Skocz do zawartości

FAQ dla nowych


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, cvbe napisał:

I jak ten nieszanujący weteranów niewdzięcznik już to zrobi to w jaki sposób mogę go jak najszybciej podpisać? :)

Możesz. Ale obowiązuje lista waivers.

Tak się składa... że mam pierwszeństwo na tej liście. 

Jak ktoś chętny na Ewinga i pick z tego roku to zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ice23 napisał:

Robinson to jest gosc z FA,  za minimum, ale Ewing to gruby kontrakt i zawodnik jeszcze calkiem dobry....Nie widac roznicy? Poza tym widze, ze nowym coraz bardziej odpiedala z wymianami, cutami, pickami itd....

I z czym masz problem? Nikt nie zaorał jeszcze teamu na kilka sezonów do przodu, jak coś takiego będzie miało miejsce to wtedy my wkroczymy + taka aktywność pokazuję pewne luki w przepisach, które będziemy musieli załatać.

Druga sprawa to tak, że jak ktoś przejął team to chcę budować po swojemu więc robi wymiany, Tobie się w budowanie Kings nikt nie wpierdzielal mimo tego, że czasem Twoje ruchy też wydawały się bez sensu. A to, że nowi gracze są aktywni i widać że im się chcę to akurat dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi cutami trzeba coś zrobić bo jak będzie taka sytuacja jak u Januarego ze zrzuca 28mln to potem może za ten hajs brać każdy kontrakt jaki sobie chce nie oddając nic w zamian (tylko $) wiec hipotetycznie

mam zespół z salary 75mln 

zrzucam Ewinga za 28 (gdzie dalej jest to płacone graczowi) 

i potem te 28mln wykorzystuje do przejęcia graczy za 28 mln nie oddając nic w zamian - wiec defacto moje salary powinno wynosić 103mln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Nazwijcie to ewing-rule, bo na "january-rule" to się kilka przepisów może załapać...

Niemniej czuję się mocno pokrzywdzony, że po wymianach, w których zgromadziłem 50mln celowo spadające w przyszłym sezonie taka decyzja ma zapaść, not cool :P 

ja zawsze byłem przeciwnikiem tych trejdów za kasę (przy dopinaniu trejdów ma być gimanstyka) a teraz widząc do czego może doprowadzić w skrajnych przypadkach pewnie uda się to ubić całkiem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, january napisał:

Już mnie chcą tu uwalić! :d 

Nie no ale to jest zupełnie bezsensowne rozwiązanie, sam się zgodzisz :) jako cuty powinno iść tyle ile kto hajsu złoży danemu graczowi jak FA- no i lista waiversow tez bez sensu- tu powinna być normalna licytacja, kto da więcej hajsu graczowi ten podpisuje, a nie promowanie tankerow (choć tbh akurat w simce to na FA nic ciekawego się nie wyrwie xD) także Panowie Radni, może przy kolejnych obradach obgadacie sprawe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

Nie no ale to jest zupełnie bezsensowne rozwiązanie, sam się zgodzisz :) jako cuty powinno iść tyle ile kto hajsu złoży danemu graczowi jak FA- no i lista waiversow tez bez sensu- tu powinna być normalna licytacja, kto da więcej hajsu graczowi ten podpisuje, a nie promowanie tankerow (choć tbh akurat w simce to na FA nic ciekawego się nie wyrwie xD) także Panowie Radni, może przy kolejnych obradach obgadacie sprawe ;)

jak się utnie możliwość trejdowania kasą z cutów to nie będzie problemu :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Tu wprowadzają january-rule, no cmon xD

Nie no dla tej gry chyba faktycznie dobrze się stało ze ekipa z beGM dołączyła bo burdel z zasadami straszny, Dziadki z niektórych ekip jak się zalogują po zmianach to pomyślą, ze gramy już w simbasket 2.0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Nie no dla tej gry chyba faktycznie dobrze się stało ze ekipa z beGM dołączyła bo burdel z zasadami straszny, Dziadki z niektórych ekip jak się zalogują po zmianach to pomyślą, ze gramy już w simbasket 2.0 

Tutaj ostatnio była średnio jedna wymiana na pół roku wiec żadne regulację w przepisach nie były potrzebne.

