Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, rw30 napisał:

no, w czasach COVIDu faktycznie trochę inaczej to może wygląda, ok, co nie zmienia faktu że nie jestem fanem.  Btw jak długo w Polsce taki zasiłek się otrzymuje po stracie pracy?  

6 miesięcy i w międzyczasie dostajesz z pupu oferty pracy lub nawet szkolenia zawodowe do sektorów gdzie są braki ( kierowcy , spawacze itp itd ) , jeśli ich nie podejmiesz to do widzenia . wiem że są osoby które się zatrudniają żeby mieć prawo do zasiłku ale to margines ( osobiście znam taki jeden przypadek ze wsi)

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darkonza napisał:

A giełdy rosną. Jak tu nie wierzyć w to że kryzysy są planowane. Koronka nie była planowana więc i giełda USA zupełnie nie ma zamiaru zaliczyć dna

Jak rząd USA drukuje kasę i ją pompuje przez banki w giełdę to rekiny korzystają. Dlaczego mieliby  nie wykorzystywać głupoty innych ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koelner napisał:

6 miesięcy i w międzyczasie dostajesz z pupu oferty pracy lub nawet szkolenia zawodowe do sektorów gdzie są braki ( kierowcy , spawacze itp itd ) , jeśli ich nie podejmiesz to do widzenia . wiem że są osoby które się zatrudniają żeby mieć prawo do zasiłku ale to margines ( osobiście znam taki jeden przypadek ze wsi)

Tu też można wspomnieć w dobie kryzysu że jeśli jesteś zarejestrowany jako bezrobotny i w czasie podpierania zasiłku samodzielnie znajdziesz pracę, przysługuje ci dodatek aktywizacyjny z UP w kwocie 50% zasiłku dla bezrobotnych

To mało znana opcja, przez co sporo osób które pracę znajdą (bo w praktyce pracy w UP nie ma) nie bierze tej kasy i nasze praworządne duszyczki z rządu chowają ja w kieszeń

 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
Godzinę temu, quevas napisał:

Nie dość, że w Wielkim, to jeszcze ze złamaniem procedur, za które przyzwoici obywatele - nie mylić w Dudą, Morawieckim i Kaczyńskim et consortes - obrywają 10 tys. grzywnami :

 

http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,127222,25977588,koncert-tvp-wywolal-oburzenie-widzow-wasz-koncert-jest-lepszy.html#s=BoxOpImg8

 

A maski - zdejm !
Miały być aż do odkrycia szczepionki i o jeden dzień dłużej, lecz aktualnie z wulgarną ostentacją nasuwają masowe skojarzenia z przekrętami PISowskich bazyliszków

Przy nakazie noszenia masek, drzemy szaty, ostentacyjnie wbijając słowny sztylet w każdego podłego pisowca

O dziwo, przy częściowym poluzowaniu obostrzeń, narzekamy w dalszym ciągu, tym razem dla odmiany żądając maskowania społeczeństwa do momentu wynalezienia szczepionki.

 

Jak zatem widać, można mięć w tym samym momencie pretensje do pogody, narzekając na słońce i przeklinając deszcz. 

 

Cytat

Komisja Europejska wykłada na stół łącznie 62,8 mld euro. To propozycja dofinansowania dla Polski w ramach pomocy na czas po pandemii koronawirusa. Spora część środków miałaby zostać wypłacona w ramach bezzwrotnych grantów na odbudowę po kryzysie.

Polska jest pod tym względem w czołówce. Więcej pieniędzy mają dostać tylko Włosi i Hiszpanie.

 

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, StaryFan napisał:

Przy nakazie noszenia masek, drzemy szaty, ostentacyjnie wbijając słowny sztylet w każdego podłego pisowca

O dziwo, przy częściowym poluzowaniu obostrzeń, narzekamy w dalszym ciągu, tym razem dla odmiany żądając maskowania społeczeństwa do momentu wynalezienia szczepionki.

 

Jak zatem widać, można mięć w tym samym momencie pretensje do pogody, narzekając na słońce i przeklinając deszcz. 

 

 

Raczej chodzi o podwójne standardy. Koncert się odbył a pielgrzymkę łowicką Policja rozwiązała. To, że dziś PiS powiedział, że maseczek już nie będzie zadziała dopiero w przyszłości i i nie odnosi się do tego co już się wydarzyło. 

