Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie

Konto już zawieszone, na twitterze niezdrowa ekscytacja, Anonymous z materiałami o Trumpie, Lady Di i z mailami i danymi policji z Minneapolis. Ciężarówka wjeżdża w ludzi na autostradzie. Godzina policyjna w LA. Ja pi****le, dajcie już 2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artlan napisał:

znowu to samo. W miarę normalna i kulturalna dyskusja, pojawiają się bezbek i rapar z głupawymi zaczepkami i robią chlew. :)

Obrażanie całych grup społecznych, dlatego że się ich nie lubi to nie jest normalna i kulturalna dyskusja.

Różnica jest taka, że my i Julek obrażamy konkretne osoby za konkretne zachowania, a Ty po prostu każdego w imię leczenia kompleksów.

Kobieta, która skupia się na wychowaniu rodziny to nie jest żadna leniwa karyna. Jeśli jakieś rodziny decydują się na korzystne dla państwa poszerzenie rodziny, to należy je w tym celu wspierać. 

Miast tego robi festiwal wyzwisk i obelg, pretendując, że to niby "kultura".

Ja się nie będę włączał do Twoich "dyskusji", jak po prostu przestaniesz 90% treści swoich postów skupiać się na wyzwiskach. Na Wykopie też komentowałem jak jakieś przegrywy wyzywały p0lki od kurew z tych samych powodów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Obrażanie całych grup społecznych, dlatego że się ich nie lubi to nie jest normalna i kulturalna dyskusja

Ja nazywam moczymordę patusem, ty natomiast mówisz do niego ,,wujku". :) 

Cytat

Kobieta, która skupia się na wychowaniu rodziny to nie jest żadna leniwa karyna. 

Zazwyczaj jest, zwłaszcza przy jednym czy dwóch dzieciach.

Pomijam fakt, że to jest zwyczajnie głupie, bo w przypadku rozwodu albo śmierci/choroby partnera zostanie bez źródła dochodu i z kilkunastoletnią dziurą w CV. 

Cytat

Różnica jest taka, że my i Julek obrażamy konkretne osoby za konkretne zachowania, a Ty po prostu każdego w imię leczenia kompleksów.

Przecież ja również krytykuję konkretne zachowania:

- alkoholizm, przemoc, niedbanie o dzieci

- bezprawne łamanie swobód obywatelskich

- arogancję, kolesiostwo, upartyjnianie państwa

- propagandę, fake newsy i manipulacje

- hucpę z wyborami

- inne działania niezgodne z prawem 

- kręcenie filmów typu ,,Smoleńsk"

- instytucjonalne ukrywanie pedofilii 

Czasem krytykuję konkretnych ludzi z nazwiska, czasem określone zjawiska. Za każdym razem są to konkrety. 

Nie atakuje natomiast jakiejś grupy tylko dlatego, że jakiś jej członek 15 lat temu zachował się źle. To jest domena mentalnej tłuszczy i motłochu.  

Cytat

Jeśli jakieś rodziny decydują się na korzystne dla państwa poszerzenie rodziny, to należy je w tym celu wspierać. 

Tyle tylko, że dzieci patusów są kosztem społecznym a nie inwestycją. 

Cytat

Miast tego robi festiwal wyzwisk i obelg, pretendując, że to niby "kultura".

Mogę używać określenia ,,rodzina dysfunkcyjna" jeżeli ,,patusy" tak ciebie rażą. 

Poza tym określeniem żadnego ,,festiwalu wyzwisk" sobie nie przypominam. 

Może czasem napiszę nieco ostrzej, ale dopóki nie obrażam innych użytkowników to w czym problem? 

2 godziny temu, Cardi napisał:

Konto już zawieszone, na twitterze niezdrowa ekscytacja, Anonymous z materiałami o Trumpie, Lady Di i z mailami i danymi policji z Minneapolis. Ciężarówka wjeżdża w ludzi na autostradzie. Godzina policyjna w LA. Ja pi****le, dajcie już 2021.

Przesadzasz. Parę lat temu mieliśmy kryzys emigracyjny, zamachy w Europie i rozpierduchę na Ukrainie a nie tak dawno rozróby z udziałem żółtych kamizelek. 

Rok 2020 jest overratted. Coronowirus nie taki groźny, wojny z Iranem nie będzie, Norbi chyba jednak nie nagra tej nowej płyty a ta rewolucja w USA skończy się za parę dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artlan napisał:

I po co manipulujesz?

Joseph przecież wyjaśnił, że nie kupił dotychczas kompa dla dziecka ze względów wychowawczych, ale przecież w sytuacji awaryjnej pewnie by to zrobił.

