Skocz do zawartości

FAQ dla nowych


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, january napisał:

1)Następne do którego roku:)? W sensie 08, 09, 10, 11? Czy jakoś się robi pętelka?

Tak po kolejnych sezonach, kolejne klasy.

Parę lat temu zrobiła się pętelka i cofnęliśmy się do połowy lat 80. Widać trochę tu (zakładka history) http://simbasket.pl/html/ 

5 minut temu, january napisał:

2)Loterie draftu są?

Są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

1)Następne do którego roku:)? W sensie 08, 09, 10, 11? Czy jakoś się robi pętelka?

Lecimy ile się da. Patrząc na to, że w rok robimy mniej więcej 2 sezony to mamy jeszcze zapas zanim zaczniemy się martwić :) 

3 minuty temu, january napisał:

2)Loterie draftu są?

Są. Wg 'starych' zasad (im gorzej tym lepiej)

4 minuty temu, january napisał:

3) Jest jakiś hardcap?

Soft cap - 54 000 000

hard cap - 80 000 000

5 minut temu, january napisał:

4) Jak przekraczam hardcap w przyszłym sezonie, to rookies i ludzi za minimum mogę podpisywać?

Dla nowych GMów jest taryfa ulgowa (szczególnie jak dostają taki problem w spadku) - więc rookies i minima pewnie przejdą, ale domyślnie nie przekraczamy hard capa pod groźbą kar administracyjnych xD (ban na FA itp) :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Na FA w trakcie sezonu można znaleźć coś ciekawego? Typu 20 latek z potencjałem C w którego lepiej mi inwestować niż jakiegoś 34 latka bez wartości i przyszłości?

W trakcie sezonu na FA podpisujesz tylko na 1dno roczne minima, więc to nie są domyślne gracze pod inwestycje (a raczej bieżące uzupełniania składu).

Jeśli chodzi o potencjał to polecam patrzeć do pliku csv (napisałem w PM gdzie do pobrania) - tam masz dokładne wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarcusCamby napisał:

Trade robicie cały czas? Nie ma jakiś okienek na to konkretnych?

Jest trade deadline w trakcie sezonu. Chyba dzień 100 o ile dobrze pamiętam.

7 minut temu, MarcusCamby napisał:

Na FA w trakcie sezonu można znaleźć coś ciekawego? Typu 20 latek z potencjałem C w którego lepiej mi inwestować niż jakiegoś 34 latka bez wartości i przyszłości?

W trakcie sezonu nie.

Po sezonie tak, wówczas na FA spadają zawodnicy którym kończą się kontrakty (i albo oni nie chcą przedłużyć, albo GM odpuszcza wymagania finansowe, chęć przedłużenia i wymagania finasowe simuje gra). Ale jeśli twojemu zawodnikowi kończy się kontrakt i chce zostać, a ty łykniesz jego propozycje kontraktu (nienegocjowalna wysokość) to na FA nie trafi.

Nowe kontrakty podpisuje się na zasadzie jawnej licytacji pomiędzy GMami. Trzeba mieć wolne środki w salary.

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, julekstep napisał:

W trakcie sezonu na FA podpisujesz tylko na 1dno roczne minima, więc to nie są domyślne gracze pod inwestycje (a raczej bieżące uzupełniania składu).

Jeśli chodzi o potencjał to polecam patrzeć do pliku csv (napisałem w PM gdzie do pobrania) - tam masz dokładne wartości.

Mam ten plik ale go nie ogarniam jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest zainteresowany samą gierką (żeby zobaczyć jak to działa)

wersja do pobrania jest tutaj: http://www.fbbgames.com/fbb/index.htm (my używamy tej najbardziej podstawowej - 2001)

i tutaj crack :)  http://simbasket.pl/save/crack/

 

Teraz, ignazz napisał:

Mam ten plik ale go nie ogarniam jeszcze. 

po wrzuceniu do excela (albo darmowego zamiennika) polecam (ja tak robię) - dodać nową kolumnę z sumą wszystkich statów (poza potencjałem) dla grajków i tak ich sobie posegregować (od największej sumy do najmniejszej) - to daje pi razy drzwi pojęcie o skillu poszczególnych grajków (choć trzeba pamiętać, że ważne jest też odpowiednie rozłożenie statów - przykładowo center X może mieć overall 800 a być lepszym od centra Y z overall 900 bo ma po prostu te staty lepiej rozłożone - więcej ma w blockach, post def a mniej w nieprzydatnych dla niego badzieiwach typu perimeter D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

Ten year 1 z tabeli przykładowo Robinsona to obecny sezon i on spada czy to kwota na następny sezon. 
dobrze widzę z Heat dwa najbliższe drafty bez 1rd?

obecny.

dobrze widzisz xD ale na pocieszenie masz Roya, ktory jest super rookasem

na zasmucenie masz dziwny kontrakt Dee Browna 😕

2 minuty temu, ignazz napisał:

Czemu Jrue i Jared są w tabeli na początku a potem cała masa z draftu ?

posegreguj sobie tak jak opisalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.