Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, julekstep napisał:

Akurat w Warszawie AD 2020 to predzej Cie napietnuja za glosowanie na PiS (np epitetami typu 'wyborca betonplus') niz za obnoszenie sie z emblematami LGBT :)

Ale przecież Joseph pisał o Delcie, bo to właśnie on ma problem z tymi milionami dla LGBT a nie większość Warszawiaków. 

Zresztą nie wiem o jakie miliony chodzi, bo nawet Ordo Iuris mówiło o 800K rocznie. Oznacza to, że każdy Warszawiak płaci rocznie jakieś 40 groszy na tych zboczuchów. 

LGBT dostaje również jakieś dotacje z UE (dwa lata temu 2 mln złotych), ale Delta raczej nie pisał o tego typu finansowaniu.

Może Delta policzył już wynagrodzenie nauczycieli od masturbacji czterolatków i stąd mu wyszły te miliony.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, julekstep napisał:

Akurat w Warszawie AD 2020 to predzej Cie napietnuja za glosowanie na PiS (np epitetami typu 'wyborca betonplus') niz za obnoszenie sie z emblematami LGBT :)

Dziwisz się Warszawiakom ? za te maskaradę na krakowskim też byłbym na ich miejscu wkurwiony 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kolader napisał:

Nope. 44% Polaków którzy mają tv oglądają tvp1. Nie każdy ma telewizor. Przyjmijmy że to wyjdzie gdzieś w okolicach 30% społeczeństwa. A płaci każdy. 

3.2% polakow nie ma telewizora wiec to 44% to prawdopodobnie statystyczny Polak.

i to dotyczy tylko jednej stacji tvp i tylko ogladania codziennie.

nie wyjdzie 30%. nawet blisko nie bedzie. przykro mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

Dziwisz się warszawiakom ? za te maskaradę na krakowskim też byłbym na ich miejscu wkurwiony 

Dziwię się.

Bo ja np nie jestem jakoś specjalnie wkurwiony. Ani na tę maskaradę ani na żadne inne (Marsze Niepodległości, Marsze Równości i inne gówno).

Kto chce bierze udział, ja mam wyjebane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

3.2% polakow nie ma telewizora wiec to 44% to prawdopodobnie statystyczny Polak.

i to dotyczy tylko jednej stacji tvp i tylko ogladania codziennie.

nie wyjdzie 30%. nawet blisko nie bedzie. przykro mi.

Ja słyszałem o 8%, ale nawet niech ci będzie że 40%, co nie zmienia faktu że płacić musi każdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kolader napisał:

Ja słyszałem o 8%, ale nawet niech ci będzie że 40%, co nie zmienia faktu że płacić musi każdy

czyli to jest generalnie ewenement jesli chodzi o wykorzystywanie przez spoleczenstwo

40% ludnosci Polski korzysta z tego codziennie. 

jakbysmy przestali sie wszyscy skladac na wszystko co jest wykorzystywane przez mniej niz 40% ludnosci codziennie to bysmy nie mielu zadnej szkoly, uczelni, ulicy, szpitala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

 

jakbysmy przestali sie wszyscy skladac na wszystko co jest wykorzystywane przez mniej niz 40% ludnosci codziennie to bysmy nie mielu zadnej szkoly, uczelni, ulicy, szpitala...

w czym tv polepsza społeczeństwo , że ją porównujesz do szkoły czy szpitala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam tv za obecnych rządzących i nie zamierzam oglądać tv przy kolejnej zmianie. Nie chcę aby w jakimkolwiek przypadku część moich podatków szła na takie badziewie jakim jest telewizja. Wolałbym aby te pieniądze poszły na wsparcie schronisk dla zwierząt. Jeżeli mam potrzebę zobaczenia filmu idę do kina. Potrzebuję innej formy ukulturalnienia się to idę do muzeum, teatru gdzie zapłacę za bilet na to co mnie zainteresuje. 

3 minuty temu, fluber napisał:

czyli to jest generalnie ewenement jesli chodzi o wykorzystywanie przez spoleczenstwo

40% ludnosci Polski korzysta z tego codziennie. 

jakbysmy przestali sie wszyscy skladac na wszystko co jest wykorzystywane przez mniej niz 40% ludnosci codziennie to bysmy nie mielu zadnej szkoly, uczelni, ulicy, szpitala...

