Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Cardi napisał:

 

@quevas już spoko? można słuchać? 

Kurde mieć Jacka Piekarę za autorytet..

A Quevas pewnie Trójką zainteresował się w momencie afery z listą, zresztą podobnie jak Ty i Fluber. 

Strzyczkowski to dobry dziennikarz i oby w swojej nowej funkcji poradził sobie równie dobrze.

Właśnie skojarzyłem, że Piekara pisze już ponad 35 lat, może powinien się poddać reformie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sebastian napisał:

Kurde mieć Jacka Piekarę za autorytet..

A Quevas pewnie Trójką zainteresował się w momencie afery z listą, zresztą podobnie jak Ty i Fluber. 

Strzyczkowski to dobry dziennikarz i oby w swojej nowej funkcji poradził sobie równie dobrze.

Właśnie skojarzyłem, że Piekara pisze już ponad 35 lat, może powinien się poddać reformie ? 

 

ja wlasciwie przestalem sluchac trojki w czasach kiedy dlugosc dzwieku samotnosci byla na szczycie listy przebojow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
12 godzin temu, Artlan napisał:

Ale te nowe twarze cały czas się pojawiają i to w każdym ugrupowaniu. Pięć lat temu takie nazwiska jak Patryk Jaki, Borys Budka, Artur Dziambor czy Adrian Zandberg prawdopodobnie nic ci nie mówiły. 

Polityków z lat 90-tych w polskiej polityce krajowej już praktycznie nie ma (poza Kaczyńskim i Korwinem). 

Pominąłeś kontekst w reszcie posta, a ten był taki, że te nowe twarze to często jednorazówki, zgarniające żetony którymi ktoś grał do domu i tyle.

Lansowany tutaj był Szymon Franciszek, bo ładnie gada. Studiował 5 lat, nie skończył, ze dwa razy nowicjat, ani razu nie skończył, ale prezydenturę dokończy? 

Trzaskowski wie, że ma być prezydentem w czasie epidemii, jak wyleje szambo, w czasie burzy i siarczystego mrozu, czy będziemy go szukać na Karaibach, po buncie w fabryce rowerów w Radomiu? 

Podobnie jest w samorządach, parę lat lansu, bezprawia, kolesiostwa, a g....o się po takich mistrzach świata sprząta latami i to niekoniecznie w urzędzie.

 

Nie zależy mi na opcjach, lansuję jedynie model głosowania oparty na zdrowym rozsądku, nie populizmie i partyjnych układach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, quevas napisał:

Niektórzy nadal twierdzą, że trzeba "przekonać do swoich racji" wyborców PIS, 500+ i zbowidowców od 13 emerytury, co jest działaniem szkodliwym, bo oni nigdy od PIS nie odejdą : należy po nich przegalopować albo przejechać walcem, a po odebraniu mafii władzy : zabrać te pasożytnicze dodatki, a państwo Kiepscy niech idą do PIS na skargę albo przestaną płodzić ponad potrzebę i pójdą do roboty biorąc wreszcie odpowiedzialność za swój los we własne szanowne rączki, nie szkodzi że obie lewe, dzisiaj robota szuka człowieka, a nie człowiek roboty

 

Kiedy jesteś tak bardzo na dnie, że by się poczuć od kogoś lepiej, musisz tworzyć fikcyjnych ludzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
17 godzin temu, quevas napisał:

państwo Kiepscy niech idą do PIS na skargę albo przestaną płodzić ponad potrzebę 

Ale wiesz o tym, że od 30 lat sumarycznie mamy ujemny przyrost naturalny? Od 20 zjazd?

https://www.google.com/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=sp_pop_grow&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=world&idim=country:POL:ITA:SWE:BEL:DNK&ifdim=world&hl=pl&dl=pl&ind=false&icfg

Jakie są więc potrzeby płodzenia i przyrostu 0,9;0,5?

Dziwnym trafem, gospodarka całkiem dobrze funkcjonuje przy tym rozdawnictwie.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, StaryFan napisał:

Pominąłeś kontekst w reszcie posta, a ten był taki, że te nowe twarze to często jednorazówki, zgarniające żetony którymi ktoś grał do domu i tyle.

Wymienionych przeze mnie polityków trudno nazwać jednorazówkami. Każdy z nich powinien zostać w polityce na dłużej. 

Cytat

Trzaskowski wie, że ma być prezydentem w czasie epidemii, jak wyleje szambo, w czasie burzy i siarczystego mrozu, czy będziemy go szukać na Karaibach, po buncie w fabryce rowerów w Radomiu? 

A Duda wie, że prezydent nie jest notariuszem? 

Cytat

Nie zależy mi na opcjach, lansuję jedynie model głosowania oparty na zdrowym rozsądku, nie populizmie i partyjnych układach. 

