Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce i na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Krzemo napisał:

Tu chodzi o tryb stanowienia prawa. 

Czyli jakby zrobili posiedzenie sejmu na stadionie narodowym, bo był taki pomysł, to już jest gitara, bo się spotkali, ale z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i głosowanie zdalne już nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, kucio napisał:

Czyli jakby zrobili posiedzenie sejmu na stadionie narodowym, bo był taki pomysł, to już jest gitara, bo się spotkali, ale z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i głosowanie zdalne już nie?

A dlaczego przypisujesz mi takie wnioski?

Jak chcesz tu wszczynac pyskówkę na takim nędznym poziomie, to jest obok temat z dyskusja polityczna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Krzemo napisał:

A dlaczego przypisujesz mi takie wnioski?

Jak chcesz tu wszczynac pyskówkę na takim nędznym poziomie, to jest obok temat z dyskusja polityczna. 

Jaka pyskówka? Widzę, że jesteś bardzo wyczulony.

Zwykłe pytanie, którym, odniosłem się do Twojego posta, który zacytowałem. We wcześniejszych postach krytykowałeś zaistniała sytuacje, czyli uznałem, że masz zdanie zgodne z zarzutami Koalicji Obywatelskiej. 

Ja bym prosił Cię za to, abyś nie wykorzystywał przekazów pasywno-agresywnych w moją stronę jeśli nie chcesz udzielić odpowiedzi na jakieś pytanie. Buduje to niepotrzebną agresje i napięcie, które jest zbędne. Jeśli czujesz, że moja wypowiedź jest sprzeczna z Twoim przekonaniem lub błędnie odnosi się wobec Twojej osoby, możesz ją zignorować lub napisać, że nie chcesz na ten temat dyskutować , bo masz inne zdanie. Brzmi to lepiej niż zarzucanie drugiej stronie wszczynanie pyskówek. 

• Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zadawanie pytań bywa kłopotliwe. Cisza, "sam sobie odpowiedz", "nie wszczynaj pyskówki". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, kucio napisał:

masz zdanie zgodne z zarzutami Koalicji Obywatelskiej

O proszę, you made my day. 😁

11 minut temu, kucio napisał:

Zwykłe pytanie, którym, odniosłem się do Twojego posta, który zacytowałem

Pytanie bez związku z moimi postami. Po prostu przypasowało Ci, że jestem jakimś kodziarzem i mnie trochę obesrasz w dyskusji. 

Za stary na to jestem, szkoda mi czasu. 

EOT. 

@Eld będzie miał tu sporo sprzątania 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

comment_1585226912lL4yjcdmhxHAYLXczXSuwV.jpg

Gospodarka USA właśnie jebła

• Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Krzemo napisał:

ej Krzemo

nie chcę być chamski....ale od paru podstron piszesz właśnie w tym temacie xD

• Thanks 2
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Krzemo napisał:

O proszę, you made my day. 😁

Pytanie bez związku z moimi postami. Po prostu przypasowało Ci, że jestem jakimś kodziarzem i mnie trochę obesrasz w dyskusji. 

Za stary na to jestem, szkoda mi czasu. 

EOT. 

Odniosłem się do posta pod moim, gdzie napisałem o zapisie w konstytucji, stąd pojawiło się moje pytanie. Nie oceniam nikogo, kto za kim jest i co nim kieruje, bo to jego osobista sprawa. Jeśli czujesz się "obsrany" to wybacz, bo dyskusje z mojej strony nie mają na celu "obesrania" drugiej stron. Życzę miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, julekstep napisał:

ej Krzemo

nie chcę być chamski....ale od paru podstron piszesz właśnie w tym temacie xD

Pisalem o ustroju państwa, o systemie prawa, o umiejętności podejmowania decyzji. Nie o obecnych interesach partyjnych, czy wypowiedziach politycznych.

Jeżeli dla Ciebie nie jest to do rozdzielenia i odbierasz wszystko z jednej perspektywy, to już Twój problem. 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Krzemo napisał:

Pisalem o ustroju państwa, o systemie prawa, o umiejętności podejmowania decyzji. Nie o obecnych interesach partyjnych, czy wypowiedziach politycznych.

Jeżeli dla Ciebie nie jest to do rozdzielenia i odbierasz wszystko z jednej perspektywy, to już Twój problem. 😉

yyyy....ale to wszystko jest tu w jednym temacie? nie ma tematu obok żadnego pt 'gorsza dyskusja polityczna' (gdzie odsyłasz kucia)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, julekstep napisał:

yyyy....ale to wszystko jest tu w jednym temacie? nie ma tematu obok żadnego pt 'gorsza dyskusja polityczna' (gdzie odsyłasz kucia)?

Ooo szczerze nie widziałem, że tamten temat został zamknięty. Cóż, na pewno były słuszne powody. 🙃

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, Krzemo napisał:

Musiałeś mnie tu zawlec?

Nie zamierzam nic usuwać, bo oznaczało by to, że muszę to czytać, a tego nie chcę. 

• Like 1
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajna i szczera opinia od jednej z osób działających w branży ksiegowo-podatkowej:

”ja niestety zauważam, ze wiele firm od dawna balansujących na krawędzi liczy teraz na uratowanie firmy specustawa”.

Trochę to smutne, ale może tak być, po 2-3 tygodniach „lockdownu” nie padna wszystkie firmy na raz. Inna sprawa, ze w krótkim okresie będzie mocno bolało, ale w długim gospodarka będzie zdrowsza...