Jako dziecko korzystałeś ze szkoły i nie płaciłeś za zajęcia więc teraz masz możliwość zwrotu za tą edukację. Ze szpitala czy ośrodka zdrowia nigdy w życiu nie skorzystałeś? Ze szczepień, badań kontrolnych itp? Nie korzystasz z wielu ulic ale dzięki tym ulicom masz dostarczone produkty w dane miejsca a później ty je możesz zakupić, mogą być dostarczone różne składniki potrzebne do wyprodukowania rzeczy, z których ty korzystasz. Akurat z ulicą trafiłeś jak kulą w płot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kolader napisał:

 

Jako dziecko korzystałeś ze szkoły i nie płaciłeś za zajęcia więc teraz masz możliwość zwrotu za tą edukację. Ze szpitala czy ośrodka zdrowia nigdy w życiu nie skorzystałeś? Ze szczepień, badań kontrolnych itp? Nie korzystasz z wielu ulic ale dzięki tym ulicom masz dostarczone produkty w dane miejsca a później ty je możesz zakupić, mogą być dostarczone różne składniki potrzebne do wyprodukowania rzeczy, z których ty korzystasz. Akurat z ulicą trafiłeś jak kulą w płot.

nie korzystam i nigdy nie korzystalem z ponad 99% szpitali, szkol, czy uczelni w polscs a za wszystkie musze placic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał:

jakbysmy przestali sie wszyscy skladac na wszystko co jest wykorzystywane przez mniej niz 40% ludnosci codziennie to bysmy nie mielu zadnej szkoly, uczelni, ulicy, szpitala...

Miałbyś USA, a Miodek nie byłby w stanie wytłumaczyć, że słowo "Murzyn" ani historycznie, ani w żadnym innym ujęciu, nie jest rasistowskie.

5 minut temu, Koelner napisał:

w czym tv polepsza społeczeństwo , że ją porównujesz do szkoły czy szpitala ?

Daje inny punkt widzenia, niż prywatne grupy kapitałowe sponsorujące wybory? Nie muszę chyba nadmieniać, że za ten sponsoring, w dobrym guście należy się odwdzięczać, w zasadzie przez całą kadencję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Koelner napisał:

w czym tv polepsza społeczeństwo , że ją porównujesz do szkoły czy szpitala ?

informuje o biezacych wydarzeniach, zaspakaja potrzeby kulturalne, rozrywki, edukacji czy sportu. zaspokaja potrzeby demokratyczne oraz spoleczne, informuje o wydarzeniach lokalnych itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, fluber napisał:

3.2% polakow nie ma telewizora wiec to 44% to prawdopodobnie statystyczny Polak.

Ta liczba jest raczej zaniżona i to pewnie kilka razy. 

Przykładowo mecz Polska-Senegal oglądało 9 mln ludzi w TV (ludzi, nie gospodarstw domowych), natomiast transmisję online na stronie TVP Sport oraz przez aplikacje mobilne 600K unikalnych użytkowników (czyli pewnie ok 1 mln ludzi, bo wiele osób oglądało mecz z co najmniej jedną osobą). 

Można spokojnie założyć, że ludzie oglądający mecz online to osoby nieposiadające TV. Czyli wychodzi, że 10% osób oglądających mecz Polska-Senegal nie posiada telewizora. A chyba zgodzimy się, że 10 mln to całkiem fajna próbka statystyczna, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że takie mecze ogląda cały przekrój społeczeństwa. Stawiam zatem, że faktycznie TV nie ma ok. 10-15% ludzi. Do tego część osób ten telewizor ma, ale włącza go jedynie okazyjnie (np.  żeby oglądać ciekawsze mecze albo jakieś filmy z efektami specjalnymi). 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

informuje o biezacych wydarzeniach, zaspakaja potrzeby kulturalne, rozrywki, edukacji czy sportu. zaspokaja potrzeby demokratyczne oraz spoleczne, informuje o wydarzeniach lokalnych itd itp

A tak na serio ? 

8 minut temu, StaryFan napisał:

 

Daje inny punkt widzenia, niż prywatne grupy kapitałowe sponsorujące wybory? Nie muszę chyba nadmieniać, że za ten sponsoring, w dobrym guście należy się odwdzięczać, w zasadzie przez całą kadencję?

to niech PiS ruszy dupe i zainwestuje tv republikę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artlan napisał:

Ta liczba jest raczej zaniżona i to pewnie kilka razy. 

