Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, kucio napisał:

 ale jednocześnie podtrzymuje, że to nie tylko wina PiSu, ale całej opozycji. Jakby jedni i drudzy mieli trochę wyobraźni i chcieli rozmawiać, to wszystko to nie miałoby miejsca.

bez urazy kucio ale jesteś straszny beton jeśli chodzi o to wine opozycji. Opozycja może tylko i wyłącznie gadać. Zjednoczona prawica ma tyle głosów, że nie musi się nimi przejmować ich gadaniem. Uchwala ustawy, co zrobi senat to mogą odrzucić a potem Andrzej podpisze. Od tyle.

Ostatnie 15 lat to historia tego jak dogadywać się z PiS. W 2005 PO i PiS byli dogadani, a potem ktoś się rozmyślił. 2005/7 PiS+LPR+Samoobrona dogadani aż zostali jedzeni itd.

Co do wyobraźni to masz racje ewidentnie jej brakuje.

Gdyby nie poświęcali tyle czasu na te marketingowe bicie piany i wymyślanie tarcz 1.0, 2.0, 3.0 it czy kolejnych programów z + (ostatnio widziałem Ochrońmy Polskę Plus wtf?)

na wymyślenie dobrej strategii i działań to może po prawie dwóch miesiącach CV w Polsce ta krzywa byłaby przełamana. Morawiecki około 20 marca mówił, że o CV wiedzieli na początku stycznia i rozpoczęli przygotowania.

Piszesz o pomyśle Gowina. Ok Gowin ma ~18 posłów. Aby wnieść projekt zmiany konstytucji potrzeba ~ 90. Aby ten projekt przegłosować >300.

Pomysł pomysłem, ale Gowin nie znalazł tych brakujących posłów.

5 minut temu, fluber napisał:

no nie. i brak mozliwosci oddania przeze mnie glosu jest podstawa uniewaznienia wyborow. ktore formalnie nie zostaly odwolane wiec odbywaja sie jutro.

 

A kto je organizuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
8 minut temu, fluber napisał:

no nie. i brak mozliwosci oddania przeze mnie glosu jest podstawa uniewaznienia wyborow. ktore formalnie nie zostaly odwolane wiec odbywaja sie jutro.

 

:) 

6 minut temu, Mirwir napisał:

 Uchwala ustawy, co zrobi senat to mogą odrzucić a potem Andrzej podpisze. Od tyle

Ale do tego potrzebne są terminy. W zaistniałych okolicznościach, wybory storpedował senat, nie dając żadnych szans na ich przeprowadzenie.

Mógł to zrobić od razu i ewentualna wina spadłaby na PIS. Ale wykorzystał maksymalny czas, stawiając wszystkich (wyborców też) w trudnej sytuacji.

 

Faul i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Senat jest w rękach opozycji, wiec trzymanie miesięcznego terminu ze względu na covid to totalna głupota i ich wina, a nie pisu.

 

Teraz, Zdzich napisał:

Cały szacunek jaki miałem do Szumowskiego wyparował. Dosyć szybko przebył drogę do kompletnego ośmieszenia się.

A co się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
17 minut temu, Zdzich napisał:

Cały szacunek jaki miałem do Szumowskiego wyparował. Dosyć szybko przebył drogę do kompletnego ośmieszenia się.

Rozwiniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, StaryFan napisał:

Rozwiniesz.

 

25 minut temu, polskignom napisał:

A co się stało?

Na przykład coś takiego....

Nie noszę maski, bo jestem zdrowy... To wbrew temu, co nakazuje wszystkim. Gigantyczny fail. Za podobny w Wielkiej Brytanii facet podał się do dymisji - za spotkania z kochanką w czasie kwarantanny. Nie po to nakazujesz coś ludziom, by potem to jawnie olewać i to z idiotycznym wytłumaczeniem.

No i dzisiejsza wypowiedź, że jesteśmy między wygaszaniem epidemii, a wchodzeniem w trend wzrostowy. Po Ministrze Zdrowia i przede wszystkim lekarzu spodziewam się konkretów, a nie gadania, że pod sobą mamy ziemię, a nad nami niebo. Tyle to byle kto może powiedzieć. W Niemczech często publikowany i aktualizowany jest współczynnik reprodukcji wirusa, a u nas to wszystko na pałę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kucio napisał:

@Zdzich - a nie dobrze jak polityk potrafi przyznać się do błędu? Plus temat maseczek był wałkowany. Chodzi o ograniczenie zasięgu aerozolu oddechowego, co zmniejsza szanse zarażenia innych.

