Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci dlaczego. Dlatego, ze rodziny z dziećmi płaca wyższe podatki niż rodziny bez dzieci. To są fakty Artlan.

a dodatkowo dość mocno się mylisz, ze nie poprawił, otwórz raport tej samej firmy z 2019 i zobacz jak to wyglada teraz. 

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa- koronny argument 500plus czyli poprawa dzietności okazał się frazesem w który wierzył tylko fluberowy elektorat i jak dziś pamiętam zachwyt towarzyszą @fluber że po pół roku chyba tej wskaźnik ruszył w górę 🤣

Na tym opierał narrację o sukcesie 500plus

Jak łatwo omamić tych którzy na manipulacje nie są podatni, no bo przecież to domena "lemingów" a wyborca PiSu to nie leming i mysli samodzielnie 🤣

16 minut temu, julekstep napisał:

Widzisz roznica jest taka ze ja przekaz, ktory mozna zawrzec w dwoch slowach zawieram w dwoch slowak. Kolega Artlan (celowo z wielkiej! xD) ten sam przekaz zawiera w 20tu postach :)

Kłopot w tym że z jego postami można się nie zgadzać ale da się normalnie dyskutować

Do ciebie można czuć tylko sympatię i trochę politowanie bo braki w wiedzy lub nieumiejętność odpowiadania na argumenty kwitujesz (nudnym już bardzo) trollingiem i to nie tym fajnym 

Godzinę temu, Pablo81 napisał:

A to, że cena benzyny w Niemczech też jest rekordowo niska (<1 euro) też zawdzięczamy PIS czy ogólnoświatowym trendom?

No a jak! 

Pissss ma zasięg globalny 

Sasin niestety dzięki internetowi też...

Jaka partia taki sukces 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, josephnba napisał:

Kłopot w tym że z jego postami można się nie zgadzać ale da się normalnie dyskutować

Do ciebie można czuć tylko sympatię i trochę politowanie bo braki w wiedzy lub nieumiejętność odpowiadania na argumenty kwitujesz (nudnym już bardzo) trollingiem i to nie tym fajnym 

Super! Nie za bardzo chce mi sie z Toba dyskutowac o polityce, ale bardzo mi milo ze czujesz do mnie sympatie. Wzajemnie! ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

Super! Nie za bardzo chce mi sie z Toba dyskutowac o polityce, ale bardzo mi milo ze czujesz do mnie sympatie. Wzajemnie! ❤️

Nie chce ci się czy nie potrafisz?

A to że cię lubię to żadna tajemnica, liczę na powtórkę piwka przy meczu w jakiejś bliższej przyszłości 

Bo jak zdejmiesz te łatkę wioskowego gluptaska to wychodzi z ciebie niesamowicie fajny facet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
23 minuty temu, Artlan napisał:

Ostatnio to głównie na tym forum, ale znajomy policjant i koleżanka z MOPS mają codzienną styczność. :) 

Czyli powołujesz się na zdanie środowiska w którym patologia jest na porządku dziennym.

Dość dziwne jak na senackie koneksje. Ze znanych mi policjantów 90% miało 2 mierne na maturze, a to kilka woj. Już pomijam, że jeżdżąc po Polsce, widzę kto w nocy chla na umór w CPNach i przydrożnych barach.

Dodając post polskiegognoma "Normą jest ogół, nie margines", ale być może mówimy po prostu o różnych środowiskach w których wyrośliśmy/pracowaliśmy.

Nie warto oceniać wszystkich ludzi przez pryzmat własnej autopsji. To zawęża horyzonty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał:

Nie chce ci się czy nie potrafisz?

a ma to znaczenie?

Teraz, josephnba napisał:

A to że cię lubię to żadna tajemnica, liczę na powtórkę piwka przy meczu w jakiejś bliższej przyszłości 

ja również :)

1 minutę temu, josephnba napisał:

Bo jak zdejmiesz te łatkę wioskowego gluptaska to wychodzi z ciebie niesamowicie fajny facet 

oj tam oj tam ☺️ - wersja oficjalna jest taka, że robię złe pierwsze wrażenie a przy bliższym poznaniu jeszcze tracę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
35 minut temu, josephnba napisał:

Tak była i to jest fakt 

Mam też stały kontakt z Anną anuksiel, jego jedna z najbliższych współpracownic z racji że jest z Białołęki i od lat wspiera moja jednostkę 

Zdajesz sobie w tym momencie sprawę, że przestajesz być wiarygodny pisząc cokolwiek o Trzaskowskim?