Nie jest zatem patusem według żadnej definicji.

wyjasnil bo spelnial Twoja pierwotna definicje. w innym wypadku by nie wyjasnial. to zadna manipulacja z mojej strony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
Cytat

Patologia społeczna,  dewiacja społeczna – odchylenie od reguł działania społecznego, postępowanie niezgodne z normami, a także z wartościami przyjętymi w społeczeństwie lub w grupie społecznej.

Jeżeli forum stanowi grupę społeczną, a tak jest, to patologią będzie odchylenie od norm przyjętych przez ogół.

Np wykraczanie poza normy ustalone regulaminem.

To dygresja, bo pewne słowo było niewłaściwie używane na tym forum.

 

Co do kobiet, to wychowanie jednego dziecka jest dla kobiety pracą na cały etat. Jeżeli mąż udziela się nie tylko $, może podjąć pracę, jeżeli nie, jest to na wcześniejszym etapie nierealne.

 

A i jeszcze jedno, kiedyś mezalians oznaczał małżeństwo różnych stanów, różnego stopnia zamożności  (związek morganatyczny).

Dzisiaj mezaliansem jest związek osób znacznie różniących się pod względem intelektualnym.

 

@Artlan do zostania patologią w Twojej jedynej w  swoim rodzaju definicji, brakuje Ci choroby przewlekłej, na którą możesz zachorować dzisiaj, jutro, za tydzień.

Pomyśl czasem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
27 minut temu, lorak napisał:

przypominam, że to ten sam schemat błyskawicznego działania, co w przypadku żony ministra. ktoś jeszcze broni Szumowskiego?

Biorąc pod uwagę, że cała masa "mistrzów świata" zdążyła się już wypowiedzieć (w przypadku gdyby Szumowski nie wytrzymał presji) na temat swoich kandydatur na MZ, to możemy żałować takich wpisów.

Można się było dowiedzieć z wypowiedzi (łamaną gwarą), jak to będą atakować i błyskawicznie najeżdżać wrażego wirusa, aż do jego całkowitego i nieodwracalnego zgonu.

 

Myślę, że możemy stracić jeszcze więcej $ i bliskich, jeżeli jakiś cymbał stanie na czele tej wojny.

 

Czy ja muszę bronić Ciebie, np. tylko dlatego, że Twój rozmówca (którego nie widziałeś na oczy) z tego forum, dostał bana?

 

Ps. Sam szukałem przyłbicy dla osoby starszej (mającej problem w używaniu maski)) i na początku kwietnia nie było prawie nic poniżej 100. Nie pomyślałem, że na straganach mają tego na 1000.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
Godzinę temu, josephnba napisał:

@StaryFan ale widzisz różnicę między szarym Kowalskim a przedstawicielem rządu?

Może cię zaskoczę, ale to troche inna skala

Widzę. Skalą mnie raczej nie zaskoczysz.

 

Jest też różnica pomiędzy efektywnością wydawania pieniędzy przez osoby prywatne i sektor publiczny (wszystkie kraje, ale Polska odstaje od średniej).

Dlatego kraje rozwinięte, dążą do jak najmniejszych kwot zarządzanych przez sektor publiczny.

 

Tak więc, jak sektor publiczny (pomimo skali) kupuje taniej niż może nabyć prywatny, nie jest źle.

 

Trudno też, aby minister jeździł po straganach, skupując maski i rękawiczki do torby.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, StaryFan napisał:

Widzę. Skalą mnie raczej nie zaskoczysz.

 

Jest też różnica pomiędzy efektywnością wydawania pieniędzy przez osoby prywatne i sektor publiczny (wszystkie kraje, ale Polska odstaje od średniej).

Dlatego kraje rozwinięte, dążą do jak najmniejszych kwot zarządzanych przez sektor publiczny.

 

Tak więc, jak sektor publiczny (pomimo skali) kupuje taniej niż może nabyć prywatny, nie jest źle.

 

Trudno też, aby minister jeździł po straganach, skupując maski i rękawiczki do torby.

Oki, samodzielnie nie jeździ ale chyba nie próbujesz nam wmówić że pracownicy resortu podejmują działania bez wiedzy swojego przełożonego?

Jeśli podejmują to źle świadczy o zarządcy

Jeśli Szumowski monitoruje te zakupy a jednak wciąż budżet wydaje kilkakrotnie większe sumy na sprzęt od "zaprzyjaźnionych" spółek/ludzi to też nie najlepiej

 

Albo mamy ministra słupa albo człowieka który załatwia znajomym kasę z budżetu za wątpliwej jakości usługi 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
10 minut temu, josephnba napisał:

Oki, samodzielnie nie jeździ ale chyba nie próbujesz nam wmówić że pracownicy resortu podejmują działania bez wiedzy swojego przełożonego?