Nie popieram PiS, ale... po czym chwalenie PiS/jechanie po reszcie niemal w każdym poście. :)

Kiedyś julek udawał tutaj symetrystę, a skończył jako bezkrytyczny beton. Nie bądź jak julek. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artlan napisał:

A Duda wie, że prezydent nie jest notariuszem? 

Wie, jest w końcu doktorem prawa z UJ.

 

7 minut temu, Artlan napisał:

Nie popieram PiS, ale... po czym chwalenie PiS/jechanie po reszcie niemal w każdym poście. :)

Kiedyś julek udawał tutaj symetrystę, a skończył jako bezkrytyczny beton. Nie bądź jak julek. 

Widocznie ma powody.

Ludzie tacy jak Ty przekonują łatwo do PiSu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, StaryFan napisał:

Ale wiesz o tym, że od 30 lat sumarycznie mamy ujemny przyrost naturalny? Od 20 zjazd?

Vasquezovi chodziło, że niektórzy ludzie płodzą się ponad potrzebę. Chociaż nie wiązałbym tego z 500+, bo przecież te wszystkie patusy z dziesięciorgiem bachorów w jednej izbie zaczęły się rozmnażać ponad stan na długo przed wygraniem przez PiS wyborów. 

Cytat

Dziwnym trafem, gospodarka całkiem dobrze funkcjonuje przy tym rozdawnictwie.

W gospodarce trzeba również patrzeć długofalowo i w szerszej perspektywie. Bezmyślne rozdawnictwo jest świetnym pomysłem jeżeli chce się kupić głosy wyborców oraz krótkookresowo pobudzić popyt wewnętrzny, ale na dłuższą metę jest to program fatalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
26 minut temu, Artlan napisał:

A Duda wie, że prezydent nie jest notariuszem? 

Już o tym pisałem, jeżeli mamy najmniejszy zjazd gospodarczy (a wcześniej wzrost) i liczbę zgonów naście razy mniejszą per mln, to Duda może być flamastrem.

Dzwoni, rozmawia i ma wyniki. Nie zapadł się pod ziemię. Dla mnie wystarczy.

26 minut temu, Artlan napisał:

Nie popieram PiS, ale... po czym chwalenie PiS/jechanie po reszcie niemal w każdym poście. :)

Mają wyniki to chwalę. Po prostu widzę różnicę w zarządzaniu i to dużą. Jeżeli nikt nie zapycha dziury OFE i ma pieniądze na rozdawanie i notuje wzrost, mam ganić.

To sytuacja w kraju. 

26 minut temu, Artlan napisał:

Kiedyś julek udawał tutaj symetrystę, a skończył jako bezkrytyczny beton. Nie bądź jak julek. 

Ale może tylko Ty to tak odbierasz. Naprawdę ciężko narzekać na kadencję pis.

A w drugą stronę jadą tylko insynuacje. Przed tym najtrudniej się bronić.

Był post wyżej, gdzie ktoś nie zrozumiał. Skoro są przekręty, to zamiast, drzeć gębę, podaje się temat do prokuratury. Podają? Nie.

Na co więc czekają, mając taki obowiązek?

Ale insynuują dalej. Po co, jak mają dowody, jestem jak najbardziej za. 

 

Nie wiem dlaczego miałbym cokolwiek udawać. Na dzisiaj robią najlepszą robotę od kilku kadencji, jak osiągną poziom poprzedników nie omieszkam tego zauważyć.

 

A i nie jestem beneficjentem żadnego pinceta, dziecko też, pomimo to uważam, że długofalowo musi mieć kto pracować na emerytury.

 

Prezydent to pewien poziom i nie mam ochoty, aby reprezentował mnie facet który niczego nie skończył, czy człowiek pokazujący spinki i gadżety na każdej fotce.

Tyle.

10 minut temu, Artlan napisał:

W gospodarce trzeba również patrzeć długofalowo i w szerszej perspektywie. Bezmyślne rozdawnictwo jest świetnym pomysłem jeżeli chce się kupić głosy wyborców oraz krótkookresowo pobudzić popyt wewnętrzny, ale na dłuższą metę jest to program fatalny. 

Tłumaczysz to absolwentowi ekonomi polskiej i amerykańskiej uczelni państwowej.

A teraz możesz jeszcze wytłumaczyć kwestię socjalu Niemcom, Norwegom, Francuzom itd.itp.

Co znaczy długofalowo, 5 lat, 10, 15, 100, podaj interwał.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artlan napisał:

Vasquezovi chodziło, że niektórzy ludzie płodzą się ponad potrzebę. Chociaż nie wiązałbym tego z 500+, bo przecież te wszystkie patusy z dziesięciorgiem bachorów w jednej izbie zaczęły się rozmnażać ponad stan na długo przed wygraniem przez PiS wyborów. 

