Skocz do zawartości

Petycja - oddajcie scenę polityczną!


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

@fluber

Kiedy pisałem o radości ze zrobienia z kogoś idioty to akurat miałem na myśli Ciebie i Twoja dyskusje z Cardim . Sam wtedy przyznałeś że masz radość że zrobiłeś z niego idiotę. 

Ale nie chodzi mi nawet o personalne aspekty ale kto tam pisał o polityce?

Jakbyś przejrzał ostatnie 300 stron to coś bys zobaczył. Obrażanie ad personam. Jakieś pojedyncze wpisy na temat i to głównie Vasqueza, który uprawia jakiś bełkotliwy performance i nie jest kompletnie zainteresowany dyskusją. Czasem Ty wrzucales coś sensownego. Pewnie kilku innych też ale to ginęło w zalewie chamskich odzywek

Naprawdę nie dostrzegasz różnicy pomiędzy tym jaki był spór 2 lata czy 5 lat temu a jak to wygląda teraz. ? Polityka to nie Wersal więc rozumiem że w sporze o politykę mogą puszczać nerwy ale od dłuższego czasu większość wpisów miała na celu tylko chamskie uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Poza tym sam jedynego bana dostalem za nazwanie jaska gownem w begm wiec to tez musialo byc zgloszone bo skad niby matek wiedzial?:)

Bardzo prawdopodobne bo widzę, że można usuwać.

W takim razie cofam to co napisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ely3 napisał:

@fluber

Kiedy pisałem o radości ze zrobienia z kogoś idioty to akurat miałem na myśli Ciebie i Twoja dyskusje z Cardim . Sam wtedy przyznałeś że masz radość że zrobiłeś z niego idiotę. 

Nawet nadal mnie to cieszy;) choc robilem to na gruncie argumentow i logiki a nie na zasadzie takich odzywek jakie mialy miejsce wczoraj w tamtym watku.

7 minut temu, ely3 napisał:

 

 

Ale nie chodzi mi nawet o personalne aspekty ale kto tam pisał o polityce?

Jakbyś przejrzał ostatnie 300 stron to coś bys zobaczył. Obrażanie ad personam. Jakieś pojedyncze wpisy na temat i to głównie Vasqueza, który uprawia jakiś bełkotliwy performance i nie jest kompletnie zainteresowany dyskusją. Czasem Ty wrzucales coś sensownego. Pewnie kilku innych też ale to ginęło w zalewie chamskich odzywek

Naprawdę nie dostrzegasz różnicy pomiędzy tym jaki był spór 2 lata czy 5 lat temu a jak to wygląda teraz. ? Polityka to nie Wersal więc rozumiem że w sporze o politykę mogą puszczać nerwy ale od dłuższego czasu większość wpisów miała na celu tylko chamskie uwagi

Tej polityki dalej bylo tam sporo, dopiero co mielismy epucka dyskusje o koszyku dudy i cenie jajek:) ile bylo megainteresujacych dyskusji o 500 plus? 5 lat temu Rappar cisnal mnie za popieranie 500 plus, a teraz on cisnal innych za to ze go nie popieraja. Patrz ilu ludzi zmienilo swoje poglady:) ze 3 lata temu tez mialem powazna spine z rapparem o wiek emerytalny, przekonalem sie do sluzby zdrowia w singapurze. Jesli chodzi o mnie to 5 lat temu tak samo scieralem sie twardo na argumenty. Choc inni rzeczywiscie zaczeli sie strasznie personalnie do siebie stawiac. 