To tak jak bym bronił sp Perszinga, podając jako kontakt jego żonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, julekstep napisał:

Widzisz roznica jest taka ze ja przekaz, ktory mozna zawrzec w dwoch slowach zawieram w dwoch slowak. Kolega Artlan (celowo z wielkiej! xD) ten sam przekaz zawiera w 20tu postach :)

Twój dziadek Julian vel Juliusz Bezbekovitz (polski satyryk żydowskiego pochodzenia) w podobny sposób przypierdalał się do środowiska opozycyjnego za komuny. Pamiętam hasło ,,prawa człowieka to dla mnie beka" po każdej masakrze dokonanej przez wojsko i ZOMO na protestujących. :) 

Nie wiem co rozumiesz przez ,,ten sam przekaz".  Ja nie piszę cały czas o tym samym, bo głównie komentuję bieżące wydarzenia a teraz na topie są nieco inne wątki niż np. 2-3 lata temu. 

Ty natomiast masz problem żeby sklecić cokolwiek poza partyjnym przekazem. :) 

Cytat

ja czytajac posty Artlana akurat odnosze wrazenie ze tej patoli jest wiecej niz myslalem xD (uogolnianie i obrazanie calych grup spolecznych to przejaw skrajnej patologii tbh)

Jakie grupy społeczne obraziłem? 

Przecież to pisowcy szczuli bez opamiętania na nauczycieli, sędziów, rezydentów, dziennikarzy czy celebrytów wspierających opozycję (również za pośrednictwem publicznej telewizji).

Nawet taki powszechnie lubiany Małysz dość mocno od waszego środowiska oberwał, gdy powiedział dwa zdania (w sumie niezbyt kontrowersyjne) odnoszące się do polityki. :) 

Ja napisałem jedynie, że widzę podobieństwa pomiędzy elektoratem PiS a zwolennikami Łukaszenki i nawet te podobieństwa kiedyś wypisałem. Czy pisanie prawdy was obraża? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, StaryFan napisał:

Zdajesz sobie w tym momencie sprawę, że przestajesz być wiarygodny pisząc cokolwiek o Trzaskowskim?

To tak jak bym bronił sp Perszinga, podając jako kontakt jego żonę.

Współpracuje też z senatorem borowskim, radnym z ramienia PiS Klimczukiem, radnymi razem dla Białołęki w tym ich prezesem

Generalnie z każdym kto chce i może wspoloc rozwój mojej jednostki bo wbrew temu co od lat próbują robić politycy czy to PSL czy po czy teraz PiSu straż pożarna jest apolityczna 

Na całe szczęście żadnemu się jeszcze nie udało stworzyć swojego kurwidolka ze służby ludziom

Tej faktycznej służby a nie mówienia że to dzięki nim jest tanie paliwo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
53 minuty temu, josephnba napisał:

Współpracuje też z senatorem borowskim, radnym z ramienia PiS Klimczukiem, radnymi razem dla Białołęki w tym ich prezesem

Generalnie z każdym kto chce i może wspoloc rozwój mojej jednostki bo wbrew temu co od lat próbują robić politycy czy to PSL czy po czy teraz PiSu straż pożarna jest apolityczna 

To nic nie zmienia, bo masz tylko te informacje które mu pasują. 

Wiem, że straż jest teoretycznie apolityczna (pomijając OSP), w praktyce bardziej lubią tych którzy wykładają $ na sprzęt.

Mam non stop do czynienia z ekspertami (byli oficerowie Straży Pożarnej), zatrudniałem ich (w imieniu firm), pisali mi non stop ekspertyzy P-poż, pomagają w ICH interpretacji przepisów (każda komenda ma inną :) i wiadomo dlaczego. Budowałem też na Białołęce i Ursynowie. Znam środowisko, więc ten :) daj mi spokój z kryształami.

Ale ogólnie lubię szpicę straży, bo są konkretni i problemów nie miałem nigdzie.

 

Jak tam Josep, Czarodzieja, Modlińska, czy osp Pasłęcka, nie musisz odpowiadać. :) 

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

tez raczej nie.

widzisz, nie powiem zeby mnie nie wkurzal kaczynski wjezdzajacy na zamkniety cmentarz, sasin opowiadajacy ze te 70 milionow w plecy to wina platformy, czy to co sie stalo z wiadomosciami w tvp. jasne ze mnie to wkurza.

ale na koniec dnia zagladam do swojej fiszki z 2015 i porownuje ja z ta z 2008 i 2020 i najzwyczajniej w swiecie widze ze moja pensja za pis poszla o 70% do gory, czyli wiecej niz za rzadow platformy. otwieram swoj excel z budzetem domowym z 2015 i widze na co mnie nie bylo wtedy stac i na co nie moglem sobie pozwolic i jak otwieram budzet domowy 2020 i widze ze moge sobie pozwolic na wiecej i jeszcze zaoszczedze.