 

W 2011 na ~38 000 000 Polaków było 1139 rodzin z dziesięcioma i więcej dziećmi(nie bachorami, ale rozumiem, że Artlan ma liczne powody, by musieć sobie leczyć kompleksy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał:

Wie, jest w końcu doktorem prawa z UJ.

Jedno nie wyklucza drugiego. Ignacy Mościcki był profesorem oraz rektorem Politechniki a skończył jako lokaj Naczelnika. 

16 minut temu, RappaR napisał:

Widocznie ma powody.

Ludzie tacy jak Ty przekonują łatwo do PiSu

Kogo niby przekonałem do PiS?

Przypominam, że jeszcze kilka lat temu było tu mnóstwo PiSowców (czy tam Kukizowców/Korwinistów, ale popierających w dużej mierze PiS i Dudę oraz bezmyślnie hejtujących poprzednie rządy), a obecnie został wasz betonowy tercet + staryfan z doskoku. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artlan napisał:

Jedno nie wyklucza drugiego. Ignacy Mościcki był profesorem oraz rektorem Politechniki a skończył jako lokaj Naczelnika. 

 

Twoja opinia.

 

1 minutę temu, Artlan napisał:

Kogo niby przekonałem do PiS?

Przypominam, że jeszcze kilka lat temu było tu mnóstwo PiSowców (czy tam Kukizowców/Korwinistów, ale popierających w dużej mierze PiS i Dudę oraz bezmyślnie hejtujących poprzednie rządy), a obecnie został wasz betonowy tercet + staryfan z doskoku. :) 

Kilka lat temu to za PiSem tutaj był samotny Fluber, teraz nasz betonowy "tercet" składa się z 6 osób, i jak widać zyskaliśmy już 7.

Obawiam się, że średnio ogarniasz co znaczy słówko tercet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StaryFan śmieszy mnie zarzut do Trzaskowskiego że wziął zwolnienie na początku pandemii kiedy pojawiły się u niego symptomy bardzo podobne do tych covida

Kiedy okazało się że to grypa, wrócił i dalej robił swoje. A skąd to wiem? Byłem na zebraniu biura bezpieczeństwa gdzie służby ustalały plan działania i Trzaskowski tam był

Dziękuję za uwagę 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
8 minut temu, josephnba napisał:

@StaryFan śmieszy mnie zarzut do Trzaskowskiego że wziął zwolnienie na początku pandemii kiedy pojawiły się u niego symptomy bardzo podobne do tych covida

Kiedy okazało się że to grypa, wrócił i dalej robił swoje. A skąd to wiem? Byłem na zebraniu biura bezpieczeństwa gdzie służby ustalały plan działania i Trzaskowski tam był

Dziękuję za uwagę 

 

 

Możliwe, że tak było, ale.

Jakoś inni usłyszeli o kwarantannie, a takich przypadków przecież trochę było. Masa ludzi z otoczenia rządu czekała na testy.

Mógł przemówić, teraz wygląda na dorabianie teorii do faktów. A on ma po prostu zwyczaj zapadania się pod ziemię.

To wygodne, można przemyśleć strategię, poczekać na kolejne decyzje. Ale ktoś te decyzje musi podjąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, StaryFan napisał:

Możliwe, że tak było, ale.

Jakoś inni usłyszeli o kwarantannie, a takich przypadków przecież trochę było. Masa ludzi z otoczenia rządu czekała na testy.

Mógł przemówić, teraz wygląda na dorabianie teorii do faktów. A on ma po prostu zwyczaj zapadania się pod ziemię.

To wygodne, można przemyśleć strategię, poczekać na kolejne decyzje. Ale ktoś te decyzje musi podjąć. 

Mógł normalnie stwierdzić, ze ma objawy COVID, zamyka się na 14 dni i pracować z Home Office. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, StaryFan napisał:

Mają wyniki to chwalę. Po prostu widzę różnicę w zarządzaniu i to dużą. Jeżeli nikt nie zapycha dziury OFE i ma pieniądze na rozdawanie i notuje wzrost, mam ganić.

To sytuacja w kraju. 

Przecież dobre wyniki mieliśmy już w drugiej kadencji PO, gdy zaczął mijać światowy kryzys. 

Tyle tylko, że wtedy ludzie mówili głównie o emigrantach, pseudo aferach i Bronku wchodzącym na krzesła (które okazało się podestem, ale propaganda zrobiła swoje). 

7 minut temu, StaryFan napisał:

Ale może tylko Ty to tak odbierasz. Naprawdę ciężko narzekać na kadencję pis.

