Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, StaryFan napisał:

Zapewne :), ale rano byłem zaszczycony, dlatego z pytaniem czekałem tak długo.

O jakie wpisy ci właściwie chodzi? Przejrzałem na szybko ostatnie strony tego wątku i nie widzę żadnych nocnych wpisów osoby podającej się za senatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artlan napisał:

Stan klęski żywiołowej wprowadzony w marcu prawdopodobnie by zmierzał teraz ku końcowi

nie dzis, nie jutro a za tydzien?:)

4 minuty temu, Artlan napisał:

 

Co za bzdura. Ustawa jest elastyczna i nie uzależnia wprowadzenia stanu nadzwyczajnego od liczby chorych.

uzaleznia wprowadzenie stanu kleski zywiolowej od masowosci wystepowania chorob zakaznych wsrod ludzi.

wiec wyjasnij mi prosze co jest bzdura w takim razie. czy Ty wlasnie stwierdziles ze to bzdura ze jak czegos jest 25 razy wiecej to jest bardziejej masowe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, fluber napisał:

uzaleznia wprowadzenie stanu kleski zywiolowej od masowosci wystepowania chorob zakaznych wsrod ludzi.

wiec wyjasnij mi prosze co jest bzdura w takim razie. czy Ty wlasnie stwierdziles ze to bzdura ze jak czegos jest 25 razy wiecej to jest bardziejej masowe???

Stan klęski żywiołowej może być wprowadzony dla zapobieżenia skutkom klęski żywiołowej oraz w celu ich usunięcia.

Jeżeli zatem uznamy, że skutki epidemii nie są wcale tak dolegliwe to nie ma potrzeby utrzymywania tego stanu wyłącznie z uwagi na liczbę chorych (z których większość ma łagodne objawy). 

Na Śląsku mamy dość trudną sytuację, ale w pozostałych częściach kraju mówi się powoli o likwidacji szpitali jednoimiennych, bo szacowana liczba hospitalizacji okazała się być przesadzona. I ty to porównujesz z sytuacją z marca kiedy to cały świat ogarnęła ogromna panika i powszechne były głosy, że trzeba zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
Godzinę temu, Artlan napisał:

O jakie wpisy ci właściwie chodzi? Przejrzałem na szybko ostatnie strony tego wątku i nie widzę żadnych nocnych wpisów osoby podającej się za senatora. 

Był "moment" w starym temacie. Zabrakło cytatu jak sądzę.

Godzinę temu, josephnba napisał:

 Dlatego też polityce każdej frakcji od dawna próbują zjednać sobie strażaków 

Najczęściej biesiadą (osp). A "papierowych" prezesów z psl masz na pęczki.

I nie mam nic do etatowców (za żadne pieniądze, nie chciałbym wyciągać ludzi z wypadków), natomiast osp to inna para kaloszy. Znasz może liczebność OSP, pytam poważnie.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Artlan napisał:

Stan klęski żywiołowej może być wprowadzony dla zapobieżenia skutkom klęski żywiołowej oraz w celu ich usunięcia.

Jeżeli zatem uznamy, że skutki epidemii nie są wcale tak dolegliwe to nie ma potrzeby utrzymywania tego stanu wyłącznie z uwagi na liczbę chorych (z których większość ma łagodne objawy). 

jak ma sie do tego wypowiedz ordynatora szpitala zakaznego we wroclawiu ze brakuje miejsc na intensywnej terapii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, StaryFan napisał:

Był "moment" w starym temacie. Zabrakło cytatu jak sądzę.

Najczęściej biesiadą (osp). A "papierowych" prezesów z psl masz na pęczki.

I nie mam nic do etatowców (za żadne pieniądze, nie chciałbym wyciągać ludzi z wypadków), natomiast osp to inna para kaloszy. Znasz może liczebność OSP, pytam poważnie.

Oficjalnie w ksrg czy poza?

Mając na myśli papierowego prezesa miałem na myśli że Pawlak jest prezesem związku OSP od wielu lat w Polsce, więc akurat w tym jest jedyny w swoim rodzaju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
5 minut temu, josephnba napisał:

Oficjalnie w ksrg czy poza?

Jakkolwiek, najlepiej i tak i tak.

Ale jak nie możesz upchać człowieka ze względu na wykształcenie w urzędzie, to szefuje osp.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, StaryFan napisał:

Jakkolwiek, najlepiej i tak i tak.

