Skocz do zawartości

LXIX ASG / ASW MMXX random shit


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

Za rok zapewne nie będzie już "Tribute to Kobe", więc wrócimy do punktu wyjścia czyli radosnej ciepaniny i wsadów bez obrony. Tutaj też w sumie Q4 było na spięciu, ale reszta trochę jak zwyczajowe ASG może z lekką nutką mocniejszej obrony.

Ale co ja chciałem napisać, ano nie mogąc dzisiaj zasnąć, mój mózg wpadł na myśl aby połączyć Rising Stars z All Star Game. Wydaję mi się, że mogłoby mieć to szansę powodzenia gdyby połączone siły Rookie & Sophmore wyszły na mecz odważnie z jajami oraz nastawieniem aby skopać dupska gwiazdom i pokazać im, że to oni teraz będą rządzić w lidze. Wtedy też same All Star musiałyby się bardziej spiąć aby faktycznie po tej dupie nie dostać. Oczywiście do drużyny ASG zaliczaliby się tylko zawodnicy trzecioroczni wzwyż (czyli w tym roku Doncić z Youngiem byliby po stronie Rising Stars). Zdaję sobie też sprawę, że wielu zawodników mogłoby mieć obiekcje, gdyż tylko 12 miejsc byłoby na całą ligę a nie na konferencję, ale trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super all star game.

Dwie najwazniejsze nagrody dostaly odpowiedni gracze.

MVP ALL-STAR game - najlepszy gracz ligi Kawhi ( i ten co styl gry jest najbardziej podobny do Kobiego)

Konkurs trojek - najlepszy strzelec Buddy Hield.

 

Btw, Giannis jakos dziwnie sie czepia Hardena.

Najpierw podczas wyboru skladow powiedzial:

Nie wezmie hardena bo chce kogos kto podaje.

Chwile pozniej nazwal kembe czy tra younga (nie pamietam ktorego chyba younga) step back masterem.

Po meczu asg zas wspomnial ze starali sie grac w ataku na tego kogo kryje harden.

 

Giannis niby zawsze mily i sie o kazdym dobrze wypowiada, tak w przypadku Hardena ma jakies wonty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany okazały się strzałem w 10. super mecz, chyba 4 kwarta przebiła nawet 1993 rok. oni teraz grali jakby to był G7 finałów. timeouty, setplays, chellenge, kłócenie się z sędziami, nerwy (już myślałem, że AD to przegra), ofensy, super D, no wszystko było.

2 godziny temu, josephnba napisał:

Niby dlaczego?

Przecież ten mecz był ustawiony pod remis, dopiero od wyniku 150 zaczęła się "poważna" gra

nie był ustawiony. trzecia kwarta też już w sumie była grana na niezłym poziomie.

48 minut temu, mac napisał:

wie najwazniejsze nagrody dostaly odpowiedni gracze.

MVP ALL-STAR game - najlepszy gracz ligi Kawhi

z tym najlepszy to tanie prowo, więc zostawię, ale MVP mu się nie należało, bo 2nd half grał słabo. te trójki to trafiał 1stH, gdy jednak było luźniej. no ale potem Siakam mu powiedział, że koniec z tym i tak faktycznie było.

MVP powinien dostać CP, ewentualnie Embiid lub Giannis (on całe spotkanie grał na 100%, rzucał się w trybuny nawet w pierwszej połowie).

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giannis jest fajny. 

Jak wybierał składy wziął Afrykańczyków, potem znowu Middletona - niby nieistotny gest... ALE.... 
Gest mówiący Khrisowi: ja nie potrzebuję w Bucks żadnych Hardenów, Westbrooków, Lillardów ani innych gwiazd, gram z gościem, z którym chcę grać i jestem w stanie iść w tym składzie i po ASG i po mistrzostwo.  Dobór Embiida i Siakama - tj budowa team Africa to kolejne jakieś tam spoiwo - niby mało istotne.. ALE znowu - dawajcie, zepnijmy poślady, pokażmy Amerykańcom jak jesteśmy dobrzy, niech szukają tam więcej talentow.


To są niby drobiazgi, jednak takie drobiazgi wg mnie pokazują, że Antek jest totalnym liderem Bucks - nie tylko na boisku gdzie gra twardo, z zaangażowaniem, ale również w szatni tworząc coś w rodzaju rodziny wokół siebie. Ta chemia ewidentnie tam jest dobra i to są cechy, których niestety dziś trochę Joelowi brakuje. Oczywiście uwielbiam tweety i smieszki Biida, jednak czasami ma się juz poczucie, że zachowuje się mało dojrzale. 

Tak czy tak ASW niezły, ASG wręcz dobry. Niezły performance Embiida i Simmonsa co z mojej perspektywy cieszy. Generalnie duuużo talentu na parkiecie i to w kwiecie wieku, bo poza CP i LBJ większość albo przed primem, albo w jego okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andy13 napisał:

W sensie, VHS na starym wideo? ;) Meczyk gwiazd (szczególnie Q4) i SDC były akurat świetne. 

