Skocz do zawartości

FAQ dla nowych


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

Warto dodać, że jeśli nie zdecydujesz się na maxa to zawodnik nie jest RFA, mozesz mu wtedy dać po prostu więcej kasy dzięki prawom birda.

Dlaczego tak jest? Nie wiem - jak tu przyszedłem to już tak to wyglądało i chyba to jest największe odstępstwo od rlNBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

Po 3cim roku rookie kontraktu możesz zdecydować się na danie takiemu grajkowi 'małego maxa' (czyli zaczynającego się od 13 500 000 na 5 lat), przez co dany grajek 'traci' 4ty rok rookie kontraktu i wskakuje od razu na ten nowy (więc 3+5 możesz mieć pewniaka). Jest to trochę ryzykowne (bo jednak tracisz ten ostatni rok fajnej rookie umowy) ale jak masz studa to rób.

W tym roku tylko  LeBron James w Grizzlies dostał taki kontrakt.

W odpowiednim momencie (jakoś w okolicach PO) powstanie odpowiedni temat, gdzie będzie można to zgłaszać.

Czyli nie ma opcji wyrównania oferty wygranego kontraktu?

To dość mocno zbija wartość rookasów i picków. Ważna informacja.

1 minutę temu, SlaKB napisał:

Dlaczego tak jest? Nie wiem - jak tu przyszedłem to już tak to wyglądało i chyba to jest największe odstępstwo od rlNBA

A przypadkiem kiedyś tak nie było po prostu w RL NBA, że nie było tej ochrony dla klubów właścicieli? Tak mi się wydaje, bo w sumie tymi sprawami to się nigdy nie interesowałem, ale coś mi świta takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Czyli nie ma opcji wyrównania oferty wygranego kontraktu?

To dość mocno zbija wartość rookasów i picków. Ważna informacja.

A przypadkiem kiedyś tak nie było po prostu w RL NBA, że nie było tej ochrony dla klubów właścicieli? Tak mi się wydaje, bo w sumie tymi sprawami to się nigdy nie interesowałem, ale coś mi świta takiego.

Chyba właśnie tak było, dodatkowo ta możliwość dania maxa to nie wiem czy nie pomysł chlopakow stąd. Opcji wyrównania nie ma.

Dodatkowo u nas nie ma stepien rule.

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do finansów:

Salary Cap - 54 mln. Do tej kwoty można podpisywac normalnie FA za gotówkę. Powyżej tej kwoty można podpisywac zawodników jedynie za MLE, LLE i minimum. Można również przekroczyć te 54 mln za pomocą trejdow czy też przedłużeń graczy (lub gdy po prostu z roku na rok kontrakty graczy rosną), ale nie można przekroczyć kwoty 80 mln. I to jest taki hard cap, po przekroczeniu tej kwoty mogą być bany na FA, czy też zabranie pickow (raczej to pierwsze).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MLE i LLE to wyjątki za pomocą których możemy podpisać zawodników na jednoroczne kontrakty.

MLE - 4 500 000

LLE - 1 200 000

Nie można tego rozbijać na dwoch graczy. Do zawodnika podpisanego za pomocą któregoś z tych wyjątków mamy później prawa i możliwość podpisania go na umowie MLE* (max 5.4 mln pierwszy rok, 5 lat, 10%) lub LLE* (max 1.44 mln pierwszy rok, 5 lat, 10%)

Za pomocą tych umów również możemy przekroczyć salary (54 mln)

7 minut temu, julekstep napisał:

chyba dzień 100 (czyli prawie do końca RS)

RS trwa 120 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MarcusCamby napisał:

Nie można robić Shaq III czy Jordan III? :)

Niby można, ale nie wszystko na raz. Gra dopiero odżywa, zobaczy się jak to będzie, ale w tym sezonie żadnych drastycznych zmian już nie będzie. :) Po sezonie jak najbardziej będzie miejsce do dyskusji na temat usprawnienia gry itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SlaKB napisał:

Niby można, ale nie wszystko na raz. Gra dopiero odżywa, zobaczy się jak to będzie, ale w tym sezonie żadnych drastycznych zmian już nie będzie. :) Po sezonie jak najbardziej będzie miejsce do dyskusji na temat usprawnienia gry itd.

To znaczy ja nie jestem zwolennikiem przyspieszenia. Dziwi mnie tylko jakbyś mówił, że za chwilę gra się skończy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

To znaczy ja nie jestem zwolennikiem przyspieszenia. Dziwi mnie tylko jakbyś mówił, że za chwilę gra się skończy :P

Patrzę przyszłościowo :tongue:

a simka dwóch meczów dziennie obniża np. możliwość reakcji na kontuzję gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.