Skocz do zawartości

Sezon NBA zawieszony


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby było jasne, dobrze wiem, że praca w NBA to co innego i tam zawodnicy stanowią mega o wartości produktu. To głównie dlatego mają taki wielki kawałek tortu jeśli chodzi o dochody. Liga to oni. Nikt nie będzie oglądal rozgrywek Inglesów z Caruso.

Ale z obserwacji wiem też, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Widzę jak przy podpisywaniu kontraktów szczypią się o każdy milion i obrażają, że mieliby zarobić 1/4 mniej za szansę gry o ponoć wymarzony tytuł. Tak więc dla nich kwestia finansów też ma znaczenie. Już nie mówiąc, ilu się spłucze zanim ujrzy na skroni pierwszy siwy włos.

Ich siła przetargowa jest więc duża, ale zachłanność i aspiracje (a za tym parcie na kasę) również. Im też by zależało, żeby nie wylecieć. Nawet jeśli już zarobili 100 i więcej mln. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, january napisał:

W kontekście obecnej sytuacji kto może grać bardziej na czas - miliarderzy właściciele klubów, czy koszykarze, którym będą lecieć miesiące/lata przydatności koszykarskiej bez wypłat (a w przypadku ambitnych typu LeBron bez szans na tytuł i rekordy)? 

 

 

właśnie nikt nie może czekać. Znowu przykładasz logikę Janusza z fabryki do NBA, a to bez sensu. 

Tak samo jak właściciele mogą czekać 3 lata przy negocjacji kolejnych CBA, ale nigdy tego nie (z)robią, wolą się ugiąć i zagrać sezon skrócony mniej lub bardziej ale zagrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, january napisał:

to innych zaczynać nazywać Januszami, co jest meh

troszkę meh przy czym są gorsze obelgi. Poza tym nie myślałem że taki z Ciebie delikates Anyway, zwróc tylko uwagę że ja nie nazwałem nikogo Januszem tylko skrytykowałem przyrównanie pracy Janusza z fabryki do  pracy w NBA. 

 

2 godziny temu, january napisał:

Zamrożony na jakiś czas biznes? Trudno - nie będą zarabiać, nie będą gigantycznej kasy tracić, a za 2-3 lata znów będą zarabiać po bessie hossą (klub NBA to najlepsza inwestycja historycznie w ostatnich latach jak chodzi o kluby)

pomyśl jaka będzie wartość tych klubów (albo inaczej: o ile spadnie) jeśli, jak proponujesz, nie dostanie dograny ten sezon, ani nie zostanie rozegrany następny. Najlepsza inwestycja pójdzie się kochać.

 

2 godziny temu, january napisał:

Więc yup - imo właściciele w tych niepewnych czasach mogą czekać z zamrożonymi aktywami, bo po LeBronie i Currym w NBA będą Zion i Young, a po Zionie i Youngu ktoś tam. A koszykarze tak nie mają, bo mają bardzo ograniczony czasowo okres możliwości zarabiania dużych pieniędzy na koszykówce.

w teorii oczywiście masz rację. W praktyce nikt do tego nie dopuści, w 2020 roku Johnny Doe  ma 100x (koloryzowane) więcej opcji spędzenia wolnego czasu niż miał w 1990, i każdy decydenci  zdają sobie sprawę, że raz straconej pozycji mogą długo nie odrobić. Dlatego LeBron i (strzelam) NBAPA naciskajo żeby grać, gdy Irvingi i Howardy tego świata walo farmazony.

 

 

 

....ale w ogóle to ja już kończę dyskusję na ten temat, raczej oboje spieramy się nt. tego co nam się wydaje niż tego co wiemy, więc imho zwyczajnie szkoda czasu.  

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sources: NBA teams Disney hotels based on seeding:

-Grand Destino: Bucks, Lakers, Raptors, Clippers, Celtics, Nuggets, Jazz, Heat
-Grand Floridian: Thunder, 76ers, Rockets, Pacers, Mavericks, Nets, Grizzlies, Magic
-Yacht Club: Blazers, Kings, Pelicans, Spurs, Suns, Wizards

 

 

Sources: Each NBA team that advances past round one can reserve up to 17 rooms for guests of players. Players are responsible for costs of the rooms. Guests must undergo three days of self-quarantine and testing before entering Disney, then quarantine for four days after arrival.

NBA players have been notified that any player who chooses not to play in resumed 2019-20 season must notify his team by June 24, sources tell @TheAthleticNBA @Stadium. Compensation would be reduced by 1/92.6 for each game missed.

https://theathletic.com/1876737/2020/06/16/inside-the-nba-bubble-details-from-nbpa-memo-obtained-by-the-athletic/
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Kyrie jest do końca normalny? Jak często w NBA wykonywane są testy psychologiczne? 

Z każdym dniem mam coraz większe wrażenie jakby był kompletnie odklejony od rzeczywistości i żył w swoim małym i oczywiście „płaskim” świecie...

Teraz to pomału wstyd się w jego butach na ulicy pokazać... o.o

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**** ta sytuacja z ta śmieszną pandemią, i teraz z tymi lajf mattersami uświadomiła Mnie do końca, że wiekszość z tych graczy nba  to pi****leni hipokryci. Mistrzem chyba jest LeBron ktory co raz pierdolil o tym, byśmy o siebie dbali, przestrzegali zalecen rządu co do Covida, a niedawno popieral protesty BLM ktore przeciez są zaprzeczeniem tego co zalecal ludziom wczesniej, bo raczej w wcale z Covidem masowe protesty nie pomagają. Już nie wspomne, że slowem się nie zająknie do swoich czarnych braci, by przestali rozpierdalac miasta, krasc, zabijać w imię swojej jakby nie patrzeć rasistowskiej ideii.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Już nie wspomne, że slowem się nie zająknie do swoich czarnych braci, by przestali rozpierdalac miasta, krasc, zabijać w imię swojej jakby nie patrzeć rasistowskiej ideii.

ONI TAK WYRAŻAJĄ SWÓJ GNIEW I EMOCJE WIĘC MAJĄ DO TEGO PRAWO PIEPRZONY RASISTO.

 

😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

k**** ta sytuacja z ta śmieszną pandemią, i teraz z tymi lajf mattersami uświadomiła Mnie do końca, że wiekszość z tych graczy nba  to pi****leni hipokryci. Mistrzem chyba jest LeBron ktory co raz pierdolil o tym, byśmy o siebie dbali, przestrzegali zalecen rządu co do Covida, a niedawno popieral protesty BLM ktore przeciez są zaprzeczeniem tego co zalecal ludziom wczesniej, bo raczej w wcale z Covidem masowe protesty nie pomagają. Już nie wspomne, że slowem się nie zająknie do swoich czarnych braci, by przestali rozpierdalac miasta, krasc, zabijać w imię swojej jakby nie patrzeć rasistowskiej ideii.

 

 

 

Lebron zawsze działał wg starego, powszechnie znanego i szanowanego schematu - money first.

Ja to szanuję, wiem że musi pieprzyć te głupoty, aby zarabiać. 

Zauważcie, że on w tej swojej hipokryzji nigdy nie przekracza delikatnej granicy. Nawet w sprawie Chin mu się upiekło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.