Skocz do zawartości

Sezon NBA zawieszony


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.05.2020 o 13:26, Reikai napisał:

Ogólnie, bardzo możliwe są wszelkiego rodzaju upsety.

Zważywszy na to, że ta przerwa to nie była normalna przerwa, każdy zawodnik miał inne zaplecze treningowe i każda drużyna w innym czasie dostawała prawo powrotu do ośrodków to nie zdziwiłbym się nawet gdyby Grizzlies pyknęli Lakers w R1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzję w sprawie wznowienia podejmują ownerzy większością 3/4 głosów, więc spodziewam się bardzo konserwatywnych rozstrzygnięć w stylu:

1. Dogrywamy sezon do 70 spotkań,

2. Robimy normalne play-offy z podziałem na konferencje

3. Mecze w kilku ośrodkach, które  nie mają drużyn w NBA. 

Przy czym bardzo chciałbym się mylić. Szczególnie play-offy bez konferencji wydają się ciekawym pomysłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, january napisał:

No to tylko 22 drużyny oficjalnie(Woj - oficjalnie?) w grze.

Tak! NBA wraca 31 Lipca! Teraz to już oficjalne! :) 

Tak jak już wspominałeś w grze o mistrzostwo NBA pozostaje jedynie 22 najlepszych drużyn (łącznie z tymi które awans do Playoffs miały już zapewniony). Wszystkie drużyny będą rozgrywać po 8 meczów końcówki sezonu regularnego a następnie odbędą się Playoffs w kompleksie Disneya w Orlando na Florydzie. 

W celu zachowania jak największego bezpieczeństwa mecze odbędą się bez udziału publiczności a każdy z zawodników będzie miał regularnie kontrolowaną temperaturę ciała, oraz codzienne testy na obecność koronowirusa.

Tak jak już wcześniej pisałem potwierdziło się, że G7 NBA Finals jest zaplanowany na 12 Października a rozpoczęcie kolejnego sezonu na Grudzień.

Przyznam, że wszystko wygląda obiecująco ale tak w prawdzie mówiąc to każdy kibic na świecie jest tak wygłodniały koszykówki, że zadowoli się wszystkim co nam zaserwują. ;) Oby wszystko odbyło się w bezpiecznych warunkach i prawdziwej, zaciętej rywalizacji nieodbiegającej od lat poprzednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sancho napisał:

czyli te 22 gra w playoffs czy te 8 gra o 8 miejsca?

Z tego co rozumiem to każda drużyna zagra 8 meczów regular season biorąc pod uwagę dotychczasowy bilans RS. Oznacza to mniej więcej tyle, że bardziej chodzi tu o walkę o ostatnie miejsca w PO i ew. roszady w górnych warstwach tabeli.

Dla przykładu Wizards mając 24:40 W/L musieliby wygrać co najmniej 7 meczów z 8 zakładając, że będący na 8'mym miejscu Magic nie wygrają żadnego.

Myślę, że dużo się tu nie zmieni ale chcą by ew. drabinka była sprawiedliwa dla wszystkich i moim zdaniem to dobre rozwiązanie by rozegrać kilka meczów Regular Season.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Raven2156 napisał:

Z tego co rozumiem to każda drużyna zagra 8 meczów regular season biorąc pod uwagę dotychczasowy bilans RS. Oznacza to mniej więcej tyle, że bardziej chodzi tu o walkę o ostatnie miejsca w PO i ew. roszady w górnych warstwach tabeli.

Dla przykładu Wizards mając 24:40 W/L musieliby wygrać co najmniej 7 meczów z 8 zakładając, że będący na 8'mym miejscu Magic nie wygrają żadnego.

Myślę, że dużo się tu nie zmieni ale chcą by ew. drabinka była sprawiedliwa dla wszystkich i moim zdaniem to dobre rozwiązanie by rozegrać kilka meczów Regular Season.

Ale turniej o 8 seed i tak chyba będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Eliasz napisał:

Ale turniej o 8 seed i tak chyba będzie.

może być, ale nie musi - w zależności od standingsów i różnic między 8. a kolejnymi drużynami po zakończeniu gier RS.

Official statement:

 

https://www-nba-com.cdn.ampproject.org/c/s/www.nba.com/amp/league/article/2020/06/04/board-of-governors-approves-nba-return-official-release   

 

parę rzeczy jeszcze będzie dogrywanych / ustalanych, ale najważniejsze pewnie już się nie zmienią, a są następujące:

* każda drużyna rozegra po 8 gier RS

* wszystkie rundy PO best-of-7 (liczyłem że chociaż pierwsza będzie best-of-5, no ale, biorąc pod uwagę że będzie ona też pełniła rolę 'rozgrzewkową' przed decydującymi meczami - niech będzie)

*PO format within conference, czyli marzenie wielu z was się nie spełni

 

p.s. tak sobie myślę że ten 8th place tournament to jakaś bzdura. Drużyny będą miały rozegrane po 72-73 mecze, szkoda czasu na takie pierdoły by zdecydować kto dostanie wpierdol 4.0 od Bux czy Lakers

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos caly schedule? Ciekawi mnie jak byl ustalany, w sensie czy brano ten co pozostal i wykreslano mecze z druzynami, ktorych nie bedzie plus jeszcze kilka by dobic do 8 dla kazdego? Dodatkowo, jak chcieli zachowac lacznosc sezonow to imo nie musieli dawac kazdemu tyle samo meczow, a np by na koniec te 22teamy mialy tyle samo (chyba ze planuja i tak do bilansu doliczyc ten tie break game co pewnie bedzie na zachodzie).

 

Ciekawe jak utah sie zaprezentuje. Bez bogdanovica, skloceni mitchel z gobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mac napisał:

Ma ktos caly schedule?

prawdopodobnie póki co to nikt nie ma - nawet jeśli jakiś wstępny jest przygotowany w biurze ligi to pewnie zostanie ogłoszony dopiero gdy dogadają się z SANEPIDem :P TV etc tzn gdy będzie (na tyle na ile to możliwe w dzisiejszych czasach) pewny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver wiadomo jak zawsze na propsie

tylko dziwna sprawa z tym 9 i 8 seedem

najpierw te reporty ze Zion musi byc wlaczony w playoffy, nie z byle gowna zrodla tylko Widhorst

smierdzi to planem dajmy Zionowi wejsc

butttt

taki mecz bedzie mial przekozacka ogladalnosc

Zion vs Lillard o PO

ogolnie Memphis powinni sie czuc ostro wydymani

wie ktos czemu wlasciciel Blazers glosowal przeciw jako jedyny?

jakby ktos nie wiedzial:

Cytat

Play-in tournament in NBA's 22-team format would only be for 8th seed, per sources:

- If 9th seed is 4 or more games back, 8th seed earns spot
- If 9th seed is 4 or fewer games behind, play-in: Single-elimination for 9th seed, double-elimination for 8th.

 

wjechalem z buta a teraz widze ze juz o tym pisaliscie

anyway nie smierdzi wam to?

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie kupuję tej gadki o próbie wprowadzenia Ziona za wszelką cenę:

1. Wszyscy kibice wygłodniali po długiej przerwie nagle dostaną basketball overload i czy tam będzie też Zion, czy nie, to dla większości pewnie jeden c***.

2. On pewnie waży teraz ze 160 kilo i jeśli liga rzeczywiście ma zakusy na robienie z niego kury znoszącej złote jaja, to by pewnie wolała, żeby już w tym sezonie nie wracał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rw30 napisał:

ale czym, ręcznym sterowaniem walką o to kto dostanie w 1st rundzie wpierdol od Clipps czy Lakers? hoooo carez? 

no mnie to interesuje, chcialbym zeby bylo sprawiedliwie, Morant caly sezon ciagnal Grizz i teraz jak ktos bedzie 4 mecze za nimi to z jakiej racji maja grac 2 mecze miedzy soba zeby wejsc do po?

2 godziny temu, Chytruz napisał:

Ja w ogóle nie kupuję tej gadki o próbie wprowadzenia Ziona za wszelką cenę:

1. Wszyscy kibice wygłodniali po długiej przerwie nagle dostaną basketball overload i czy tam będzie też Zion, czy nie, to dla większości pewnie jeden c***.

2. On pewnie waży teraz ze 160 kilo i jeśli liga rzeczywiście ma zakusy na robienie z niego kury znoszącej złote jaja, to by pewnie wolała, żeby już w tym sezonie nie wracał.

Pewnie masz racje kupia wszystko

ale szal na bundeslige juz troche spadl, tak samo bedzie po tych 8 meczach rs, a kazdy mecz Ziona mial straszny hype, na pewno w PO wygeneruje duzo kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.