Przykładowo mecz Polska-Senegal oglądało 9 mln ludzi w TV (ludzi, nie gospodarstw domowych), natomiast transmisję online na stronie TVP Sport oraz przez aplikacje mobilne 600K unikalnych użytkowników (czyli pewnie ok 1 mln ludzi, bo wiele osób oglądało mecz z co najmniej jedną osobą). 

Można spokojnie założyć, że ludzie oglądający mecz online to osoby nieposiadające TV. Czyli wychodzi, że 10% osób oglądających mecz Polska-Senegal nie posiada telewizora. A chyba zgodzimy się, że 10 mln to całkiem fajna próbka statystyczna, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że takie mecze ogląda cały przekrój społeczeństwa. Stawiam zatem, że faktycznie TV nie ma ok. 10-15% ludzi. Do tego część ten telewizor ma, ale włącza go jedynie okazyjnie (np.  żeby oglądać ciekawsze mecze albo np. jakieś filmy z ciekawymi efektami specjalnymi). 

to juz musialbys swoje przemyslenia wyslac do GUS i wyjasnic im dlaczego sa w bledzie. ja tylko podaje oficjalne dane

ja ogladam mecze w apce chociaz mam telewizor. 

powody sa rozne - wygoda, czesc ludzi pewnie byla w podrozy/poza domem, moze ktos z rodziny chcial ogladac cos innego.

generalnie kwestionowanie wynikow GUS bo Tobie sie wydaje ze 100% ludzi korzystajacych z aplikacji tvp sport nie ma telewizora to nawet nie wiem jak komentowac:) 

 

8 minut temu, Koelner napisał:

A tak na serio ? 

ale ja pisze calkowicie serio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Koelner napisał:

to niech PiS ruszy dupe i zainwestuje tv republikę 

Ale to raczej nie do mojej osoby, bo czysto statystycznie, to np  @quevas głosuje na pis częściej.

 

Mi się jedynie podoba deficyt budżetowy/polityka ekonomiczna, oraz przychody państwa. Marny sen ekonomisty.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fluber napisał:

to juz musialbys swoje przemyslenia wyslac do GUS i wyjasnic im dlaczego sa w bledzie. ja tylko podaje oficjalne dane

generalnie kwestionowanie wynikow GUS bo Tobie sie wydaje ze 100% ludzi korzystajacych z aplikacji tvp sport nie ma telewizora to nawet nie wiem jak komentowac:) 

Nie wiem jak to liczy GUS, ale jego wyliczenia nie są zbyt wiarygodne (stawiam na jakąś c***ową metodologię). Zapewne jest tak, że jak czteroosobowa rodzina ma odbiornik TV to GUS sobie zapisuje, że wszystkie te osoby mają dostęp do TV (posiadają odbiornik). GUS jednak nie uwzględnia, że dwie z tych czterech osób to studenci, którzy przez 10 miesięcy w roku przebywają poza domem a w 90% mieszkań studenckich nie ma telewizora (nie mówiąc już o akademikach). Wśród młodych ludzi po studiach również całkiem dużo osób rezygnuje z posiadania odbiornika TV.

Cytat

powody sa rozne - wygoda, ,

Jaka to wygoda oglądać ważny mecz na laptopie czy telefonie zamiast na telewizorze? 

Cytat

czesc ludzi pewnie byla w podrozy/poza domem

Tacy ludzie nie wpływają w większym stopniu na tego typu statystyki.

Cytat

moze ktos z rodziny chcial ogladac cos innego.

Jak wyżej. W godzinach transmisji ważnych meczów inne stacje nie puszczają jakichś mega hiciorów i wątpliwie by dochodziło do jakichś kłótni małżeńskich co oglądać w TV.

23 minuty temu, Zdzich napisał:

Podawanie danych oglądalności TVP z 2016 roku jest bez sensu. Od tego czasu sama telewizja, jak i jej odbiór przez inne media uległy znaczącej zmianie, więc ten wynik może być zupełnie inny niż sprzed 4 lat.

Dlatego ja (w przeciwieństwie do flubera) podaję dane z 2018 roku. :) 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.