Ale 2 czy 5 lat temu lecialy jeszcze bany a ostatnio juz nie, moze to robilo roznice???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

Sam wtedy przyznałeś że masz radość że zrobiłeś z niego idiotę. 

odkrywany arkana forum dyskusyjnych

A.D. 2020

2 godziny temu, mistrzBeatka napisał:

masakra generalnie ze drorosle chlopy gdzies raportuja/skarza sie administracji ze ktos brzydko na nich napisal . 

dorosłe chłopy teraz majo nową zabaweczkę

downvoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2020 o 20:07, mistrzBeatka napisał:

LOL zamkniecie to nie jest rozwiazanie problemu tylko chowanie glowy w piasek.  czego nie zrozumiales w moim poscie? spiesze z wyjasnieniem : winni sa uzytkownicy i moderator , ktory biernie sie przygladal.  W temacie nastapilo nasilenie  pewnych zachowan a moderator to zlekcewazyl, nawet wspomnial ze to trwa juz kilka miesiecy , taki szmat czasu sie przygladal i  pozwalal na eskalacje agresywnych zachowan. 

po  to jest moderator aby moderowal tresc , jesli tego nie robi a ja nazywam go leniwym to chyba go nie obrazam tylko stwierdzam stan faktyczny. 

 

Postaram się to wyjaśnić, temat o polityce nie jest w żaden sposób związany z forum. Ogólnie dział Inne, nie jest związany w żaden sposób z forum. Powstał on, żeby społeczność, mogła powiedzmy dalej się integrować między sobą, dzięki tematom, które nie są związane w żaden sposób z NBA. Za bardzo nikt z moderatorów nie zaglądał do tego działu, jako, że z NBA jest od cholery do roboty, a i na to nie zawsze jest czas.

Zaglądaliśmy tam, tylko w zasadzie jak były raporty, albo PM bezpośrednio do mnie lub moderatorów. W ostatnim czasie raportów było coraz więcej. 

Drugie porównanie, jak dzieci w piaskownicy (czyt. dział Inne) dostana dodatkowe łopatki do zabawy (czyt. temat o polityce), ale się okazuję, że nie potrafią ich używać i zamiast kopać w piasku walą nimi sobie po głowach, to takim dzieciom zabiera się łopatki. A jeśli tego dalej nie rozumieją i nie są wstanie pojąć, że łopatki nie służą do uderzania kogoś po głowie i zaczynają tę rozpierduchę przenosić dalej, to się ich grzecznie wyprasza z piaskownicy.

 

Długo moderatorzy przymykali oko, ale w końcu podjęliśmy decyzję o zamknięciu, ponieważ w końcu skończyło by się jakimś dużych smrodem. Podobnie jak to było z zakładami na forum.
 

Niektórych tu ostro powaliło, niby dorosłe chłopaki, ale ja na maila dostaje w odpowiedzi na ostrzeżenia moderatorów "groźby", typu, że daruj sobie te ostrzeżenia, to już jest sprawa osobista i X ma mnie przeprosić publicznie, albo będę ciągle coś wypisywać...

Inni jak otrzymują ostrzeżenie obrażają się i proszą mnie o usunięcie konta.

Przypomnijcie sobie czasem, że to jest forum i każdy może mieć inne zdania. Nie ma czegoś takiego jak jedna jedyna prawda... :)

a obrażanie innych, nigdy nie będzie tolerowane na forum. Możemy czegoś nie zauważyć, ale jeśli już zauważymy to zawsze będą za obrażania lecieć ostrzeżenia, a jeśłi ktoś chce przeprosin to niech się domaga ich od danej osoby na PM, możecie nawet na piwko się umawiać, tylko nie róbcie na forum smrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Borys napisał:

Długo moderatorzy przymykali oko, ale w końcu podjęliśmy decyzję o zamknięciu, ponieważ w końcu skończyło by się jakimś dużych smrodem. Podobnie jak to było z zakładami na forum.
 

Niektórych tu ostro powaliło, niby dorosłe chłopaki, ale ja na maila dostaje w odpowiedzi na ostrzeżenia moderatorów "groźby", typu, że daruj sobie te ostrzeżenia, to już jest sprawa osobista i X ma mnie przeprosić publicznie, albo będę ciągle coś wypisywać...

