Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, jack napisał:

Widać kto pędzi bimber 🙊

Na tej mapce nie zobaczysz. Wystarczy sprawdzić, w jakim zaborze wprowadzono prohibicję i gdzie są duże kompleksy leśne ;)

Jeśłi chodzi o okręg warszawski to królowały" Legionowo oraz Jabłonna.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
17 minut temu, jack napisał:

Widać kto pędzi bimber 🙊

I pije koniecznie czerpakiem, lub z gumowca.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, StaryFan napisał:

Dawni "działacze" PO-PSL dzisiaj występują jako bezpartyjne komitety, bo ludzie mają dość przekrętów i afer. W innym przypadku byłaby polityczna utylizacja.

jesteś z lubelskiego prawda? wiesz ilu ludzi stąd z przeszłością w PSL jest teraz w PiS?  nawet co najmniej jeden poseł. ludzi to nie obchodzi, głosują na partię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
1 minutę temu, Koelner napisał:

bardzo fajne te mapki ale warto byłoby mieć z podziałem na mieszkańca 

Lub np wysilić się i przeczytać legendę :)

6 minut temu, lorak napisał:

jesteś z lubelskiego prawda? wiesz ilu ludzi stąd z przeszłością w PSL jest teraz w PiS?  nawet co najmniej jeden poseł. ludzi to nie obchodzi, głosują na partię.

Wiem, bo kilku już się pozbyłem. Dlatego pisałem, że sprawa jest ciężka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, StaryFan napisał:

dziwiło mnie podejście ze stereotypem alkoholowym, bo na wschodzie nie widać lumperii. Prześledziłem dane i mapy i rzeczywistość nie kłamią.

skoro prześledziłeś, to możesz napisać co oznacza "wydatki na alko na jednego mieszkańca"? promile, czy może złotówki (wtedy nic dziwnego, że zachód wydaje więcej, ale pewnie pije mniej), czy coś innego? a najlepiej to byłoby zobaczyć dane sprzedażowe z poszczególnych województw i samemu "poanalizować" ; ]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack napisał:

Widać kto pędzi bimber 🙊

Najlepszy dodam

A wracając do mapki to co ona ma wspólnego z tematem dyskusji?

Jeśli teraz idziemy w tę stronę to ja chyba mówię pas, bo trochę nie mam czasu na takie gierki

 

A tej tak zwanej lumperii najwięcej, co oczywiste, jest w dużych skupiskach, bo tam też te skrajności są zawsze najbardziej widoczne. 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
6 minut temu, lorak napisał:

skoro prześledziłeś, to możesz napisać co oznacza "wydatki na alko na jednego mieszkańca"? promile, czy może złotówki (wtedy nic dziwnego, że zachód wydaje więcej, ale pewnie pije mniej), czy coś innego? a najlepiej to byłoby zobaczyć dane sprzedażowe z poszczególnych województw i samemu "poanalizować" ; ]

 

Ktoś Ci się włamał na konto? :)  Algorytm jest przecież podany na widelcu.

Skończył mi się czas na kilka następnych dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, rw30 napisał:

żenua te zasiłki. W Hiszpanii wynosi 70% ostatniej (albo średniej z ostatniego roku, nie pamiętam) pensji, tam to można pożyć

W Niemczech 66%.

A w Polsce masz mieć 1200 przez 6 miesięcy i ludzie gadają jakieś bajki o utrzymywaniu nierobów.

A niedawno jeszcze to było 700 złotych. Łączny zasiłek wynosił jakąś połowę miesięcznego zasiłku od średniej niemieckiej. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oczywiście, ale to utrzymywanie nierobów (zwłaszcza że ten zasiłek niebezpiecznie chyba się zbliża do minimalnej), tego nie neguję. A że inne kraje majo większy gest to inna sprawa, zresztą z jakiej paki mielibyśmy mieć social porównywalny do Niemiec? 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rw30 napisał:

no oczywiście, ale to utrzymywanie nierobów, tego nie neguję. A że inne kraje majo większy gest to inna sprawa, zresztą z jakiej paki mielibyśmy mieć social porównywalny do Niemiec? 

Utrzymywanie nierobów? Lol

By mieć prawo do zasiłku musisz mieć minimum 12 miesięcy nieprzerwanej pracy i szukać nowej.

To nie utrzymywanie nierobów, ale pomoc ludziom po stracie/zmianie pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.