A tak kasa z cutow to była wprowadzona już dosyć dawno, ale po to żeby ułatwić dopinanie trejdow dzięki czemu miał się zwiększyć ruch transferowy (teraz nie powinno być tego problemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SlaKB napisał:

Tutaj ostatnio była średnio jedna wymiana na pół roku wiec żadne regulację w przepisach nie były potrzebne.

A tak kasa z cutow to była wprowadzona już dosyć dawno, ale po to żeby ułatwić dopinanie trejdow dzięki czemu miał się zwiększyć ruch transferowy (teraz nie powinno być tego problemu)

Ale ja to rozumiem, fajnie ze szybko reagujecie na zmiany (vide 2 mecze w dzien, Brak cutow, Durant w Blazers)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gros zapisów jest dopieszczona i gotowa do brania z CBA

Cześć rzeczy można żywcem brać z beGM w tym zasady nierównych finansowo wymian. tam jest świetna regulacja tego i to w pełni zgodna z nba. 
 

dobrze by było pomyśleć ale wprowadzić za dwa sezony aby nie robić rewolucji ( oraz nie psuć konceptów  według panujących przepisów jak u @january który ma prawo na tym pojechać moim zdaniem za rok). 
 

rozbić podział ekip na:

poziom czystego SC

poziom ponad tax

poziom hard cap 

ekipa z każdej grupy finansowej ma inne możliwości wymiany jak w beGM ( plus wielkość kontraktów tez to rozszerza ) czyli dłużnik i tax payer ma najbardziej ograniczone ruchy i brak mocniejszego zadłużenia klubu 

Można pomyslec nad wprowadzeniem rozliczeń finansowych i mocniej zysk ekipy uzależnić od WYNIKÓW sportowych. 
w sumie może to być tez tylko pomocnicza funkcja która np pokazuje mimo starego systemu jak zarządzamy klubami i kto poza wynikami jaki wypracowuje ZYSK. 

oczywiście Stara Gwardia i jej zdanie jest najważniejsze bo nie widzę się tu znawca który stoi w pobliżu @Ice23 czy @Krzemo i na pewno zmniejszyłbym tempo wprowadzenia zmian. 
 

teraz lekki antytank 

za rok hard antytank oraz finanse light

za kolejny rok finanse hard 

i aby z simki nie robić beGM to te finanse zysk/strata dałbym jako funkcje dodatkowa np jako kicker dla FA bo jako gracz wole grać w Golden generujące zyski i stabilizację niż w zadłużonych bez koncepcji gorszych ekipach. ( bym dał knicks jako przykład ale oni i bez PO robią potężne zyski z racji geografii ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

dobrze by było pomyśleć ale wprowadzić za dwa sezony aby nie robić rewolucji ( oraz nie psuć konceptów  według panujących przepisów jak u @january który ma prawo na tym pojechać moim zdaniem za rok). 

konceptów, które z założenia są rakowe (sorry january, ale sam wiesz) nie ma co promować i ja jestem za ubiciem handlu kasą z trejdów od kolejnego sezonu i będę to mocno cisnął :P

a Ewing na takim kontrakcie za rok i tak będzie super assetem dla tankującego teamu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Nie do końca tak, bo z arkuszem siedziałem i tam z pickami i ludkami za minimum będę miał baaaardzo blisko luxury, po tej zmianie wprowadzonej strasznie ciężko będzie mi wymianę jakąkolwiek zrobić :( 

No, ale trudno, co najwyżej ich tam (Nasha, Ewinga, Branda) pozwalniam i będę miał de facto sezon autopilota w simce.

i tak do połowy będziesz miał

a gdzieś po ASG będziesz mógł cyganić tych którym nie poszło i będą chcieli uderzyć w szybką przebudowę :P 

Dodatkowo Kleize i Greena będziesz mógł zwolnić w sposób komfortowy (za połowę wartości) - jest taka specjalna akcja dla grajków po 2gim roku rookie kontraktu.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.