Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, kucio napisał:

On złożył propozycje jak uważał oficjalnie, że to przekręt i wymysł demokratów. Akurat zgadzam się tutaj z Darknozą. Śmiech na sali, że to bokiem poszło.

Może podam real-life przykład jak to było u mnie - przez ostatnie lata jest takie bombardowanie o domniemanych wyczynach Trumpa, że jak teraz gdzieś słyszę, że ktoś twierdzi, że Trump podobno coś zrobił albo podobno ma jakieś zamiary, to za 2 sekundy już o tym nie pamiętam.

Jak gdzieś w najbliższych tygodniach przeczytam "Trump chce dolewać szczepionkę na koronawirusa do Coca-Coli", to mi nawet brew nie drgnie.

To jak z tym chłopcem, co krzyczał "wilki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kucio napisał:

On złożył propozycje jak uważał oficjalnie, że to przekręt i wymysł demokratów. Akurat zgadzam się tutaj z Darknozą. Śmiech na sali, że to bokiem poszło.

Ogólnie Trump i USA jako takie są daleko w tyle za Niemcami w tym wyścigu

Amerykańskie CDC próbuje od dłuższego czasu opracować testy i im się nie udało. Teraz niby mają jakiś postęp ale w tym samym czasie TIB Molbiol z Berlina już wyprodukował testy ktore pozwalają zbadać 5mln ludzi. Ta sama firma opracowała testy na świńska grypę i ma jeden z zakładów produkcyjnych w Poznaniu ( Poznań właśnie kupił w Brnie własny sprzęt do wykonywanie testów a od TIB Molbiol pakiety do robienia testów ale nie wiem jakie ilości)

Ogólnie Amerykanie w tej chwili mają za mało testów by badać zakażonych więc jak Niemcy najpewniej badają sporo więcej tak Amerykanie mają sporo zaniżone statystyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na Robert Koch Institute i oni podają tam po prostu przypadki bez podzialu na ciezkie, lekkie a nie znam na tyle niemieckiego by poszukać głębiej. Skoro podważacie statystyki Niemiec to rozumiem ,że nasze ministerstwo kłamie ,że mamy 13 ozdrowieńców skoro na stronie na którą się powołujecie widnieje zero?

Widocznie ta strona nie uwzględnia wszystkich danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podważam, ja tylko zwracam uwagę, ze jest duże pole do manipulacji, nawet nie specjalnie. Po prostu inna klasycfikacje przyjmują jedni, inna drudzy. A na koniec zawsze można powiedzieć, ze to nie korona zabiła tylko serce/rak czy costam. Ot po prostu się to trochę nie spina z innymi, a zarówno piramida demograficzna, jak i rankingi służby zdrowia nie wskazują, ze szybsze testowanie może mieć aż taki wpływ (chociaż nie znam średniej wieku zarażonych ->nie chce mi się szukać). Może się okazać, ze po prostu jest sporo niższa w Niemczech, podobna do Korei. I stad ta aberracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane z wczoraj co do Niemiec

Among these cases, 2,376are male (57%) and 1,807female (43%). The age range is from 0to 95years, including 34children under the age of 5, 106children aged 5to 14years,3,328persons aged15 to 59 yearsand 703persons 60 years and older(see Figure 2).The age of 24notified cases is unknown.The median age is 46years

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem teraz na miescie na 10 minut pierwszy raz od paru dni, potrzeba wyzsza, po drodze wszedlem do zabki

na ulicach malo ludzi, ale sa tez kwiatki typu rodzina spacerujaca w trojke z dzieckiem na barana bez zadnych szalikow niczego

w zabce zamontowali wielka szybe na cala lade zeby odgrodzic kasjerke od innych

ogolnie na ulicach malo co ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubbas napisał:

bylem teraz na miescie na 10 minut pierwszy raz od paru dni, potrzeba wyzsza, po drodze wszedlem do zabki

na ulicach malo ludzi, ale sa tez kwiatki typu rodzina spacerujaca w trojke z dzieckiem na barana bez zadnych szalikow niczego

Ale to akurat normalne. Sam idę pobiegać do parku zaraz. Nie chodzi by unikać dworu ale innych ludzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

Ogólnie to już któryś kraj w którym widzę ,że ten wirus atakuje w większości mężczyzn i chyba 60-70% ofiar to mężczyźni mimo ,że to kobiet jest więcej w grupie ryzyka

tak rzuce zupelnie bez przemyslenia, moze dlatego ze mezczyzni mniej dbaja o higiene? i czesciej zapierdalaja w gorszych miejscach pracy

2 minuty temu, RappaR napisał:

Ale to akurat normalne. Sam idę pobiegać do parku zaraz. Nie chodzi by unikać dworu ale innych ludzi 

ja mimo ze jestem mega aktywny fizycznie, 3 4 razy w tygodniu kosz conajmniej, basen czasami silka, rower to wole jednak nie wychodzic, a juz mi zaczyna brac wysilku fizycznego

na rower bym sobie wyskoczyl w sumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ely3 napisał:

Ogólnie to już któryś kraj w którym widzę ,że ten wirus atakuje w większości mężczyzn i chyba 60-70% ofiar to mężczyźni mimo ,że to kobiet jest więcej w grupie ryzyka

Jeśli chodzi o ofiary to przynajmniej Chinach było wyjaśnione, ze pali tam 52% mężczyzn i 3% kobiet, myśle, ze na południu Europy proporcje mogą być podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

Wszedłem na Robert Koch Institute i oni podają tam po prostu przypadki bez podzialu na ciezkie, lekkie a nie znam na tyle niemieckiego by poszukać głębiej. Skoro podważacie statystyki Niemiec to rozumiem ,że nasze ministerstwo kłamie ,że mamy 13 ozdrowieńców skoro na stronie na którą się powołujecie widnieje zero?

Widocznie ta strona nie uwzględnia wszystkich danych

No u nas jeszcze nikt nie wyzdrowiał i to się akurat zgadza z tamtą stroną z danymi.

Najbardziej prawdopodobny scenariusz to efekt liczby testów i bardzo mało niezbadanych przypadków. Bo w sumie gdyby nie patrzeć na liczbę przypadków, to od 1 zgonu przez tydzień we Włoszech zmarło 17 osób, a w Niemczech 15, więc są to porównywalne liczby.  Różnica polega tylko na tym, że w tamtym momencie Włochy miały 650 przypadków, a Niemcy 6 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.