i koniec koncow nie zauwazylem zeby przez te 5 lat stala mi sie jakas realna krzywda, poza tym ze nie ogladam juz tvp, czy nie bede pisal wnioskow do tk w niewiadomym celu. mimo ze pracuje w zawodzie w ktorym platforma ma wieksze poparcie niz pis, widze jak bardzo mi sie poprawilo. zreszta nie tylko mnie.

wiec koniec koncow jak patrze na to co sie liczy to Polska 2020 >>> Polska 2015. i bylbym glupi gdybym pod wplywem glupiego gadania sasina chcial sobie pogorszyc sytuacje.

Przecież gospodarka przyspieszyła już w drugiej kadencji PO. Gdy Platforma kończyła rządy to mieliśmy deflację i jednocyfrowe bezrobocie, ponadto coraz mniej było ofert typu 6 złotych za godzinę na umowę zlecenie. 

Czy komuś pod koniec 2015 roku żyło się gorzej niż w 2008 roku? Nie, po prostu wtedy był szczyt prawicowych nastrojów na świecie, kryzys imigracyjny w Europie i parę wpadek wizerunkowych PO. Tworzenie narracji, że wtedy rządzili jacyś nieudacznicy i złodzieje a kraj był ,,kamieni kupą", po czym przyszedł dobry PiS i uczynił Polaków bogatymi to jest jakiś szczyt propagandy. 

Druga sprawa, że każdy rozsądny obywatel powinien myśleć w szerszej perspektywie, a nie patrzeć jedynie na czubek własnego nosa. Czy Mazowieckiemu i Olszewskiemu źle się żyło w PRL? Raczej wręcz przeciwnie, nie mieli za bardzo powodów do narzekania a gdyby siedzieli cicho to nawet kontaktów ze smutnymi panami z bezpieki by nie było. Oczywiście nie porównuję rządów PiS do PRL jeden do jednego (chociaż są pewne podobieństwa), chodzi mi o sam tok rozumowania w stylu ,, skoro rząd dał mi kiełbasę i nie robi łapanek na ulicach to może robić sobie co chce". 

Zresztą o ile spór wokół sądownictwa mógł się wydawać dla większości obywateli czymś zupełnie abstrakcyjnym, o tyle naciągane mandaty i kary administracyjne za złamanie pseudo zakazów i nakazów już są czymś realnym i namacalnym. 

Ponadto skoro PiS może olać wyrok NSA, SN i TK to czemu miałby nie olać wyroku wydanego na niekorzyść ZUS, skarbówki albo wojewody w sprawie zwykłego obywatela? Takie zachowania nie tylko stawiają rządzących poza prawem ale również tworzą niebezpieczny precedens. 

Sprowadzanie sprawy Sasina do ,,głupiego gadania" nawet nie skomentuje, bo zwyczajnie brak mi słów. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
11 minut temu, Artlan napisał:

Sprowadzanie sprawy Sasina do ,,głupiego gadania" nawet nie skomentuje, bo zwyczajnie brak mi słów. :) 

A teraz powiedz mi co by się stało, gdyby senat dał czas na przeprowadzenie wyborów, a Sasin nie wydrukował kart.

Tylko konkretnie.

Całe KO jechałoby po Sasinie, jaki to pisowski nieudacznik. Jestem pewien, że gdyby nie byli przygotowani, senat poparłby wybory.

I to jest właśnie obrzydliwe.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Artlan napisał:

Przecież gospodarka przyspieszyła już w drugiej kadencji PO. Gdy Platforma kończyła rządy to mieliśmy deflację i jednocyfrowe bezrobocie, ponadto coraz mniej było ofert typu 6 złotych za godzinę na umowę zlecenie. 

Czy komuś pod koniec 2015 roku żyło się gorzej niż w 2008 roku? Nie

nie, ale stopien poprawy za pis jest nieporywnywalnie lepszy. a podawalem dane za druga kadencje po i pierwsza kadencje pis i usa w tym czasie rosla w podobnym tempie.