Inni jak otrzymują ostrzeżenie obrażają się i proszą mnie o usunięcie konta

No teraz to się nawet nie dziwię, że moderacja nie wytrzymała:)

Tylko trochę szkoda, że rykoszetem dostają osoby, które nie przekraczały norm. Ja w dziale o polityce natrzaskałem lekko licząc kilka tysięcy postów i nigdy nie dostałem za żaden z nich ostrzeżenia. Dla wielu użytkowników to była ważna część forum. 

No i generalnie największy żal mam o to, że podjęliście ostateczne środki bez żadnego ostrzeżenia i jakiejś próby dyskusji, chociażby w tym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest ta cała afera?
wez @josephnba zobacz temat beGM gdzie jest nieporównywalnie większe ciążenie 😅 zwroty akcji ataki obrony groźby odejścia czy ostatnio modne oświadczenia gm ze nie ma czasu na to gowno po czym jest najaktywniejszym w dyskusjach i tak  

z tematu politycznego wyniosłem wiedzę ze mamy dwa przeciwstawne obozy aktywistów i wielu neutralnie usposobionych do obu opcji. Od olewania tematu do wręcz niechęci do jakichkolwiek darmozjadow. Ale sam temat mnie więcej śmieszył niż dołował. A kto jakie ma poglądy polityczne to wypadkowa wielu aspektów. I tak każdy czuje się najlepszy najmądrzejszy najwspanialszy. 
prawda jest taka ze nigdy w tym temacie nikt nikogo nie przekonał do zmiany zdania czy poglądu. Wpisy miały wszystko poza prostym. Sorry masz racje a ja się myliłem. Okopany beton i tyle. Obojętnie z której strony politycznej. Mamy historie jaka mamy. Szkoda ze z uśmiechem nie potrafimy żyć w naszym kraju. 
 

ja nawet tych obelg wobec Ciebie nie pamietam wiec jeżeli mi nie zaparkowało w pamięci to chyba aż tak ostro nie było :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

cenzura wciąż działa, ciach ciach i nie ma tematu

Kurde joseph mi cos jeszcze odpisal ale sie zdrzemnalem i juz nie zdazylem zobaczyc co:/

20 minut temu, RappaR napisał:

Na szczęście zapisałem na pamiątkę :D Rodman91 dalej niepobity, ale to jest mimo wszystko mocne 2#

Cos nowego wyskoczylo jeszcze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2020 o 20:16, Eld napisał:

Muszę doprecyzować za Ciebie. @ely3 napisał wprost, że decyzję podjęto po rozmowach z @Borys, czyli właścicielem tego forum. On generalnie może tutaj robić co chce i co literą prawa nie jest zabronione. Od usuwania, zamykania tematów na perm banach kończąc. Dlaczego? Bo jest to jego własność, a nie dobro publiczne jak jakiś park. Oczywiście można było wystosować jakieś ostrzeżenie, ale z doświadczenia wiem ( tak, po beGM i nieszczęsnym Media Room ), że ludzie sobie biorą to do siebie na jakieś dwa, trzy dni a później jazda od nowa. 

Żeby nie było, nie jestem zwolennikiem takiego ruchu ale go w pełni szanuje, akceptuje i rozumiem. Lubiłem raz na jakiś czas zaglądać tam do Was i podziwiać jak jeździcie po sobie, ośmieszacie, poniżacie itd. Co gorsza, kiedyś zarzucono społeczności beGM, że przenosi grę do innych tematów ogólnych. No i to była prawda. Niestety, dokładnie to samo mogę i o Waszej społeczności polskiej sceny politycznej powiedzieć. Niejednokrotnie rzuciło mi się w oczy, jak ktoś w tematach poszczególnych drużyn robił wycieczki ad persona, przytaczając jakieś poglądy danego usera z Waszego tematu. 

No tak, bo moderator to ma obowiązek spędzać kilka godzin dziennie w temacie typu Polska scena polityczna i dawać każdemu ostrzeżenia, edytować posty, usuwać posty i w między czasie moderować resztę forum.