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, Eld napisał:

Musiałeś mnie tu zawlec?

Nie zamierzam nic usuwać, bo oznaczało by to, że muszę to czytać, a tego nie chcę. 

Wybacz, zabłądziłem przez nieuwagę. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, polskignom napisał:

”ja niestety zauważam, ze wiele firm od dawna balansujących na krawędzi liczy teraz na uratowanie firmy specustawa”.

Teraz krążą filmiki sprzed bodajże pół roku jak Kaczyński mówi o przedsiębiorcach "jak sobie nie radzą, niech zajmą się czymś innym". Tych mase pseudo firemek, sprzedających kredki czy jakieś wyroby chałupnicze typu "ozdóbki świąteczne" , tygrysy przedsiębiorczości, Mentzeny i inni eksperci, jak przychodzi co do czego to wyciągają ręce po państwowe "dajcie nam, anulujcie, pomóżcie, należy nam się " i te słynne ośmiewane "madki stojące po 500+" to przy tych Rockeffelerach ..... dokończcie sobie sami

• Like 1
  • Confused 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, fluber napisał:

Szczerze kompletnie nie rozumiem tego, co napisałeś powyżej. Przecież to PIS chciał zdalnego posiedzenia, ale Platforma postawiła weto, więc posłowie przyjadą na normalne posiedzenie. 

Nawet stary dobry koalicjant Platformy tego nie ogarnia:

odniosłem się do zdumienia, jakie wyraziłeś na wieść o tym, że posłowie PO domagają się od marszałek Sejmu odpowiedniej organizacji posiedzenia Sejmu

a PSL zawsze było moją ulubioną partią, więc kolejne jego wyskoki zupełnie mnie nie dziwią

sądzę, że chcą dać PIS sygnał gotowości do wejścia w ew. koalicję , po tym jak Porozumienie Centrum weźmie w końcu za twarz Solidarną Polskę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, quevas napisał:

sądzę, że chcą dać PIS sygnał gotowości do wejścia w ew. koalicję , po tym jak Porozumienie Centrum weźmie w końcu za twarz Solidarną Polskę

A bierzesz pod uwagę, że jakaś partia może się z czymś zgadzać, co PiS mówi i wcale nie chcieć czegoś w zamian? Nawet SLD się potrafi powstrzymać od uderzania w PiS i tutaj byli gotowi na przejście na zdalne posiedzenia od razu.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, DeltaCenter napisał:

Skończy się to 70% poparciem dla Dudy. 

PIS podjął duże ryzyko stawiając na Dudę

[dla mnie jest to kandydat nieakceptowalny, z powodu jego przestępczej, antykonstytucyjnej aktywności w ost. 5 latach, więc potencjalny ból głowy PIS zupełnie mnie nie cieszy w kontekście możliwe wygranej Dudy], natomiast dla PIS będzie kłopotem gdyż w ew. II kadencji przestanie być zależny od rządu i prezesa.

Co oznacza, że może zacząć brać odwet za to jak był traktowany w poprzednich latach, zaiskrzy w nim ambicja zerwania czułej relacji braterstwa syjamskiego z Adrianem, zechce zacierać złe wrażenie jakie wywarł na ludziach, których opinia naprawdę ma dla niego znaczenie [bo można włożyć między bajdy i klechdy jego umizgi do państwa Kiepskich z Podlasia stanowiących jego elektorat].

Duda w II kadencji może stać się przywódcą opozycji politycznej, zwłaszcza  że po zakończeniu prezydentury będzie miał dożywotnie koryto, status eksa i jeśli się czymś wykaże, to zaproszenia na wykłady, wizyty na prestiżowych uczelniach, uświetnienia wszelakie i rozmaite będą sie sypać jak z worka.

A gdy odrobinę sie zepnie w tylnych partiach Dudy, to opozycja odpuści mu Trybunał, a on wie, że gwarancja bezkarności uleciała wraz z porażką Schetyny i jego kolegów. Nowe kierownictwo PO plus Lewica [koalicjant PO w razie zmiany władzy] to już nie są kolesie z dawnej Mumii Wolności i środowisk okołosolidarnościowych, co Dudę do polityki wprowadzały.

Państwo Kiepscy i PIS nie mają narzędzi do zapewnienia mu ciekawego i pogodnego życia na wczesnej emeryturze;  ci je mają, którym Duda się naraził i w oczach których się skompromitował w I kadencji. Druga jest/może być mu potrzebna do odzyskania dobrych notowań w ich rankingach

PIS wspiera Dudę propagandą publicznych mediów i lizusów za państwowe pieniądze, bo nie ma już innego wyjścia, ale zrobił poważny błąd nie wystawiając Szydło zamiast Dudy.

Ergo do kupy : dla świętego spokoju lepiej by było mieć Kidawę-Błońską na stołku prezydenckim, ale gdyby wygrał Duda, satysfakcja z obserwowania jak mści się na PISowskiej kamaryli może być wydarzeniem absolutnie przepysznym.

Edytowane przez quevas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, quevas napisał:

odniosłem się do zdumienia, jakie wyraziłeś na wieść o tym, że posłowie PO domagają się od marszałek Sejmu odpowiedniej organizacji posiedzenia Sejmu

a PSL zawsze było moją ulubioną partią, więc kolejne jego wyskoki zupełnie mnie nie dziwią

PSL korzysta z okazji. MKB jest tak nijaka, że PSL zwietrzył szansę na to, żeby Kosiniak Kamysz ją wyprzedził w sondażach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi