Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, ignazz napisał:

Różnica skali i mimo wszystko takiej bezkarności. Zjawisko było od lat oczywiście i nie jest to tylko domena obecnej ekipy ale moim zdaniem przekręcili licznik pare razy. A mieszanie w ustawieniach systemu politycznego o wyraźnych wpływach religijnych z ogromnymi słabościami rozwiązań ekonomicznymi to uwypukla. Oczywiście opozycja tez dążyła do utrzymania władzy ale nie przypominam sobie akcji z nocnymi głosowaniami oraz takich mizernych pokrak jak Misiewicz. Robiono to samo ale ciut bardziej zjadliwie. Polityk to marny zawód moim zdaniem ale jakość mamy dramatycznie niska. I tu PiS dołożył się do tego najbardziej.  

Eeeee nie, po prostu teraz jest teraz i lepiej pamiętasz to z teraz niż to z wtedy. Dlatego śmieszą i śmieszyli mnie KODomici gdy tak warczeli, bo nie pamiętali co robili ci, którzy teraz szli z nimi fizycznie czy medialnie ramię w ramię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kandydatów w debacie wyglądała i mówiła tak ze nie powierzyłbym im inwestycji moich 5.000 a co tu mówić o zarządzaniu państwem i kreowaniem polityki zagranicznej. Słabe czasy. A w naszej dyskusji wysyłasz mnie do Mozambiku jak mi się tu nie podoba. Szybciej trafie do USA bo kupując dom o odpowiedniej kwocie z Marszu pozytywnie rozpatrywany jest wniosek o obywatelstwo. Tylko ze jestem Polakiem stad nie ruszam się na razie. 

1 minutę temu, Cardi napisał:

Eeeee nie, po prostu teraz jest teraz i lepiej pamiętasz to z teraz niż to z wtedy. Dlatego śmieszą i śmieszyli mnie KODomici gdy tak warczeli, bo nie pamiętali co robili ci, którzy teraz szli z nimi fizycznie czy medialnie ramię w ramię.

Stary jestem. Teraz już mi się wszystko rozmywa a lepiej pamietam to co 8 lat temu było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał:

Różnica skali i mimo wszystko takiej bezkarności.

Nah. Jeśli chodzi o bezkarność to wystarczy przypomnieć sobie słowa Adasia o Bronku.

7 minut temu, ignazz napisał:

Zjawisko było od lat oczywiście i nie jest to tylko domena obecnej ekipy ale moim zdaniem przekręcili licznik pare razy.

Każdy ma prawo do swojego zdania. Wbrew pozorom za PiSu jeszcze bardziej niż za poprzedniej ekipy (wystarczy popatrzeć na reakcje wobec manifestacji 'anty')

8 minut temu, ignazz napisał:

A mieszanie w ustawieniach systemu politycznego o wyraźnych wpływach religijnych z ogromnymi słabościami rozwiązań ekonomicznymi to uwypukla. 

W czym rozwiązania ekonomiczne PO były lepsze od rozwiązań ekonomicznych PiS?

Tych 'wpływów religijnych' ja jako osoba niewierząca do tej pory nie odczułem. W czym one się objawiają? Że dali trochę kasy Tadkowi? Tamci z tych samych pobudek dawali Adasiowi. Karuzela kręci się.

10 minut temu, ignazz napisał:

nie przypominam sobie akcji z nocnymi głosowaniami

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=listaglos&IdDnia=1420

15 minut temu, ignazz napisał:

nie przypominam sobie takich mizernych pokrak jak Misiewicz.

Ryszard Petru zaniepokojony sondażami. „Bardzo bolało głosowanie ...'

 

a ten Pan z PO dostał za ich rządów medal za obronność (z innego kruszcu, but still) w tym samym wieku co Misio - https://pl.wikipedia.org/wiki/Cezary_Tomczyk

Słyszałeś o tym? Nie -> bo nie robiono wokół tego tak nieadekwatnej histerii (różne obozy jak widać przekręcają licznik w różnych sprawach -> w zależności od potrzeb)

23 minuty temu, ignazz napisał:

Robiono to samo ale ciut bardziej zjadliwie.