Rzeczywiście. Czegoś tu chyba nie rozumiem. 

 

Byłem kiedyś moderatorem na forum dla 50 tys ludzi i mieliśmy taką zasadę, że zostawialiśmy wątki samemu sobie wpadając co pewien czas celem sprawdzenia czy wszystko jest ok. Natomiast po zgłoszeniach użytkowników  - o których sam pisałeś, że były w tym przypadku - wchodziliśmy do wątku i czytaliśmy co się stało. Czyściliśmy posty z niewłaściwych treści i dawaliśmy ostrzeżenia w samym wątku użytkownikom, którzy zachowywali się nieregulaminowo. Było to ostrzeżenie zarówno dla nich jak i dla innych. Taki znak sygnał, że jesteśmy i w razie czego reagujemy. Jeśli nie pomogło to dawaliśmy kary indywidualne i informowaliśmy w wątku o tym, że złamano zapisy regulaminu ostrzegając, że kolejne takie występki mogą zakończyć się zamknięciem wątku. Dopiero na końcu - gdy wszystko inne zawiodło - wątek zamykaliśmy. W końcu inni dyskutanci też mają wpływ na kształt wątku i mogą poprosić tych łamiących regulamin o poprawne zachowanie. 

Tutaj trochę mi zabrakło z Waszej - moderatorskiej - strony, takiego podejścia. Zastosowaliście od razu środek najbardziej radykalny, co więcej na końcu grożąc, że usuniecie każdego kto się temu postanowieniu sprzeciwi. A przecież to jest forum dyskusyjne. Można było to załatwić w sposób lepszy po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian napisał:

 

Byłem kiedyś moderatorem na forum dla 50 tys ludzi i mieliśmy taką zasadę, że zostawialiśmy wątki samemu sobie wpadając co pewien czas celem sprawdzenia czy wszystko jest ok. Natomiast po zgłoszeniach użytkowników  - o których sam pisałeś, że były w tym przypadku - wchodziliśmy do wątku i czytaliśmy co się stało. Czyściliśmy posty z niewłaściwych treści i dawaliśmy ostrzeżenia w samym wątku użytkownikom, którzy zachowywali się nieregulaminowo. Było to ostrzeżenie zarówno dla nich jak i dla innych. Taki znak sygnał, że jesteśmy i w razie czego reagujemy. Jeśli nie pomogło to dawaliśmy kary indywidualne i informowaliśmy w wątku o tym, że złamano zapisy regulaminu ostrzegając, że kolejne takie występki mogą zakończyć się zamknięciem wątku. Dopiero na końcu - gdy wszystko inne zawiodło - wątek zamykaliśmy. W końcu inni dyskutanci też mają wpływ na kształt wątku i mogą poprosić tych łamiących regulamin o poprawne zachowanie. 

Tutaj trochę mi zabrakło z Waszej - moderatorskiej - strony, takiego podejścia. Zastosowaliście od razu środek najbardziej radykalny, co więcej na końcu grożąc, że usuniecie każdego kto się temu postanowieniu sprzeciwi. A przecież to jest forum dyskusyjne. Można było to załatwić w sposób lepszy po prostu. 

Najlepsze jest to, że jak ktoś dostaje bana na 1 dzien to jemu sie wydaje, ze jest jeden jedyny w takiej sytuacji na forum i czuje sie najbardziej poszkodowany, ze wszystkich. Kiedy tak naprawde takie bany leca dosc czesto.