Ale ja nie mam pretensji, że zmienił zdanie w kwietniu odnośnie w kontrze do tego co mówił w lutym. Ja mam pretensje, że jest maj, a on nie zakłada maski, bo jest zdrowy. To samo może powiedzieć każdy, kto chodzi z maską pod brodą. Ale ich się tępi i daje mandaty, a minister na żywca i w telewizji beztrosko się przyznaje do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
15 minut temu, Zdzich napisał:

No i dzisiejsza wypowiedź, że jesteśmy między wygaszaniem epidemii, a wchodzeniem w trend wzrostowy. Po Ministrze Zdrowia i przede wszystkim lekarzu spodziewam się konkretów, a nie gadania, że pod sobą mamy ziemię, a nad nami niebo. Tyle to byle kto może powiedzieć. W Niemczech często publikowany i aktualizowany jest współczynnik reprodukcji wirusa, a u nas to wszystko na pałę.

Nie, tutaj to akurat chyba podał obecną R=1 dla całego kraju, z tego co pamiętam i wyjaśnił, że może pójść w obydwie strony. Coś tam bąknął jeszcze o modelach z epidemią na jesieni.

Może niezbyt precyzyjnie, ale logicznie.

 

Z byciem zdrowym, pełna zgoda, trudno wymagać, jak samemu olewa się zalecenia.

Ale wiesz, to jak z policjantami na filmach którzy dostali trochę więcej władzy i nie wiedzą co z nią zrobić.

Zresztą nie tylko oni :) 

 

 

Krystyna dała jakieś dalsze instrukcje, za co i ile się modlić? Bo nie puszczają pary, czy wstawać na wybory, czy nie.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Zdzich napisał:

 

Na przykład coś takiego....

ale wiesz że to jest re-upload wywiadu bodajże z 26 marca (kiedy dokładnie tam samo WHO odradzało maseczki zdrowym)?

 

o tutaj masz - https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-03-26/minister-zdrowia-w-gosciu-wydarzen-transmisja-od-1915/

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:
24 minuty temu, Zdzich napisał:

 

ale wiesz że to jest re-upload wywiadu bodajże z 26 marca (kiedy dokładnie tam samo WHO odradzało maseczki zdrowym)?

 

o tutaj masz - https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-03-26/minister-zdrowia-w-gosciu-wydarzen-transmisja-od-1915/

O to sorry! Zwracam honor i przepraszam raz jeszcze! To cofam o tej kompromitacji zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już dawno zgubiłem z tymi wszystkimi podstawami prawnymi jednych i drugiach a szkoda mi czasu na czytanie sprzecznych opinii ale z tego co rozumiem to jutro miały być wybory ale nie udało się ich zorganizować więc nic się nie stało i zorganizuje się kiedyś później. No właśnie. Się zorganizuje. A jak się znowu nie uda? Dudy kadencja nie ma jakiegoś terminu końcowego? Można to tak ciągnąć w nieskończoność? Bo jakby tak już się nie udało zorganizować wyborów to może nic by się takiego nie stało, co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zdzich napisał:

O to sorry! Zwracam honor i przepraszam raz jeszcze! To cofam o tej kompromitacji zdecydowanie.

luz

takie czasy - czy to TVP czy TVN czy jakiś random na YT - niczego nie powinno się przyjmować na 'słowo honoru', bo wszędzie jest realne ryzyko agendy :) (no chyba, że moje posty -> te traktujcie jak prawdę objawioną, bo mam doktorat z prawdy xD)

z pozdrowieniami dla @ignazz :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

luz

takie czasy - czy to TVP czy TVN czy jakiś random na YT - niczego nie powinno się przyjmować na 'słowo honoru', bo wszędzie jest realne ryzyko agendy :) (no chyba, że moje posty -> te traktujcie jak prawdę objawioną, bo mam doktorat z prawdy xD)

z pozdrowieniami dla @ignazz :P 

Akurat mało oglądam tv a jeszcze mniej polityki aby te pozdrowienia przyjąć. Ale dziękuje za pamięć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

Nawet Vader wiedział co zło a co dobro. Wiec nie wierze ze nie widzisz tej obłudy obozu rządzącego. 

nie widzę po prostu jakiejś specjalnej różnicy jakościowej/wielkościowej jeśli chodzi o hipokryzję (i tym podobne) między tym obozem a innymi :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, julekstep napisał:

nie widzę po prostu jakiejś specjalnej różnicy jakościowej/wielkościowej jeśli chodzi o hipokryzję (i tym podobne) między tym obozem a innymi :) 

Różnica skali i mimo wszystko takiej bezkarności. Zjawisko było od lat oczywiście i nie jest to tylko domena obecnej ekipy ale moim zdaniem przekręcili licznik pare razy. A mieszanie w ustawieniach systemu politycznego o wyraźnych wpływach religijnych z ogromnymi słabościami rozwiązań ekonomicznymi to uwypukla. Oczywiście opozycja tez dążyła do utrzymania władzy ale nie przypominam sobie akcji z nocnymi głosowaniami oraz takich mizernych pokrak jak Misiewicz. Robiono to samo ale ciut bardziej zjadliwie. Polityk to marny zawód moim zdaniem ale jakość mamy dramatycznie niska. I tu PiS dołożył się do tego najbardziej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.