Tak więc to raczej Ty artykułujesz niepotrzebne pretensje do rozmówców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie ma czego komentować

To że PiS robi co chce i jak mu się podoba podano tu już X razy ale za każdym razem zjawia się grupka wiadomych ludzi tłumaczących rząd 

Żenada to że PiS wciąż ma tak duże poparcie, skoro jawnie kpi sobie z ludzi i bezpieczeństwa, jednocześnie wyborcom nakazując stosować się do obostrzeń 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
57 minut temu, Sebastian napisał:

Raczej chodzi o podwójne standardy. Koncert się odbył a pielgrzymkę łowicką Policja rozwiązała. To, że dziś PiS powiedział, że maseczek już nie będzie zadziała dopiero w przyszłości i i nie odnosi się do tego co już się wydarzyło. 

Tak więc to raczej Ty artykułujesz niepotrzebne pretensje do rozmówców. 

Doprawdy? Pretensje?

Przecież to 50 post w tym stylu w kilku tematach, gdzie najpierw są pretensje, że są, a potem, że ich nie ma.

Warto się w końcu zdecydować.

44 minuty temu, josephnba napisał:

Nawet nie ma czego komentować

To że PiS robi co chce i jak mu się podoba podano tu już X razy ale za każdym razem zjawia się grupka wiadomych ludzi tłumaczących rząd 

Żenada to że PiS wciąż ma tak duże poparcie, skoro jawnie kpi sobie z ludzi i bezpieczeństwa, jednocześnie wyborcom nakazując stosować się do obostrzeń 

Eeee....  a, mam inne zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, StaryFan napisał:

Doprawdy? Pretensje?

Przecież to 50 post w tym stylu w kilku tematach, gdzie najpierw są pretensje, że są, a potem, że ich nie ma.

Warto się w końcu zdecydować.

Eeee....  a, mam inne zdanie na ten temat.

A tak zapytam przewrotnie, umiesz czytać ze zrozumieniem ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
10 godzin temu, Sebastian napisał:

A tak zapytam przewrotnie, umiesz czytać ze zrozumieniem ? 

 

Nie w tym nic przewrotnego (raczej standardowe działanie), akurat to wyjaśniliśmy już wielokrotnie np. przy Excelu jako narzędziu planistycznym. 

43 minuty temu, josephnba napisał:

Szukanie haków na Trzaskowskiego czas start

Mnie zastanawia co innego, kto to jest Trzaskowski i co do tej pory zrobił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, StaryFan napisał:

. Mnie zastanawia co innego, kto to jest Trzaskowski i co do tej pory zrobił. 

Mniej więcej tyle samo co Andrzej Duda kiedy kandydował 5 lat temu

30 minut temu, Koelner napisał:

252459A5-086B-4B78-8A0F-BE6484C718B6.jpeg

Przecież to wina KO!

Odfastryguj się od Sasina i PiSu lemingu chędożony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, StaryFan napisał:

Nie w tym nic przewrotnego (raczej standardowe działanie), akurat to wyjaśniliśmy już wielokrotnie np. przy Excelu jako narzędziu planistycznym. 

Mnie zastanawia co innego, kto to jest Trzaskowski i co do tej pory zrobił. 

To jeszcze raz bo widocznie Ci to umyka.

1. Wiem, że są różne programy planistyczne. Ja używam sformułowania "specjaliści od Excela" jako  nazwy dla zbioru  ludzi, którzy patrzą na słupki i tabelki próbując wszystko do takowych dopasować.

2. Moje pytanie odnosiło się do tego, że w cytowanych przez Ciebie postach nie było nic o pretensjach związanych ze znoszeniem zakazów czy ich nakładaniem. Pretensje były odnośnie wybiórczego stosowania tychże zakazów. 

 

 

Godzinę temu, Koelner napisał:

252459A5-086B-4B78-8A0F-BE6484C718B6.jpeg

Ja tam w tym nie widzę nic zabawnego. 70 baniek to koszt wiaduktu w Skierniewicach albo chemioterapii na Mięsaka Ewinga dla 70 osób. A przecież to tylko koszty państwa a gdzie koszty poniesione na kampanię przez partie, które na koniec i tak my pokryjemy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
17 minut temu, Sebastian napisał:

1. Wiem, że są różne programy planistyczne. Ja używam sformułowania "specjaliści od Excela" jako  nazwy dla zbioru  ludzi, którzy patrzą na słupki i tabelki próbując wszystko do takowych dopasować.

