Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ptak napisał:

mnie interesuje, co zrobią zwolennicy wolnego rynku, fani Kurwina i Konfederacji (jest kilku takich na forum). no chyba nie będą korzystać z socjalistycznej pomocy ze strony państwa?

państwo nie powinno udzielać wsparcia firmom zatrudniającym pracowników na umowę zlecenie. oszukiwałeś państwo nie płacąc pełnych składek, to teraz radź sobie sam. w końcu zaoszczędziłeś kosztem państwa i pracownika

A czemu mają nie korzystać, skoro płacą często podwójnie na tą socjalistyczną pomoc?

Przecież to bardzo słaby argument jest.

A osoby pracujący na umowę zlecenie czy o dzieło lecący w prowizjach w wielu firmach są w czarnej dupie. Ich akurat mi wcale nie żal, chociaż wiem, że mogą za chwilę stanowić ogromne obciążenie dla budżetu.

Fajnie, że otworzono temat. Planuje większy post w tym temacie, bo poważnie obawiam się mocnego upadku polskiej gospodarki. Niejako temat inwestowania pieniędzy pod bezpieczeństwo sam mi się rozwiązał. Ale o tym wszystkim później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Troche niefortunnie mamy sformulowane prawo bo tak naprawde opozycja chce wprowadzenia stanu wyjatkowego lub stanu kleski zywiolowej nie dlatego ze rzeczywistosc w tym momencie odpowiada tym stanom ale dlatego ze wprowadzenie jednego z tych stanow to jedyna legalna mozliwosc odwolania wyborow. 

ale co ma do rzeczy ta rzekoma "legalność" przecież nikt nie pisał konstytucji czy innych uchwał biorąc pod uwagę możliwość globalnej epidemii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LBS 

Ledwo druga strona tematu a jedyne co umiesz napisać to personalny atak i jeszcze nawet nie zauważasz się wycofałem że słów. No cóż cały Ty. Idealne sobie świadectwo wystawiasz. 

Nie pierwszy raz zgodzę się z Fluberem 

@fluber

Ja wiem ale to jest igranie z losem. A ustawę mogliby przegłosować. Na pewno by się wszystkie strony zgodziły bo teraz o normalnej kampanii czy nawet debacie telewizyjnej nie ma mowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

ale co ma do rzeczy ta rzekoma "legalność" przecież nikt nie pisał konstytucji czy innych uchwał biorąc pod uwagę możliwość globalnej epidemii

 

Wprowadzenie stanu wyjatkowego to nie jest byle co. Wprowadzenie takiego stanu pozwala wladzy legalnie kontrolowac korespondencje, stosowac cenzure prewencyjna, czy zajac czyjes mieszkanie. Wolalbym zeby po prostu odwolano wybory bez uchwalania stanu wyjatkowego. Tylko w prawie nie ma takiej furtki.

A w takich sytuacjach bardzo latwo sobie wyobrazic ze przegrany bedzie kwestionowal wynik wyborow przy watpliwosciach co do ich legalnosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

że to uratowało kampanie Dudy bo była fatalna .

Już widzę ten ewentualny przekaz po wyborach (gdyby Duda wygrał), że gdyby nie epidemia to Kidawa-Błońska zmiotłaby go w drugiej turze stosunkiem głosów: 73-27

Jeżeli powtarzasz tutaj "fake newsa", który od  kilku dni został już dawno wyśmiany, to masz chłopie braki w elementarnej wiedzy na temat świata polityki w Polsce. Może tak przymusowa kwarantanna i przymus oglądania TVP Info po 10 godzin dziennie ? :)

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Wolalbym zeby po prostu odwolano wybory bez uchwalania stanu wyjatkowego. Tylko w prawie nie ma takiej furtki.

Czy Ty na pewno wiesz co piszesz? Przeprowadzenie wyborów w czasie pandemii, to jest jakiś absurd totalny, jak można pisać w ogóle o jakiś furtkach prawnych, tego trzeba zakazać w trosce o obywateli i koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DeltaCenter

Ale kampania była słaba. Więcej mówiono o szefowej niż o Dudzie

Ale nie odpowiedziales na pytanie

Powinny być wybory w najbliższą niedzielę czy nie

@fluber

Można spokojnie przegłosować ustawę przesuwająca wyborystan klęski żywiołowej nie daje aż takich uprawnień więc mogliby to wprowadzić

Uważasz że wybory powinny się odbyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ely3 napisał:

 

Można spokojnie przegłosować ustawę przesuwająca wyborystan klęski żywiołowej nie daje aż takich uprawnień więc mogliby to wprowadzić

Uważasz że wybory powinny się odbyć?

 

Pomijajac fakt ze zgodnie z definicja nie mamy w tej chwili stanu kleski zywiolowej.

