Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, StaryFan napisał:

Ponieważ zarządzanie, a polskie prawo to dwie różne kwestie. W polskim prawie nie masz urzędu miasta, gminy, masz Wójta, Burmistrza, Prezydenta.

Urzędy są jedynie jednostkami pomocniczymi. Jak Burmistrz uzna, że sam sobie da radę :) nie musi mieć nawet sekretarki. Jak pracownik nie ma upoważnienia wydanego w trybie administracyjnym, nie może wydawać decyzji.

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19600300168/U/D19600168Lj.pdf

Sorry ale to już jest gruba nadinterpretacja

Z punktu widzenia prawa, pewnie jest jak piszesz, nie znam się 

Ale praktycznie obaj wiemy że to tak nie działa 

Jeśli można personalnie obarczać za czajkę Rafcia, za zalany tunel na Wisłostradzie Hankę to dlaczego nie mo,na Szumowskiego za udowodnione powiązania z dostawcą masę zek i usuwodnione powiązania z dostawcą testów?

Przecież Hanka osobiście tunelu nie robiła, tak jak Szumowski nie kupował sam maseczek, robił to przez brata 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
20 minut temu, fluber napisał:

@darkonza

to Ci sie spodoba:

Chińskie ministerstwo spraw zagranicznych wezwało USA do zapobiegania dyskryminacji rasowej mniejszości. 

Jeszcze Iran wezwie do przestrzegania praw kobiet i mamy kwintesencję tego, czym jest polityka.

4 minuty temu, josephnba napisał:

Sorry ale to już jest gruba nadinterpretacja

Z punktu widzenia prawa, pewnie jest jak piszesz, nie znam się 

Ale praktycznie obaj wiemy że to tak nie działa 

Jeśli można personalnie obarczać za czajkę Rafcia, za zalany tunel na Wisłostradzie Hankę to dlaczego nie mo,na Szumowskiego za udowodnione powiązania z dostawcą masę zek i usuwodnione powiązania z dostawcą testów?

Przecież Hanka osobiście tunelu nie robiła, tak jak Szumowski nie kupował sam maseczek, robił to przez brata 

Nie, to nie jest nadinterpretacja. To tak musi działać z uwagi na takie, a nie inne zapisy kpa. Po prostu, dałeś do porównania Ministra i Prezydenta miasta.

 

 

Nie możesz mieć o to do mnie pretensji, bo kpa jest z 60, a tak stary nie jestem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, StaryFan napisał:

Biorąc pod uwagę, że cała masa "mistrzów świata" zdążyła się już wypowiedzieć (w przypadku gdyby Szumowski nie wytrzymał presji) na temat swoich kandydatur na MZ, to możemy żałować takich wpisów.

Można się było dowiedzieć z wypowiedzi (łamaną gwarą), jak to będą atakować i błyskawicznie najeżdżać wrażego wirusa, aż do jego całkowitego i nieodwracalnego zgonu.

 

Myślę, że możemy stracić jeszcze więcej $ i bliskich, jeżeli jakiś cymbał stanie na czele tej wojny.

 

Czy ja muszę bronić Ciebie, np. tylko dlatego, że Twój rozmówca (którego nie widziałeś na oczy) z tego forum, dostał bana?

 

Ps. Sam szukałem przyłbicy dla osoby starszej (mającej problem w używaniu maski)) i na początku kwietnia nie było prawie nic poniżej 100. Nie pomyślałem, że na straganach mają tego na 1000.  

nie bardzo rozumiem o czym mówisz. czy nowy minister byłby gorszy? pewnie tak. ale serio nie widzisz nic podejrzanego w tych biznesach żon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

@darkonza

to Ci sie spodoba:

Chińskie ministerstwo spraw zagranicznych wezwało USA do zapobiegania dyskryminacji rasowej mniejszości. 

To że nas to śmieszy to dowód na brak naszego obiektywizmu. Jeśli USA ma prawo krytykowac to jak władza postępuje z obywatelami to tak samo maja prawo robić to chiny. To jest równoważna systuacja, ale lata urabiania przez media powodują że ni jak nie chcemy uznac że jedno jest odpowiednikiem, drugiego bo mamy wdrukowane głęboko ze trzymamy bardziej z USA (ja niestety też!)