W systemie jest nas prawie 15 tysięcy jednostek łącznie

Poza systemem działa kolejne 100-200tys ludzi, ciężko stwierdzić

To są mało precyzyjne dane bo w system regularnie wchodzi kilka jednostek rocznie i tyle samo może wypaść 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
1 minutę temu, josephnba napisał:

W systemie jest nas prawie 15 tysięcy jednostek łącznie

Poza systemem działa kolejne 100-200tys ludzi, ciężko stwierdzić

To są mało precyzyjne dane bo w system regularnie wchodzi kilka jednostek rocznie i tyle samo może wypaść 

Chodziło mi o skalę wielkości. Teraz rozumiem, dlaczego w lokalnych osp siedzi zawsze swój człowiek. 200 tys plus rodziny, jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
3 minuty temu, josephnba napisał:

Jeśli myślisz ze dla kasy to cię rozczaruje

20zl za godzinę gaszenia i 13 za dyżur bez alarmu 

A i tak większość ląduje na koncie jednostki bo kasa że związki to kpina

Nie. Pisałem w kontekście tortu wyborczego, który jest jednak bardziej do zmobilizowania, od zwykłych ludzi (osp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, StaryFan napisał:

Nie. Pisałem w kontekście tortu wyborczego, który jest jednak bardziej do zmobilizowania, od zwykłych ludzi (osp).

Znów błąd 

Przypomnij sobie czy kiedykolwiek widziałeś zaangażowane OSP w jakieś akcje? Żadne osp wg mojej wiedzy nigdy nie poparło nikogo konkretnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

jak ma sie do tego wypowiedz ordynatora szpitala zakaznego we wroclawiu ze brakuje miejsc na intensywnej terapii?

To jest fakt, ale z drugiej strony zgonów jest dość mało a minister rozważa likwidację większości szpitali jednoimiennych, bo nie ma potrzeby ich utrzymywania. 

Co do trudnej sytuacji w marcu i kwietniu raczej nie ma dyskusji, ale obecnie nie powinno być pytań czy wracamy do normalności tylko w jakim tempie. 

Nie wiem za bardzo czego byś oczekiwał - wybory za dwa lata i ścisły lockdown do wynalezienia szczepionki? Oczywiście wszystko to bez żadnego trybu. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, StaryFan napisał:

Był "moment" w starym temacie. Zabrakło cytatu jak sądzę.

Hm… Gdyby jakiś user podawał się tutaj za senatora to chyba taki @fluber by o tym pamiętał. :) 

 

1 minutę temu, josephnba napisał:

Rząd cipek to i piwo cipek ;)

Cipek to akurat taki Duda widział więcej w młodości niż rappar (wliczając te, które oglądał na praktykach na ginekologii).

Ogólnie to wszyscy prezydenci niesamowicie się zapuszczają w tym Pałacu i dodatkowo stają się strasznie przymuleni. Kwaśniewski to najlepszy przykład, ale Bronek, Duda i Lech Kaczyński mieli podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Artlan napisał:

To jest fakt, ale z drugiej strony zgonów jest dość mało a minister rozważa likwidację większości szpitali jednoimiennych, bo nie ma potrzeby ich utrzymywania. 

Co do trudnej sytuacji w marcu i kwietniu raczej nie ma dyskusji, ale obecnie nie powinno być pytań czy wracamy do normalności tylko w jakim tempie. 

Nie wiem za bardzo czego byś oczekiwał - wybory za dwa lata i ścisły lockdown do wynalezienia szczepionki? Oczywiście wszystko to bez żadnego trybu. :) 

co jest dziwne bo np tej nocy ktorej nikt nie zmarl, ten sam ordynator powiedzial ze tylko na koszarowej we wroclawiu zmarly 4 osoby.

chcialbym sie mylic, ale pozna jesienia czeka nas rzeznia z tym wirusem

oczekiwalbym wyborow za dwa lata, na podstawie jednorazowej i jednoglosnej zmiany w Konstytucji i luzowanie obostrzen proporcjonalnie do liczby chorych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

co jest dziwne bo np tej nocy ktorej nikt nie zmarl, ten sam ordynator powiedzial ze tylko na koszarowej we wroclawiu zmarly 4 osoby.

We Wrocławiu na intensywnej terapii zaczyna brakować miejsc. Ludzie padają jak muchy, ale o dziwo nie ma ich w statystykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, fluber napisał:

co jest dziwne bo np tej nocy ktorej nikt nie zmarl, ten sam ordynator powiedzial ze tylko na koszarowej we wroclawiu zmarly 4 osoby.

Simon w lutym twierdził, że nie ma się czego bać i jesteśmy zajebiście przygotowani, w marcu zaczął panikować, że wszystkiego brakuje i czeka nas apokalipsa a teraz oskarża rząd o fałszowanie liczby zgonów. Zupełnie nie wiem co mam myśleć o tym człowieku. :) 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.