Prezydenckie?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakazywanie ludziom wyjścia z domu po zakupy ( słusznie ) z równoczesnym utrzymaniem masywnego spędu do urn jest całkowicie bezsensowne. Nie da się oszacować ryzyka zakażeń oraz dodatkowo przecież pokazałoby to ze jest przyzwolenie na wychodzenie ogolnie tak już po wyborach. Bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zdzich napisał:

Zgódźmy się co do jednego - nikt nie popiera i nie akceptuje pomysłu wyborów prezydenckich w maju. Kwestia tylko kiedy to ogłoszą. To wszystko. Bo co do tego, że to nie będzie odpowiedni czas to wszyscy jesteśmy zgodni.

O ile nie zdarzy się jakiś cud z wyhamowaniem rozprzestrzeniania się wirusa, bo jednak do ogłoszonego terminu wyborów zostało jeszcze prawie 2 miesiące.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

O ile nie zdarzy się jakiś cud z wyhamowaniem rozprzestrzeniania się wirusa, bo jednak do ogłoszonego terminu wyborów zostało jeszcze prawie 2 miesiące.

Wystarczy, że choć jedna osoba będzie wtedy jeszcze pod kwarantanną to już te wybory nie powinny się odbyć. Tym bardziej, że nigdzie się nie pali. Ale to tylko moje zdanie i każdy może patrzeć inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

A tu chodzi o definicje czy zdrowy rozsądek?

Wpierw mamy niedzielne a potem prezydenckie więc jedne i drugie?

No zgodnie ze zdrowym rozsadkiem odwolalbym wybory a nie uchwalal w marcu ze jest grudzien bo wg konstytucji w grudniu nie moze byc wyborow:)

Jakie wybory sa w niedziele???

Do prezydenckich uwazam ze jest duzo czasu i rzad ma pilniejsze rzeczy na glowie teraz. Zapewne zostana przelozone.

13 minut temu, Zdzich napisał:

Wystarczy, że choć jedna osoba będzie wtedy jeszcze pod kwarantanną to już te wybory nie powinny się odbyć. 

Watpie by kiedykolwiek w historii polskich demokratycznych wyborow zdarzylo sie tak by nikt w kraju nie chorowal na chorobe zakazna wymagajaca odizolowania od innych ludzi:)

41 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Czy Ty na pewno wiesz co piszesz? Przeprowadzenie wyborów w czasie pandemii, to jest jakiś absurd totalny, jak można pisać w ogóle o jakiś furtkach prawnych, tego trzeba zakazać w trosce o obywateli i koniec tematu.

Wiem, uwazam ze sytuacja w maju bedzie taka ze nie bedzie mowy o wyborach. Ale trzeba wymyslic jakis sensowny sposob na odwolanie wyborow by nie tworzyc niebezpiecznych precedensow a ponadto mamy na to jeszcze mnostwo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

Uzupełniające do kilku gmin i powiatów

Nie wiem jak wielu osob to dotyczy ale przy odpowiednim wsparciu sluzb i przy zaledwie kilku glosujacych gminach, mysle, ze nie powinno byc problemow z utrzymaniem odpowiedniej separacji miedzy glosujacymi i da sie takie skromne wybory przeprowadzic bezpiecznie.

Specjalne posiedzenie sejmu w celu wprowadzanie stanu wojennego, wyjatkowego lub kleski zywiolowej po to zeby uniemozliwic wybory do rady gminy Giby na podlasiu to w moim odczuciu nie jest najlepszy pomysl.

Po prostu uwazam ze wprowadzanie specjalnych stanow w panstwie to powazna sprawa i wolalbym by nie traktowano tego jako narzedzia do blokowania wyborow jesli nie sa spelnione kryteria.

Natomiast wybory prezydenckie tak czy siak nie powinny sie odbyc. Nie jest mozliwe zapewnienie bezpiecznego glosowania dla calego kraju w tej chwili. Jezeli wprowadza teraz stan kleski zywiolowej przy 300 chorych to go nie odwolaja dopoki liczba chorych nie spadnie ponizej tych 300 co moze potrwac do przyszlego roku. Wtedy bedzie krzyk w druga strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na razie wygląda ta mityczna pomoc przedsiębiorcom... 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2774042189317680&id=100001357790217&sfnsn=mo

Edyta: I cała ta przydługa opowieść dotyczy odroczenia na 3 m-ce. Tak jakby po ich upływie ktoś miał hajs na zapłacenie 3 składek na raz... 

Edyta2: A tak to wygląda w Irlandii... 

IMG_20200320_181621.thumb.jpg.8b36004fedc9d97b77e9688fdbc70da7.jpg

Edytowane przez n_i_m_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umożliwić głosowanie przez internet, to chyba najlepsza opcja, ale wiadomo jak to jest z netem i ludźmi starszymi, nie wiem czy można też na przykład wydłużyć czas głosowania do kilku dni, cholera wiem, że to wszystko bardzo trudne, ale serio jak padnie kilkaset staruszków tylko przez udział w wyborach to ja się z tego kraju wolę wyprowadzić, przecież to co wtedy się będzie działo nie da się w żaden sposób ogarnąć rozumem, szambo będzie płynąć ulicami

a Adrian i tak spokojnie wygra w I turze

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.