A żebyś kurła wiedział, bo akurat wczoraj sobie obejrzałem Bulls - Sonics. 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pepis21 napisał:

Za rok zapewne nie będzie już "Tribute to Kobe", więc wrócimy do punktu wyjścia czyli radosnej ciepaniny i wsadów bez obrony.

No chyba, że to będzie zawsze kwarta Kobiego Bryanta, to będą się spinać. W sumie niezły LOL że taki gracz musiał zginać, aby się im chciało. JA rozumiem że to ASW, ale w latach 80-90 więcej walki było i jakiś tam prestiż wschód-zachód też (przynajmniej tak pamiętam, VHSów nie wyciagam ;)), potem coraz większy cyrk się zrobił, nawet konkursy wsadów traciły na jakości. W tym naprawdę się im chciało - dla mnie formuła może zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, dannygd napisał:

W sumie niezły LOL że taki gracz musiał zginać, aby się im chciało.

śmierć Kobiego ożywiła ASG ; )

45 minut temu, dannygd napisał:

rozumiem że to ASW, ale w latach 80-90 więcej walki było i jakiś tam prestiż wschód-zachód też (przynajmniej tak pamiętam, VHSów nie wyciagam ;)

a to poczekaj, wybiorę jakiś mecz i obejrzymy w październiku ; P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lorak napisał:

śmierć Kobiego ożywiła ASG ; )

a to poczekaj, wybiorę jakiś mecz i obejrzymy w październiku ; P

Niezależnie od przyczyny to jednak faktem bezsprzecznym jest że ASG straciło powab. W latach 90tych przyciągało ponad 12 mln telewidzów. Jeszcze 10 lat temu przekraczało 9 a czasem i 10 mln. Teraz to okolice 7 mln i bardzo słabe TV ratingi. NBA musi coś zmienić i to próbuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lorak napisał:

oglądalność TV chyba ogólnie spada? poza tym wszystkie te ratingi nie biorą pod uwagę chin.

Nie spada. Ostatnio w USA były finały ALL great turnieju Vabanq i pobiły rekordy oglądalności ( tylko super bowl ma wyższą)

Trudno by ratingi oglądalności w USA uwzględniały Chiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ely3 napisał:

Trudno by ratingi oglądalności w USA uwzględniały Chiny

ale jeśli oceniasz czy NBA musi coś zmienić, to należałoby podać globalną oglądalność.

a te rekordy to w jakim sensie, liczby bezwzględne czy % widowni? do tego więcej powiedzą ogólne trendy niż skrajne przypadki, a jakoś trudno mi uwierzyć, aby teraz większy procent populacji oglądał TV, gdy przecież jest o wiele większa konkurencja (netflixy, gry, streamy, youtube). oczywiście dane mnie przekonają, ale musiałbym je zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lorak - biorąc pod uwagę różnicę czasu, jak również to że np. NBA nie  zmieniła dnia rozgrywania na sobotę (w Chinach byłaby wtedy niedziela rano, to dużo lepiej niż to co majo teraz), nie wydaje mi się żeby chiński rynek był aż tak ważny, przynajmniej pod kątem oglądalności ASG. Pod innymi względami też mi się zdaje że wcale tak ważny nie jest (choć na pewno / prawie na pewno 2. na świecie), ale to już strzelam. Jeśli ktoś ma dane jaki jest rozkład przychodu NBA między kraje to podrzućcie. 

P.S. eee, chyba nie jest

https://finance.yahoo.com/news/nba-needs-china-revenue-growth-leverage-170102327.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAAqeEE3sPjcCSHz8nfcqtw9kFAIaSTI4nEZvUK9W13I3OtAUwcQpqzBKT6IqVLjBadpqu984rToZ8UBRCcVfS1rw7RghP-kI7LlhCm0WGklz6JMF11kmDz9EPSCxIj7gpEIef9HnDUxSGrQ9VEUvu34VUofimexPdikJb8gJDKAg

 

moje pytanie: czy to, co wg. nich jest 'global' to jest tylko international czy też international + domestic? 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lorak napisał:

zmiany okazały się strzałem w 10. super mecz, chyba 4 kwarta przebiła nawet 1993 rok. oni teraz grali jakby to był G7 finałów. timeouty, setplays, chellenge, kłócenie się z sędziami, nerwy (już myślałem, że AD to przegra), ofensy, super D, no wszystko było.

nie był ustawiony. trzecia kwarta też już w sumie była grana na niezłym poziomie.

z tym najlepszy to tanie prowo, więc zostawię, ale MVP mu się nie należało, bo 2nd half grał słabo. te trójki to trafiał 1stH, gdy jednak było luźniej. no ale potem Siakam mu powiedział, że koniec z tym i tak faktycznie było.