Nie ma już z 15 lat takich "specjalistów od Excela", padli razem z firmami w których pracowali.

A niektóre programy są na tyle zaawansowane, że docelowej funkcjonalności nie ogarniają ludzie z działu controllingu w dużych firmach.

"Specjalistów od Excela" dzisiaj spotyka się już jedynie w urzędach, co nie przeszkadza wydawać mln na naukę MP.

18 minut temu, Sebastian napisał:

2. Moje pytanie odnosiło się do tego, że w cytowanych przez Ciebie postach nie było nic o pretensjach związanych ze znoszeniem zakazów czy ich nakładaniem. Pretensje były odnośnie wybiórczego stosowania tychże zakazów. 

Cytat

W Australii obeszło się bez poniżania obywateli maskowaniem przymusowym oraz zamykania lasów i parków :

Cytat

Jak to się robi w Grecji [też bez maskarady] :

Cytat

"maski nie chronią nas przed zakażeniem przez innych, ale chronią innych przed zakażeniem przez nas"

przecież to jest piętrowy idiotyzm

kto na nim zarabia ? I dlaczego maski stały się obowiązkowe właśnie wtedy, gdy zamówiono cały kontener z Chińczykowa ?

Cytat

skoro nie chronią Lolka przed Bolkiem, a Bolka przed Lolkiem, to jak mogą chronić Lolka przed Bolkiem, a Bolka przed Lolkiem ?

Nie chce mi się polemizować, zwróciłem jedynie uwagę na brak konsekwencji. Okładanie pałą polityków, bez względu na opcję mi nie przeszkadza.

Po prostu dowcip "na swojego szczekasz" ma długą brodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StaryFan nie zauważyłem tu żeby ktoś narzekał na maseczki, ludzie je noszą  bo każdy sobie zdaje sprawę z sytuacji. Owszem noszenie ich na ulicy jest trochę bez sensu ale w komunikacji czy w pomieszczeniach nikt nie kwestionuje potrzeby

Ale jeśli w dobie pandemii PiS robi zakazy zgromadzeń a łazi 10go po centrum tłumem, łazi oo cmentarzu, kiedy 26go w dobie zakazów dla kin, teatrów, zakazie koncertów odbywa się z ramienia TVP "reżyserowany koncert że statystami tylko" to jak tu nie narzekać?

Słuchanie Martynika jest mniej groźne niż słuchanie Kazika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
26 minut temu, josephnba napisał:

@StaryFan nie zauważyłem tu żeby ktoś narzekał na maseczki, ludzie je noszą  bo każdy sobie zdaje sprawę z sytuacji. Owszem noszenie ich na ulicy jest trochę bez sensu ale w komunikacji czy w pomieszczeniach nikt nie kwestionuje potrzeby

Ale jeśli w dobie pandemii PiS robi zakazy zgromadzeń a łazi 10go po centrum tłumem, łazi oo cmentarzu, kiedy 26go w dobie zakazów dla kin, teatrów, zakazie koncertów odbywa się z ramienia TVP "reżyserowany koncert że statystami tylko" to jak tu nie narzekać?

Słuchanie Martynika jest mniej groźne niż słuchanie Kazika?

 

Nie będę już poprawiał na czerwono.

 

Pomijając to, dwóch europejskich polityków zapadło się pod ziemię w związku z CV.

Putin zaszył się w bunkrze, Trzaskowski poszedł na L4 (przemęczenie). Reszta na posterunku mniej lub bardziej.

Pytanie po co mi prezydent, który ucieknie przed grypą, lub szambem? Większość Rosjan dzisiaj zadaje sobie to pytanie, ja nie mam ochoty.

 

Dopóki Polska ma kilkanaście razy mniej zgonów per capita (czy może raczej per mln), niż bogate kraje z kapitalną służbą zdrowia, przewidywalny najmniejszy kryzys i jest na podium w dotacjach UE, zarówno per capita jak i całościowo, dopóty Morawiecki z Szumowskim (i każdy inny) mogą grać na mandolinie u Rydzyka i nic mnie to nie obchodzi i vice versa gdyby było inaczej.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.