Albo było to po prostu polane smaczniejszym sosem medialnym

24 minuty temu, ignazz napisał:

Polityk to marny zawód moim zdaniem ale jakość mamy dramatycznie niska. I tu PiS dołożył się do tego najbardziej.  

Tak jak pisałem - za PiSu masz pełne prawo wyrażania swoich opinii, policja Cię raczej nie przekopie ani nie zabierze lapka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2020 o 13:00, lorak napisał:

dokładnie. moim zdaniem Biedroń wypadł najgorzej w każdej rundzie. tak to punktowałem (oceniałem merytoryczność oraz styl wypowiedzi; kwestię słuszności poglądów, czy się z nimi zgadzam, to odmienna sprawa, więc starałem się ignorować):

  I II III IV V TOTAL
Bosak 5 1 1 1 4 12
Hołownia 4 3 2 2 8 19
Tajano 1 2 6 9 5 23
Piotrowski 7 4 7 4 1 23
Duda 2 7 9 3 3 24
Żółtek 3 5 4 5 7 24
Kidawa 6 8 5 8 2 29
Jakubiak 8 6 3 6 9 32
Kamysz 9 9 8 7 6 39
Biedroń 10 10 10 10 10 50

generalnie kandydatów można było podzielić na dwie grypy: naturalnie mówiących, wierzących w swoje przekonania (Bosak, Piotrowski, Żółtek, Jakubiak chyba Tajano oraz Hołownia - choć tego ostatniego jestem najmniej pewien, bo jednak duże doświadczenie w TV sprawia, że wie jak grać) oraz tych, którzy są pacynkami (Kamysz, Duda, Biedroń, Kidawa). 

dla mnie największym zaskoczeniem był ten Piotrowski, ale to pewnie dlatego, że drugi raz w życiu go widziałem. choć tak czy inaczej dość wyważony oraz konkretny. Duda też powyżej oczekiwań, był znakomicie przygotowany, ale być może to dlatego, że znał pytania - jedyną wpadkę zaliczył, gdy wdał się w pyskówkę z Kamyszem.

może Cie zainteresuje:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
17 godzin temu, polskignom napisał:

https://businessinsider.com.pl/firmy/podatki/zwolnienie-ze-skladek-zus-podniesie-podatki-przedsiebiorcow/92lypbm

hmm, czyżby problem był w tym, ze koszty, których nie poniesiono nie mogą być uznane za koszt? Dziwnie dziwnie tendencyjne te artykuły...

Tu nie ma problemu, jest jedynie w głowie pisarza.

Np. przedsiębiorca płacący zus za siebie, mający dochód, nie odliczy składek i zapłaci większy podatek, ale koszty utrzymania sumarycznie zmaleją.

Ale wyobraź sobie, że będą tacy którzy (przy stopie) nie mają przychodu/ mają niższy niż koszty (bez ulgi)... I to jest grupa docelowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ptak napisał:

Jako, że niespecjalnie śledzę to co się dzieje w polskiej "polityce" to w piątek byłem zdziwiony informacji, że nie będzie dzisiaj wyborów. Ktoś mi wyjaśni dlaczego?

okazalo sie ze nie da sie zdazyc zorganizowac wyborow 10 maja jesli ustawa o tym jak je przeprowadzic wchodzi w zycie 8 maja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fluber napisał:

może Cie zainteresuje:

 

zainteresowało i w sumie zgadzam się z nim, mimo że ocenił Biedronia tak wysoko (ale to w sporej mierze za końcowe przemówienie, a tego nie brałem pod uwagę).