Ale są ludzie którzy nie dali się "wyprać" i oni pytają tak:

" Gdzie jest ta okrutna i zbrodnicza partia komunistyczna co wysyla policje przeciwko patriotycznym obywatelom? To Republikanie czy Demokraci? A gdzie jest oswiadczenie polskiego prezydenta potepiajace uzycie siły, a czemu polski ambasador w USA nie sklada noty dyplomatycznej. A gdzie jest Komisja Helsinska. A gdzie jest komitet budowy pomnika ofiar. A gdzie sa intelektualisci wysylajacy list otwarty w protescie. A gdzie wszystkie Ziemkiewicze, Cenckiewicze i Maciarewicze? A gdzie specjalne wydanie wiadomosci TV Republika. A gdzie bardowie z piesnia zagrzewajaca narod do boju przeciw okrutnemu reżimowi. A gdzie specjalny komisarz ONZ. A gdzie koncert artystow wolnego swiata przeciw przemocy. A gdzie zgloszenia do komitetu noblowskiego o nagrode dla obroncow wolnosci. "

Właściwie to co sie dzieje w USA to jest "Majdan".

p.s. Trump zgrywał twardziela a jest miękka faja, bo spanikował:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25992016,waszyngton-zamieszki-po-smierci-floyda-donald-trump-ukryl.html#s=BoxOpImg1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

To co się dzieje w USA to żaden Majdan tylko momentami zwykły bandytyzm

 

Majdan to też był bandytyzm, też niszczono samochody, podpalano budynki, tez byli ludzie któzy bratali sie z policją. Nie sugeruj ze na ukrainie wszyscy mieli gołebie serca a w USA teraz sami bandyci dymią. To zawsze jest "szarość"

W jednym i drugim przypadku to bunt przeciwko panującym porządkom.

Tyle tylko ze buntu w USA nikt nie sponsorował, bunt na Ukrainie czy bunt Solidarnosci w Polsce swoich sponorów miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Jesteś tego pewny?:)

Jasne, tam nie ma komu w łapę dać, nie ma "solidarnosci" z jej szefami których mozna urabiac

Do tego USA jest mistrzem świata podsłuchów, to oni mogą obecnie taki majdan organizować, inni nie, tak długo jak ludzie używają aplikacji googla, iphonów, windowsów i procesorów produkowanych przez Intela, AMD.

No chyba ze to wewnetrzne rozgrywki służb USA dla obalenia Trumpa, wtedy ok. Mysle jednak ze dużo ludzi nie ma co robic i sie przyłacza do buntu skoro i tak nie pracują a system od zawsze ich gnoił. Gdyby bezrobocie było niskie, nie byłoby eskalacji bo trzeba na czynsz zarobić

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Artlan napisał:

Źle. :) Ale to może moja wina, że wyraziłem się niezbyt precyzyjnie. Chodziło ogólnie o jakiś bardziej zorganizowany wypoczynek wakacyjny, niekoniecznie w każdym roku, niekoniecznie nad morzem, nawet niekoniecznie latem.

Rafał Trzaskowski jako kandydat ma jednak dla Ciebie dużo sensu. Nie zamierza finansować wakacji dzieciom, których rodziców na to nie stać:

 Decyzja, czy wysłać "patologię" na wakacje, czy wspomóc kulturę wyższą poprzez uliczne występy teatralne i dofinansowanie Biennale jest przecież prosta:)

4 minuty temu, quevas napisał:

w 2 turze ?

Tak. 23 lutego w sondażu 2 tury Duda miał 48% a Kidawa Błońska 46%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
1 godzinę temu, lorak napisał:

nie bardzo rozumiem o czym mówisz. czy nowy minister byłby gorszy? pewnie tak. ale serio nie widzisz nic podejrzanego w tych biznesach żon?

Żony Szumowskiego? Teraz ja nie wiem o czym piszesz.

Mi chodzi mniej więcej o to: 

https://wptv.wpcdn.pl/3009699-l.mp4?token=t2b9dcdaf854ea2e12202b60cd9dca117e

i

 

Facet sam się zaorał na śmierć. Zanudził blondynę (fajną) z superekspresu (a to sztuka).

TYTUŁ "niszczy Szumowskiego". Wiem, że gro społeczeństwa można na to nabrać. Ale Ciebie.

80 000 testów jak masz 1 % przy 20? Serio.

Obejrzyj, wróć i nie grzesz więcej, bo będziemy żałować (pół żartem, pół serio)  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.