MVP powinien dostać CP, ewentualnie Embiid lub Giannis (on całe spotkanie grał na 100%, rzucał się w trybuny nawet w pierwszej połowie).

przede wszystkim defensywa byla zajebista, na boisku z tyloma kozakami w ataku, kazdy mial problem wykreowac sobie rzut, zajebiscie sie to ogladalo, sedziowie puszczali duzo fauli wygladalo to jakby byl hand checking dozwolony

tak jak mowisz Siakam zamknal Kawhia, Lebron fajnie Embiida kryl, Giannis zblokowal Lebrona potem Lebron go zajebiscie ustal i zbil mu pilke na aut

dla mnie ogolnie to bylo glownie defensywne show, najlepszy asg w historii, brakowalo mi tylko zeby troche bardziej sie z tymi dzieciakami pocieszyli a nie sami ze soba

3 godziny temu, dannygd napisał:

No chyba, że to będzie zawsze kwarta Kobiego Bryanta, to będą się spinać. W sumie niezły LOL że taki gracz musiał zginać, aby się im chciało. JA rozumiem że to ASW, ale w latach 80-90 więcej walki było i jakiś tam prestiż wschód-zachód też (przynajmniej tak pamiętam, VHSów nie wyciagam ;)), potem coraz większy cyrk się zrobił, nawet konkursy wsadów traciły na jakości. W tym naprawdę się im chciało - dla mnie formuła może zostać.

zmiany na temat formuly asg byly wprowadzone przed smiercia kobego, dodali chyba tylko te 24 pkt ale formula miala byc ta sama od poczatku sezonu

a Lebron chyba sobie wzial to do serca co Kobe mu powiedzial w ktoryms tam roku w asg zeby rzucal bez strachu na zwyciestwo szkoda ze nie trafil tego z polowy

fajny passing the torch jak hardenowi jak nie oddal rzutu podszedl i powiedzial to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rw30 napisał:

@Lorak - biorąc pod uwagę różnicę czasu, jak również to że np. NBA nie  zmieniła dnia rozgrywania na sobotę (w Chinach byłaby wtedy niedziela rano, to dużo lepiej niż to co majo teraz), nie wydaje mi się żeby chiński rynek był aż tak ważny, przynajmniej pod kątem oglądalności ASG. Pod innymi względami też mi się zdaje że wcale tak ważny nie jest (choć na pewno / prawie na pewno 2. na świecie), ale to już strzelam. Jeśli ktoś ma dane jaki jest rozkład przychodu NBA między kraje to podrzućcie. 

P.S. eee, chyba nie jest

https://finance.yahoo.com/news/nba-needs-china-revenue-growth-leverage-170102327.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAAqeEE3sPjcCSHz8nfcqtw9kFAIaSTI4nEZvUK9W13I3OtAUwcQpqzBKT6IqVLjBadpqu984rToZ8UBRCcVfS1rw7RghP-kI7LlhCm0WGklz6JMF11kmDz9EPSCxIj7gpEIef9HnDUxSGrQ9VEUvu34VUofimexPdikJb8gJDKAg

 

moje pytanie: czy to, co wg. nich jest 'global' to jest tylko international czy też international + domestic? 

dobre pytanie, ale skoro revenue z chin stanowi 10%, to raczej int+dom, bo na ryku poza USA chiny pewnie mają większy kawałek tortu. no ale to zgadywanie. co do twojej głównej uwagi, to $ otrzymane przez NBA z chin nie są całym zyskiem tam wygenerowanym, bo dużo też zostaje u chińskich firm, jak np. wspominany w arcie tencent. oni też na początku sezonu podali, że mecz LAL-LAC oglądało u nich 24 miliony ludzi (poprzedni rekord wynosił 21), a to jest poziom mniej więcej finałów 1996, więc fhuj dużo.

EDIT

w chinach w '19 NBA oglądało 800 milionów, a dla porównania TNT, ESPN oraz NBA TV miały w sumie około 80 milionów widzów...

https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-10-07/nba-china-crisis-threatens-billions-of-dollars-decades-of-work

"The league says 800 million people in China watched NBA programming on TV, digital media or smartphones last year, which is nearly 2.5 times the entire population of the U.S. That huge viewership brings with it extensive sales of sponsorships and branded merchandise, the fate of which is in the balance amid the current contretemps."

 

41rep_nba_w.jpg

 

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kubbas napisał:

zmiany na temat formuly asg byly wprowadzone przed smiercia kobego, dodali chyba tylko te 24 pkt ale formula miala byc ta sama od poczatku sezonu

Jesteś pewien? Ja o nowej formule dowiedziałem się dopiero po śmierci Kobego kiedy NBA ogłosiła to światu. Wcześniej nie widziałem żadnych przecieków w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.