Jeśli podejmują to źle świadczy o zarządcy

Jeśli Szumowski monitoruje te zakupy a jednak wciąż budżet wydaje kilkakrotnie większe sumy na sprzęt od "zaprzyjaźnionych" spółek/ludzi to też nie najlepiej

 

Albo mamy ministra słupa albo człowieka który załatwia znajomym kasę z budżetu za wątpliwej jakości usługi 

https://mfiles.pl/pl/index.php/Zarządzanie_przez_delegowanie

http://www.biznesplany.biz/2009/10/zarzadzanie-przez-delegowanie-uprawnien/

https://repozytorium.uwb.edu.pl/jspui/bitstream/11320/7140/1/W_Kolasa_Forma_zarzadzania_przez_delegowanie_uprawnien.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
6 minut temu, josephnba napisał:

Więc moje pytanie brzmi

Dlaczego to nie obowiązuje w przypadku trzaskowskiego i wcześniej hgw?

Czy ministrów PO?

Ponieważ zarządzanie, a polskie prawo to dwie różne kwestie. W polskim prawie nie masz urzędu miasta, gminy, masz Wójta, Burmistrza, Prezydenta.

Urzędy są jedynie jednostkami pomocniczymi. Jak Burmistrz uzna, że sam sobie da radę :) nie musi mieć nawet sekretarki. Jak pracownik nie ma upoważnienia wydanego w trybie administracyjnym, nie może wydawać decyzji.

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19600300168/U/D19600168Lj.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Artlan napisał:

Ja nazywam moczymordę patusem, ty natomiast mówisz do niego ,,wujku". :) 

 

Obrażanie czyjejś rodziny akurat wpisuje się w schemat bycia patusem.

 

10 godzin temu, Artlan napisał:
Cytat

 

Przecież ja również krytykuję konkretne zachowania:

- alkoholizm, przemoc, niedbanie o dzieci

- bezprawne łamanie swobód obywatelskich

- arogancję, kolesiostwo, upartyjnianie państwa

- propagandę, fake newsy i manipulacje

- hucpę z wyborami

- inne działania niezgodne z prawem 

- kręcenie filmów typu ,,Smoleńsk"

- instytucjonalne ukrywanie pedofilii 

Czasem krytykuję konkretnych ludzi z nazwiska, czasem określone zjawiska. Za każdym razem są to konkrety. 

Nie atakuje natomiast jakiejś grupy tylko dlatego, że jakiś jej członek 15 lat temu zachował się źle. To jest domena mentalnej tłuszczy i motłochu.  

Właśnie atakujesz. Pojedynczy przykład rodziny leśnych dziadków roztaczasz na miliony rodzin. Właśnie dlatego mam Ciebie za część tej domeny.

Około 3 mln rodzin w Polsce pobiera 500+. Ile z nich to patologia? 

Proste pytanie. 

 

10 godzin temu, Artlan napisał:
Cytat

 

Przecież ja również krytykuję konkretne zachowania:

- alkoholizm, przemoc, niedbanie o dzieci

- bezprawne łamanie swobód obywatelskich

- arogancję, kolesiostwo, upartyjnianie państwa

- propagandę, fake newsy i manipulacje

- hucpę z wyborami

- inne działania niezgodne z prawem 

- kręcenie filmów typu ,,Smoleńsk"

- instytucjonalne ukrywanie pedofilii 

Czasem krytykuję konkretnych ludzi z nazwiska, czasem określone zjawiska. Za każdym razem są to konkrety. 

Nie atakuje natomiast jakiejś grupy tylko dlatego, że jakiś jej członek 15 lat temu zachował się źle. To jest domena mentalnej tłuszczy i motłochu.  

Kojarzę jak @Josephnba tutaj pisał o swoim znajomym kucharzu będącym dzieckiem takich patusów. Ciekawe czy jak tak mu przeszkadza obrażanie innych userów, będzie mu przeszkadzać obrażania jego znajomych. W sumie jeszcze dzieci jego znajomych, bo pewnie dzieci tego kucharza to taki sam koszt społeczny.

10 godzin temu, Artlan napisał:

Mogę używać określenia ,,rodzina dysfunkcyjna" jeżeli ,,patusy" tak ciebie rażą. 

Poza tym określeniem żadnego ,,festiwalu wyzwisk" sobie nie przypominam. 

Może czasem napiszę nieco ostrzej, ale dopóki nie obrażam innych użytkowników to w czym problem? 

To jest dla mnie dopiero chore, wybielanie obrażania innych tylko dlatego, że są nieobecni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.