18 minut temu, Artlan napisał:

 

Druga sprawa, że każdy rozsądny obywatel powinien myśleć w szerszej perspektywie, a nie patrzeć jedynie na czubek własnego nosa. Czy Mazowieckiemu i Olszewskiemu źle się żyło w PRL? Raczej wręcz przeciwnie, nie mieli za bardzo powodów do narzekania a gdyby siedzieli cicho to nawet kontaktów ze smutnymi panami z bezpieki by nie było. Oczywiście nie porównuję rządów PiS do PRL jeden do jednego (chociaż są pewne podobieństwa), chodzi mi o sam tok rozumowania w stylu ,, skoro rząd dał mi kiełbasę i nie robi łapanek na ulicach to może robić sobie co chce". 

nie moze robic co chce ale jednak wyrzadzanie domniemanej krzywdy takim abstrakcyjnym " bytom " jak Konstytucja, czy demokracja ma dla mnie wymiar dosc, wlasnie, abstrakcyjny.

20 minut temu, Artlan napisał:

 

Sprowadzanie sprawy Sasina do ,,głupiego gadania" nawet nie skomentuje, bo zwyczajnie brak mi słów. :) 

akurat odnosilem sie do wrzuconego tutaj idiotycznego tekstu o cenach benzyny.

do przepuszczenia przez sasina 70 mln zlotych mam podobnie negatywny stosunek co do przepuszczenia 100 mln zlotych na referendum konorowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, StaryFan napisał:

A teraz powiedz mi co by się stało, gdyby senat dał czas na przeprowadzenie wyborów, a Sasin nie wydrukował kart.

Tylko konkretnie.

Rząd w ogóle nie powinien myśleć o czymś takim jak wybory tylko skupić się na walce z epidemią (tym bardziej, że nie było warunków do prowadzenia normalnej kampanii wyborczej).

Optymalnym rozwiązaniem był kilkumiesięczny stan klęski żywiołowej w celu ogarnięcia sytuacji w kraju oraz sensownego przygotowania wyborów. Cała opozycja o tym mówiła, od Biedronia po Bosaka. 

PiS dążył do jak najszybszych wyborów z dwóch powodów:

- obawa przed spadkiem poparcia dla Dudy za kilka miesięcy

- niechęć do częściowego poświęcania 500plus, dodatkowych emerytur i 10 mld dla TVP na rzecz odszkodowań dla przedsiębiorców 

To była zatem cyniczna zagrywka z powodów czysto politycznych i nic więcej. 

 

grodzki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
Teraz, Artlan napisał:

Rząd w ogóle nie powinien myśleć o czymś takim jak wybory tylko skupić się na walce z epidemią (tym bardziej, że nie było warunków do prowadzenia normalnej kampanii wyborczej).

Optymalnym rozwiązaniem był kilkumiesięczny stan klęski żywiołowej w celu ogarnięcia sytuacji w kraju oraz sensownego przygotowania wyborów. Cała opozycja o tym mówiła, od Biedronia po Bosaka. 

PiS dążył do jak najszybszych wyborów z dwóch powodów:

- obawa przed spadkiem poparcia dla Dudy za kilka miesięcy

- niechęć do częściowego poświęcania 500plus, dodatkowych emerytur i 10 mld dla TVP na rzecz odszkodowań dla przedsiębiorców 

To była zatem cyniczna zagrywka z powodów czysto politycznych i nic więcej. 

 

grodzki.jpg

To nie jest odpowiedź na pytanie. Sasina wyciągasz non stop, więc odpowiedz na proste pytanie.

 

Nikt nie będzie wprowadzał stanu klęski żywiołowej, tylko dlatego, że KO źle wybrała kandydata. 

Podstawą demokracji (którą tak kochacie) są WYBORY.

Czekam na odpowiedź, nie truizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, StaryFan napisał:

To nie jest odpowiedź na pytanie. Sasina wyciągasz non stop, więc odpowiedz na proste pytanie.

Wyborów by nie było z powodu braku kart do głosowania a pisowcy wyszliby na kompletnych nieudaczników. 

Sami jednak doprowadzili do sytuacji, że cokolwiek by nie zrobili to byłoby źle. 

Cytat

Nikt nie będzie wprowadzał stanu klęski żywiołowej, tylko dlatego, że KO źle wybrała kandydata. 

Lewica, Konfederacja, lekarze i prawnicy chcieli przełożenia wyborów, bo KO źle wybrała kandydata? 

Cytat

Podstawą demokracji (którą tak kochacie) są WYBORY.

Podstawą demokracji są przeprowadzone we właściwy sposób wybory. Podstawą demokracji jest również prawo opozycji do krytykowania pomysłów rządu, prawo wolnych mediów do krytykowania rządzących, prawo RPO do krytykowania łamania swobód obywatelskich oraz prawo przedsiębiorców pomocy od państwa w sytuacjach nadzwyczajnych (zwłaszcza jeżeli takowa pomoc była wcześniej przewidziana w ustawie). 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.