Skocz do zawartości

Sezon NBA zawieszony


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.08.2020 o 20:27, Zyga napisał:

Dzień dobry wszystkim.

Zdaję sobie sprawę, że wielu z nas nie ma pojęcia co tak naprawdę dzieje się w USA. Jednocześnie większość z nas nie ma żadnych podstaw do tego, by trywializować problemy społeczne, które występują w tym kraju - po prostu nie wiemy, nie śledzimy wszystkiego, nie mamy na to czasu, mamy swoje zajęcia, dochodzą do nas strzępki informacji, jakieś filmy, które w bardzo dużej części są wyrwanymi z kontekstu scenami mającymi wywołać w widzach jakieś emocje. Tak właśnie działają media - grają na emocjach.

Te emocje są nakierowane na odpowiednie wydarzenie. WYbory w listopadzie. Jeśli faworyt mainstreamu wygra, cały ruch BLM wygaśnie jak KOD w Polsce.

Fajne jednak były te lata 90-te. Sport i prawie cała kultura wolna od ideologicznej gimnastyki. Mocno zniechęciłem się ostatnio do NBA. Chyba szkoda czasu na oglądanie rasistów. Jako fan Jazz czuje teraz większa solidarność z Donicicem niż z Mitchellem. Pora zacząć kibicować Luce i patrzeć jak władze NBA bronią się rękami i nogami, żeby nie robić z niego przyszłego GOAT-a.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pablo81 napisał:

KL na dzisiejszym treningu.

Wiem, że istnieje jakieś pokrętne tłumaczenie BLM wyjaśniające ten napis, ale dla mnie to jest rasizm.

118420433_10158429341711006_7973292343440991303_o.jpg

Eee!? 

To jest już przegięcie, można to nawet odbierać jako podrzeganie do nienawiści. NBA pewnie nic z tym nie zrobi. Liga podwójnych standardów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał:

A teraz sobie wyobraźcie jakby taki Doncic wyszedłw koszulce z takim napisem jak Leonard, tylko wyraz Black zastępujemy wyrazem White.. 

Wyobraź sobie taki transparent na Marszu Niepodległości:) 

1 minutę temu, Alonzo napisał:

A teraz sobie wyobraźcie jakby taki Doncic wyszedłw koszulce z takim napisem jak Leonard, tylko wyraz Black zastępujemy wyrazem White.. 

Pewnie wyzywaliby go od "bitch ass white boy" i deptaliby go po jego kontuzjowanego kostce. 

A nie, to robią już teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, czy Nike zrobiło jedną koszulke dla KW czy jest już cały stock do kupienia.

W necie widziałem tatuaże, fryzury czy koszulki z zaciśniętą czarną pięścią. Nadmienię tylko, że UEFA grubo karze kluby, których fani wywieszają transy z zaciśniętą białą pięścią. Wiadomo -rasizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszli goście z aparatami to pewnie zdjął 🙃

4 minuty temu, mac napisał:

No to chyba koszulka na koszule?

I to chyba bawelniana?

Koszulka sportowa + na to bawelniana to chyba slaba kombinacja to treningu z uwagi na bardzo zle odprowadzanie potu

 

Bo po co dłużej w niej pozować, kumple w drużynie wiedzą co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem tak:

Wg niego teraz w Stanach black lives dont matter, więc jeżeli chcemy mówić, że all lives matter to trzeba zrobić coś by black lives dołączyło do innych ras i też było matter. 

Wtedy będzie dopiero all lives matter. 

 

Dla mnie jest to logiczne z jego punktu widzenia. Nie wiem gdzie tu rasizm.

Chcą być równi, więc dopóki czarna rasa będzie miała mniejsze znaczenie to nie można powiedzieć, że wszyscy mają znaczenie, bo tak teraz nie jest. Wg nich oczywiście. 

 

Sorry za mix polskiego i angielskiego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://probasket.pl/nba-ustalono-date-wznowienia-play-offow-ale-nie-tylko-to/

 

Czyli NBA oficjalnie włącza się w kampanie wyborczą Bidena. 