16 godzin temu, kucio napisał:

Plus temat maseczek był wałkowany. Chodzi o ograniczenie zasięgu aerozolu oddechowego, co zmniejsza szanse zarażenia innych.

to dlaczego minister nie nosi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluber napisał:

okazalo sie ze nie da sie zdazyc zorganizowac wyborow 10 maja jesli ustawa o tym jak je przeprowadzic wchodzi w zycie 8 maja:)

A to nie wiedzieli o tym prędzej? Czyli Kaczyński wyrzucił w błoto kilkadziesiąt milionów? Bogaty kraj mamy 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quevas napisał:

istotne rzeczy dyskutowane są poza kamerami, i nie robią tego prezydenci, lecz ich doradcy oraz cała chmara ekspertów zatrudnionych w kancelarii

prezydent istotnie powinien głównie ładnie się uśmiechać, a w tym względzie Kidawa-Błońska dystansuje całą konkurencję

Ale to prezydenci wybierają doradców, a w te kompetencje Kidawy śmiem wątpić patrząc na jej "kampanię" której nie ma.

2 godziny temu, quevas napisał:

ale może właśnie takiego prezydenta potrzebujesz

nie sądzę, nieporadnego prezydenta już miałem, w poprzedniej kadencji. Adrian jest jaki jest, ale jednak można mu (nieco) mnie zarzucić niż BronKomowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rw30 napisał:

ej to jak tam były te wybory czy nie, a jeśli tak to kto wygrał?  nie żeby mi to spędzało sen z powiek kto będzie 'głowo państwa' przez kolejne 5 lat, ale dobrze by było być zorientowanym.

Kaczyński pierwszy, Jan Paweł Drugi, Arsenal 4, Kubica nie dojechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, rw30 napisał:

ej to jak tam były te wybory czy nie, a jeśli tak to kto wygrał?  nie żeby mi to spędzało sen z powiek kto będzie 'głowo państwa' przez kolejne 5 lat, ale dobrze by było być zorientowanym.

Przegrała Polska.

Można już skandować "Polacy nic się nie stało"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
14 minut temu, Mirwir napisał:

Przegrała Polska.

No. Swoją drogą gruby obciach, że w dobie pandemii, nasi Janusze nie potrafią się dogadać w wydawałoby się prostej sprawie.

Pomijając standardowe "czyja wina", hasło poszło w Świat. 

Chociaż i tak lepiej, niż gdyby były tradycyjne, bo nie tylko teleranka, ale i znośnego lata mogłoby nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, StaryFan napisał:

No. Swoją drogą gruby obciach, że w dobie pandemii, nasi Janusze nie potrafią się dogadać w wydawałoby się prostej sprawie.

Pomijając standardowe "czyja wina", hasło poszło w Świat. 

Chociaż i tak lepiej, niż gdyby były tradycyjne, bo nie tylko teleranka, ale i znośnego lata mogłoby nie być.

Ale po co mieli  się dogadywać ? PiS ma większość w parlamencie i prezydenta. Może przepchnąć każdą ustawę. Winny jest tylko PiS. 

Do tej pory PiS przepychał co chciał i nie miał problemów. Teraz nagle musi się dogadywać..

No ludzie nie wpychajcie tego gówna innym...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sebastian napisał:

Ale po co mieli  się dogadywać ? PiS ma większość w parlamencie i prezydenta. Może przepchnąć każdą ustawę. Winny jest tylko PiS. 

Do tej pory PiS przepychał co chciał i nie miał problemów. Teraz nagle musi się dogadywać..

No ludzie nie wpychajcie tego gówna innym...

 

 

PIS nie ma większości w parlamencie. Koalicja Zjednoczona Prawica ma większość w parlamencie. Jak jeden z koalicjantów odmówił poparcia ustawy, którą wymyślił PIS, to zaczęliśmy mieć do czynienia z sytuacją, w której PIS nie ma większości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
5 minut temu, Sebastian napisał:

Ale po co mieli  się dogadywać ? PiS ma większość w parlamencie i prezydenta. Może przepchnąć każdą ustawę. Winny jest tylko PiS. 

Do tej pory PiS przepychał co chciał i nie miał problemów. Teraz nagle musi się dogadywać..

No ludzie nie wpychajcie tego gówna innym...

No.

Wróć. Już się nie dziwię, że się nie potrafią dogadać w prostej sprawie.

 Mea culpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.