Tak samo, jak sie zamykamy temat to ludziom sie wydaje, ze to jest takie nasze widzimi sie i nikt wczesniej nie dostal żadnych ostrzeżeń, a prawda jest taka, ze ostrzezenia lecialy i powiadomienia, a ze dzieciarnia dalej walila sie lopatkami po glowach i zaczyly leciec "grozby" na PMach to temat zakmnelismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ja rozumiem. Zabrakło jednak ostrzeżenia w wątku. Wyraźnego wpisu. Pamiętaj, że ludzie nie wiedzą czy ktoś dostaje bana czy nie (swoją drogą to mógłby być "ficzer" na forum gdyby przy nicku pojawiała się taka informacja)

Oczywiście prawda jest taka, że każdy z nas mógł zareagować - normalnie w wątku napisać, żeby powściągnąć emocje. No ale tak się nie stało. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że chlew w tym wątku robiło głównie dwóch userów - RappaR i julek. Jeden wszystkich obrażał, drugiego było stać jedynie na głupie przytyki, które nic nie wnosiły, nikogo nie śmieszyły i tylko zaśmiecały dyskusję. Nie mam nic przeciwko jakiejś ostrzejszej retoryce czy drobnym złośliwościom, ale wszystko ma swoje granice. 

Vasquez od kiedy wrócił po banie zmienił nieco formę swoich postów i nie mam do niego większych zastrzeżeń. 

Joseph raz poważnie przegiął a potem jeszcze niepotrzebnie reagował na zaczepki RappaRa, ale patrząc całościowo to nie oceniałbym go tak surowo jak wspomnianą dwójkę. 

Według mnie wystarczyłby dwumiesięczny zakaz pisania w tym wątku dla julcia i Rapcia + miesięczny zakaz dla Josepha. Złamanie zakazu = ban na całe forum. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artlan napisał:

nikogo nie śmieszyły

Ciebie nie śmieszyły.

Nie jesteś moim targetem anyway :) 

4 minuty temu, Artlan napisał:

Złamanie zakazu = ban na całe forum. :) 

E tam ban. Zawiadomienie do prokuratury! xD

5 minut temu, Artlan napisał:

Prawda jest taka, że chlew w tym wątku robiło głównie najbardziej nie lubię dwóch userów - RappaR i julek...

poprawiłem tak btw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

Ciebie nie śmieszyły.

Nie jesteś moim targetem anyway :) 

Śmieszyły tylko RappaRa, bo nawet fluber i Delta ich nie lajkowali. 

Pisowcy nie umieją w poczucie humoru. Ale nie będę rozwijał tego tematu, bo ten wątek również zostanie zamknięty przez jakiegoś rozgrzanego moderatora. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, julekstep napisał:

poprawiłem tak btw

Tu nie chodzi o to kogo lubię a kogo nie. Nie chodzi też o poglądy polityczne. W tamtym wątku mamy pisowców (Delta, fluber), narodowca (Seba), korwinistę (Cardi), lewicowca (vasqui), prawoskrętnych centrystów (lorak) i lewoskrętnych centrystów (Tecu, koelner, blackmagic, chyba też trochę darki), ale to wpisy twoje i RappaRa najbardziej psują dyskusję. I nie jestem w tej opinii odosobniony. 

Cytat

Dziekuje ze znow duzo wniosles do kolejnego tematu. Prosze jednak zebys skupial sie na serialach/filmach bo tam robisz najlepsza inbe ❤️

Napisałem tam pewnie z kilkaset postów. Tobie się jeden kiedyś nie spodobał (chociaż taki ignazz zrozumiał akurat o co mi chodziło) i wracasz do tego już chyba z piąty raz. :) Jednocześnie nie przypominam sobie żebyś w ostatnich kilku miesiącach napisał coś przekraczającego możliwości pisowskiego bota. :) 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artlan napisał:

Śmieszyły tylko RappaRa, bo nawet fluber i Delta ich nie lajkowali. 

Pisowcy nie umieją w poczucie humoru. Ale nie będę rozwijał tego tematu, bo ten wątek również zostanie zamknięty przez jakiegoś rozgrzanego moderatora. :) 

Jak to nie?:) mnostwo razy lajkowalem wstawki julka i niejednokrotnie rozbawil mnie swoim tekstem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.