@Tecu strasznie temat rozmywasz. Od lat czarni mają ekstra punkty za kolor skóry, a ty piszesz o ich dyskryminacji? Nawet w filmach historycznych robią z nich szlachciców. 

Jak się czarnemu coś nie sposób 9d razu powołuje się na słuszną poprawkę do konstytucji "jestem czarny, a ty rasistą" 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DeltaCenter napisał:

 

@Tecu strasznie temat rozmywasz. Od lat czarni mają ekstra punkty za kolor skóry, a ty piszesz o ich dyskryminacji? Nawet w filmach historycznych robią z nich szlachciców. 

Nie rozmywam. Tłumaczyłem jego zdanie, którego chyba nie zrozumieli niektórzy. Wg niego jest tak a wg Ciebie inaczej. On jest czarny i mieszka w Stanach, Ty jesteś biały i mieszkasz w Europie. 

Nie jest to moje zdanie, bo nie żyjąc w Stanach gówno o tym wiem, żeby się wypowiadać patrząc tylko w tabelki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tecu napisał:

. On jest czarny i mieszka w Stanach, Ty jesteś biały i mieszkasz w Europie. 

 

Ja mieszkałem na biednej Białołęce on mieszka w Beverly Hills. 

A jak kiedyś mieszkalem na Smithfield z czarną biedotą to się liczy? 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, DeltaCenter napisał:

Ja mieszkałem na biednej Białołęce on mieszka w Beverly Hills. 

A jak kiedyś mieszkalem na Smithfield z czarną biedotą to się liczy? 

Wszystko się liczy, nawet Białołęka 😀

Tylko to, że ktoś mieszka w Stanach a ktoś mieszka w Polsce,ktoś jest czarny a ktoś biały, tłumaczy to, że mogą mieć inne zdanie na ten temat a nie to, że czyjeś zdanie się bardziej liczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tecu napisał:

Wszystko się liczy, nawet Białołęka 😀

Tylko to, że ktoś mieszka w Stanach a ktoś mieszka w Polsce,ktoś jest czarny a ktoś biały, tłumaczy to, że mogą mieć inne zdanie na ten temat a nie to, że czyjeś zdanie się bardziej liczy. 

No to Delta tez ma inne zdanie na posiadanie innego zdania przez kogos kto ma inne zdanie itp

W czym problem?

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czyje zdanie się liczy, tylko ile punktów do lansu dostanie się za założenie takiej koszulki. NBA popełniła wielki bła angażując się w ten ruch. Coś pękło na linii zawodnicy - kibice. 

Co do Kawhiego jako głosu czarnej społeczności, to on i jego czarni bracia trochę spartolili. Pamiętam jak od lat 90-tych w USA, m.in z zawodnikami NBA ruszyła społeczna kampania na rzecz edukacji wśród czarnych nastolatków. Wtedy takich koszulek nie było, ale mam w swojej kolekcji list od zawodników ówczesnych Los Angeles Clippers, które adresowane były do nastolatków w USA. Jeden przekaz: "stay at achool". Niestety czarni bracia z NBA nie pomagali i raczej lansowali styl "american gansta" z wielkimi łańcuchami na szyjach i lansówką na Eazy-E. Nie wiem czy ktoś poza LeBronem sypnął z własnych pieniędzy na jakiś proedukacyjny projekt. Państwowy system w postaci ekstra punktów za kolor skóry i dotego jeszcze dorzucić fundusze, które kilka tysięcy czarnych zaowdników NBA, MLB i NFL mogłoby wyciągnąć. Teraz najprościej politykować w mediach społecznościowych i być zatroskanym o los czarnej biedoty,.

 

a tego gościa to nie zbojkotowali?

https://www.sportscasting.com/jonathan-isaac-didnt-need-a-shirt-to-expose-the-nba-worlds-hypocrisy/

 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.