Jeżeli ktoś lubi być trzymany za ryja, jest przeciwnikiem podziału władzy i wzajemnej kontroli, ma w dupie praworządność, jest zwolennikiem najniższego wieku emerytalnego w Europie oraz dyskryminacji ze względu na płeć w tym zakresie, a także popiera bezmyślne rozdawnictwo to faktycznie PiS jest dla niego idealną partią. :) 

Mam wrażenie, że większość wyborców PiS w zasadzie nic nie miała do PRL z drugiej połowy lat 80-tych i nic nie ma do obecnej Białorusi. Nie pasuje im wyłącznie sytuacja gospodarcza w tych krajach, ale cała reszta jest dla nim czymś lepszym niż typowa zachodnia demokracja. 

Cytat

Nie wiem dlaczego miałbym cokolwiek udawać. Na dzisiaj robią najlepszą robotę od kilku kadencji, jak osiągną poziom poprzedników nie omieszkam tego zauważyć.

W liczbie afer już chyba przegonili poprzedników, a dopiero zaczęli drugą kadencję. W poziomie arogancji również (Sasin, Naczelnik i ten minister od Janowa wręcz plują obywatelom w twarz). Poziom medialnej propagandy to również level wyżej niż poprzednicy.

Gdzie niby jeszcze mieliby osiągnąć ,,poziom poprzedników"? 

Cytat

A i nie jestem beneficjentem żadnego pinceta, dziecko też, pomimo to uważam, że długofalowo musi mieć kto pracować na emerytury.

Czy ty sugerujesz, że ludzie mają się rozmnażać żeby dostać 500+? 

Cytat

 

A teraz możesz jeszcze wytłumaczyć kwestię socjalu Niemcom, Norwegom, Francuzom itd.itp.

Co znaczy długofalowo, 5 lat, 10, 15, 100, podaj interwał.

 

Oczywiście, że Francuzi mają za bardzo rozbuchany socjal. Natomiast Niemcy to akurat przykład kraju, który inwestuje, oszczędza i ma zrównoważony budżet. Gdyby nie ta fiksacja Merkel na punkcie emigrantów to w zasadzie ciężko mieć do jej rządów jakieś większe zastrzeżenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
2 minuty temu, Artlan napisał:

Przecież dobre wyniki mieliśmy już w drugiej kadencji PO, gdy zaczął mijać światowy kryzys. 

Tyle tylko, że wtedy ludzie mówili głównie o emigrantach, pseudo aferach i Bronku wchodzącym na krzesła (które okazało się podestem, ale propaganda zrobiła swoje). 

Jeżeli ktoś lubi być trzymany za ryja, jest przeciwnikiem podziału władzy i wzajemnej kontroli, ma w dupie praworządność, jest zwolennikiem najniższego wieku emerytalnego w Europie oraz dyskryminacji ze względu na płeć w tym zakresie, a także popiera bezmyślne rozdawnictwo to faktycznie PiS jest dla niego idealną partią. :) 

Mam wrażenie, że większość wyborców PiS w zasadzie nic nie miała do PRL z drugiej połowy lat 80-tych i nic nie ma do obecnej Białorusi. Nie pasuje im wyłącznie sytuacja gospodarcza w tych krajach, ale cała reszta jest dla nim czymś lepszym niż typowa zachodnia demokracja. 

W liczbie afer już chyba przegonili poprzedników, a dopiero zaczęli drugą kadencję. W poziomie arogancji również (Sasin, Naczelnik i ten minister od Janowa wręcz plują obywatelom w twarz). Poziom medialnej propagandy to również level wyżej niż poprzednicy.

Gdzie niby jeszcze mieliby osiągnąć ,,poziom poprzedników"? 

Czy ty sugerujesz, że ludzie mają się rozmnażać żeby dostać 500+? 

Oczywiście, że Francuzi mają za bardzo rozbuchany socjal. Natomiast Niemcy to akurat przykład kraju, który inwestuje, oszczędza i ma zrównoważony budżet. Gdyby nie ta fiksacja Merkel na punkcie emigrantów to w zasadzie ciężko mieć do jej rządów jakieś większe zastrzeżenia. 

Ale podaj jakiekolwiek fakty. To są truizmy i banały, które wyciągasz za każdym razem.

Podobno wschód głosuje na pis, ale prawda jest taka, że nie głosuje na komunę. Komunę utrzymuje przy życiu zachód i duże miasta.

Jest więc dokładnie odwrotnie (udowodniono parę stron do tyłu).

To regiony wyborcze KO i SLD nie miały nic do PRL skoro utrzymują zasłużonych Leszków przy życiu. W sektorach PIS komuniści podchodzą pod 0%.

 

Nie lubię polemiki dla polemiki. Sugeruję, że dzięki 500+, masa ludzi może sobie pozwolić na 2 dziecko i wychować na odpowiednim poziomie.

Nie wiem też jaką patologię ludzie tu widzą. To jakiś kuriozalny wielkomiejski fetysz, gdzie za 500+ stoi się na wsi po jabola.

Panowie, to tylko na filmach. Takiej rzeczywistości nie ma już 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.