ochronę w postaci monopolu medialnego.

Ale pierdolisz.  Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem.

Po pierwsze te nagrania długo wałkowano we wszystkich mediach. TVN i TVP również cytowały te bardziej kontrowersyjne wypowiedzi Sienkiewicza czy Sikorskiego - po prostu nie robiły z tych nagrań jakichś rozmów gangsterów tak jak to czyniły (wbrew faktom) media pisowskie.

Po drugie samo wejście do redakcji Wprost było dość powszechnie krytykowane przez prorządowych dziennikarzy.

Monika Olejnik w "Kropce nad i" wezwała wszystkich dziennikarzy, by wspierali redakcję "Wprost". Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej" mówił w TVN 24, że można mieć różne zastrzeżenia do redakcji "Wprost", ale to jest akt dziwnej desperacji państwa. Konrad Piasecki z RMF FM oceniał to jako brutalne łamanie niezależności dziennikarskiej. Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej" zainicjował list dziennikarzy, w którym protestują przeciwko akcji organów ścigania w redakcji "Wprost" i solidaryzują się z redaktorem naczelnym tygodnika. Pod listem podpisali się dziennikarze np.: Maciej Duda (Tvn24.pl), Renata Grochal ("Gazeta Wyborcza"), Michał Krzymowski ("Newsweek Polska"), Tomasz Sekielski (TVP), Piotr Cywiński (wPolityce.pl), Piotr Gociek ("Tygodnik do Rzeczy", TV Republika), Juliusz Ćwieluch ("Polityka"). Tomasz Patora, dziennikarz śledczy TVN, ocenia, że wydarzenia w redakcji "Wprost" były skandalem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi